Μεταμόσχευση μαλλιών πρώτη φορά

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μέχρι στιγμής με έχει τραβήξει η hdc (φυσικά είμαι νωρίς και το ψάχνω ακόμα) γιατί τουλάχιστον βλέπω και αποτελέσματα και τη δουλεια τους! Βέβαια είναι στην Κύπρο... Ευχαριστώ

Μπορείς να απευθυνθείς σε έμενα αν θελήσεις να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες για την κλινική και να πάρεις και μια εκτίμηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akhs08

Member
Φιλε μου ολα ξεκινάνε από το budget. Αν κινείσαι έως 5000 χιλιάδες ευρώ π.χ. θέλει για ελλαδα ο Τυρκαλας δείχνει σε αυτή τη φάση πολυ καλή επιλογή. Ο Αναστασακης επίσης γι μενα είναι καλός. Κατά τα άλλα μπορείς να ψάξεις Ισπανία Τουρκία.
Όπως και να εχει αν κάνεις γρήγορη επιλογη θεωρω δε θα πάρεις το μάξιμουμ. Θέλει αρκετό καιρό και αρκετά consultations και σίγουρα ψάξιμο και από σένα.
Εαν εχεις τη διαθεση θα τα πας καλά, εαν οχι πολυ πιθανόν να την πατήσεις. Οπως θα δεις στο φορουμ όσοι το μελετησαν , πήραν τρομερά αποτελεσματα. Όσοι βιάστηκαν παλι σκόνταψαν.

Με λίγα λόγια αυτο το στάδιο ίσως είναι σημαντικότερο και από εκείνο της μετ. Αρα ήδη ειναι σαν να ξεκίνησες τη διαδικασία και είσαι στο σημαντικότερο της κομμάτι :D
Καλη επιτυχία στην αναζήτηση σου. Φωτογραφίες σίγουρα θα βοηθούσαν για περαιτέρω απόψεις.
Καλησπέρα!! Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική σου απάντηση!! Σκέπτομαι για αρχή να κανω κάποια ραντεβού με κάποιες κλινικές και με βάση αποτελεσμάτων που θα μου δείξουν αλλά και με πληροφορίες μέσα από εδώ να κινηθώ. Σίγουρα θα το ψάξω καλά! Όσον αφορά Ισπανία Τουρκία μου φαίνεται μεγάλο βήμα για να το κάνω όχι για το οικονομικό τόσο αλλά γιατί θα είμαι σε μια ξένη χώρα κάνοντας μια νέα άγνωστη επέμβαση για εμένα!! Θα ανεβάσω φωτογραφίες οπότε οποία γνώμη αποδεχτεί!
 

akhs08

Member
Δεν έχω ξαναβγάλει τέτοιου τύπου φωτογραφίες οπότε συγχωρέστε με αν δεν είναι και οι καλύτερες. Σε κάποιες έχω βάλει και φλας γιατί δεν φαινόταν τόσο καλά. Να σας ενημερώσω ότι έχω κουρευτεί την Παρασκευή και η τρίχα μου είναι λεπτή!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210920_210318__01.jpg
    IMG_20210920_210318__01.jpg
    306.8 KB · Προβολές: 148
  • IMG_20210920_210434__01.jpg
    IMG_20210920_210434__01.jpg
    424.8 KB · Προβολές: 145
  • IMG_20210920_210339__01.jpg
    IMG_20210920_210339__01.jpg
    158.2 KB · Προβολές: 141
  • IMG_20210920_205854__01.jpg
    IMG_20210920_205854__01.jpg
    324.5 KB · Προβολές: 147
  • IMG_20210920_205943__01.jpg
    IMG_20210920_205943__01.jpg
    664 KB · Προβολές: 147
  • IMG_20210920_210019__01.jpg
    IMG_20210920_210019__01.jpg
    786.8 KB · Προβολές: 168
  • IMG_20210920_205824.jpg
    IMG_20210920_205824.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 145
  • IMG_20210920_205755.jpg
    IMG_20210920_205755.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 144

