Μεταμοσχευση στην DHI την Τριτη.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε πριν καπους μηνες με μια μικρη μετρηση πoy ειχα κανει,περιπου υπολογιζαμε στα 700-800 grafts.Αυριο λογικα θα γινει μετρηση και θα ξερω ακριβως.Εκτος απο φωτογραφιες που πολυ πιθανον να μπορεσω να ανεβασω κ αυριο θα ηθελα καποια στιγμη να βρεθουμε καποια στιγμη και καποια ατομα απο κοντα.Λογικα καποια στιγμη μεσα στο καλοκαιρι θα ανεβω Αθηνα (προς το τελος)και οποιος θελει ειτε που εχει κανει ειτε που το σκεφτεται να τα πουμε απο κοντα.Ηδη εχω γνωριστει με 2 παιδια απο εδω και μαλιστα με τον 1 εχω και φιλια επειδη ειναι απο τα μερη μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Εστειλα e-mail και κερδισα την δωρεαν μεταμοσχευση για το συνεδριο της DHI.Δυστυχως δεν καταφερα να για καποιους λογους να ανεβω Αθηνα το ΣΚ και θα πραγματοποιηθει την Τριτη η μεταμοσχευση.Η συγκεκριμενη εταιρεια τα τελευταια χρονια μας εχει δωσει πολλα αξιολογα αποτελεσματα με αποκορυφωμα τον Ν094.θελω να πιστευω οτι θα μου κανουν αρκετα καλη δουλεια.Σιγουρα υπαρχει ενα μικρο ανγχος απο πλευρα μου αλλα λογικα το εχουν περασει ολοι οσοι ετοιμαζονται για μεταμοσχευση.Δεν θελω να πω πολλα ακομα αλλα απο Τριτη κ μετα θα ανεβασω κ φωτογραφιες και εννοειται θα ενημερωνω το site με λεπτομερειες.

σου μεταφερω τις ευχες μου ξανα φιλε μικες,
ευχομαι να πανε ολα κατ ευχήν.. και οπως τα επιθυμεις..συγχαρητηρια.. :blush:
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Παιδες οτι γυρισα σπιτι.Η αληθεια ειναι οτι ειχα πολυ ανγχος απο εχτες μεχρι και την στιγμη που ξεκινησα την μεταμοσχευση.Λογω του οτι μενω εκτος Αθηνων εχω φαει λιγη ταλαιπωρια λογω του πολυ πρωινου ξυπνηματος ,αλλα και της αργοπορημενης ωρας που γυρισα σπιτι(συνολικα 6 ωρες στον δρομο).Γιατρος ηταν ο Εαυαγγελατος και βοηθος του μια κοπελα για να ξεχωριζει τα μοσχευματα.Πραγματικα η συνεργασια ηταν τελεια.Ο γιατρος μου φανηκε αψογος παρολο το νεαρο της ηλικας και γενικα μου απαντουσε αμεσα σε καθε μου ερωτηση.Εβαλα συνολικα 706 graft και εβγαιναν περιπου 1630 τριχες.Τα περισσοτερα ηταν 2πλα αλλα υπηρχαν κ καποια 3πλα και λιγα 4πλα και φυσικα και καποια μονα που χρειαστηκαν μπροστα μπροστα.Δεν μπορω να πω οτι ενοιωσα πονο σχεδον καθολου.δεν κατεβασα καθολου την hairline και πυκνωσα οσο μπορεσα τους κροταφους.Οι επομενες 3 μερες θελουν πολυ προσοχη μου ειπαν αλλα και γενικα μεχρι να κλεισω περιπου 2 εβδομαδες πρεπει να προσεχω καποια πραγματα οπως οχι θαλασσα, αθλητικη δραστηριοτητα κτλ.Απο τις 2 εβδομαδες και μετα δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα.Θα ηθελα να πω οτι τα εργαλεια που χρησιμοποιουν ειναι οντως αρκετα μικρα τοσο ο εξαγωγεας οσο και αυτο που τοποθετει του θυλακες.Περιμενω με μεγαλη αγωνια το τελικο αποτελεσμα.Θα ανεβασω και καποιες φωτογραφιες πολυ συντομα.
 

Teramanos

New Member
Μπραβο σου Μικε,σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα.
 

kouklos10

Member
Μικς εύχομε καλα αποτελέσματα. ευχομε να ευοδωθούν οι προσδοκίες σου. περιμένουμε φωτογραφίες , ενημέρωνε μας για την πορεια σου και προσεχε τωρα στην αρχη , τήρησε κατα γράμμα τις οδηγίες του γιατρού .
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Παιδια καλημερα.Θα βαλω καποιες φωτογραφιες και θελω να ακουσω αποψεις.


εδω ειναι και καποιες φωτογραφιες.Ειναι ολες πολυ καλα φωτισμενες και μαλιστα καποιες με βρεγμενο μαλλι. http://imageshack.us/v_images.php
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Το θέμα έχει μεταφερθεί εδώ: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8306-post-99351.html#pid99351
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
[attachment=4907][attachment=4908] Μετα απο 16 μερες απο την δωρεαν μεταμοσχευση στην DHI καπως ετσι ειναι η κατασταση μου.Θελω να πω οτι δυστυχως οι φωτογραφιες ειναι απο κινητο και δεν ειναι οσο καθαρες θα επρεπε.Ειναι παρα πολυ νωρις,το ξερω αλλα θα προσπαθησω να ενημερωνω οσο πιο συχνα γινεται το site για να βοηθησω οσα παιδια σκεφτονται για μελλοντικη μεταμοσχευση.
 

Συνημμένα

  • 1371657132455.jpg
    1371657132455.jpg
    5.7 KB · Προβολές: 162
  • 1371657409356.jpg
    1371657409356.jpg
    24.1 KB · Προβολές: 175
Μπλουζα