Μεταμόσχευση Μαλλιών - 3460 Μοσχεύματα - HDC

montecristo

Well-Known Member
guaranteed NW6 με χαμηλο κραουν και εβαλε 3500 grafts μονο Α ζωνη.

Στις παρακατω φωτογραφιες ολη η κοκκινη περιοχη θα αδειασει και θα πρεπει να καλυφθει απο τις τριχες της δοτριας στην μπλε περιοχη η οποια επιπροσθέτως ειναι κατα 50% πιο αδεια λογω της εξαγωγης των 3500g για την Α ζωνη.



Προβολή συνημμένου 59378
Προβολή συνημμένου 59379

Το μονο θετικο που βλεπω ειναι η σχετικα καλη ποιοτητα τριχας αλλα και παλι…
Ναι και εγώ αυτά που λες παρατηρώ. Γενικά η κατανομή των μοσχευμάτων θα πρέπει να γίνεται βάσει του norwood που πρόκειται να φτάσει, στην προκειμένη περίπτωση Norwood 6. Αν κάλυψε το 1/3 της ληπτριας με αυτά τα μοσχεύματα τότε θα πρέπει να έχει και τα αντίστοιχα μοσχεύματα για τα υπόλοιπα 2/3.
Πάντως σαν να μου φαίνεται ότι η τωρινή εξαγωγη πήγε πιο ψηλα από την safe μπλε περιοχή που έβαλες. Εσυ τι λες ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Ναι και εγώ αυτά που λες παρατηρώ. Γενικά η κατανομή των μοσχευμάτων θα πρέπει να γίνεται βάσει του norwood που πρόκειται να φτάσει, στην προκειμένη περίπτωση Norwood 6. Αν κάλυψε το 1/3 της ληπτριας με αυτά τα μοσχεύματα τότε θα πρέπει να έχει και τα αντίστοιχα μοσχεύματα για τα υπόλοιπα 2/3.
Πάντως σαν να μου φαίνεται ότι η τωρινή εξαγωγη πήγε πιο ψηλα από την safe μπλε περιοχή που έβαλες. Εσυ τι λες ;
Ζωνη Β και Γ δεν χρειαζεται την ιδια πυκνοτητα αλλα και παλι ειναι τεραστια η περιοχη και πολυ λιγα τα διαθεσιμα grafts.
Στην εξαγωγη οριακα ειναι
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλημερα Σωτήρη, να πάνε όλα τέλεια εύχομαι! Υπάρχουν φωτογραφίες της δοτριας σου πριν την επέμβαση;
 
Μπλουζα