akhs08

Member
Μπορείς να απευθυνθείς σε έμενα αν θελήσεις να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες για την κλινική και να πάρεις και μια εκτίμηση.
Σας ευχαριστω πολύ! Μόλις βρω χρόνο θα κλείσω κάποιο ραντεβού με την κλινική τηλεφωνικά.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Diffuse thinning αληθειαc. Αδερφε με το πρόσκαρ που λαμβάνεις έχεις εξασφαλίσει τη ζωή όσων τριχοθυλακιων παρέμειναν πάνω αλλά και εκείνη της δότριας. Μαμά μαλλί έχεις ενώ η ΑΓΑ δε φαίνεται να έχει κατέβει προς τη safe zone σου. Χωρίς να μαι μετρ των ΜΜ με αυτό που βλέπω φαίνεται να έχεις μία πολύ καλή 1η ύλη για να στοχεύσεις σε καλό αποτέλεσμα. Ψάξου αρκετά, μη κάνεις κάποια επιπολαιότητα.
 

akhs08

Member
Diffuse thinning αληθειαc. Αδερφε με το πρόσκαρ που λαμβάνεις έχεις εξασφαλίσει τη ζωή όσων τριχοθυλακιων παρέμειναν πάνω αλλά και εκείνη της δότριας. Μαμά μαλλί έχεις ενώ η ΑΓΑ δε φαίνεται να έχει κατέβει προς τη safe zone σου. Χωρίς να μαι μετρ των ΜΜ με αυτό που βλέπω φαίνεται να έχεις μία πολύ καλή 1η ύλη για να στοχεύσεις σε καλό αποτέλεσμα. Ψάξου αρκετά, μη κάνεις κάποια επιπολαιότητα.
Καλησπέρα!! Φέτος σε σχέση με πέρυσι είμαι καλύτερα στο θέμα των μαλλιών. Δεν ξέρω αν με τη συνέχιση του προσκαρ και του ριγκειν θα υπάρξει περαιτέρω βελτίωση. Ουσιαστικά αν σταματήσω το προσκαρ κλπ τα μαλλιά μου θα έχουν την κατιούσα πορεία που είχαν, σωστά; Οπότε το συνεχίζω μέχρι την εμφύτευση; Σκεπτομουν να τα σταματήσω εφόσον θα έμπαινα στη διαδικασία μεταμοσχεύσεις! Ευχαριστώ για την απάντηση σου
 

aeratos28

Just aeratos
Αν κόψεις τη θεραπεία μόλις κάνεις επέμβαση ,μπορεί και να είσαι πάνω κάτω ίδιος με τώρα..συνήθως πάει πακέτο η θεραπεία με την επέμβαση φίλε.με τη μεταμόσχευση δεν λύνεις το πρόβλημα της αραίωσης..το καμουφλάρεις απλά.αν κόψεις τη θεραπεία οι απώλειες θα είναι μεγάλες.
 

akhs08

Member
Αν κόψεις τη θεραπεία μόλις κάνεις επέμβαση ,μπορεί και να είσαι πάνω κάτω ίδιος με τώρα..συνήθως πάει πακέτο η θεραπεία με την επέμβαση φίλε.με τη μεταμόσχευση δεν λύνεις το πρόβλημα της αραίωσης..το καμουφλάρεις απλά.αν κόψεις τη θεραπεία οι απώλειες θα είναι μεγάλες.
Οπότε η θεραπεία με προσκαρ και ριγκειν είναι εσαεί;
 

akhs08

Member
Επειδή έχω διαβάσει κάποιες παρενέργειες περί προσκαρ για αυτό ανησυχώ πιο πολύ. Τον τελευταίο καιρό έχω και κάποιο τρέμουλο στα χέρια. Οπότε πήγε το μυαλό μου εκεί. Φυσικά δεν έχω διαβάσει ότι προκαλεί κάτι τέτοιο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλησπέρα!! Φέτος σε σχέση με πέρυσι είμαι καλύτερα στο θέμα των μαλλιών. Δεν ξέρω αν με τη συνέχιση του προσκαρ και του ριγκειν θα υπάρξει περαιτέρω βελτίωση. Ουσιαστικά αν σταματήσω το προσκαρ κλπ τα μαλλιά μου θα έχουν την κατιούσα πορεία που είχαν, σωστά; Οπότε το συνεχίζω μέχρι την εμφύτευση; Σκεπτομουν να τα σταματήσω εφόσον θα έμπαινα στη διαδικασία μεταμοσχεύσεις! Ευχαριστώ για την απάντηση σου

