Μεταμοσχευση απο γενια

alex7

Well-Known Member
Εντάξει ,το παλικάρι τα κατάφερε χωρίς να έχει ουλές .Μήπως όμως είναι και θέμα επιδερμίδας ;Άλλες μπορεί να εμφανίζουν ουλές .Είναι πρόσωπο ,όπως και να έχει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
φιλε δες αυτό το βίντεο. Αυτός έχει βγάλει πάρα πολλά γένια, όχι μόνο από πιγούνι αλλά από παντού. Έχει σκουρόχρωμα δέρμα επίσης και δεν φαίνονται white dots πάνω του σε κόντρα ξύρισμα, παρότι έβγαλε πολύ μεγάλο αριθμό γενιών. Δες και τις φωτογραφίες.

Τις μεταμοσχεύσεις του τις έκανε στην κλινική Eugenix Hair Sciences. Έχει και πολλά περιστατικά της στο forum hairrestorationnetwork


Προβολή συνημμένου 48635
Προβολή συνημμένου 48633

Προβολή συνημμένου 48634
Μην σε ξεγελάει η φωτό ... Εκτός ότι έχει καλό χρώμα δέρματος από κοντά είναι αλλιώς ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργο οταν μπορεις βαλε μια φωτο κοντρα ξυρισμένος να δω πως φαινεται
Έχω νομίζω 2-3 στα νήματα μου ... Αν πας στην πέρυσινη μου μμ θα δεις φωτός και αμέσως μετά και με γένια και ξυρισμένος... Τώρα τώρα έχω γενακι 4 ημερών και θα δεις τίποτα ... Αύριο μεθαύριο που θα ξυριστω θα σου βγάλω μια καλή κοντινή φωτινξ να δεις το χειρότερο που μπορείς να πάθεις ... Αλλά εγώ έκανα συγκεκριμένα από κει εξαγωγή... Βασικά παρακαλούσα τον τιρκαλα τώρα να μου βγάλει αλλά 500 και δεν ήθελε... Ε για να μην θέλει κάτι ξέρει παραπάνω....
 

m3e36

Well-Known Member
Έχω νομίζω 2-3 στα νήματα μου ... Αν πας στην πέρυσινη μου μμ θα δεις φωτός και αμέσως μετά και με γένια και ξυρισμένος... Τώρα τώρα έχω γενακι 4 ημερών και θα δεις τίποτα ... Αύριο μεθαύριο που θα ξυριστω θα σου βγάλω μια καλή κοντινή φωτινξ να δεις το χειρότερο που μπορείς να πάθεις ... Αλλά εγώ έκανα συγκεκριμένα από κει εξαγωγή... Βασικά παρακαλούσα τον τιρκαλα τώρα να μου βγάλει αλλά 500 και δεν ήθελε... Ε για να μην θέλει κάτι ξέρει παραπάνω....
Το χειροτερο θελω να δω οπως λες που μπορω να παθω.
Οταν ξυριστεις και το θυμηθεις τραβα μια και ποσταρε τη εδω.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μην σε ξεγελάει η φωτό ... Εκτός ότι έχει καλό χρώμα δέρματος από κοντά είναι αλλιώς ....
Ισχύει!
Ειναι όλο μια τεραστια ουλη στην πραγματικότητα
ΠΟΛΥ λάθος τακτική, αν τον δεις απόκοντα ειναι σαν να ειναι "σπανός", δλδ να εχει γυροειδη αλωπεκία!
Στα ματια μου ειναι ΣΦΑΓΗ, 3500 μοσχευματα πο γενια σε ενα session???
Αν αυτο παρουσιαζοταν σε συνεδριο θα εφευγε κλαιγοντας από το αμφιθεατρο.
καποιους του εναδαφερουν τα ...ρεκορ.
Αν κατσει, το παιζουν ...ΗΓΕΤΕΣ.Αν δεν κατσει (98 στις 100) του δινουν τα λεφτα πισω ή κατι παρομοιο.
 

