Μεταμοσχευση στην LP Clinic - 13/11/2019

Xristoforaz

Well-Known Member
Μη το λες, ειναι πολλες κοπελες συνειδητοποιημενες που δεν θελουν γαμο. Απλα συντροφικοτητα. Το ιδιο πραγμα δλδ χωρις ολο αυτο απο πανω σου.
Ο Τσιπρας και ο καθε ανυπαντρος με το να μη νυμφευεται, παραμενει μεσα στην πορνεια!
Ο γαμος ειναι ευλογια και οχι βαρος! Να παντρευτεις σε ενα μικρο εκκλησακι με παρουσια μονο των συγγενων! Μην πεφτεις στο tripακι του διαβολου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Τσιπρας και ο καθε ανυπαντρος με το να μη νυμφευεται, παραμενει μεσα στην πορνεια!
Ο γαμος ειναι ευλογια και οχι βαρος! Να παντρευτεις σε ενα μικρο εκκλησακι με παρουσια μονο των συγγενων! Μην πεφτεις στο tripακι του διαβολου!

Αν μπορούσε να λυθεί και το οικονομικό με ένα προγαμιαίο και στην Μητρόπολη! (όσον αφορά τον Georgie, από εκεί ξεκίνησε η συζήτηση).
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Ο Τσιπρας και ο καθε ανυπαντρος με το να μη νυμφευεται, παραμενει μεσα στην πορνεια!
Ο γαμος ειναι ευλογια και οχι βαρος! Να παντρευτεις σε ενα μικρο εκκλησακι με παρουσια μονο των συγγενων! Μην πεφτεις στο tripακι του διαβολου!
Yπαρχει ενα προβληματακι εδω. Δεν πιστευω σε θεους και δαιμονες.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Yπαρχει ενα προβληματακι εδω. Δεν πιστευω σε θεους και δαιμονες.
Κανενα προβλημα...ο Θεος αλλωστε εδωσε το αυτεξουσιο στους ανθρωπους! Οποιος θελει Τον πιστευει κι οποιος επιθυμει Τον ακολουθει!

Για να μη ξεφευγουμε απ το νημα ομως, περιμενω κοστολογηση γενιων απο την κυπριακη κλινικη...να απαντησει παρακαλω ο Τζον Τζον! (Εκτος αν δεν προβαινουν σε bht, οποτε πασο)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για να μη ξεφευγουμε απ το νημα ομως, περιμενω κοστολογηση γενιων απο την κυπριακη κλινικη...να απαντησει παρακαλω ο Τζον Τζον! (Εκτος αν δεν προβαινουν σε bht, οποτε πασο)

2,20 το μόσχευμα από γένια και επέμβαση κάνει μόνο ο Δρ.Μάρας.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Οχι εγω μου το εδωσα :D
Είναι γνωστή άλλωστε η απάντηση που δίνουν όλοι οι Αργεντινοί, και όσοι τους υποστηρίζουν, όταν οι Βραζιλιάνοι υποστηρίζουν πως «ο Θεός έστειλε τον Πελέ στη Γη για να διδάξει ποδόσφαιρο». Η... τάπα έρχεται με τη φράση «Μα, ο Ντιέγκο δεν έστειλε κανέναν», κι έτσι καταλαβαίνει κανείς για το μέγεθος του μύθου που περικλύει τη ζωή του Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα...

(Στο σημειο αυτο να σου πω οτι ειχα φτιαξει υμνο για πελε αλλα και ντις στον υποχθονιο-μαραντονα, παλαιοτερα)


Ο Ελλην Χατζηπαναγης στο χωρο των μεταμοσχευσεων ειναι ο δρ Κωνσταντινος Αναστασακης, αλλα πρεπει να πληρωσουμε ακριβο εισιτηριο (λογικο αφου ειναι ποδοσφαιριστης μαγνητης με ντριμπλες χειρουργικης ακριβειας)... προκειμένου να θαυμασουμε τα κολπα και τις φαντεζι ενεργειες του εις το κεφαλι μας!

Να ρωτας δρ Παπανικολαου για bht και να σου απανταει smp..ημαρτον που λεει κι ο Γιωργος Γεωργιου!
Μεταμοσχευσεις κανετε ιατρε..γιατι να απουσιαζει η μεταμοσχευση απ την περιοχη των γενιων..να παρεχετε στους ασθενεις σας ΚΑΙ αυτην την υπηρεσια! Επιβαλλεται!
 

