Μεταμοσχευση μαλλιων crown

maradona

Member
Γειά σας παιδια έκανα μμ fue στην κορυφή έχω κλείσει 3 μήνες και θα ανεβάζω εικόνες χρονικά με την εξέλιξη ευχαριστώ καλά μαλλιά σε όλους!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Καλησπερα είναι 41 και την έκανα στον Dr Ιωάννη Ράπτη, 1000 grafts
Φιλε μου maradona, βλεπω οτι "παιζεις σπουδαια μπαλιτσα"... ολο ντριπλες και ζογκλερικα...άλλα κολπα!!!

Που τους βρισκεις και τους ξετρυπωνεις ολους αυτους τους δοκτορες; Εχεις κανει ηδη 4 μεταμοσχευσεις σε παντελως αγνωστους στο forum ιατρους. Εισαι μελος του forum εδω και τεσσερα χρονια...αραγε που διαβασες και ενημερωθηκες για τους συγκεκριμενους γιατρους; Πουθενα δεν υπαρχουν αντιστοιχα νηματα. Απο που αντλεις τις πληροφοριες σου;

Εφοσον οι προηγουμενες μεταμοσχευσεις σου στεφθηκαν με απολυτη αποτυχια, γιατι αυτη τη φορα δεν επελεξες καποια κλινικη απο ολες οσες εχουν αντιστοιχα νηματα μεταμοσχευσεων στο site;

Τελος παντων, μακαρι αυτη τη φορα η ριψοκινδυνη επιλογη σου να αποδειχθει επιτυχημενη. Ευτυχως που το προβλημα σου εντοπιζεται μονο στο crown και ετσι οι πολλαπλες αποτυχημενες επιλογες σου ισως δε σου στοιχισουν ακριβα.

Επισης ειναι θετικο για το forum οτι θα υπαρξει ενα νημα με το δοκτορα Ιωαννη Ραπτη, ωστε να δουμε ποιες ειναι οι αγνωστες ικανοτητες του. Αν μπορεις, ενημερωνε διαρκως με φωτογραφιες, για να δουμε την εξελιξη. Σου ευχομαι καλη συνεχεια, να εχεις ενα αποτελεσμα ανταξιο των προσδοκιων σου και επιτελους...να βαλεις ενα γκολ στον αγωνα σου κατα της τριχοπτωσης!!!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Με 1000 μοσχευματα μεταμόσχευση αν είναι 1000 κι όλας και μάγος να είναι ο γιατρός η διαφορά θα είναι ανεπαίσθητη. Πες μας και την τιμή που σου έκανε αν θες. Ελπίζω να μην έδωσες κανένα 3χιλιαρο.. καλή φυτρωση όπως και να έχει.
 

maradona

Member
Φιλε μου maradona, βλεπω οτι "παιζεις σπουδαια μπαλιτσα"... ολο ντριπλες και ζογκλερικα...άλλα κολπα!!!

Που τους βρισκεις και τους ξετρυπωνεις ολους αυτους τους δοκτορες; Εχεις κανει ηδη 4 μεταμοσχευσεις σε παντελως αγνωστους στο forum ιατρους. Εισαι μελος του forum εδω και τεσσερα χρονια...αραγε που διαβασες και ενημερωθηκες για τους συγκεκριμενους γιατρους; Πουθενα δεν υπαρχουν αντιστοιχα νηματα. Απο που αντλεις τις πληροφοριες σου;

Εφοσον οι προηγουμενες μεταμοσχευσεις σου στεφθηκαν με απολυτη αποτυχια, γιατι αυτη τη φορα δεν επελεξες καποια κλινικη απο ολες οσες εχουν αντιστοιχα νηματα μεταμοσχευσεων στο site;

Τελος παντων, μακαρι αυτη τη φορα η ριψοκινδυνη επιλογη σου να αποδειχθει επιτυχημενη. Ευτυχως που το προβλημα σου εντοπιζεται μονο στο crown και ετσι οι πολλαπλες αποτυχημενες επιλογες σου ισως δε σου στοιχισουν ακριβα.

