Μεταμόσχευση Στο Βέλγιο-εμπειρία

MariosH

New Member
Αγαπητοί φίλοι,

γράφω για να μεταφέρω την εμπειρία μου απο την πρόσφατη (μόλις πριν απο δύο μέρες) μεταμόσχευση μαλλιών που έκανα στο Βέλγιο, στον DeR**s. Πρώτα μερικά πράγματα που θεωρώ ότι είναι σημαντικά να ειπωθούν: Είμαι 36 χρόνων και δίδυμος (ομοζυγωτικός) αδελφός του χρήστη Konstantineh που πριν απο μερικούς μήνες έκανε μερικά posts εδώ προκειμένουνα μοιραστεί τη δική του εμπειρία. Και μια και οι δίδυμοι ακολουθούν συχνά παράλληλους δρόμους είμαι και εγώ γιατρός (χειρουργός) και δουλεύω και εγώ στη Γερμανία. Απευθύνθηκα στο συγκεκριμένο ιατρό χωρίς να έχω ψάξει πολλά πράγματα, λίγο διάβασα καταχωρήσεις σε αυτό το site. Για να το πω απλά, έκανα μεταμόσχευση εκέι που έκανε και ο αδελφός μου. Υπάρχει ωστόσο μια σημαντική διαφορά: Εγώ είχα κάνει το 2006 άλλη μια FUE όταν ήμουν ακόμη Ελλάδα, στην D*I στην Αθήνα. Τότε είχαν μεταμοσχευτεί 1500 grafts. Διάβασα αρκετά για τα απογοητευτικά αποτελέσματα στην Ελλάδα. Δεν ξέρω αν ισχύουν ή όχι. Αλλα θα πω οτι εμένα επιβιώσανε λιγότερο απο 30% των τριχοθυλακίων. Το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό. Το μεγάλο πρόβλημα όμως το συνειδητοποιήσα πριν απο λίγες μέρες. Πηγαίνοντας Βέλγιο είχα συμφωνήσει με το γιατρό να μεταμοσχευθούν 3000 grafts. Όταν ξύρισε το κεφάλι διαπίστωσε οτι ένα μεγάλο μέρος της δότριας περιοχής είχε καταστραφεί. Μετα βίας κατάφερε να πάρει 2300 grafts. Δεν ξέρω αν φαίνεται στις φωτο η ζημιά που είχε γίνει πίσω και απο που χρειαστηκε να πάρει προκειμένου να βρεί τώρα, σε αυτή τη δεύτερη FUE, τα μοσχεύματα. Μου είπε οτι μάλλον χρησιμοποιήθηκε εργαλείο μεγάλου διαμετρήματος. Πιθανόν. Ίσως. Δεν έχει σημασία. Αυτό που έχει σημασία είναι οτι έχασα 1000-1500 grafts.
Θα μπορούσα να γράφω με τις ώρες για το πόσο ενθουσιασμένος είμαι με τη δουλεία που έκανε αυτός ο ανθρώπος. Θα πω δύο κουβέντες: Κάνει το 70-80% της δουλείας ο ίδιος, προσωπικά. Όλο το extraction και μεγάλο μέρος της εμφύτευσης. Το κάνει με απίστευτη (σχεδόν αυτιστική) προσοχή στη λεπτομέρεια. Η δική μου επέμβαση κράτησε 2 μέρες (2χ12ώρες). Την πρώτη μέρα έκανε μόνο το hairline και τη δεύτερη πύκνωση πίσω και crown. Μου έκανε φοβερή εντύπωση οτι στο crown προσπάθησε να κρατήσει τη φορά των τριχών. Συνολικά , και έχοντας σύγκριση απο την πρώτη φορά, ο άνθρωπος νοιάζεται για αυτο που κανει.
