Μεταμοσχευση μαλλιων στην advance hair clinic απο των κύριο αναστασιο βεκρη

dimitris50423

Well-Known Member
Εγώ στο μεγαλύτερο ποσοστό έκανα με την Αντωνια τη μμ. Ο βεκρ*ς έβγαλε κάποια μοσχευματα σε ποσοστό 25% της εξαγωγής και τοποθέτησε μοσχευματα στο μήκος της hairline.
Ίσως ήμουν από τους τελευταίους που είχε ενεργή συμμετοχή χωρίς να ζητάει αλλά χρήματα.
3 έδωσα είναι γνωστό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Εγώ στο μεγαλύτερο ποσοστό έκανα με την Αντωνια τη μμ. Ο βεκρ*ς έβγαλε κάποια μοσχευματα σε ποσοστό 25% της εξαγωγής και τοποθέτησε μοσχευματα στο μήκος της hairline.
Ίσως ήμουν από τους τελευταίους που είχε ενεργή συμμετοχή χωρίς να ζητάει αλλά χρήματα.
3 έδωσα είναι γνωστό.
Δεν θυμομουν γιαυτο σε ρωτησα.
 

alexandros _athens

Active Member
Απίστευτο story! Φίλε Robert έπαθα λίγο πλάκα με όλα όσα περιγράφεις και πραγματικά σου εύχομαι να πάνε όλα όσο καλύτερα γίνεται γιατί αυτό που μετράει είναι να είσαι καλά εσύ. Για μένα, δεν έπρεπε να σε βάλει μέσα με τίποτα! Πρώτα αγωγή, θεραπεία και όταν θα ήταν safe, να σε καλούσε να το προχωρήσετε. Δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί αλλά σε κάθε περίπτωση, το ρίσκο που πήραν είναι πάρα πολύ μεγάλο! Επειδή έχω κάνει δυο μεταμοσχεύσεις και έχω περάσει συνολικά τρεις μέρες μέσα σε session room, καταλαβαίνω απόλυτα το ξενέρωμα που έφαγες με όλα αυτά που έζησες. Το κάνω εικόνα, να τρέχει πύον την ώρα της εμφύτευσης και παίρνω ανάποδες, ειλικρινά. Μιλάμε για τρέλα. Επίσης, δεν ξέρω αν πλήρωσες παραπάνω για ακούρευτη αλλά αυτό που έκανες δεν είναι ακούρευτο σε καμία περίπτωση. Είναι το κλασσικό πεζοναυτικό, έτσι έκανα και εγώ τη δεύτερη πριν κάνα μήνα. Κοίτα να φτιάξεις την ψυχολογία σου και πήγαινε και σε κανέναν ΚΑΛΟ δερματολόγο να σε παρακολουθεί. Επίσης, σε περίπτωση που δεν πετύχεις φύτρωση, ψάξου να δεις τι μπορείς να κάνεις. Υπέγραψες κάποιο χαρτί εγγύησης αποτελέσματος ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων? Αν ναι, δες το και αυτό. Σου εύχομαι τα καλύτερα φίλε.
 

robert

Member
τελικά με ενημέρωσαν ότι τα grafts που τοποθετήθηκαν είναι 2103.
4320 τρίχες στο έγγραφο δεν διευκρινίζει πόσα μονότριχα, δυτριχα κλπ
η καθυστέρηση λέει οφείλετε στο ότι ο γιατρός ήταν εκτός Αττικής και δεν μπορούσε να υπογράψει το έγγραφο.

2103 είναι αρκετά? για συνεδρία μιας ημέρας?
 

piros75

Well-Known Member
τελικά με ενημέρωσαν ότι τα grafts που τοποθετήθηκαν είναι 2103.
4320 τρίχες στο έγγραφο δεν διευκρινίζει πόσα μονότριχα, δυτριχα κλπ
η καθυστέρηση λέει οφείλετε στο ότι ο γιατρός ήταν εκτός Αττικής και δεν μπορούσε να υπογράψει το έγγραφο.

