Μεταμοσχευση μαλλιων στην advance hair clinic απο των κύριο αναστασιο βεκρη

Harris_G

Well-Known Member
Σωστό αυτο ,αλλά δεν είναι σκοπός μας να διορθώσουμε τον κάθε βεκρη αν αυτός δε θέλει.

Σκοπός είναι παιδιά σαν τον ΡΌμπερτ να ξέρουν που πάνε και τι να περιμένουν.
Τάσο άμα πάνε πρώτα και μετά ρωτάνε (όχι μονο στο Β. αλλά οπουδήποτε)
οπως ο robert δεν υπαρχει κανένα απολύτως νόημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Χάρη το φόρουμ πλέον παρέχει τεράστια γνώση, ο καθένας ας βάλει το μυαλό του και να αποφασίζει σωστά.

Η δε περίπτωση του ΡΌμπερτ απλά παίζει να είναι η πιο μούφα μμ σε όλο το φόρουμ με όλα αυτά που είδαμε και ακούσαμε.Μακάρι ο φίλος να πάρει το το καλύτερο δυνατό αποτελέσματα.
 

kolias

Active Member
βαζουν κεφαλια κατω και αρχιζουν το κεντημα χωρις εξετασεις ,χωρις μετρησεις , χωρις πλανο και οτι βρεξει ας κατεβασει?
 

kolias

Active Member
οι πελατες τους ειναι ως επι το πληστον πιτσιρικαδες λογω οτι ειναι η φθηνοτερη λυση , ξερεις πολυ καλα ομως οτι στην πορεια εχει μαυρη τρυπα ετσι?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Δεν τον απασχολεί το φόρουμ τον κύριο, έχει δυνατό marketing και βρίσκει εύκολα πελάτες που είτε τους μαδάει την τσέπη είτε την δότρια. Αν τον απασχολούσε θα είχε εκπρόσωπο εδώ ή θα άλλαζε καταστάσεις, γελάει με εμάς και το φόρουμ.
 

robert

Member
κύριοι να κάνω μια ερώτηση?
Τα grafts ποτέ τα μετράνε? και ποιός? και λογικά αυτά τα καταγραφούν καπου?, δηλαδή τόσα grafts τόσα μονότριχα τόσα διτριχα, τόσα τριτριχα κτλ. το κάνουν πάντα? είναι υποχρέωση τους δηλαδή? η το προσφέρουν σαν υπηρεσία, και αν δεν το ζητήσει ο ασθενής δεν κάθονται να ασχοληθούν. σήμερα που πήγα για αξιολόγηση με είδε μια γιατρός, μου είπε ότι τα μοσχεύματα είναι πολύ καλά και η επιδερμίδα μου σε σχέση με το πρόβλημα που είχα ειναι τελεια, να συνεχίσω την αντιβίωση, και να ξαναπάω την δευτέρα για να με ξαναδει.
Όταν ρώτησα για να μου πουν για τα grafts που τοποθετήθηκαν μου είπε ότι η κοπέλες που ήταν κατά την εξαγωγή δεν ήταν εκεί και θα επικοινωνήσει μαζί τους για να μου πει!!! βέβαια φοβάμαι αν επιμείνω και πολύ και αυτή δεν τα έχουν καταγράψει να μου πουν ψέματα για να με ξεφορτωθούν ότι είναι π.χ 1333 graft 100 μονότριχα και 1233 διτριχα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα μετράνε κατά την εξαγωγή. Μετά την εξαγωγή γίνεται ο διαχωρισμός και η καταμέτρηση σε 1,2,3 κλπ. Είναι στάνταρντ διαδικασία σε όλες τις κλινικές


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Stripar

Established Member
Υπό φυσιολογικές συνθήκες,
κατά την εξαγωγή δίνει ο τεχνικός που βγάζει τα grafts κάθε 5-15 δευτερόλεπτα το batch σε μία νοσηλεύτρια ,
όπου έπειτα η νοσηλεύτρια τα ρίχνει σε ένα τριβίο με υγρό , τα καθαρίζει , τα ξεχωρίζει και τα κατηγοριοποιεί.

Στο στάδιο αυτό τα καταγράφει παράλληλα σε ένα έντυπο του ISO 9001 (άν έχουν τέτοια ποιοτικά πρότυπα)
ενώ επικοινωνεί με τον γιατρό και του λέει το ποσοστό των grafts (1h,2h,3,h,4h) έτσι ώστε ο γιατρός να εξάγει συμπληρώσει ότι του λείπει.

Το έγγραφο αυτό εξαγωγής , υπογράφεται απο το προσωπικό και παραδίδεται έπειτα στον ασθενή με τις φωτογραφίες που τραβήχτηκαν πρίν και μετά την μτχ.

Αυτά βέβαια υπο φυσιολογικές συνθήκες...
 

robert

Member
Και κάτι ακόμα ρε παιδιά γιατί με τρώει.
Εγώ διάλεξα τον Βεκρή σαν κλινική και των Βεκρή των ίδιο στην διαδικασία, ανεξαρτητου κόστους για να πάρω και καλά το καλύτερο αποτέλεσμα.
Πιστεύοντας πως δεν θα θέλει να έχει στο όνομα του μια δουλειά μέτρια, αλλά για να διατηρήσει το όνομα του θα δώσει το 100% και το καλύτερο που μπορεί, αφού από ότι ακούω εδώ μέσα και δεν το ήξερα, είχε σταματήσει να κάνει ο ίδιος μ.μ.
Δεν πιστεύω ότι ενέργησα λάθος, από την άλλη θέλω να πιστεύω (δικαιολογώ) μήπως επειδή την κάνει ο ίδιος και επειδή και καλά ξέρει καλύτερα, δεν κάθεται να ασχοληθεί με το να γράφει grafts και άλλα, αλλά επειδή λέω ξανά και κάλα ξέρει καλυτερα τραβάει όσα πιστεύει εκείνος ότι πρέπει, καρφώνει όσα και όπου πρέπει και δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν. Γιατι για να τα λέω και όλα, 9 ώρες δεν άκουγα κιχ μέσα παρά μόνο δουλειά δουλειά δουλεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όλο σου το σκεπτικό από την αρχή μέχρι το τέλος είναι λάθος. Ακόμα και έτσι όμως δεν σημαίνει ότι το τελικό αποτέλεσμα θα είναι κακό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
αλλά επειδή λέω ξανά και κάλα ξέρει καλυτερα τραβάει όσα πιστεύει εκείνος ότι πρέπει, καρφώνει όσα και όπου πρέπει και δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν.
Αυτο το κανουν στις φθηνες κλινικες της Τουρκιας μονο...
 

Zob

Active Member
οι πελατες τους ειναι ως επι το πληστον πιτσιρικαδες λογω οτι ειναι η φθηνοτερη λυση , ξερεις πολυ καλα ομως οτι στην πορεια εχει μαυρη τρυπα ετσι?
Παντως δυο φιλοι μου που εκαναν μτσχ μαλλιων στον Βεκρη ηταν ο ενας σχεδον 40 και ο αλλος 45.Δεν τους λες και μικρους....
Και μαλιστα πηραν καλο αποτελεσμα για τα Ελληνικα δεδομενα τουλαχιστον.
Τωρα για το ποσα μοσχευματα εξηχθησαν και ποσα τοποθετηθηκαν και για το αν υπαρχει διαφορα, πιστευω πως εαν ο φιλος robert ειχε στα χερια του καθαρες
φωτογραφιες θα μπορουσε καποιος να κανει την αντιστοιχη μετρηση.
Ετσι θα λυνοταν και η απορια για το εαν πεταχτηκαν τριχοθυλακια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tsek

