Μεταμοσχευση η οχι ?

Nospet

New Member
Γεια σας κ απο μενα !

Κ εγω παρακολουθω το forum τους τελευταιους μηνες κ αποφασισα ν ζητησω τη γνωμη /βοηθεια σας μιας κ τον τελευταιο χρονο σκεφτομαι να κανω κ εγω μεταμοσχευση γιατι απ οτι βλεπω εχει προχωρησει πολυ η αραιωση ! Απλα βλεποντας κ εσεις τις φωτο παρακατω θα ηθελα να με βοηθησετε ως προς το τι ειναι το καλυτερο για μενα κ αν αξιζει να τη κανω ! Εχω κανει ειδη ενα ραντεβου με τη κλινικη του β. πριν απο 2 μηνες κ τις επομενες μερες θα επιχειρησω αλλο ενα αλλα θα ηθελα να ειμαι πιο πολυ γνωστης ωστε να ξερω τι να πω .εχω διαβασει πολλα εδω μεσα κ εμαθα καποια πραγματα αλλα βλεποντας εσεις το προβλημα μ (γτ για μενα ειναι προβλημα ως τη ψυχολογια κυριως κ ας λενε οι γυρω μ οτι δ εχω μεγαλο θεμα) θα μπορουσατε να με βοηθησετε περισσοτερο .

Να κανω μια επισυναψη εδω τωρα: στα 24 μ(32 ειμαι τωρα) ειχα ξανακανει μεταμοσχευση σε αλλη κλινικη με strip, μικρη βεβαια,κ χωρις κουρεμα μιας κ τα μυαλα τοτε ηταν αλλα κ χωρις πολυ προσοχη μετα τους 3, 4 μηνες κ απ οτι φαινεται μαλλον δ ηταν κ οτι καλυτερο .δ θυμαμαι να με πιεσανε κ τοσο τοτε να κουρευτω τελειως μιας κ τα λεφτα που εδωσα ηταν παραπανω απ οτι αν την εκανα κουρεμενος.
Λαθος μ ναι το ξερω,ελπιζω να μη με κρινετε αυστηρα κ να μ δωσετε τη βοηθεια που χρειαζομαι ωστε να προχωρησω η οχι .


Εχω ψαχτει κ για κλινικες στο εξωτερικο αλλα το μπατζετ μ δ ειναι κ τοσο υψηλο ωστε να ξεφυγω .
Ευχαριστω εκ των προτερων κ ελπιζω να μη κουρασα σε οποιον διαβασει αυτο κ ενδιαφερθει.

Παρακατω ειναι οι φωτο με το σημειο με την αραιωση οπως κ γυρω γυρω απο τη δοτρια
 

Συνημμένα

  • 20171127_134821.jpg
    20171127_134821.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 210
  • 20171127_134828.jpg
    20171127_134828.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 146
  • 20171127_163242.jpg
    20171127_163242.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 116
  • 20171127_163344.jpg
    20171127_163344.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 113
  • 20171127_173511.jpg
    20171127_173511.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 108
  • 20171127_173532.jpg
    20171127_173532.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 117

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φορας καθολου toppik στις φωτογραφιες?
Μπροστα στο μαλλι δεν εχουμε καλη εικονα για να κρινουμε την κατασταση.
Βαλε καθαρες φωτο με μαλλι προς τα πανω και βρεγμενο.
Παντως πισω εχεις αρκετη αραιωση θα μπορουσες να κανεις μεταμοσχευση αλλα για αρχη μας ενδιαφερει το μπροστα,
 

Nospet

New Member
Οχι δ φοραω toppik κ δ εχω βαλει ποτε. οριστε κ οι αλλες φωτο
 

Συνημμένα

  • 20171127_202900.jpg
    20171127_202900.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 165
  • 20171127_203024.jpg
    20171127_203024.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 140

koumparos

Well-Known Member
Πας ολοταχως για 6αρης.Φινα αμεσα να φρεναρεις την τριχοπτωση και μετα απο κανα χρονο που θα γινεις σοφοτερος απο το φορουμ επιλεγεις και κλινικη για μμ.Δεν βλεπω αλλες επιλογες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μπραβο φιλε μου ωραιες φωτο αν και παλι οχι τοσο καθαρες.
Πρεπει να επικεντρωθεις για αρχη στο εμπροσθιο μερος του κεφαλιου σου.
Παντως εισαι σε καλη ηλικια για να προχωρησεις.
Κανε λιγο υπομονη διαβασε το φορουμ να κρινεις πιο ψυχραιμα το τι θελεις να κανεις.
 