2103 είναι αρκετά? για συνεδρία μιας ημέρας?

Να του στέλνανε με κούριερ.... ρε συ θα μας τρελάνουν. Επίσης, τι πάει να πει δεν υπάρχει καταμέτρηση των τριχών κάθε μοσχεύματος;;; πως βγάλανε λόγο, τι προχειρότητα είναι αυτή. Νομίζω τελικά ότι ίσως είναι καλύτερα να κάνεις με τις νοσηλεύτριες του Βεκρή, παρά με τον ίδιο τον Βεκρή.
 

Lemesianos

New Member
Παιδια εγω εκανα μμ στην κλινικη στην Λεμεσο, η κυρια Λινα και πραγματικα υπηρχε φουλ επαγγελματισμος. Στην 5η μερα ειμαι φυσικα ακομα ολα κρινονται στο αποτελεσμα
 

nikolakis

Well-Known Member
Παιδια εγω εκανα μμ στην κλινικη στην Λεμεσο, η κυρια Λινα και πραγματικα υπηρχε φουλ επαγγελματισμος. Στην 5η μερα ειμαι φυσικα ακομα ολα κρινονται στο αποτελεσμα
Εγω αγόρασα σκύλο...
 

Geo246

Member
μυνηση? τι θα μυνησεις ακριβως?

Φαντασου τωρα να εισαι στο δικαστηριο, να ειναι ο δικαστης απο πανω σου να κοιταει
την μισοκαραφλα σου, με φωτογραφιες του πριν η μετα και να προσπαθει να βγαλει αποφαση.

Εσυ να του εξηγεις για Graft και λογους και για παραθυρα και αυτος να νομιζει οτι συνομιλει με ΑΤΙΑ.

Οταν καποιοι βλεπουν το ποτηρι μισοαδειο και αλλοι μισογεματο ο δικαστης πως θα το δει?

Θελω να πω οτι δεν υπαρχει στανταρ μετρο στο αν ενα αποτελεσμα εξελιχθηκε καλα η οχι
πλην ορισμενων περιπτωσεων. Αλλοι βαζουν δεκα τριχες και νομιζουν εχουν μαλλια και αλλλοι με δεκα τριχες νομιζουν δεν εχουν τιποτα.

Δεν είναι απίθανο να μπορεί να εγερθεί αξίωση αποζημίωσης. Υπάρχει (ίσως) ενδοσυμβατική ευθύνη

Σου δίνω κάποια λεφτά και μου εγγυάσαι ένα αποτέλεσμα Α. Αν πετύχεις ένα υποδεέστερο, οφείλεις να με αποζημιώσεις έστω και με ένα ποσό επιστροφής

Το αν υπάρχει ζημιά ή όχι δεν θα το κρίνει από μόνος του ο δικαστής αλλά θα λάβει υπόψη του και θα εκτιμήσει (ελεύθερα πάντα), αξιολογήσεις άλλων ειδικευμένων γιατρών που θα κρίνουν αν αυτό το αποτέλεσμα είναι αποδεκτό ή όχι.

Βέβαια το θέμα είναι που να βρεις έναν τέτοιο ειδικό θα μου πεις τώρα ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Για να συμβεί αυτό θα πρέπει εκ των προτέρων ο ασθενής να έχει κατά τρόπον τινα μια καλλιτεχνική απεικόνιση του αποτελέσματος από την κλινική με σφραγίδα ότι ο ασθενης θα έχει ένα τέτοιο αποτέλεσμα.

Όμως κάνεις δε δίνει κάτι τέτοιο, όλοι στα λογια μενουν, θα γίνεις τούμπανο, θα γίνεις καραφωτης κτλ.
Δεν υπάρχει στάνταρ μέτρο για το πιο αποτέλεσμα είναι καλό η πολυ καλο η μέτριο για ένα δικαστηριο.

Δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις οπου ένας ασθενής απέκτησε πρόβλημα από μμ πχ μολυνση η δυσμορφια σε κάποια όυλη.