Ο συγκεκριμένος γιατρός ακούγεται πολύ έξω, και ειδικά στα blogs του εξωτερικού. Δεν κάνει διαφήμηση (αν και απο οτι κατάλαβα έχει έναν ατζέντη στην Αγγλία) και χρεώνει 2,5Ε το graft. Πρίν καποιοι φίλοι απο το site πουνε οτι κάνω διαφήμιση, θα πω οτι η διαφορά στην τιμή οφείλεται μάλλον στο οτι ο τύπος δουλεύει στο σπίτι του (!), δηλ η κλινική είναι δική του, διπλα σπο το σπιτι του, ΔΕΝ έχει προσωπικο παρα μόνο τη γυναίκα του και ΔΕΝ κάνει διαφήμιση. Επομένως λειτουργικά έξοδα μηδεν. Μου ανέφερε καποια στιγμη οτι το μεγαλύτερο έξοδο του είαι ο "ορος μεταμοσχεύσεων". Σα γιατρός μπορω να σας πω οτι αυτό είναι ένα ειδικό θερπτικό υλικό στο οποιο τοποθετούνται όργανα όπως νεφρά και καρδιά στις μεταμοσχεύσεις. Μου φάνηκε τρομερό οτι βάζει τα μοσχευματα σε κατι τετοιο και όχι σε φυσιολογικό ορό (Nacl 0,9%).
Επίσης, ο τύπος δουλεύει μαύρα. Αποδειξη δε μου έδωσε. Υποψιάζομαι οτι οταν δεν εχεις να πληρώσεις 40% στην εφορία, εισαι πιο οικονομικός. Εμενα αυτό που με ενδιέφερε είναι οτι πλήρωσα 5400Ευρώ. Για 2300 θυλάκια. Ο ιδιος ο γιατρος έχει ενα μικρό διαμέρισμα διπλα στο ιατρείο του όπου κοιμούνται οι πελάτες/ασθενείς του. Οποτε δε χρειαστηκα ξενοδοχείο.
Πως θα είναι τα αποτελεσματα φιλοι μου δεν ξερω. Ελπίζω να ειναι καλα, γιατι δεν έχω αλλα grafts στη δότρια περιοχή. Αλλά ο (δίδυμος, θυμίζω) αδελφός μου είχε καταπληκτικά αποτελέσματα. Οποτε είμαι αισιοδοξος. Photo 21.11.14 10 37 19.jpg Photo 23.11.14 16 08 21.jpg Photo 12.10.14 08 30 40.jpg Photo 12.10.14 08 30 50.jpg
Photo 21.11.14 10 37 19.jpg Photo 23.11.14 16 08 21.jpg
Δε θα σπαταλήσω χρόνο αλλο να απανταω σε φιλους του site που ενδεχομένως πουνε οτι θέλω να κανω διαφημηση. Τα ακουσε και ο αδελφος μου πριν 7-8 μήνες, σας παραπεμπω στις δικές του απαντήσεις. Αλλα ακομα και να του κάνω, την αξίζει. Κανει με πολυ καλή τιμή αυτό που άλλοι κανουν με τριπλάσια χρήματα και το κανει καλα. Μπορω να το αξιολογησω σαν ασθενής, σα γιατρος, σαν θύμα της Ελληνικής τριχομαφίας και σας μεταμοσχευθείς πια! Σιγουρα υπαρχουν και αλλοι καλοι. Αλλα αυτός είναι ενας απο αυτους. Υπολογίστε αν θέλετε να πάτε μια αναμονή περίπου 6-8 μήνες.
Προσπαθω να ανεβασω και μερικές φωτο. Στη μία μπορείτε να διακρίνετε τη ζημία που εχει γίνει στην πρωτη επέμβαση και το που χρειαστηκε να φτασει για να παρει τα μοσχευματα. Στις αλλες είναι το «πριν». Θα προσπαθησω να ανεβασω και φωτο με το τελικο αποτελεσμα καποια στιγμή. Καλή συνεχεια σε ολους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zotrix