Nospet

New Member
Το ειδα αυτο που λες ! Δηλ με αυτο που βλεπεις εσυ βλεπει να προχωραει πολυ η αραιωση ακομα τα επομενα χρονια ε ? Κ αν κανω μεταμοσχευση θα αξιζει να σωσω τπτ ?
 

karfakias

Member
Το ειδα αυτο που λες ! Δηλ με αυτο που βλεπεις εσυ βλεπει να προχωραει πολυ η αραιωση ακομα τα επομενα χρονια ε ? Κ αν κανω μεταμοσχευση θα αξιζει να σωσω τπτ ?
κοίτα με σιγουριά κανείς δεν μπορεί να ξέρει πως θα πας και ως που θα εξελιχθεί...
νομίζω οτι η ηλικία σου είναι καλή για να έχεις μια εικόνα...
δεν ξέρω που πας καρφί και δεν μου αρέσουν αυτές οι διατυπώσεις...

Εσύ τι βλέπεις? σε τι κατάσταση ήσουν στα 24 όταν έκανες πρώτη επέμβαση? πόσο γρήγορα έχεις προχωρήσει από τότε?
Νιώθεις να έχει ψηλοσταθεροποιηθει?
 

Nospet

New Member
Οχι δ εχω σταθεροποιηθει καθολου! εχω δει πολυ αραιωση , ειδικα τα τελευταια 2 χρονια !στα 24-28 ημουν αρκετα καλα , λλα αυτο που βλεπω τα 2 τελευταια χρονια ειναι λεγαλη διαφορα , ειδικα το τελευταιο χρονο τεραστια ! Μπορει να φταινε κ το αγχος το στρες κ ολα τα υπολοιπα που περναω λογο δουλειας κ υποχρεωσεων τα τελευταια χρονια,δ μπορω να πιστεψω οτι επηρεαζει τοσο αλλα απ οτι μ ειπαν κ στη κλινικη παιζει ρολο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε παιδια δεν ειναι και σε τραγικη κατασταση.
Εγω στα 26 αρχισα να χανω και στα 32 ημουν πολυ χειροτερα απο τον φιλο.
Βεβαια διαφερει απο ατομο σε ατομο αλλα μην τον τρομαζουμε κιολας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με το ανχος που ειχα τα τελευταια 3 χρονια επρεπε να πεσουν και τα μεταμοσχευμενα μου.
Ειπαμε ολα επηρεαζουν απο λιγο αλλο οχι και ετσι.
Συνηθως απο παροδικο ανχος επανερχονται.
 

karfakias

Member
Οχι δ εχω σταθεροποιηθει καθολου! εχω δει πολυ αραιωση , ειδικα τα τελευταια 2 χρονια !στα 24-28 ημουν αρκετα καλα , λλα αυτο που βλεπω τα 2 τελευταια χρονια ειναι λεγαλη διαφορα , ειδικα το τελευταιο χρονο τεραστια ! Μπορει να φταινε κ το αγχος το στρες κ ολα τα υπολοιπα που περναω λογο δουλειας κ υποχρεωσεων τα τελευταια χρονια,δ μπορω να πιστεψω οτι επηρεαζει τοσο αλλα απ οτι μ ειπαν κ στη κλινικη παιζει ρολο
απο αυτά που λες μάλλον πρέπει να σκεφτείς σοβαρά την φινα....
το αγχος κανείς δεν ξέρει πόσο επιταχύνει την κατάσταση...
βασικά ζύγιασε το πόσο σε νοιάζει και κρίνε πως θα προχωρήσεις.
αν σκέφταισε σοβαρά την λύση μεταμόσχευσης νομίζω οτι η θεραπεία με φίνα είναι μονόδρομος στην περίπτωση σου
 

Nospet

New Member
Για να κανω μεταμοσχευση πρεπει πρωτα να κανω θεραπεια με φινα δηλ ? Κ επισεις σκεφτομουν για μεταμοσχευση αμεσα τωρα γτ λογο δουλειας μιας κ ειμαι μαγειρας κ δουλευω αποκλειστικα σεζον εχω ενα μεγαλο διαστημα μεχρι τον απριλη που δ θα εχω υποχρεωσεις οποτε μπορω να δωσω μεγαλη προσοχη κατα τη διαρκεια της αναρρωσης!