Ibarumah

Active Member
Φίλε μου... Μιας κ αναφέρθηκε πολλές φορές το όνομα μου ας πω δυο κουβέντες.

1)θεωρω ότι από εκεί που δεν είχες τρίχα στο κεφάλι τώρα είσαι σε μια διαφορετική κατάσταση. Νκμιζω ότι θα πρέπει να ηρεμήσεις κ να απολαύσεις ότι έχεις χωρίς πολλές απαιτήσεις γιατί δε φαίνεται η δοτριανσου να έχει κ πολλά να δώσει.

2)μη συγκρίνεσαι με εμένα. Εγω είχα του κόσμου τα πολυτριχα.3τριχα, 4τριχα,5ττριχα,6τριχα...
Επίσης η δοτρια μου ήταν πιο πυκνή και από του γιου μου

3) ο κ. Παπανικολάου εμένα προσωπικά μου μίλησε με πολύ ειλικρίνεια για το τι να περιμένω και τελικά το αποτέλεσμα μου ήταν ΚΑΛΎΤΕΡΟ από αυτό που μου είχε πει να περιμένω. Γενικά θεωρώ ότι είναι πολύ τίμιος. Και το ότι όλα τα περιστατικά δεν έχουν καταλήξει με μαλλί σαν του Μπεζου δε θεωρώ ότι κάνουν τον γιατρό "μετριο". Νομίζω ότι όλοι οι γιατροί εχουν καλά, μέτρια και κακα περιστατικά.

Υ. Σ. Συγνώμη αλλά δε μπορώ να διαβάζω άσχημα σχολια για τον άνθρωπο που με έκανε να έχω πιο ωραία μαλλιά αποτι πριν δέκα χρόνια!!! Για μένα είναι ΤΟΠ.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Φίλε μου... Μιας κ αναφέρθηκε πολλές φορές το όνομα μου ας πω δυο κουβέντες.

1)θεωρω ότι από εκεί που δεν είχες τρίχα στο κεφάλι τώρα είσαι σε μια διαφορετική κατάσταση. Νκμιζω ότι θα πρέπει να ηρεμήσεις κ να απολαύσεις ότι έχεις χωρίς πολλές απαιτήσεις γιατί δε φαίνεται η δοτριανσου να έχει κ πολλά να δώσει.

2)μη συγκρίνεσαι με εμένα. Εγω είχα του κόσμου τα πολυτριχα.3τριχα, 4τριχα,5ττριχα,6τριχα...
Επίσης η δοτρια μου ήταν πιο πυκνή και από του γιου μου

3) ο κ. Παπανικολάου εμένα προσωπικά μου μίλησε με πολύ ειλικρίνεια για το τι να περιμένω και τελικά το αποτέλεσμα μου ήταν ΚΑΛΎΤΕΡΟ από αυτό που μου είχε πει να περιμένω. Γενικά θεωρώ ότι είναι πολύ τίμιος. Και το ότι όλα τα περιστατικά δεν έχουν καταλήξει με μαλλί σαν του Μπεζου δε θεωρώ ότι κάνουν τον γιατρό "μετριο". Νομίζω ότι όλοι οι γιατροί εχουν καλά, μέτρια και κακα περιστατικά.

