Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

Foras

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

@gonzales μπορεις να βγάλεις καμια φωτογραφία?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geofish

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Για σου φιλέ gonzales και καλή επιτυχία να έχεις όπως μας λες με το τελικό αποτέλεσμα σε λίγους μήνες. Ερώτηση από μένα πόσα τριχοθυλακια η τρίχες έβαλες και πιο το κόστος. Πάντως αν μπορείς ανέβασε μια Φώτο να δούμε και εμείς το αποτέλεσμα ακόμη και τώρα που είναι νωρίς μήπως και αλλάξουμε την γνώμη μας για τους έλληνες γιατρούς γιατί τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα που βλέπω εδώ στην Ελλάδα είναι απαράδεκτα.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

@gonzales μπορείς να στείλεις σε pm τα στοιχεία του γιατρού τηλ διεύθυνση κτλ θέλω να κάνω ένα τεστ, δηλ μικρή μεταμόσχευση τριχών απο το σώμα μου στο κεφάλι να δω πώς θα πάει και δεν γουστάρω να μπλέκω με εταιρίες μαλλιών.
 

gonzales

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

@foras: δυσκολο να βγαλω μιας και δεν θελω να δημοσιευσω τιποτα προσωπικο.

@ geofish: να σου πω την αληθεια δεν εχω ιδεα ποσα τριχοθυλακια μου εβαλαν. Τωρα για τα χρηματα ηταν στις 4.000 :)

@ NoMoreLoss: οκ :)
 

Dr.Cbr

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Καλησπερα παιδια, καινουριος στο Forum. Αντιμετωπίζω κι εγω πρόβλημα τριχόπτωσης σε συνδυασμό με σμηγματορροική δερματίτιδα και ομολογώ οτι έχω πελαγώσει... Δεν ξέρω πως να ο αντιμετωπίσω ενω λογικά λογω ηλικίας ειναι νωρις για μεταμόσχευση (23). Διορθώστε με αν κάνω λαθος... Εχω ακούσει καλα λόγια για μια κλινική στην Κύπρο (δεν αναφέρω όνομα για ευνόητους λόγους). Γνωρίζει κανεις τιποτα;
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Dr.Cbr είπε:
Καλησπερα παιδια, καινουριος στο Forum. Αντιμετωπίζω κι εγω πρόβλημα τριχόπτωσης σε συνδυασμό με σμηγματορροική δερματίτιδα και ομολογώ οτι έχω πελαγώσει... Δεν ξέρω πως να ο αντιμετωπίσω ενω λογικά λογω ηλικίας ειναι νωρις για μεταμόσχευση (23). Διορθώστε με αν κάνω λαθος... Εχω ακούσει καλα λόγια για μια κλινική στην Κύπρο (δεν αναφέρω όνομα για ευνόητους λόγους). Γνωρίζει κανεις τιποτα;

Εδω εισαι http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,554.0.html
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

γεια σου φιλε cbr (μου θυμησες το Repsol που ειχα καποτε)

η ηλικια σου δεν ειναι μικρη ωστοσο εγω θα περιμενα πριν προβω σε μεταμοσχευση σε αυτην την ηλικια

λοιπον καταρχην δεν ξερουμε σε ποια κλιμακα εισαι
επειτα αν η τριχοπτωση σου ειναι λογο ΣΜ τοτε δεν χρειαζετε να τρομαζεις
καθως τοτε αν αντιμετωπισεις σωστα την Σμ τοτε ολα θα πανε καλα και μαλλια θα βγαλεις

οποτε πρωτα αντιμετωπισε το προβλημα σου περιμενε λιγους μηνες να δεις πως θα πας με τα μαλλια και επειτα αποφασιζεις ξανα για μεταμοσχευση

καλη συνεχεια
 

vasgian

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Εγώ έχω κάνει μεταμόσχευση μαλλιών αλλά όχι σε "ινστιτούτα" - σε πλαστικό χειρουργό προσώπου με πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα. Είχα πρόβλημα στο μπροστικό μέρος του κεφαλιού από τα 27 μου.

