Μεταμόσχευση γνώμες

DiamondK

New Member
Καλησπέρα, σκέφτομαι να κάνω μεταμόσχευση μαλλιών αλλά δεν ξέρω αν αξίζει γιατί βλέπω πως η δότρια περιοχή μου ίσως να μην αντέξει των αριθμό τριχοθυλακίων που θα χρειαστεί το πάνω μέρος του κεφαλιού. Απο οτι καταλαβαίνω πρέπει να γίνει μεγάλος αριθμός τριχών μεταμόσχευση και δεν ξέρω και πόσο θα βγει το οικονομικό. Δείτε λίγο τις φωτογραφίες και πείτε μου την άποψη σας, στην Θεσσαλονίκη θα κάνω μαλλον D*I ή AΗC, πια ειναι η καλύτερη κατά την άποψη σας?
Ηλικία: 29 ετών.
Ευχαριστώ.
 

Συνημμένα

  • IMG_0702.JPG
    IMG_0702.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 111
  • IMG_0697.JPG
    IMG_0697.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 104
  • IMG_0700.JPG
    IMG_0700.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 106

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Φιλε μου η δοτρια σου δεν φαινεται καθολου σε αυτες τις φωτο.Ειναι κοντρα στο φως
 
Έχεις μια χαρά κεφάλι.
Κούρεψε τα κοντά και θα' σαι 'ντάξει.
Είσαι μεγάλο νόργουντ, και για Ελλάδα δεν αξίζει να χαραμίσεις 4-5.000 θυλάκια, γεμίζοντας την ασφαλή ζώνη με λευκές κουκίδες.
Αν στόχευες εξωτερικό, θα' μουν λιγότερο απόλυτος, βέβαια.
Μια χαρά είσαι. Στρογγυλότατο κεφάλι.
 

DiamondK

New Member
Φιλε μου η δοτρια σου δεν φαινεται καθολου σε αυτες τις φωτο.Ειναι κοντρα στο φως

Εδώ μια photo με φωτισμό.


Έχεις μια χαρά κεφάλι.
Κούρεψε τα κοντά και θα' σαι 'ντάξει.
Είσαι μεγάλο νόργουντ, και για Ελλάδα δεν αξίζει να χαραμίσεις 4-5.000 θυλάκια, γεμίζοντας την ασφαλή ζώνη με λευκές κουκίδες.
Αν στόχευες εξωτερικό, θα' μουν λιγότερο απόλυτος, βέβαια.
Μια χαρά είσαι. Στρογγυλότατο κεφάλι.

Λες να μην αξίζει ε? Και εγώ είχα τις μεταμοσχεύσεις μαλλιών για ποιο μικρά norwood, γιαυτό ρωτάω και στο forum επειδή ξέρω πως άμα πάω σε κλινική αυτοί θα μου πουν σίγουρα να μου κάνουν μεταμόσχευση ούτως ή άλλος γιατί θα θέλουν να πάρουν τα φράγκα εννοείται. Ελλάδα τόσο χάλια είναι οι κλινικές σε σχέση με εξωτερικό?
 

Συνημμένα

  • IMG_0706.JPG
    IMG_0706.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 109

mikegad

Well-Known Member
Επισκεψου και τις 2 κλινικες που αναφερεις να σου κανουν εναν υπολογισμο της δοτριας ,να ξερεις τι εχεις πανω κατω
Δεν χανεις τιποτα
 
Και στο εξωτερικό η συντριπτική πλειονότητα των εμφυτευτών από σκατά έως μέτριοι είναι, μην νομίζεις.
Απλά, υπάρχει καμιά εικοσαριά εμφυτευτών + συνεργάτες που αποδίδουν πολύ καλύτερα από τους υπόλοιπους.
Αν θες να βάλεις μόνο μπροστά (ζώνη Α+Β), καμιά 3χιλάρα, ίσως να άξιζε στην Τσύπρο ή σε δυο-τρεις στην γειτόνισσα Τουρκία.
Εγώ θα σου συνιστούσα να τα κρατήσεις κοντά και να πάρεις πέντε-έξι κιλά.
:p
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
 