Υ. Σ. Συγνώμη αλλά δε μπορώ να διαβάζω άσχημα σχολια για τον άνθρωπο που με έκανε να έχω πιο ωραία μαλλιά αποτι πριν δέκα χρόνια!!! Για μένα είναι ΤΟΠ.
Δε διαφωνει κανεις οτι το δικο σου αποτελεσμα ειναι ΤΟΠ! Συμφωνουμε ολοι σε αυτο και επαυξανουμε!
Επισης κανεις λαθος...οχι μονο ασχημα σχολια δεν εγραψα αλλα τον υπερασπιστηκα αρκετες φορες τον ιατρο Λευτερη Παπανικολαου...οχι μονο εδω αλλα και στο youtube! Μεχρι και μια γυναικα που εγραψε στο φορουμ της τον συνεστησα! Ο γιατρος μπαινει στο φορουμ και γνωριζω με ποια ακκαουντς! Χαζος δεν ειμαι! Οι περισσοτερες αρνητικες κριτικες ηταν απο συμφορουμιτες και οχι απο εμενα! Ποτε εγιναν αυτες? Προσεξες? Οταν ανεβασε βιντεο δικα του ο γιατρος στο youtube! Τοτε αρχισαν οι μεγαλες επιθεσεις προς το προσωπο του και φυσικα δε σε συνεκριναν με τα περιστατικα που ανεβασε..δε σε ανεφεραν καν!
Δεν εχεις το δικαιωμα να μου προσαπτεις κατηγοριες οταν ο ιδιος ΔΙΑΦΗΜΙΖΩ και ΣΕΒΟΜΑΙ τον ιατρο παρα την ΑΔΙΚΗ του αντιμετωπιση που θεωρω οτι εκανε!
Τον διαφημιζω και στο καναλι foris mc με το βιντεο ΔΡΥΜΟ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΔΑ...αβανταροντας την κλινική του και μη δυσφημιζοντας τον αν παρατηρησεις τις ριμες στο συγκεκριμενο κομματι...αλλα και με βιντεο μου ΥΠΕΡ της κλινικης του στο καναλι μου FHT GREECE!

Οσον αφορα τη μεταμοσχευση! Μπορει να κανει BHT? Η απαντηση του ειναι ΟΧΙ! Γι αυτο προτεινει SMP! Αυτη ειναι η αληθεια! Διαφωνεις? Η καταγραφη της αληθειας δεν πρεπει να ενοχλει εσενα!

Οσο για τα πολυτριχα που λες, δε θα σε αμφισβητησω αλλα δε με αφορα καν....
Εμενα η κατασταση μου μπορει να βελτιωθει με δοτρια τα γενια!
Αφου ο γιατρος δεν εξειδικευεται κατα δικη του δηλωση σε τετοια μεταμοσχευση τοτε μενω ως εχω με οτι κι αν εχω! Το οτι δεν ειχα τριχα στο κεφαλι μου δε θα με βρει απολυτα συμφωνο..παντως ναι ημουν σε μεγαλο norwood και περιμενα διημερη συνεδρια οπως συμφωνηθηκε και οπως εκανα στην advanced!
Μπραβο και παλι για την επιλογη σου και δε συμφωνω με οσα εγραψες οτι χαμηλωνω το ονομα του ιατρου! Ισα ισα κατηγορηθηκα πολλες φορες απ τους φορουμιτες επειδη τον υπερασπιστηκα πολλακις και με θερμη!
Να μπαινουν τα πραγματα στη θεση τους λοιπον και να ξερουμε τι λεμε! Και εσενα σε ανεφερα προς οφελος του γιατρου διοτι εισαι ενα απ τα πετυχημενα περιστατικα! Οποτε μαζι σου ειμαι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

AGGELOS T.