Active Member
Καλή τύχη φίλε. Υπάρχουν καλά σχόλια για τον γιατρό αυτό στα ξένα φόρουμς. Είναι όντως χαμηλών τόνων και δεν διαφημίζεται. Κατά τη γνώμη μου είναι από τις καλύτερες επιλογές όσον αφορά το αποτέλεσμα/τιμη.
 

zotrix

Active Member
Νομίζω ότι ήταν και σε αυτήν την Pr*hair Clinic στο Βέλγιο και μόλις έφυγε, αυτοί πάτωσαν. Μόνο ανέβασε καθαρότερες φωτογραφίες αν μπορέσεις ιατί δεν καταλαβαίνουμε και πολλά
 

Flosk

Well-Known Member
Φίλε μου σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα .. Χαίρομαι που ακούμε για ενα καινούριο γιατρό εδώ μέσα, ειναι κουραστικό να διαβάζουμε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια.. Μπορείς να μου πεις που ειναι το νήμα του αδερφού σου για να ρίξω μια ματια;
 

MariosH

New Member
Ναι, πράγματι. Ηταν σε μια κλινική στο Βελγιο και εφυγε. Τι απε
Φίλε μου σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα .. Χαίρομαι που ακούμε για ενα καινούριο γιατρό εδώ μέσα, ειναι κουραστικό να διαβάζουμε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια.. Μπορείς να μου πεις που ειναι το νήμα του αδερφού σου για να ρίξω μια ματια;

Μεταμοσχευση στην Ευρώπη
Discussion in 'Μεταμοσχεύση' started by konstantineh, Dec 8, 2013.
 

Flosk

Well-Known Member
Μαριε σε ευχαριστώ , όμως δεν βλέπω ο αδερφος σου να έχει ανεβάσει Φωτο απο το τελικό αποτέλεσμα.. Πως θα αξιολογήσουμε δουλειά έτσι;
 

traccas

Active Member
Καλή τύχη και καλή φύτρωση φίλε. Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση..οπότε καλή υπομονή να έχουμε!Πάντως από τη φώτο φαίνεται καλή δουλειά (όσο μπορώ να καταλάβω). Στο crown δεν έβαλες τίποτα ε; Μιλήσατε με το γιατρό για κάποια μελλοντική μεταμόσχευση από γένια ή άλλο μέρος του σώματος;
 

MariosH

New Member
Μαριε σε ευχαριστώ , όμως δεν βλέπω ο αδερφος σου να έχει ανεβάσει Φωτο απο το τελικό αποτέλεσμα.. Πως θα αξιολογήσουμε δουλειά έτσι;
Οντως, αλλα πρεπει να καταλαβεις οτι καποια στιγμη, οταν απαλλασσεσαι απο ενα προβλημα, δε σε ενδιαφερει να το σκαλιζεις και πολυ. Δε σε απασχολει κιολας πια...
 

MariosH

New Member
Καλή τύχη και καλή φύτρωση φίλε. Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση..οπότε καλή υπομονή να έχουμε!Πάντως από τη φώτο φαίνεται καλή δουλειά (όσο μπορώ να καταλάβω). Στο crown δεν έβαλες τίποτα ε; Μιλήσατε με το γιατρό για κάποια μελλοντική μεταμόσχευση από γένια ή άλλο μέρος του σώματος;
Στο crown εβαλα 300 θυλακια. Για μελλοντική μεταμοσχευση δεν εχουν μεινει μοσχευματα...
 

Stripar

Established Member
Καλησπέρα φίλε και καλή επιτυχια στην μτχ σου!.
Ο γιατρός δέν είναι τόσο άγνωστος όσο κάποιοι θα νομίζουν

Αγαπητοί φίλοι,
Εγώ είχα κάνει το 2006 άλλη μια FUE όταν ήμουν ακόμη Ελλάδα, στην D*I στην Αθήνα. Τότε είχαν μεταμοσχευτεί 1500 grafts. Διάβασα αρκετά για τα απογοητευτικά αποτελέσματα στην Ελλάδα. Δεν ξέρω αν ισχύουν ή όχι. Αλλα θα πω οτι εμένα επιβιώσανε λιγότερο απο 30% των τριχοθυλακίων. Το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό. Το μεγάλο πρόβλημα όμως το συνειδητοποιήσα πριν απο λίγες μέρες. Πηγαίνοντας Βέλγιο είχα συμφωνήσει με το γιατρό να μεταμοσχευθούν 3000 grafts. Όταν ξύρισε το κεφάλι διαπίστωσε οτι ένα μεγάλο μέρος της δότριας περιοχής είχε καταστραφεί. Μετα βίας κατάφερε να πάρει 2300 grafts. Δεν ξέρω αν φαίνεται στις φωτο η ζημιά που είχε γίνει πίσω και απο που χρειαστηκε να πάρει προκειμένου να βρεί τώρα, σε αυτή τη δεύτερη FUE, τα μοσχεύματα. Μου είπε οτι μάλλον χρησιμοποιήθηκε εργαλείο μεγάλου διαμετρήματος. Πιθανόν. Ίσως. Δεν έχει σημασία. Αυτό που έχει σημασία είναι οτι έχασα 1000-1500 grafts.

