Μεταμόσχευση και σκέψεις-αποριες

Flag17

Well-Known Member
Ποιες είναι οι παρενέργειες της φίνα? Γενικά όποιος ξέρει ας δώσει απάντηση
Στο 98% των περιπτώσεων καμία σοβαρή. Στο 2% μειωμένη λίμπιντο. Βέβαια και στο placebo που έκαναν έρευνα 1% δήλωνε πεσμένη λίμπιντο αρα είναι και σε μεγάλο κομμάτι ψυχολογικό θεωρώ. Από εκεί και πέρα το ξεκινάς και βλέπεις οι παρενέργειες δεν είναι μόνιμες οπότε απλά σταματάς και καθαρίζει ο οργανισμός
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Petros93

New Member
Ωραία καταλαβαίνω.. παιδιά θα κλείσω ραντεβού σε dhi kai ahc της Θεσσαλονίκης να πάρω δύο γνώμες και σχεδιασμούς ακριβώς, μιας και είμαι από Ξάνθη.. έχοντας μια ελαφριά κλίση προς τον κ βεκρη.. και ανάλογα τι θα μου πουν εκεί, μετά θα δω και θα αποφασίσω
 
Φίλε μου καλησπέρα
Γνώμη μου άσε τις μεταμοσχεύσεις και επικεντρωσου στη θεραπεία που δεν είναι άλλη από την φίνα και σε ένα χρόνο το συζητάμε ξανά
Είσαι μικρός η τριχόπτωση επιθετική και το πατερν σου φαίνεται πως πας σίγουρα για Norwood 5 στο μέλλον
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Φίλε μου καλησπέρα
Γνώμη μου άσε τις μεταμοσχεύσεις και επικεντρωσου στη θεραπεία που δεν είναι άλλη από την φίνα και σε ένα χρόνο το συζητάμε ξανά
Είσαι μικρός η τριχόπτωση επιθετική και το πατερν σου φαίνεται πως πας σίγουρα για Norwood 5 στο μέλλον
Και γω αυτό είπα.
 

spi

Well-Known Member
Περίπου ίδια περίπτωση με την δική μου στην ηλικία σου. Άποψη μου ξεκινά κάποια θεραπεία και περίμενε 2 χρόνια. Θεωρώ ότι θέλεις πάνω από 2500 grafts για να δώσει αποτέλεσμα ικανοποιητικό
 
Τελευταία επεξεργασία:

Petros93

New Member
Φίλε μου καλησπέρα
Γνώμη μου άσε τις μεταμοσχεύσεις και επικεντρωσου στη θεραπεία που δεν είναι άλλη από την φίνα και σε ένα χρόνο το συζητάμε ξανά
Είσαι μικρός η τριχόπτωση επιθετική και το πατερν σου φαίνεται πως πας σίγουρα για Norwood 5 στο μέλλον

Τι είναι norwood 5? Δεν τα ξέρω κι όλα παιδιά, με συγχωρείτε αν ρωτάω τέτοια
 

Petros93

New Member
Πας για σχεδόν Βέγγος μελλοντικά .Αυτό σου λέει και πρέπει η επέμβαση να είναι συντηρητική και να πάρεις φάρμακα

Όταν λες συντηρητική? επιπλέον παιδιά θεωρείτε ότι με μια μμ συντήρησης και μινο-φινα δε θα είναι καλό το αποτέλεσμα?
 

Petros93

New Member
Να μη σου βάλει πολλά για να έχεις εφεδρεία στο μέλλον

Ναι κατάλαβα έτσι λέω κι εγώ να γίνει.. και επιπλέον η δοτρια μου είναι φοβερή.. απλά εγώ επιμένω όχι επειδή δε θέλω να σας ακούσω, αλλά λόγω ψυχολογίας και βελτίωσης της εμφάνισης..πιστεύω θα ανατραπεί τελειως η κατάσταση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Petros93

New Member
Επιπλέον, παιδιά, μια τελευταία ερώτηση.. οποίος έχει κάνει μμ... Μετά βάζει μινοξιδιλη για πάντα την ακολουθεί στη ζωή του? Η είναι για μερικά χρόνια μέχρι να σιγουρέψει το αποτέλεσμα? Τι συμβουλές δίνουν οι γιατροί?
 

alex7

Well-Known Member
Επιπλέον, παιδιά, μια τελευταία ερώτηση.. οποίος έχει κάνει μμ... Μετά βάζει μινοξιδιλη για πάντα την ακολουθεί στη ζωή του? Η είναι για μερικά χρόνια μέχρι να σιγουρέψει το αποτέλεσμα? Τι συμβουλές δίνουν οι γιατροί?
Η μινοξιδιλη είναι θεραπεία για την Ανδρογενη αλωπεκία .Τα ΜΜ μαλλιά είναι άτρωτα στην αα .Αρα δεν χρειάζονται μινοξ .Είθισται στην ΜΜ να χρησιμοποιείται μινοξ μετά την επέμβαση για να επιταχύνει τη φυτρωση αλλά μόνο για μερικούς μήνες
 

Petros93

New Member
Η μινοξιδιλη είναι θεραπεία για την Ανδρογενη αλωπεκία .Τα ΜΜ μαλλιά είναι άτρωτα στην αα .Αρα δεν χρειάζονται μινοξ .Είθισται στην ΜΜ να χρησιμοποιείται μινοξ μετά την επέμβαση για να επιταχύνει τη φυτρωση αλλά μόνο για μερικούς μήνες

Μάλιστα κατάλαβα σε ευχαριστώ πολύ
 
Μπλουζα