Καλέ μου φίλε αν κόψεις τη θεραπεία, ότι βγήκε εξαιτίας της αλλά και ότι παρέμεινε λόγω αυτής θα φύγει μετά από κάποιον καιρό (αμεσα αν έχουν μείνει λόγω μινοξ, όχι τόσο άμεσα αν είναι από τη φινα αλλά και πάλι θα φύγουν). Με το υπάρχον μαλλί σου που είναι σε ένα πολύ καλό επίπεδο για ΜΜ, την καλή δοτρια σου ( και τα 2 αποτελέσματα της θεραπείας) αλλά και τη διάθεση σου να ψαχτείς για να βρεις τη καλύτερη δυνατή επιλογή έχεις βάλει τις κατάλληλες βάσεις για ενα δυνατό αποτέλεσμα. Δε βρίσκω το λόγο λοιπόν να θες να αποδυναμωσεις αυτό το σχήμα και να βρεθεί αρνητικό το ταμείο.
 

akhs08

Member
Καλέ μου φίλε αν κόψεις τη θεραπεία, ότι βγήκε εξαιτίας της αλλά και ότι παρέμεινε λόγω αυτής θα φύγει μετά από κάποιον καιρό (αμεσα αν έχουν μείνει λόγω μινοξ, όχι τόσο άμεσα αν είναι από τη φινα αλλά και πάλι θα φύγουν). Με το υπάρχον μαλλί σου που είναι σε ένα πολύ καλό επίπεδο για ΜΜ, την καλή δοτρια σου ( και τα 2 αποτελέσματα της θεραπείας) αλλά και τη διάθεση σου να ψαχτείς για να βρεις τη καλύτερη δυνατή επιλογή έχεις βάλει τις κατάλληλες βάσεις για ενα δυνατό αποτέλεσμα. Δε βρίσκω το λόγο λοιπόν να θες να αποδυναμωσεις αυτό το σχήμα και να βρεθεί αρνητικό το ταμείο.
Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου!!! Έχεις δίκιο και μέσα στο φόρουμ που το έψαξα όλοι έχουν την ίδια γνώμη και άποψη με εσένα. Αύριο θα τα ξεκινήσω πάλι ( τα είχα σταματήσει μια εβδομάδα). Με επηρρεσασε και η άποψη του γκ. Που δυσανασχετισε με το ότι παίρνω αυτά τα φάρμακα και ότι προσπαθω να αλλάξω το dna μου και ότι μετά την εμφύτευση δε θα χρειαστεί να παιρνω κάτι από αυτά. Τέσπα μ@/@.. όλο αυτό αν πας χωρίς ψάξιμο κάπως έτσι την πατάς. Έκλεισα ραντεβού με την ahc οπότε θα πάρω μια άποψη και από εκεί και θα δυνεχισωυ το ψάξιμο!
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτά σου είπε ο μαγκουρας?
Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου!!! Έχεις δίκιο και μέσα στο φόρουμ που το έψαξα όλοι έχουν την ίδια γνώμη και άποψη με εσένα. Αύριο θα τα ξεκινήσω πάλι ( τα είχα σταματήσει μια εβδομάδα). Με επηρρεσασε και η άποψη του γκ. Που δυσανασχετισε με το ότι παίρνω αυτά τα φάρμακα και ότι προσπαθω να αλλάξω το dna μου και ότι μετά την εμφύτευση δε θα χρειαστεί να παιρνω κάτι από αυτά. Τέσπα μ@/@.. όλο αυτό αν πας χωρίς ψάξιμο κάπως έτσι την πατάς. Έκλεισα ραντεβού με την ahc οπότε θα πάρω μια άποψη και από εκεί και θα δυνεχισωυ το ψάξιμο!
 