tasos33

Well-Known Member
Κάνε αναζήτηση το nick name geroksouras για να εχεις μια πρωτη άποψη τι θα πςριμενεις,είστε περίπου ίδια περιπτωση αν καιβεσυ νομιζω πως έχει μεγαλύτερη έκταση δοτριας
 

dimitris50423

Well-Known Member
Επισκεψου και τις 2 κλινικες που αναφερεις να σου κανουν εναν υπολογισμο της δοτριας ,να ξερεις τι εχεις πανω κατω
Δεν χανεις τιποτα

απο οτι ειδα η AHC εχει ανοιξει και στη θεσσαλονικη οποτε οτι σου ειπε και ο mike πηγαινε να δουνε τη δοτρια σου dhi και AHC ποσα τριχοθυλακια μπορει να δωσει και τι μπορεις να κανεις με αυτα. στην περιπτωση σου λογω περιορισμενης δοτριας μπορει να χρησιμοποιησουν και απο γενια μοσχευματα για τις πισω περιοχες
 

aeratos28

Just aeratos
φίλε από τις φωτό σου,η δοτρια σου φαίνεται αραιή..επίσης φαίνεται ότι θα προχωρησει ακόμα η αραίωση και θα κατέβουν και οι γέφυρες σου αλλά και πισω ..πολύ δύσκολη περίπτωση είσαι,πας για norwood 7.. για να εχεις ένα καλό σχετικα αποτελεσμα μπορεί και να χρειάζεται να βάλεις πάνω από 7500-8000 μοσχεύματα..τα οποία δεν τα έχεις.άλλα και να τα είχες σκεψου πως θα ήταν..βομβαρδισμένο τοπίο η δοτρια σίγουρα και στη ληπτρια αμφίβολο το αποτέλεσμα..δεν ξέρω ρε φίλε τι να σου πω.εγώ στη θέση σου δεν θα ξεκινουσα να κάνω μεταμόσχευση.τώρα βέβαια δεν είναι κάτι άλλο αυτό που λέω πέρα από την γνώμη μου..απλά στην λέω γιατί δύσκολα κάποιος γιατρός θα σου πει κάτι τέτοιο για ευνόητους λογους
 

DiamondK

New Member
φίλε από τις φωτό σου,η δοτρια σου φαίνεται αραιή..επίσης φαίνεται ότι θα προχωρησει ακόμα η αραίωση και θα κατέβουν και οι γέφυρες σου αλλά και πισω ..πολύ δύσκολη περίπτωση είσαι,πας για norwood 7.. για να εχεις ένα καλό σχετικα αποτελεσμα μπορεί και να χρειάζεται να βάλεις πάνω από 7500-8000 μοσχεύματα..τα οποία δεν τα έχεις.άλλα και να τα είχες σκεψου πως θα ήταν..βομβαρδισμένο τοπίο η δοτρια σίγουρα και στη ληπτρια αμφίβολο το αποτέλεσμα..δεν ξέρω ρε φίλε τι να σου πω.εγώ στη θέση σου δεν θα ξεκινουσα να κάνω μεταμόσχευση.τώρα βέβαια δεν είναι κάτι άλλο αυτό που λέω πέρα από την γνώμη μου..απλά στην λέω γιατί δύσκολα κάποιος γιατρός θα σου πει κάτι τέτοιο για ευνόητους λογους

Με λίγα λόγια το έχω τερματίσει :p
Εντωμεταξύ δεν υπάρχει άνρθωπος σε ολόκληρο το σοι μου που να είχε φαλάκρα στα 30 του. Ειμαι ο μοναδικός lol ο αδερφός μου 2 χρόνια μικρότερος έχει μαλλί αρκούδας στο κεφάλι του.
Δεν πειράζει τουλάχιστον δεν έχουμε κάτι σοβαρό στην υγεία μας μέχρι στιγμής, μακάρι να έχω μονο τέτοια "προβλήματα".
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, είστε ωραίοι :)
 