Σημ: Τώρα είμαι 37 και έχω καλύτερο μαλλί :)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

vasgian είπε:
Εγώ έχω κάνει μεταμόσχευση μαλλιών αλλά όχι σε "ινστιτούτα" - σε πλαστικό χειρουργό προσώπου με πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα. Είχα πρόβλημα στο μπροστικό μέρος του κεφαλιού από τα 27 μου.

Σημ: Τώρα είμαι 37 και έχω καλύτερο μαλλί :)

φωτογραφιες απο πριν και μετα εχεις???

οχι τπτ αλλο......αλλα για να κανεις ολοκληρωμενη διαφιμηση.....γιατι τωρα την αφησες μιση......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mindtrapper

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Καλά μην το παρακάνουμε, αν ήθελε να κάνει διαφήμιση θα έλεγε με τη μια έκανα εκεί στον τάδε. Εκτός αν σκέφτηκε ότι θα ρωτήσουμε στάνταρ και είπε να το πει μετά.

Λίγα όμως γιατί όταν γίνω πλαστικός σκοπεύω να κάνω σπέσιαλ τιμές γι αυτό το forum και τα χρήματα σας πίσω σε περίπτωση που δεν βγουν, μη μου το χαλάς τώρα :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Λίγα όμως γιατί όταν γίνω πλαστικός σκοπεύω να κάνω σπέσιαλ τιμές γι αυτό το forum και τα χρήματα σας πίσω σε περίπτωση που δεν βγουν, μη μου το χαλάς τώρα :)
[/quote]

:) ;D :-\
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Φιλε vasgian αρα την εκανες 10 χρονια πριν...τι συμπτωση...και εγω...οχι 1...αλλα 3. Αρα στην χωρα μας υπηρχε και υπαρχει ο σωτηρας και δεν τον βρηκα...και αναγκαστικα να τρεχω στο βανκουβερ...Ενω εσυ μεσα στν Αθηνα εεε;τελικα ειμαι και πολυ μ.....σ.στειλε μας καμια φωτογραφια ρε φιλε να ξεστραβωθουμε και εμεις οι αδαης αρχαριοι και μωροπιστευτοι ονειροπολοι του χωρου...δωσε την λυση που ειναι κατω απ την μυτη μας και δεν την βλεπουμε τοσα χρονια...σε παρακαλω μην το παρεις σαν ειρωνεια ΑΛΛΑ...αν ειχες διαβασει λιγο το σαιτ πρωτου γραψεις με τετοια ανεση οτι εχεις λυση το προβλημα σου και εισαι cool και happy,θα καταλαβαινες πως η πλειοψηφια του φορουμ δεν ειναι χθεσινα παιδακια που τρωνε κουτοχορτο.και υστερα απο ολα αυτα νοιωθω οτι ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ παει να μας δουλεψει και αυτο λεγεται θρασος και εγω για τη παρτη μου δεν το ανεχομαι...δεν ειναι λογικο στο πρωτο σου ποστ να μας λες για επιτυχιες και ολα καλα κλπ...αυτο μου δειχνει πως αφενος δεν εχεις διαβασει τι παιζει εδω και αφετερου πως βρηκες το φορουμ μπας και τσιμπησεις κανεναν πελατη και τελοσπαντων και αυτο να ισχυει δεν ειναι κακο, απλα καντο με τροπο Η δηλωσε εκπροσωπος καποιου γιατρου η οτι αλλο θες,παντως μη μας τη πεφτεις ετσι.Καλωσ κακος εχουμε φαει αρκετα ξενυχτια εδω μεσα και οχι μονο. ΕΑΝ δεν ισχυει κατι απο αυτα σου ζηταω προκαταβολικα ΣΥΓΝΩΜΗ...
 
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Καλησπερα παιδια. Διαβαζα αυτα που λετε οσο το να περιμενεις να περασει καιρος για να δεισ το κεφαλι σου.για μενα ειναι τεραστιο λαθος..Αυτο ισχύει μονο οταν εχεισ διαχυτη αλωπεκια γτ δεν ξερεις πως θα ειναιτο μοσχευμα σε λιγο καιρο.

εγω απο προσωπικη εμπειρια που εχω ...εχω κανει 2 μεταμοσχευσεις. η μια απογοητευση η αλλη ακομη δεν το πιστευω το πως ειμαι τωρα και σε εμφανιση και σε ψυχολογια..η πρωτη σε κλινηκη συγκεκριμενα laser line clinics και το αναφερω για να μην φανε και αλαλ λεφτα

μου πηραν "τα λεφτα" και δεν εγινε τπτ ενω μου κατεσρεψαν και το φιλετο που λεμε απο πισω....και ποσο μαλλον οταν καποιοι που πας για να σου κανουν την επεμβαση κοιτανε μονο πωσ θα σε πεισουν να το κανεις και να σου φανε τα λεφτα..

και η αλλη σε πλαστικο χειρουργο που μου εκανε ολο το κεφαλι απο μπροστα μεχρη πισω και με ισια γραμμη μπροστα και δεν φαινετε τιποτα. μου εκανε τετοια δουλεια που δεν το πιστευα και ακομη δεν το πιστευω μετα απο ενα χρονο που περασε και το λεω γιατι ειμαι πολυ παρατηρητικός με τα μαλλια μου και για να πω την λεξη τελειο πρεπει να πεσει κομητης..

ολα αυτα δεν τα λεο ετσι.. απλα οτι περνουσα εγω παλλια δεν μπορω πλεον να τα βλεπω να τα περνανε αλλοι και να χανοντε και να τρελαίνονται.
Υπαρχει λυση αρκει να το παρεις αποφαση να πεις θα μαζεψω λεφτα και θα βρω ενα και θα το κανω..

ουτε να πολεμας με μινοξιδιλες και φιναστερίδη διοτι και σου κανουν προβλημα εκτος οτι βγαζεις τριχες σε ασχετα μεροι του σωματος συνεχεια το μαλλι σου ειναι λαδωμενο και χαλας και πολλα λεφτα για κατι που αν το σταματισεις θα τα χασες....καλυτερα να μαζεψω λεφτα και να κανω την επεμβαση

Τα κοβω κοντα και ακομη και κοντα ειναι απιστευτα πυκνα. την εκαν πριν ενα χρονο και τωρα θα παω να μου αφαιρεσει το σημαδι απο πισω δωρεαν..

Εδωσα σχετικα λιγα λεφτα για το αποτελεσμα που εχω...

Αποψη μου μακρια απο κληνικες,γενικως σε οτι κλινηκη μπλεκοντε πολλοι γιατροι μακρυα..και να ψαχνεται πλαστικους χειρουργους σε αυτο το τομεα,εγω τον βρηκα βασικα μου τον συστησε ο ξαδερφος μου που ειχε κανει και εκεινος και πηγα και την εκανα.το αποτελεσμα απιστευτο.εχω μαλλι σαν εκεινο που ειχα στα 17 ,18 μου.

Οκ ναι τριχες ειναι αλλα και οι τριχεσ σε πολλουσ απο εμας παιζουν μεγαλο ρολο στην ψυχολογια μας(το να μην θες να πηγιανεισ σε φωτα να κρύβεσαι σε φωτο να σου λενε και καμια βλακεια (σταματα ρε καραφλα και τετοια)δεν ειναι ωραιο..εγω προσκοπικός ενιωθα απιστευτα ασχημα .και επιτελουσ σταματισα το toppik ;-)

ποιοσ δεν θα ηθελε να εχει πυκνο και υγειες κεφαλι...κανενας πιστευω...

Συγγνωμη για το τεραστιο post απλα ασ μιλησουμε ξεκαθαρα και οχι να ακουμε γνωμες καποιον που απλα τουσ τα εχει μεταφερει αλλοσ που ο αλλοσ του το εχει πει αλλος..
 

Hairboost

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

dimitri121 πως λεγεται ο πλαστικος χειρουργος ?
 

Hairboost

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

υγεια να εχουμε και καλες γιορτες!
(προσεχε να μην γραφεις με greeklish)
 

kakashi

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

δημητρη βαλε καμμια φωτο απο το κεφαλι σ να δουμε....πριν κ μετα αν εχεις....
 
Μπλουζα