pablopaolinio

Active Member
Ακη να ψαχτεις. Διαβασε τα 4 νηματα του CVIAL Βασικες αρχες ΜΜ και θα μαθεις αρκετα για αρχη.. Συμφωνω να ψαξεις και αλλους αντι για Γκουρα. Επισης να ξερεις το τρεμουλο στα χερια οσο μεγαλωνεις μπορει να οφειλεται σε συνδυασμο πραγματων οπως α) άγχος/τροπος ζωης που ο οργανισμος δεν μπορει να διαχειριστει οπως νεοτερος. β) μινι αγχος κριση οτι μεγαλωνεις κτλ κα… καλο ειναι να πας σε low dose Fina (3-3,5mg/week) που ειναι πιο διαχειρισιμη για περισσοτερα χρονια και θα σε βοηθησει να κρατησεις τοσο τα υπαρχοντα μαλλι σου, οσο και την καλυτερη δοτρια για ΜΜ, οσο και προστασια αδυναμων τριχων απο shock loss επεμβασης..
Θα επαιρνα γνωμη σιγουρα και απο κλινικες κυπρου (john john), τυρκαλα και αλλους και αν σε παιρνει και ισπανους
ΜΦΧ
 

spi

Well-Known Member
Με επηρρεσασε και η άποψη του γκ. Που δυσανασχετισε με το ότι παίρνω αυτά τα φάρμακα και ότι προσπαθω να αλλάξω το dna μου και ότι μετά την εμφύτευση δε θα χρειαστεί να παιρνω κάτι από αυτά.
Χαχαχαχαχαχα είναι ότι πιο αστείο έχω ακούσει το τελευταίο διαστημα
 

akhs08

Member
Αυτά σου είπε ο μαγκουρας?
Ναι ακριβώς και ότι κάνει την τρίχα ή την κεφαλή πιο ελαστική ( στο ριγκειν μάλλον αναφερόταν) και δε το θέλουμε αυτό. Αυτό μου το είπε η γραμματεία συγκεκριμένα πριν κλείσω το ραντεβού ( που φυσικά δεν θα κάνω)
 

akhs08

Member
Ακη να ψαχτεις. Διαβασε τα 4 νηματα του CVIAL Βασικες αρχες ΜΜ και θα μαθεις αρκετα για αρχη.. Συμφωνω να ψαξεις και αλλους αντι για Γκουρα. Επισης να ξερεις το τρεμουλο στα χερια οσο μεγαλωνεις μπορει να οφειλεται σε συνδυασμο πραγματων οπως α) άγχος/τροπος ζωης που ο οργανισμος δεν μπορει να διαχειριστει οπως νεοτερος. β) μινι αγχος κριση οτι μεγαλωνεις κτλ κα… καλο ειναι να πας σε low dose Fina (3-3,5mg/week) που ειναι πιο διαχειρισιμη για περισσοτερα χρονια και θα σε βοηθησει να κρατησεις τοσο τα υπαρχοντα μαλλι σου, οσο και την καλυτερη δοτρια για ΜΜ, οσο και προστασια αδυναμων τριχων απο shock loss επεμβασης..
Θα επαιρνα γνωμη σιγουρα και απο κλινικες κυπρου (john john), τυρκαλα και αλλους και αν σε παιρνει και ισπανους
ΜΦΧ
Καλησπέρα! Η δόση που παίρνω είναι είναι σε κάψουλες του 1mm ( μου τις έχει κόψει το φαρμακείο). Οπότε τρία Χαπακια εβδομαδιαίως αυτό εννοείς; Όσον αφορά το τρέμουλο αυτό κοιτάζω τώρα κάνοντας εξετάσεις κλπ δεν είναι ότι το έχω συνέχεια απλά τώρα τέλευταια ήταν αρκετά έντονο κάποιες φορές. Γενικά έχω άγχος λόγω δουλειάς και ίσως να φταίει και η β12 που είναι κοντά στις φυσιολογικές τιμές και θα χρειαστώ κάποια βιταμίνη! Για αρχή θα επισκεφτώ στην Αθήνα για να κάνω μια έρευνα και μετέπειτα θα δω και τις υπόλοιπες κλινικές. Με την Ισπανία ή την Τουρκία μέσο email απλά δεν ξέρω πόσο καλή θα είναι η "διάγνωση τους" μέσα από κάποιες φωτογραφίες.
 