New Member
Χριστόφορε αν θες μπορείς να μου απαντήσεις στα παρακάτω;
-ΠΡΙΝ την επέμβαση,ο γιατρός σε ενημέρωσε για:
-Το ποσοστό κάλυψης;
-Για το αν η επέμβαση θα γίνει motorized ή χειροκίνητα ή σε τι ποσοστό η μία και η άλλη;
-Τι διάμετρο θα έχει το punch έτσι ώστε να αποφύγεις-όσο αυτό είναι δυνατό- το dotting ή ακόμα χειρότερα,shock-loss της δότριας;
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Χριστόφορε αν θες μπορείς να μου απαντήσεις στα παρακάτω;
-ΠΡΙΝ την επέμβαση,ο γιατρός σε ενημέρωσε για:
-Το ποσοστό κάλυψης;
-Για το αν η επέμβαση θα γίνει motorized ή χειροκίνητα ή σε τι ποσοστό η μία και η άλλη;
-Τι διάμετρο θα έχει το punch έτσι ώστε να αποφύγεις-όσο αυτό είναι δυνατό- το dotting ή ακόμα χειρότερα,shock-loss της δότριας;
Για το ποσοστο καλυψης οχι ακριβως αλλα μου ειχε αναφερει οτι η δοτρια μου μπορει να οδηγηθει σε δυο επεμβασεις κι αμεσως σκεφτηκα οτι εννοουσε δυο διπλες συνεδριες (αυτο καταλαβα κι οχι αυτο μου ειπε)
Επισης του ειχα πει πως ο μπισανγκα δε δεχοταν να προβω σε μεταμοσχευση αλλα του τονισα πως ο μπισανγκα με ειδε μονο απο φωτογραφιες και οχι ιδιοις ομμασι!
Για το punch τωρα νομιζω οτι μου πε πως ειναι 0.9mm και μου το ειπε λιγο πριν ξεκινησει η επεμβαση χωρις να τον ρωτησω ομως! Δηλ. απο μονος του το ανεφερε!
3000 ευρω κοστισε η επεμβαση αλλα για να πω την αληθεια δεν ειμαι ικανοποιημενος απο την περιοχη της κορυφης (crown)...βεβαια ΔΕ λαμβανα φιναστεριδη που ισως θα ειχα καλυτερα αποτελεσματα (απλα δεν επιθυμω ο ιδιος να παρω φιναστεριδη)..τη φιναστεριδη την προτεινει ο δρ λορεντζο στους ασθενεις του απ οτι εχω καταλαβει και οχι οι Ελληνες ιατροι!
Τωρα για τα μοσχευματα! ΥΠΟΘΕΤΩ οτι τοποθετηθηκαν γυρω στα 1000! Δηλ.περιπου 2000 τριχες αφου δεν ειχα καλο λογο (περιπου 2.1 τριχες ανα γκραφτ ειχα)
Ο γιατρος βεβαια ειπε 1800 σε εμενα η στη μητερα μου, την ημερα της επεμβασης, και 1600 σε εμενα δια τηλεφωνου αλλα ειναι ανακριβες νουμερο κατα την αποψη μου!
Αυτα! Χωρις ΚΑΜΙΑ διαθεση να κατηγορησω τον ιατρο! Και τον εκτιμω και τον σεβομαι!
Οπως και τον κυριο Αναστασακη σεβομαι παρα τη μη σωστη του συμπεριφορα απεναντι μου εδω μεσα στο φορουμ!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Χριστόφορε αν θες μπορείς να μου απαντήσεις στα παρακάτω;
-ΠΡΙΝ την επέμβαση,ο γιατρός σε ενημέρωσε για:
-Το ποσοστό κάλυψης;
-Για το αν η επέμβαση θα γίνει motorized ή χειροκίνητα ή σε τι ποσοστό η μία και η άλλη;
-Τι διάμετρο θα έχει το punch έτσι ώστε να αποφύγεις-όσο αυτό είναι δυνατό- το dotting ή ακόμα χειρότερα,shock-loss της δότριας;
Motorized η χειροκινητα?
Τι να σου πω φιλε μου? Γρηγορα εκανε τη μεταμοσχευση και μαλιστα με μια μονο βοηθο που ο ιδιος την επαινεσε για τη χειρουργικη της αξια και εμπειρια...ενω με τη γιατρο Λινα της κλινικης του δρ Βεκρη, η μεταμοσχευση πηγαινε πιο αργα και μαλιστα με αρκετες βοηθους διπλα της! Η αληθεια να λεγεται!
Ειχε ενα μηχανημα που οταν το ακουμπουσε στο κρανιο μου, ακουγοταν σαν συρραπτικο (αυτο του γραφειου που συρραφει τα εγγραφα, εννοησες) και ο ιδιος ενεργουσε πολυ σβελτα δηλαδη ανετα και με σιγουρια! Αυτη ηταν η εμπειρια μου μεσες ακρες...επισης πονεσα λιγοτερο κατα την επεμβαση στην lp σε σχεση με την επεμβαση στην advanced οπου εκει χρειαστηκε να σταματησει η ιατρος προκειμενου να με ξανατρυπησει προς εγχυση αναισθητικου!
Μαλιστα στου Βεκρη ειχα παρει κι εναν υπνακο ενω δε μιλουσα καθολου (μονο σε ερωτησεις της Λινας) ενω στον Παπανικολαου η ωρα περασε γρηγορα και μαλιστα καναμε χιουμορ...χαχαχαχα!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Συμφωνα με δυο γιατρους που ερευνησαν το θεμα, 1 στους 10 που υποβληθηκαν σε μεταμοσχευση, βλεπει αναπτυξη μετα την παρελευση δωδεκαμηνου:

_Cut_1604281280481.png

Αν ισχυει η συγκεκριμενη θεωρια των δυο αυτων γιατρων, λες να βρισκομαι στο ποσοστο 10/100 που ισχυριζονται οτι υπαρχει?
Δυσκολο, αλλα μακαρι!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Αυτος ο τουρκος γιατρος ισχυριζεται πως το τελικο αποτελεσμα για τη μπροστινη περιοχη φαινεται 12 με 15 μηνες μετα τη μεταμοσχευση
ενω για την περιοχη στο crown 18 με 20 μηνες μετα τη μεταμοσχευση


Δεν ξερω κατα ποσον ισχυουν οι θεσεις του...παντως ολοι γνωριζουμε οτι γυρω στους 12 μηνες ολοκληρωνεται το αποτελεσμα!

σε 11 μέρες κλεινω δωδεκαμηνο!
Περιμενα πιο γεματη την περιοχη πισω για να ειμαι ειλικρινης!...!
Τελοσπαντων.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
θα βαλεις φωτο στο 12μηνο;
Το βιντεο του αποτελεσματος παρελευσης 12 μηνων (13-11-2019---12-11-2020) μετα την επεμβαση στη Γλυφαδιώτικη L.P. Clinic.

Μακη επειδη εσυ εχεις εμπειρια και καλο κριτικο ματι, μπορεις να το κρινεις αντικειμενικα το αποτελεσμα και σε εμπιστευομαι.

Φωτογραφιες δυστυχως δεν εχω στην κατοχη μου ουτε πριν απ αυτη τη μεταμοσχευση ουτε απ τη μεταμοσχευση στην κλινικη του ιατρου Βεκρη (τις εχουν ομως οι κλινικες λογικα).

Γνωριζω οτι με ληψη φιναστεριδης (και μινοξιδιλης) ΙΣΩΣ να ειχα καλυτερο αποτελεσμα.

Να λαβετε υποψιν σας οτι πεφτουν τα φωτα του μπανιου κατα τη βιντεοσκοπηση και οτι δεν εχω αφησει τα πανω μαλλια μεγαλυτερα απο τα πλαινα και τα χαμηλα πισω, πριν προβειτε στην οποιαδηποτε κριση και το οποιοδηποτε συμπερασμα, αγαπητοι συμφορουμιτες.

Επισης, ως απλη πληροφορια παραθετω οτι χρησιμοποιω καθε μερα μαγια μπυρας (δεν ξερω αν βοηθησε καπως στο μαλλι, παντως για προβλημα ακμης την λαμβανω δηλαδη για αλλο λογο).
 

ΛΕΣ

Active Member
Το βιντεο του αποτελεσματος παρελευσης 12 μηνων (13-11-2019---12-11-2020) μετα την επεμβαση στη Γλυφαδιώτικη L.P. Clinic.

Μακη επειδη εσυ εχεις εμπειρια και καλο κριτικο ματι, μπορεις να το κρινεις αντικειμενικα το αποτελεσμα και σε εμπιστευομαι.

Φωτογραφιες δυστυχως δεν εχω στην κατοχη μου ουτε πριν απ αυτη τη μεταμοσχευση ουτε απ τη μεταμοσχευση στην κλινικη του ιατρου Βεκρη (τις εχουν ομως οι κλινικες λογικα).

Γνωριζω οτι με ληψη φιναστεριδης (και μινοξιδιλης) ΙΣΩΣ να ειχα καλυτερο αποτελεσμα.

Να λαβετε υποψιν σας οτι πεφτουν τα φωτα του μπανιου κατα τη βιντεοσκοπηση και οτι δεν εχω αφησει τα πανω μαλλια μεγαλυτερα απο τα πλαινα και τα χαμηλα πισω, πριν προβειτε στην οποιαδηποτε κριση και το οποιοδηποτε συμπερασμα, αγαπητοι συμφορουμιτες.

Επισης, ως απλη πληροφορια παραθετω οτι χρησιμοποιω καθε μερα μαγια μπυρας (δεν ξερω αν βοηθησε καπως στο μαλλι, παντως για προβλημα ακμης την λαμβανω δηλαδη για αλλο λογο).
Αν δεν εισαι ο Foris Mc ειστε ιδιοι.
 
Μπλουζα