Επισεις το σημαντικοτερο που με απασχολει ειναι αν αξιζει να μπω σε αυτη τη διαδικασια με βαση το τι θα συναντησω τα επομενα χρονια,αν δηλ υπαρξει κ αλλη αραιωση καν δω αποτελεσμα με αυτη τη μεταμοσχευση,
Ευχαριστω για τη βοηθεια.
 

karfakias

Member
Επισεις το σημαντικοτερο που με απασχολει ειναι αν αξιζει να μπω σε αυτη τη διαδικασια με βαση το τι θα συναντησω τα επομενα χρονια,αν δηλ υπαρξει κ αλλη αραιωση καν δω αποτελεσμα με αυτη τη μεταμοσχευση,
Ευχαριστω για τη βοηθεια.[/QUOTE]

αυτό είναι που πρέπει να δεις μόνος σου, αφού μόνο εσύ μπορείς να ξέρεις το ρυθμό...

Ο γενικός κανόνας είναι οτι πρέπει να είσαι κάπως σταθερός με κάποιον τρόπο... είτε απλά να δεις κάποιο καιρό οτι είσαι πια σταθερός είτε να σταθεροποιηθείς με κάποια αγωγή... και αφού ηδη πέρνεις μινοξ δεν έχεις άλλο δρόμο...

Να είσαι ψύχραιμος αυτή την φορά...

πολύς κόσμος (μαζι και εγω...) όταν μπήκε σε διαδικασία να το ψάξει βρισκόταν σε πανικό...
πρέπει πρώτα να χαλαρώσεις και να πάρεις τον χρόνο σου βλέποντας το πρόβλημα σου με ρεαλισμό και μετά να κάνεις τις κινήσεις σου
 

koumparos

Well-Known Member
Καρφακια τι θα σου αρεσε δηλαδη να του πουμε?Οτι η τριχοπτωση σταματησε και δεν θα χασει αλλα μαλια?Δεν βλεπεις οτι παει για μεγαλο norwood?
 

karfakias

Member
Καρφακια τι θα σου αρεσε δηλαδη να του πουμε?Οτι η τριχοπτωση σταματησε και δεν θα χασει αλλα μαλια?Δεν βλεπεις οτι παει για μεγαλο norwood?
δεν υπάρχει τι θα μου άρεσε... ο καθένας λέει την αποψη του...
ναι δεν μου αρέσουν οι απόλυτες εκφράσεις ειδικά σε θέματα που κανείς δεν ξέρει με σιγουριά πως θα εξεληχθεί
 

koumparos

Well-Known Member
Αν εσυ πιστευεις οτι με τοσο αραιωμενη α,γ ζωνη δεν θα αραιωσει και η β,δικαιωμα σου αλλα εγω ειμαι υποχρεωμενος να του προτεινω να κανει αμεσα θεραπεια γιατι παει ολοταχως για 6αρης.Ηδη ειναι 4+ και λεει οτι η τριχοπτωση συνεχιζετε,τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια...
 

karfakias

Member
Αν εσυ πιστευεις οτι με τοσο αραιωμενη α,γ ζωνη δεν θα αραιωσει και η β,δικαιωμα σου αλλα εγω ειμαι υποχρεωμενος να του προτεινω να κανει αμεσα θεραπεια γιατι παει ολοταχως για 6αρης.Ηδη ειναι 4+ και λεει οτι η τριχοπτωση συνεχιζετε,τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια...
δεν καταλαβαίνω που ειδες να του λέω κάτι διαφορετικό...
πρέπει καπως να σταθεροποιηθεί αυτό του είπα και εγω.
 

koumparos

Well-Known Member
Εγω σε ρωτησα τι θα σου αρεσε να του πουμε εφοσων δεν σου αρεσε η αποψη που του ειπα.Στα υπολοιπα περι σταθεροποιησης συμφωνουμε απολυτα.
 
Μπλουζα