Επισης ειναι θετικο για το forum οτι θα υπαρξει ενα νημα με το δοκτορα Ιωαννη Ραπτη, ωστε να δουμε ποιες ειναι οι αγνωστες ικανοτητες του. Αν μπορεις, ενημερωνε διαρκως με φωτογραφιες, για να δουμε την εξελιξη. Σου ευχομαι καλη συνεχεια, να εχεις ενα αποτελεσμα ανταξιο των προσδοκιων σου και επιτελους...να βαλεις ενα γκολ στον αγωνα σου κατα της τριχοπτωσης!!!
Καλησπερα φίλε με το όμορφο μήνυμα σου, όπως και ο μαραντονα είμαι και γω αυτοκαταστροφικος μάλλον! Θα ανεβάσω από τον 4ο μήνα και κάθε μήνα μέχρι το 12μηνο, και δε ξανακάνω άλλη φορά γιατί κουράστηκα!
 
  • Like
Reactions: tol

maradona

Member
Με 1000 μοσχευματα μεταμόσχευση αν είναι 1000 κι όλας και μάγος να είναι ο γιατρός η διαφορά θα είναι ανεπαίσθητη. Πες μας και την τιμή που σου έκανε αν θες. Ελπίζω να μην έδωσες κανένα 3χιλιαρο.. καλή φυτρωση όπως και να έχει.
Ποσες τρίχες πρέπει να υπάρχουν ανά τετραγωνικό εκατοστό χρειάζονται ώστε να υπάρχει μια αξιοπρεπής πύκνωση στο κεφάλι γνωρίζεις??
 

maradona

Member
Ποσες τρίχες πρέπει να υπάρχουν ανά τετραγωνικό εκατοστό χρειάζονται ώστε να υπάρχει μια αξιοπρεπής πύκνωση στο κεφάλι γνωρίζεις??δηλαδή σε μια περιοχή 50 τετραγωνικών εκατοστών πόσα μοσχεύματα απαιτούνται, περιοχή ήδη μεταμοσχευμενη με φυτρωση κατά ένα ποσοστό, όχι άδεια, και δεν έχεις δει και φωτογραφία, έχεις αρνητισμό όπως και πολλοί εδώ μέσα
 

piros75

Well-Known Member

Για μένα περίπου 70-80 τρίχες/εκ2 ή αλλιώς περίπου 35-40 μοσχεύματα/εκ2 δίνουν μια αξιοπρεπή πύκνωση, ανάλογα πάντα και με το πάχος της τρίχας, τη γωνία φύτευσης κλπ.... ιδανικά μία πύκνωση πάνω από 50 μοσχεύματα/εκ2 είναι σούπερ.
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

maradona

Member
Για μένα περίπου 70-80 τρίχες/εκ2 ή αλλιώς περίπου 35-40 μοσχεύματα/εκ2 δίνουν μια αξιοπρεπή πύκνωση, ανάλογα πάντα και με το πάχος της τρίχας, τη γωνία φύτευσης κλπ.... ιδανικά μία πύκνωση πάνω από 50 μοσχεύματα/εκ2 είναι σούπερ.
Νομίζω είναι υπερβολικός ο αριθμός που λες και δε χωράνε τόσα μοσχευματα ανά τετραγωνικό εκατοστό,ο Αναστασακης μου ειχε πει για 35-40 τρίχες ανά cm², αρκεί να είναι πολύτριχα ώστε να δώσουν πύκνωση, βέβαια μιλάω για το πάνω μέρος του κεφαλιού όχι τη hairline
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πάνε σε έναν σοβαρό γιατρό ρε συ Maradona μου,τι πράματα είναι αυτά τώρα?
Με φιλική διάθεση στο λέω ,αρκετά ταλαιπωρήθηκες.
 