Τα εργαλεία & η διάμετρος αυτών παίζουν καθοριστικό ρόλο στον τραυματισμό της δότριας όπως πολύ σωστά σου λέει ο γιατρός σου καθώς και στην φυσικότητα του αποτελέσματος!...

Εδώ γίνεται μιά αναφορά απο μέλος:
http://www.hairlossgr.com/forum/threads/links-με-αξιολογες-μεταμοσχευσεις.8835/page-11#post-135018

Post:215

Καθώς και εδώ:
http://www.hairlossgr.com/forum/threads/links-με-αξιολογες-μεταμοσχευσεις.8835/page-13#post-135207

Post:241

Αναφέρω ποιες είναι οι σωστές διαμέτροι εργαλείων που θα πρέπει επιτέλους να αναζητουμε απο τους γιατρούς μας!

Τα πρήν και μετά post εξαιρετικά χρήσιμα για όποιον έχει την όρεξη να διαβάσει....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Θα μπορούσα να γράφω με τις ώρες για το πόσο ενθουσιασμένος είμαι με τη δουλεία που έκανε αυτός ο ανθρώπος. Θα πω δύο κουβέντες: Κάνει το 70-80% της δουλείας ο ίδιος, προσωπικά. Όλο το extraction και μεγάλο μέρος της εμφύτευσης. Το κάνει με απίστευτη (σχεδόν αυτιστική) προσοχή στη λεπτομέρεια. Η δική μου επέμβαση κράτησε 2 μέρες (2χ12ώρες). Την πρώτη μέρα έκανε μόνο το hairline και τη δεύτερη πύκνωση πίσω και crown. Μου έκανε φοβερή εντύπωση οτι στο crown προσπάθησε να κρατήσει τη φορά των τριχών. Συνολικά , και έχοντας σύγκριση απο την πρώτη φορά, ο άνθρωπος νοιάζεται για αυτο που κανει.
Ο συγκεκριμένος γιατρός ακούγεται πολύ έξω, και ειδικά στα blogs του εξωτερικού. Δεν κάνει διαφήμηση (αν και απο οτι κατάλαβα έχει έναν ατζέντη στην Αγγλία) και χρεώνει 2,5Ε το graft. Πρίν καποιοι φίλοι απο το site πουνε οτι κάνω διαφήμιση, θα πω οτι η διαφορά στην τιμή οφείλεται μάλλον στο οτι ο τύπος δουλεύει στο σπίτι του (!), δηλ η κλινική είναι δική του, διπλα σπο το σπιτι του, ΔΕΝ έχει προσωπικο παρα μόνο τη γυναίκα του και ΔΕΝ κάνει διαφήμιση.

Το ότι κάνει σχεδόν όλο το μέρος της μτχ δέν είναι κακό , ίσα ίσα λειτουργεί με τα πρότυπα του Lorezzo όπου θεωρείται ο βασιλιάς της Fue στην Ευρώπη και κάνει επίσης το 80% της μτχ ο ίδιος!.
Η τιμή εξαιρετική και ο χρόνος που δαπάνισε ο γιατρός για το σύνολο των grafts σου φαίνεται ο σωστός χρόνος για να δώσει σημασία στην λεπτομέρεια!
 

MariosH

New Member
Μαλλον ετσι θα είναι. Τον εβαλα με προσποιητη αφελεια να μου δειξει το εργαλειο και ειδα 0,7mm στο marking. Νομιζω καλο.
 

Stripar

Established Member
Μου ανέφερε καποια στιγμη οτι το μεγαλύτερο έξοδο του είαι ο "ορος μεταμοσχεύσεων". Σα γιατρός μπορω να σας πω οτι αυτό είναι ένα ειδικό θερπτικό υλικό στο οποιο τοποθετούνται όργανα όπως νεφρά και καρδιά στις μεταμοσχεύσεις. Μου φάνηκε τρομερό οτι βάζει τα μοσχευματα σε κατι τετοιο και όχι σε φυσιολογικό ορό (Nacl 0,9%).

Αγαπητέ φίλε μήνες πρίν αναφέρομαι και εγώ στην σημασία που έχει το υγρό διατήρης των μοσχεμάτων και στην βιωσημότητα αυτών , σάν γιατρός που είσαι θεωρώ καταλαβαίνεις την σημασία αυτού:
Post 154:
http://www.hairlossgr.com/forum/threads/αποτυχια-μεταμοσχευσης.9558/page-8#post-130571

Απο ότι φαίνεται ο γιατρός σου έχει όλες τις περγαμηνές για να σου δώσει ένα καλό αποτέλεσμα , πολύ καλή επιλογή γιατρού για τους λόγους που αναφέρεις....Ενημέρωνέ μας για την κατάστασή σου!
 

MariosH

New Member
Εχεις δικιο . Η επιτυχια της επεμβασης δε μπορει παρα να ειναι πολυπαραγοντική. Γιατρος, εμπειρια, εργαλεια, υλικο, ομαδα, ασθενής. Ολα. Δε θα εχει λχ το ιδιο αποτελεσμα ενας καπνιστης με ενα μη καπνιστη. Αυτο ισχυει ΓΙΑ ΟΛΕΣ τις χειρουργικές επεμβασεις, ποσο μαλλον για μια που κατα το μεγαλύτερο μερος εξαρταται απο τη γρηγορη και αποτελεσματική νεοαγγειογένεση
 

traccas

Active Member
Οντως, αλλα πρεπει να καταλαβεις οτι καποια στιγμη, οταν απαλλασσεσαι απο ενα προβλημα, δε σε ενδιαφερει να το σκαλιζεις και πολυ. Δε σε απασχολει κιολας πια...
Ελπίζω εσύ να μας ενημερώνεις και να μην ξεχάσεις το φόρουμ όταν απαλλαχθείς από το πρόβλημά σου. Εξάλλου αυτή είναι και η ουσία όταν ανοίγεις ένα θέμα, να παρουσιάσεις ένα ολοκληρωμένο αποτέλεσμα.
 

MariosH

New Member
θα προσπαθησω να το κανω καποια στιγμη. Η δικη μου προθεση παντως ήταν να μεταφερω μια πρωτη εμπειρια
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλή επιτυχία στον φίλο. Ευχάριστο να λαμβάνουμε feedback και απο άλλους γιατρούς. Ευχάριστα και τα γραφόμενα σου για τις πρακτικές του. Για ακόμη φορά βλέπουμε τι ωραία παρακαταθήκη έχουν αφήσει τα μπουμπούκια της "αποτέλεσμα μετράει", έτσι να πηγαίνετε περισσότεροι και να ανοίγετε νήματα που ποτέ δεν ενημερώνεται!!! Στον φίλο πάλι.... δεν αρκεί να μας λές πως πέτυχε ο αδερφός σου, θέλουμε τεκμήρια, γιατί δεν βάζει φωτογραφίες? Πίεσε τον να βάλει αλλιώς τα λεγόμενα σου ή του δεν έχουν καμμία ισχύ. Τέλος, τον τελευταίο καιρό οι guru του φόρουμ εδώ λένε πως οι συνεδρίες πρέπει να γίνονται με πολλαπλούς Placers που ξεκουράζονται. Δεν βλέπω σχόλια που ο γιατρός αυτός στραβώθηκε για 2 12ωρα μόνος και τι αντίκτυπο αυτό μπορεί να έχει για την ασφάλεια και ποιότητα του χειρουργείου.
 