Με λίγα λόγια το έχω τερματίσει :p
Εντωμεταξύ δεν υπάρχει άνρθωπος σε ολόκληρο το σοι μου που να είχε φαλάκρα στα 30 του. Ειμαι ο μοναδικός lol ο αδερφός μου 2 χρόνια μικρότερος έχει μαλλί αρκούδας στο κεφάλι του.
Δεν πειράζει τουλάχιστον δεν έχουμε κάτι σοβαρό στην υγεία μας μέχρι στιγμής, μακάρι να έχω μονο τέτοια "προβλήματα".
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, είστε ωραίοι :)
Ούτε οι παππούδες σου καράφλιασαν νωρίς;
Δεν βαριέσαι, την υγειά μας να' χουμε.
Ποιος ξέρει;
Μπορεί σε δέκα, είκοσι χρόνια να γίνει το μεγάλο μπουμ και να αποκτήσουμε όλοι χαίτες.
Να' σαι καλά, DiamondK
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
απλά ρε φίλε τα πλαϊνά μαλλιά σου να τα παίρνεις με την μηχανή πολύ κοντά,ώστε να μην κάνει αντίθεση με το πάνω και θα είσαι μία χαρά..ενώ τώρα αυτό το στυλ σίγουρα σε μεγαλώνει πολύ..τώρα από την άλλη μπορείς να μπεις στο τριπακι των μεταμοσχεύσεων αλλά να ξέρεις ότι χρειάζεται να έχεις για την περίπτωση σου πολύ χρήμα και τεράστια δοτρια..να πάρεις ότι έχει να σου δώσει το κεφάλι και μετά από γένια,στήθος κτλ κτλ..αν τα έχεις όλα αυτά προχωρα..ότι νομίζεις εσύ..σου ξαναλεω πως είναι η γνώμη μου αυτή,άλλος μπορεί να σου πει κάτι άλλο η εσύ να είσαι αποφασισμένος να το κάνεις.μήν σου κόβω τα φτερά σου!
 

DiamondK

New Member
Ούτε οι παππούδες σου καράφλιασαν νωρίς;
Δεν βαριέσαι, την υγειά μας να' χουμε.
Ποιος ξέρει;
Μπορεί σε δέκα, είκοσι χρόνια να γίνει το μεγάλο μπουμ και να αποκτήσουμε όλοι χαίτες.
Να' σαι καλά, DiamondK

μετά τα 50 οι παππούδες μου καράφλιασαν.
Ο πατέρας μου που ειναι 70 τώρα έχει και αυτός αλλά ειναι Norwood 4-5 κάπου εκεί.

απλά ρε φίλε τα πλαϊνά μαλλιά σου να τα παίρνεις με την μηχανή πολύ κοντά,ώστε να μην κάνει αντίθεση με το πάνω και θα είσαι μία χαρά..ενώ τώρα αυτό το στυλ σίγουρα σε μεγαλώνει πολύ..τώρα από την άλλη μπορείς να μπεις στο τριπακι των μεταμοσχεύσεων αλλά να ξέρεις ότι χρειάζεται να έχεις για την περίπτωση σου πολύ χρήμα και τεράστια δοτρια..να πάρεις ότι έχει να σου δώσει το κεφάλι και μετά από γένια,στήθος κτλ κτλ..αν τα έχεις όλα αυτά προχωρα..ότι νομίζεις εσύ..σου ξαναλεω πως είναι η γνώμη μου αυτή,άλλος μπορεί να σου πει κάτι άλλο η εσύ να είσαι αποφασισμένος να το κάνεις.μήν σου κόβω τα φτερά σου!