Well-Known Member
Και κάτι ακόμα ρε παιδιά γιατί με τρώει.
Εγώ διάλεξα τον Βεκρή σαν κλινική και των Βεκρή των ίδιο στην διαδικασία, ανεξαρτητου κόστους για να πάρω και καλά το καλύτερο αποτέλεσμα.
Πιστεύοντας πως δεν θα θέλει να έχει στο όνομα του μια δουλειά μέτρια, αλλά για να διατηρήσει το όνομα του θα δώσει το 100% και το καλύτερο που μπορεί, αφού από ότι ακούω εδώ μέσα και δεν το ήξερα, είχε σταματήσει να κάνει ο ίδιος μ.μ.
Δεν πιστεύω ότι ενέργησα λάθος, από την άλλη θέλω να πιστεύω (δικαιολογώ) μήπως επειδή την κάνει ο ίδιος και επειδή και καλά ξέρει καλύτερα, δεν κάθεται να ασχοληθεί με το να γράφει grafts και άλλα, αλλά επειδή λέω ξανά και κάλα ξέρει καλυτερα τραβάει όσα πιστεύει εκείνος ότι πρέπει, καρφώνει όσα και όπου πρέπει και δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν. Γιατι για να τα λέω και όλα, 9 ώρες δεν άκουγα κιχ μέσα παρά μόνο δουλειά δουλειά δουλεια.
Δεν κινήθηκες σωστά φίλε μου. Η κλινική σαν συνολο είναι καλή για αυτά που προσφέρει, στις τιμές που τα δίνει.
Εσύ εφόσον ήθελες κάτι πολύ καλό και στα λεφτά που έκλεισες έπρεπε να πας αλλού. Εξωτερικό σε πιό ψαγμένους.
 

koumparos

Well-Known Member
E ναι αυτο που ειπωθηκε για τις ηλικίες δεν ισχυει.Πριν μερικους μηνες εκανε στο βεκρη ξαδερφος της γυναικας 45αρης και τον ειδα σημερα σε οικογενειακο τραπεζι χωρις να ξερω οτι εκανε μμ απλα επαθα ενα μικρο σοκ διοτι πριν ηταν σχεδον τριαρης και τον ειδα με μαλια και μου ηρθε καπως.Του επιασα κουβεντα και μου ειπε οτι τον πηγε συναδελφος του απο την δουλεια που εκανε και αυτος μμ με πολυ καλο αποτελεσμα και ετσι πηρε και αυτος την αποφαση και πηγε.Στο ραντεβου του μιλησε μια κοπελα μερικα λεπτα και εκλεισε ημερομηνια.Εκανε ακουρευτη λογο δουλειας και λεπτομερειες αλλες δεν ηξερε να μου πει.Μου εδειξε ενα sms που του εστειλαν που εγραφε για 2500 μοσχευματα και ποτε να ξαναπαει για αξιολογηση.Τον ρωτησα ποσο πληρωσε και μου ειπε 4200ε.Του ειπα οτι σε ψιλοδαγκωσαν αλλα το αποτελεσμα του ηταν αρκετα καλο στα γνωστα στανταρ που εχουμε δει και σε φωτισμο δωματιου εδινε την ψευδαισθηση φουλ μαλιου.Τον εβγαλα στο μπαλκονι να δω δοτρια:D...και επαθα σοκ αγορια...
Τα ειχε φρεσκοκοντοκουρεμενα και εκανε μπαμ το οργωμα.Πρωτη φορα ειδα στην ζωη μου ολα αυτα που συζηταμε τοσο καιρο και για καποιον που δεν ξερει ισως να μην δωσει πολυ σημασια αλλα εμεις που εχουμε καποια ιδεα αμεσως καταλαβαινουμε την βιαιη και χωρις πλανο αποψιλωση της δοτριας.Αγορια το λεω με καθε ειλικρινεια οτι το αποτελεσμα του ηταν πολυ καλο αλλα την δοτρια την Γ@Μ@Σ@ΝΕ...συγνωμη....:oops::oops: κριμα πολυ κριμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Στη δική μου μμ συμμετείχε και ο βεκρης Robert. Και με εξαγωγή κάποιων μοσχευματων και με τοποθέτηση κυρίως μπροστά στη hairline όπου φυτρωσαν όλα γιατί δεν έχω κενά.
Εγώ από μια φώτο που είδα που ήταν με ζουμ στα μοσχευματα είδα ότι ήσουν γεμάτος. Οπότε κάνε υπομονή και με υψηλή φυτρωση θα λύσεις το πρόβλημα σου.
Σε άλλες μμ δεν άκουσα να συμμετείχε.
 
Μπλουζα