MariosH

New Member
Καλή επιτυχία στον φίλο. Ευχάριστο να λαμβάνουμε feedback και απο άλλους γιατρούς. Ευχάριστα και τα γραφόμενα σου για τις πρακτικές του. Για ακόμη φορά βλέπουμε τι ωραία παρακαταθήκη έχουν αφήσει τα μπουμπούκια της "αποτέλεσμα μετράει", έτσι να πηγαίνετε περισσότεροι και να ανοίγετε νήματα που ποτέ δεν ενημερώνεται!!! Στον φίλο πάλι.... δεν αρκεί να μας λές πως πέτυχε ο αδερφός σου, θέλουμε τεκμήρια, γιατί δεν βάζει φωτογραφίες? Πίεσε τον να βάλει αλλιώς τα λεγόμενα σου ή του δεν έχουν καμμία ισχύ. Τέλος, τον τελευταίο καιρό οι guru του φόρουμ εδώ λένε πως οι συνεδρίες πρέπει να γίνονται με πολλαπλούς Placers που ξεκουράζονται. Δεν βλέπω σχόλια που ο γιατρός αυτός στραβώθηκε για 2 12ωρα μόνος και τι αντίκτυπο αυτό μπορεί να έχει για την ασφάλεια και ποιότητα του χειρουργείου.
Λυπάμαι που θα γράψω greeklish, αλλα στο συγκεκριμένο υπολογιστή δεν έχω άλλη δυνατότητα. Όπως είπα και πριν, θέλω να μεταφέρω μια πρώτη εμπειρία από έναν γιατρό που όσο μπορώ να κρίνω κάνει πολύ ευσυνείδητα τι δουλειά του χωρίς να χρειάζεται να πουλήσει κανεις το σπίτι του. Αν ο αδερφός μου αποφασίσει να βάλει φωτό του κάποια στιγμή, δεν το ξέρω. Όμως μπορώ να κρίνω ένα καλο αποτέλεσμα, έχοντας την εμπειρία του κακού αποτελέσματος από τι δικη μου πρώτη ΦΙΕ. Αν δεν το έκρινα ως καλο, δε θα πήγαινα εξάλλου. Θα του πω πάντως να κάνει ένα update στις φωτό του.
Σα χειρουργος ο ίδιος μπορώ να απαντήσω πως η κόπωση του ιατρού σαφώς και παίζει ένα ρολο. Κάνω και εγώ επεμβάσεις που κρατάνε πάνω από 10-12 ώρες (και δε μιλάω για μεταμοσχεύσεις τριχών) και παρόλο που η κούραση είναι μεγάλη, η συγκέντρωση εκείνη την ώρα δε σε αφήνει να την συνειδητοποιήσεις. Επιπλέον, όταν ένας γιατρός κάνει όλη τι δουλειά έχει πολύ μεγαλύτερη συναίσθηση ευθύνης για το αποτέλεσμα παρα όταν τι moirayetai με άλλους, μια και τότε επιμερίζεται η ευθύνη για το οποιο καλο-η κακό- αποτέλεσμα. Αυτό έχω διαπιστώσει ότι είναι παρα πολύ σημαντικό για έναν γιατρό του οποιου η δουλειά τελικά φαίνεται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

kapa

Μέλος του προσωπικού
Λυπάμαι που θα γράψω greeklish, αλλα στο συγκεκριμένο υπολογιστή δεν έχω άλλη δυνατότητα. Όπως είπα και πριν, θέλω να μεταφέρω μια πρώτη εμπειρία από έναν γιατρό που όσο μπορώ να κρίνω κάνει πολύ ευσυνείδητα τι δουλειά του χωρίς να χρειάζεται να πουλήσει κανεις το σπίτι του. Αν ο αδερφός μου αποφασίσει να βάλει φωτό του κάποια στιγμή, δεν το ξέρω. Όμως μπορώ να κρίνω ένα καλο αποτέλεσμα, έχοντας την εμπειρία του κακού αποτελέσματος από τι δικη μου πρώτη ΦΙΕ. Αν δεν το έκρινα ως καλο, δε θα πήγαινα εξάλλου. Θα του πω πάντως να κάνει ένα update στις φωτό του.
Σα χειρουργος ο ίδιος μπορώ να απαντήσω πως η κόπωση του ιατρού σαφώς και παίζει ένα ρολο. Κάνω και εγώ επεμβάσεις που κρατάνε πάνω από 10-12 ώρες (και δε μιλάω για μεταμοσχεύσεις τριχών) και παρόλο που η κούραση είναι μεγάλη, η συγκέντρωση εκείνη την ώρα δε σε αφήνει να την συνειδητοποιήσεις. Επιπλέον, όταν ένας γιατρός κάνει όλη τι δουλειά έχει πολύ μεγαλύτερη συναίσθηση ευθύνης για το αποτέλεσμα παρα όταν τι moirayetai με άλλους, μια και τότε επιμερίζεται η ευθύνη για το οποιο καλο-η κακό- αποτέλεσμα. Αυτό έχω διαπιστώσει ότι είναι παρα πολύ σημαντικό για έναν γιατρό του οποιου η δουλειά τελικά φαίνεται.
στο εφτιαξα ελληνικα.
αν για οποιονδηποτε λογο δεν μπορεις να γραψεις ελληνικα γραφε τα μηνυματα σου εδω http://www.hairlossgr.com/greeklish2greek/ και στα κανει αυτοματα μετατροπη,αντιγραφη και στο φορουμ.
καλη φυτρωση και απο μενα
 
Μπλουζα