Δεν είναι απίθανο να μπορεί να εγερθεί αξίωση αποζημίωσης. Υπάρχει (ίσως) ενδοσυμβατική ευθύνη

Σου δίνω κάποια λεφτά και μου εγγυάσαι ένα αποτέλεσμα Α. Αν πετύχεις ένα υποδεέστερο, οφείλεις να με αποζημιώσεις έστω και με ένα ποσό επιστροφής

Το αν υπάρχει ζημιά ή όχι δεν θα το κρίνει από μόνος του ο δικαστής αλλά θα λάβει υπόψη του και θα εκτιμήσει (ελεύθερα πάντα), αξιολογήσεις άλλων ειδικευμένων γιατρών που θα κρίνουν αν αυτό το αποτέλεσμα είναι αποδεκτό ή όχι.

Βέβαια το θέμα είναι που να βρεις έναν τέτοιο ειδικό θα μου πεις τώρα ...
 

Geo246

Member
Για να συμβεί αυτό θα πρέπει εκ των προτέρων ο ασθενής να έχει κατά τρόπον τινα μια καλλιτεχνική απεικόνιση του αποτελέσματος από την κλινική με σφραγίδα ότι ο ασθενης θα έχει ένα τέτοιο αποτέλεσμα.

Όμως κάνεις δε δίνει κάτι τέτοιο, όλοι στα λογια μενουν, θα γίνεις τούμπανο, θα γίνεις καραφωτης κτλ.
Δεν υπάρχει στάνταρ μέτρο για το πιο αποτέλεσμα είναι καλό η πολυ καλο η μέτριο για ένα δικαστηριο.

Δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις οπου ένας ασθενής απέκτησε πρόβλημα από μμ πχ μολυνση η δυσμορφια σε κάποια όυλη.

Τι θα πει καλλιτεχνική απεικόνιση; εδώ υπάρχει μια συμφωνία, μία σύμβαση. Μπορεί να είναι γραπτή αλλά μπορεί και προφορική.

Mου λέει θα μου βάλει τόσα τριχοθυλάκια και για τόσα πληρώνεται. Για όσα δεν φυτρώσουν, οφείλει να με αποκαταστήσει (αν θέλω) καθώς έχουμε μερική εκπλήρωση παροχής από την μεριά του. Ο γιατρός φέρει ενδοσυμβατική ευθύνη.

Από την στιγμή που θα του τα σκάσεις, φταίει ή δεν φταίει, για μη αποδεκτό αντικειμενικά αποτέλεσμα, μπορείς να απαιτήσεις χρήματα πίσω (ή μια διορθωτική επέμβαση)

Δεν μπορεί κάποιος να αφήνει τον άλλον με "παράθυρα" και όλα μέλι γάλα, μιλάμε για κοσμητική ιατρική.

Επίσης θα πρότεινα στον CVIAL την παρουσία δικηγόρου στο φόρουμ για συμβουλές πάνω σε τέτοια θέματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Αφήστε τους δικηγόρους έξω, το φόρουμ έχει την δύναμη να οδηγήσει σε έξωδικαστικούς συμβιβασμούς κάτι που το έχουμε βιώσει σε αρκετά νήματα. Αυτός είναι ο ρόλος του.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Geo246

Member
Αφήστε τους δικηγόρους έξω, το φόρουμ έχει την δύναμη να οδηγήσει σε έξωδικαστικούς συμβιβασμούς κάτι που το έχουμε βιώσει σε αρκετά νήματα. Αυτός είναι ο ρόλος του.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σίγουρα; γιατί για κάποιους ακούω πως δεν ιδρώνει το αυτί τους
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σίγουρα; γιατί για κάποιους ακούω πως δεν ιδρώνει το αυτί τους

Ένα είναι βέβαιο, κανείς δεν θέλει αρνητική διαφήμιση. Μπορεί να μην ιδρώνει σήμερα (αν ισχύει φυσικά αυτό), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι και αύριο θα είναι έτσι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα