Μεταμοσχευση και ερωτηση για σωστη καλυψη

gelisva198

Member
Γεια σας απο μενα ειμαι 37 στα 38 σε ενα μηνα περιπου εχω ποσταρει καποιες φωτο παλιοτερα σχετικα με την κασταση μου, θα ξαναβαλω φωτο τωρινες.

Κατοπιν απο ραντεβου σε κλινικη στα νοτια προαστια ο γιατρος μου προτεινε να τοποθετησουμε μοσχευματα κυριως στη χερλαιν μπροστα και καποια πισω στην κορυφη, να μην ακουμπησουμε ακομα τα μεσαια, τωρα οσο αφορα την πυκνωση για την χερλαιν μου ανεφερε οτι θα βγαλει το μεγιστο αριθμο τριχοφυλακιων και θα καλυψει μπροστα αν ειναι 1,5χ 20 αρα 30cm2 x 30 40 μοσχευματα 900 η 1200.

επισης για την κορυφη θελει μια μεση πυκνοτητα περιπου 2400 με 3000 τριχες πανω κατω τα υπολογιζω περιπου 2000g ολα μαζι μπρος πισω

ειναι λιγα η θα χρειαστω περισσοτερα δεν θελω να μοιαζω με σκορπια διαδηλωση ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gelisva198

Member


αυτο ειναι το παλιο post που ειχα κανει πριν απο 3 χρονια περιπου για να δειτε και φωτο θα ανεβασω και καινουργιες ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία:

gelisva198

Member
ευχαριστω για τη απαντηση αυτο ειπε και ο γιατρος και οτι μπορεσει και πισω να μην πειραξει τη μεσαια ζωνη, το θεμα ειναι οτι φτανουν τα g που μου προτεινει?δεν ξερω αν το βγαζω και σωστα γιατι μπροστα ειπε περιπου 900 νε 1200 g και στη κορυφη 2500 με 3000 τριχες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
ευχαριστω για τη απαντηση αυτο ειπε και ο γιατρος και οτι μπορεσει και πισω να μην πειραξει τη μεσαια ζωνη, το θεμα ειναι οτι φτανουν τα g που μου προτεινει?δεν ξερω αν το βγαζω και σωστα γιατι μπροστα ειπε περιπου 900 νε 1200 g και στη κορυφη 2500 με 3000 τριχες.
φιλε μου επειδη το εχασα λιγο...που θα πας για την μμ?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
τιμη ποσα σου ειπε?φιλε μου απλα προκαταβολικα στο λεω πριν κατσεις για την μμ συμφωνησε τιμη και αριθμο μοσχευματων.....τα 1200 που θα σου βαλει σε μια μερα οσο ψηλο ποσοστο φυτρωσης και να πιασεις θα σε αναγκασει να ξανα πας για 2η...φυσικα μιλαμε για μπροστα μονο...σου λεω απο τωρα κραουν δεν θα κανει......σιγουρα θα υπαρξουν μελη που θα σου πουν πριν κανεις οτιδηποτε παρε φινα γιατι θα σε φτιαξει πολυ....αν εισαι υπερ της χρησης κατσε να παρεις κανενα χρονο να δεις τι θα παρεις κ εντομεταξυ τα ζυγιζεις κιολας....
 

gelisva198

Member
μου ανεφερε οτι θα βγαλει το μεγιστο αριθμο τριχοφυλακιων και θα καλυψει μπροστα αν ειναι 1,5χ 20 αρα 30cm2 x 30 40 μοσχευματα 900 η 1200

και 2500 με 3000 τριχες στην κορυφη αυτα μου ειπε

γυρω στα 2000 μοσχευματα υπολογιζω τοσο περιπου μπορει να κανει εξαγωγη με μια συνεδρια,

τιμη 2500
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gelisva198

Member
και γω ετσι σκεφτομαι να του πω τα μοσχευματα που θα βγαλει εφοσον ειναι 2000+ να τα βαλει μονο σε α και β ζωνη μπροστα και μετα βλεποντας με την παροδο του χρονου πως θα εξελιχθει η τριχοπτωση φινα δεν σκεφτομαι να παρω γιατι κανω προσπαθειες για παιδι ευχαριστω και παλι
 

manly_Man

Well-Known Member
μου ανεφερε οτι θα βγαλει το μεγιστο αριθμο τριχοφυλακιων και θα καλυψει μπροστα αν ειναι 1,5χ 20 αρα 30cm2 x 30 40 μοσχευματα 900 η 1200

και 2500 με 3000 τριχες στην κορυφη αυτα μου ειπε

γυρω στα 2000 μοσχευματα υπολογιζω τοσο περιπου μπορει να κανει εξαγωγη με μια συνεδρια,

τιμη 2500
βγαζει απο 1200 μεχρι 2000 τη μερα. Μπορει να σου βγαλει και 1500 και να σου λεει τοσα βγηκαν.... αναλογως λεει ποσο "ευκολα" βγαινουν...βεβαια αυτο δεν ειναι δικαιολογια...να του πεις απο πριν ποσα θα βγαλει κ αμα βγαλει λιγοτερα απο αυτα που συμφωνησατε για την τιμη να σου επιστρεψει λεφτα πισω
 

gelisva198

Member
αυτο εχω ακουσει και γω γιατι δεν ηταν και εκατο της εκατο σιγουρος για τον ακριβη αριθμο εξαγωγης μου ειπε οτι θα τοποθετηθουν στο ανωτερο δυνατο σε πυκνοτητα αναλογα με τετραγωνικα καλυψης.
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε η LP απο οσο γνωρίζω δε δουλευει motorised στην εξαγωγή .
Αν περιμενεις να βγουν 2000+ σε μια μερα θα ειναι θαύμα .
Μακάρι αλλα δύσκολο το βλέπω .
 
  • Like
Reactions: tol

Giorgos-3

Well-Known Member
και γω ετσι σκεφτομαι να του πω τα μοσχευματα που θα βγαλει εφοσον ειναι 2000+ να τα βαλει μονο σε α και β ζωνη μπροστα και μετα βλεποντας με την παροδο του χρονου πως θα εξελιχθει η τριχοπτωση φινα δεν σκεφτομαι να παρω γιατι κανω προσπαθειες για παιδι ευχαριστω και παλι
σε λους αυτο λεει...οτι θα βαλει οσα μπορει και υπολιγιζει στα 2000 και βαζει παντα 1200 με 1500 μαξ.....αποψη μου ειναι να τ παζαρεψεις και να επιμεινεις στον αριθμο εφοσον εισαι αποφασισμενς να πας....πες του οκ στα λεφτα αλλα θα χρειαστεις πιθανον 2ημερη για να καλυψει πληρως τις μπροστα ζωνες και βλεπεις για πισω...εγω πιστευ σε 2ημερη να σου βαλει 2500.....
 

Georgie

Well-Known Member
σε λους αυτο λεει...οτι θα βαλει οσα μπορει και υπολιγιζει στα 2000 και βαζει παντα 1200 με 1500 μαξ.....αποψη μου ειναι να τ παζαρεψεις και να επιμεινεις στον αριθμο εφοσον εισαι αποφασισμενς να πας....πες του οκ στα λεφτα αλλα θα χρειαστεις πιθανον 2ημερη για να καλυψει πληρως τις μπροστα ζωνες και βλεπεις για πισω...εγω πιστευ σε 2ημερη να σου βαλει 2500.....
Θα πληρώσει όμως στη καλύτερη 4000!
 

manly_Man

Well-Known Member
αυτο εχω ακουσει και γω γιατι δεν ηταν και εκατο της εκατο σιγουρος για τον ακριβη αριθμο εξαγωγης μου ειπε οτι θα τοποθετηθουν στο ανωτερο δυνατο σε πυκνοτητα αναλογα με τετραγωνικα καλυψης.
εχει στο φορουμ περιστατικο με 2000g σε μια μερα απο τον lp...αλλα αυτο ειναι εξαιρεση..συνηθως βγαζει λιγοτερα.... αν τον επιλεξεις μην τον αφησεις στην τυχη τον αριθμο grafts. πες του θελω 2000...μπορεις να τα βγαλεις σιγουρα; γιατι σιγουρα θα σου βγαλει λιγοτερα να ξερεις αν δεν τον πιεσεις...και θα σ πει τοσα βγηκαν
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Θα πληρώσει όμως στη καλύτερη 4000!
οχι δεν κτλ τι ειπα.......στα λεφτα θα πει οκ αλλα και τα μοσχεματα να ειναι τοσα ακομα και αν χρειαστει και 2ημερη αφου δεν προκειτε να τα βαλει...θα του παρει 2500 φετος και 2500 του χρονου και θα του παρει 5000 ευρω για 3-3500 μοςχευματα και διπλη ταλαιπωρια? την στιγμη που ξερει τι γινεται και ειναι ψιλιασμενος μην παει σαν προβατο....
 
Μπλουζα