όχι φίλε μου δεν κόβεις κανένα φτερό, τέτοιες απαντήσεις θέλω, ειλικρινά και ευθύ λόγια, γιαυτό ρωτάω και εδώ γιατί έχετε εμπειρία σαν forum. Στις κλινικές την τσέπη κοιτάνε πρώτα και μετά εσένα και καλά κάνουν επιχειρηση που θέλει να βγάλει λεφτά είναι.
 

naruto

Well-Known Member
Κανε ενα κοπο κ πηγαινε για υπολογισμο δοτριας+μουσι και μετα αποφασισε.
Που ξερεις,μπορεις να εχεις πολλα διαθεσιμα μοσχευματα.Ειναι ενα παλληκαρι στο φορουμ,παρομοια περιπτωση με σενα,που εβαλε 4000 απο κεφαλι κ 2οοο απο μουσι-σωμα κ ειναι μια χαρα τωρα.Δεν εχει μαλλι 18χρονου μεν,αλλα εχει μια χαρα αξιοπρεπες μαλλακι.Ψαχτο με τη δοτρια ...
 

pithikas

Well-Known Member
Και να πας σε κλινική και να σου πούνε οκ θα σε φτιάξουμε, βλακείες θα σου πούνε. Θα γίνεις σα σούργελο κατά τη γνώμη μου.
Μια χαρά είσαι. Ξύρισε τα όλα και τελείωνε.
 

aeratos28

Just aeratos
naruto για ποιον λες που είναι παρόμοια περίπτωση?εννοεις τον geroksoura?αν έννοιες αυτόν,ας πάει ο diamondk στο νήμα του geroksoura,να δει που περίπου θα φτάσει και το δικό του μαλλί ,να δει πόσα grafts χρησιμοποίησε και αν του αρέσει αυτό που θα δει από τις φωτό ,αν το θελει και αυτος ενα τετοιο αποτελεσμα και τοτε
Κανε ενα κοπο κ πηγαινε για υπολογισμο δοτριας+μουσι και μετα αποφασισε.
Που ξερεις,μπορεις να εχεις πολλα διαθεσιμα μοσχευματα.Ειναι ενα παλληκαρι στο φορουμ,παρομοια περιπτωση με σενα,που εβαλε 4000 απο κεφαλι κ 2οοο απο μουσι-σωμα κ ειναι μια χαρα τωρα.Δεν εχει μαλλι 18χρονου μεν,αλλα εχει μια χαρα αξιοπρεπες μαλλακι.Ψαχτο με τη δοτρια ...
ας ξεκινήσει τις διαδικασίες να κάνει μεταμόσχευση.
 

piros75

Well-Known Member
Δύσκολη περίπτωση. Θα συμφωνήσω με όσους σου λένε να κάνεις 2 επισκέψεις τουλάχιστον για μετρήσεις. Πάντως ότι μετρήσεις και να σου κάνουν οι προσδοκίες σου θα πρέπει να είναι χαμηλές. Μπορείς να αποκτήσεις μια σχηματισμένη χερλαιν (μεγάλο πράγμα μιας και οριοθετεί και αλλάζει τελείως το πρόσωπο) αλλά αραιή και γενικά, μην περιμένεις να αποκτήσεις το μαλλί που είχες, σε καμία περίπτωση.
Καλή τύχη.
 

DiamondK

New Member
διασκορπισμένες αν ειναι οι τρίχες δεν με χαλάει να έχει κενά, τελείως άδειο αν ειναι ναι δεν ειναι και τόσο καλό στο μάτι. έστω και διασκορπισμένες αν βάλω και με αρκετά κοντά τα μαλλιά στα πλάγια και σαν τελικό αποτέλεσμα να εχω κάτι σαν και αυτο: https://jayfan.files.wordpress.com/2009/07/503r8.jpg είμαι ευχαριστημένος προσωπικά. Πρέπει να έχω λιγότερα μαλλιά απο τον statham και μάλλον θα πέσουν όλα τα απο πάνω οτι έμεινε δλδ στα επόμενα χρόνια.
 

naruto

Well-Known Member
Αν εχεισ καλουτσικη δοτρια συν μουσια,ειναι εφικτο λογικα αυτο που θες.Κανε ενα consulation σε καλη κλινικη να σου εκτιμησουν την δοτρια να μπορεις να μιλας απο αλλη θεση
 
Μπλουζα