pablopaolinio

Active Member
Καλησπέρα! Η δόση που παίρνω είναι είναι σε κάψουλες του 1mm ( μου τις έχει κόψει το φαρμακείο). Οπότε τρία Χαπακια εβδομαδιαίως αυτό εννοείς; Όσον αφορά το τρέμουλο αυτό κοιτάζω τώρα κάνοντας εξετάσεις κλπ δεν είναι ότι το έχω συνέχεια απλά τώρα τέλευταια ήταν αρκετά έντονο κάποιες φορές. Γενικά έχω άγχος λόγω δουλειάς και ίσως να φταίει και η β12 που είναι κοντά στις φυσιολογικές τιμές και θα χρειαστώ κάποια βιταμίνη! Για αρχή θα επισκεφτώ στην Αθήνα για να κάνω μια έρευνα και μετέπειτα θα δω και τις υπόλοιπες κλινικές. Με την Ισπανία ή την Τουρκία μέσο email απλά δεν ξέρω πόσο καλή θα είναι η "διάγνωση τους" μέσα από κάποιες φωτογραφίες.
Και εγω θα προτιμουσα δια ζωσης και απο κοντα, οποτε ξεκινα με αυτους που μπορεις να πας.. οταν σε βγαλει το προγραμμα βορρα πας και τυρκαλα.. συνδυασε το ετσι.. δωσε χρονο στην ερευνα σου απλα.. θα ετοιμαστεις και ψυχολογικα για ΜΜ και θα ξερεις απο πριν τι θελεις και τι σου αρεσει και ποιος σου ταιριάζει.. οποτε καλο επαναπροσδιορισμο της μελλοντικης σου ΜΜ!!
Low dose fina νοειται 1mg η 1,25 (αναλογα αν παιρνεις το ακριβο propecia η το φθηνο proscar) μερα παρα μερα.. στη βιβλιογραφια βρισκεις γραφηματα που ειναι value for dose η διαφορα τους στη μειωση της DHT και φυσικα μειωνεις τον κινδυνο τυχων παρενεργειων μελλοντικα.. σε καθε οργανισμο ειναι διαφορετικα.. οποτε σκεψου τι θελεις..πειραματισου και κρινε
 

Συνημμένα

  • BB5C2981-581F-4F10-93B4-18DA1AFB321E.png
    BB5C2981-581F-4F10-93B4-18DA1AFB321E.png
    1,022.5 KB · Προβολές: 120

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου!!! Έχεις δίκιο και μέσα στο φόρουμ που το έψαξα όλοι έχουν την ίδια γνώμη και άποψη με εσένα. Αύριο θα τα ξεκινήσω πάλι ( τα είχα σταματήσει μια εβδομάδα). Με επηρρεσασε και η άποψη του γκ. Που δυσανασχετισε με το ότι παίρνω αυτά τα φάρμακα και ότι προσπαθω να αλλάξω το dna μου και ότι μετά την εμφύτευση δε θα χρειαστεί να παιρνω κάτι από αυτά. Τέσπα μ@/@.. όλο αυτό αν πας χωρίς ψάξιμο κάπως έτσι την πατάς. Έκλεισα ραντεβού με την ahc οπότε θα πάρω μια άποψη και από εκεί και θα δυνεχισωυ το ψάξιμο!

Ο φιλτατος καγκουρας σου είπε να μην παίρνεις τίποτα από αυτά ; Μάλιστα. Μολών Λαβέ !
 
Μπλουζα