maradona

Member
Πάνε σε έναν σοβαρό γιατρό ρε συ Maradona μου,τι πράματα είναι αυτά τώρα?
Με φιλική διάθεση στο λέω ,αρκετά ταλαιπωρήθηκες.
Να σε ρωτήσω κάτι σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου,με ποια κριτήρια κρίνεις έναν γιατρό αν δε γνωρίζεις στοιχεία γι αυτόν? Αν γνωρίζεις πες μου
 

aeratos28

Just aeratos
Maradona έχεις καταλάβει ότι αυτά που λες είναι εντελώς λόγια ενός ανθρώπου που ότι του πουν λέει και νομίζει πως είναι σωστό κιόλας..πχ για τα τα 35-40 grafts που είπε πιο πάνω ο φίλος τα βρίσκεις υπερβολικά γιατί σου είπε ο άλλος ο Αναστασάκης ότι πρέπει να μπουν 35-40 τρίχες και μάλιστα από πολυτριχα.δλδ ανά τετραγωνικό εκατοστό με τα λεγόμενα του να βάλεις περίπου 12-15 grafts..ξέρεις πως θα είσαι με αυτά τα grafts?μια τρύπα στο νερό είναι αυτά φίλε.μην ακούς χαζομάρες και τις υιοθετείς κιόλας
 

maradona

Member
Maradona έχεις καταλάβει ότι αυτά που λες είναι εντελώς λόγια ενός ανθρώπου που ότι του πουν λέει και νομίζει πως είναι σωστό κιόλας..πχ για τα τα 35-40 grafts που είπε πιο πάνω ο φίλος τα βρίσκεις υπερβολικά γιατί σου είπε ο άλλος ο Αναστασάκης ότι πρέπει να μπουν 35-40 τρίχες και μάλιστα από πολυτριχα.δλδ ανά τετραγωνικό εκατοστό με τα λεγόμενα του να βάλεις περίπου 12-15 grafts..ξέρεις πως θα είσαι με αυτά τα grafts?μια τρύπα στο νερό είναι αυτά φίλε.μην ακούς χαζομάρες και τις υιοθετείς κιόλας
Συγγνώμη δεν είναι αρκετές 40 τριχες ανα τετραγωνικό εκατοστό? Πιστεύεις ότι δεν ειναι καλός στη μεταμοσχευση μαλλιων με τις δουλειές που κάνει κι ανεβαζει σε video o Αναστασακης?
 

aeratos28

Just aeratos
40 τρίχες σε ένα τετραγωνικό εκατοστό? Έχεις δει ποτέ 40 τρίχες σε ένα τετραγωνικό εκατοστό?μάλλον όχι για να νομίζεις ότι είναι πολλές ..εσύ αφού νομίζεις ότι είναι τόσο καλός γιατί δεν πήγες σε αυτόν και πηγές σε έναν Ράπτη?
 

maradona

Member
40 τρίχες σε ένα τετραγωνικό εκατοστό? Έχεις δει ποτέ 40 τρίχες σε ένα τετραγωνικό εκατοστό?μάλλον όχι για να νομίζεις ότι είναι πολλές ..εσύ αφού νομίζεις ότι είναι τόσο καλός γιατί δεν πήγες σε αυτόν και πηγές σε έναν Ράπτη?
Γιατι ήταν πιο οικονομικός και με πολύ καλό βιογραφικό, από Ιατρική Αθηνών και θητεία σε κέντρα μμ στης ΗΠΑ, γι αυτό τον επελεξα, διακρίνω μια αγένεια γενικά εσείς δε κάνετε διάλογο εδώ οι περισσότεροι αλλά βγάζετε απωθημένα η γνώμη μου
 

maradona

Member
Γιατι ήταν πιο οικονομικός και με πολύ καλό βιογραφικό, από Ιατρική Αθηνών και θητεία σε κέντρα μμ στης ΗΠΑ, γι αυτό τον επελεξα, διακρίνω μια αγένεια γενικά εσείς δε κάνετε διάλογο εδώ οι περισσότεροι αλλά βγάζετε απωθημένα η γνώμη μου. Θα παραθέτω φώτο κάθε μήνα, αν δεν έχω καλό αποτέλεσμα θα ειναι δική μου επιλογή και δικά μου λεφτά χαμένα και δεν αφορά κανέναν αυτό εδώ μέσα
 
Μπλουζα