Disco

Well-Known Member
Μην σε ξεγελάει η φωτό ... Εκτός ότι έχει καλό χρώμα δέρματος από κοντά είναι αλλιώς ....
Σκουρόχρωμος είναι. Δεν φαίνεται κάτι άσχημο ούτε στις φωτογραφίες, ούτε και στο βίντεο που έχει. Δεν φαίνονται καν white dots. Απλά φαίνεται σαν να είναι κόντρα ξυρισμένος χωρίς κάτι αφύσικο πάνω του. Και ο συγκεκριμένος γέμισε μαλλιά στο κεφάλι με τα γένια, αφού δεν είχε δότρια στο κεφάλι να αξιοποιήσει. Γενικά η συγκεκριμένη κλινική έχει μεγάλη εμπειρία, και έχει πολλά τέτοια αποτελέσματα σε τέτοιου είδους επεμβάσεις με γένια, οπότε σίγουρα παίζει και αυτό τον ρόλο του. Μπορείς να δεις στο ξένο φόρουμ ή στη σελίδα τους στο youtube. Και θεωρείται τοπ σε αυτόν τον τομέα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Ισχύει!
Ειναι όλο μια τεραστια ουλη στην πραγματικότητα
ΠΟΛΥ λάθος τακτική, αν τον δεις απόκοντα ειναι σαν να ειναι "σπανός", δλδ να εχει γυροειδη αλωπεκία!
Στα ματια μου ειναι ΣΦΑΓΗ, 3500 μοσχευματα πο γενια σε ενα session???
Αν αυτο παρουσιαζοταν σε συνεδριο θα εφευγε κλαιγοντας από το αμφιθεατρο.
καποιους του εναδαφερουν τα ...ρεκορ.
Αν κατσει, το παιζουν ...ΗΓΕΤΕΣ.Αν δεν κατσει (98 στις 100) του δινουν τα λεφτα πισω ή κατι παρομοιο.
Γιατρέ αναφέρομαι για το βίντεο που έβαλε το μέλος του φόρουμ και σχολίασα όχι την δική σου δουλειά ... Απευθείας έτοιμος είσαι μην σε θίξουμε....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Σκουρόχρωμος είναι. Δεν φαίνεται κάτι άσχημο ούτε στις φωτογραφίες, ούτε και στο βίντεο που έχει. Δεν φαίνονται καν white dots. Απλά φαίνεται σαν να είναι κόντρα ξυρισμένος χωρίς κάτι αφύσικο πάνω του. Και ο συγκεκριμένος γέμισε μαλλιά στο κεφάλι με τα γένια, αφού δεν είχε δότρια στο κεφάλι να αξιοποιήσει. Γενικά η συγκεκριμένη κλινική έχει μεγάλη εμπειρία, και έχει πολλά τέτοια αποτελέσματα σε τέτοιου είδους επεμβάσεις με γένια, οπότε σίγουρα παίζει και αυτό τον ρόλο του. Μπορείς να δεις στο ξένο φόρουμ ή στη σελίδα τους στο youtube. Και θεωρείται τοπ σε αυτόν τον τομέα.
Άκου... Επειδή υπάρχει μια μικρή γυαλαδα στις φωτός λόγω του ότι φωτός που σκάει στο δέρμα του τον κολακεύει.... Θα σας βάλω αύριο φωτός που δεν πρόκειται να δείτε από κλινικές που είναι έξω και θα έχετε εικόνα ....είναι μια χαρά γενικά δεν κτλ κανεις τίποτα αλλά δεν είναι για να το παρακάνεις...
 

Disco

Well-Known Member
Άκου... Επειδή υπάρχει μια μικρή γυαλαδα στις φωτός λόγω του ότι φωτός που σκάει στο δέρμα του τον κολακεύει.... Θα σας βάλω αύριο φωτός που δεν πρόκειται να δείτε από κλινικές που είναι έξω και θα έχετε εικόνα ....είναι μια χαρά γενικά δεν κτλ κανεις τίποτα αλλά δεν είναι για να το παρακάνεις...
Δεν ξέρω αν τον κολακεύει ή όχι καθώς δεν τον έχει δει από κοντά για να το πω. Επίσης οι συγκεκριμένες φωτογραφίες που λες δεν αντικατοπτρίζουν κάθε περίπτωση, ότι δηλαδή θα φαίνεται και στους άλλους έτσι που λες. Η συγκεκριμένη κλινική πάντως που σου ανέφερα έχει πολύ καλή φήμη σε αυτό τον τομέα, και πάνε από όλο τον κόσμο εκεί με πολλές ανεξάρτητες παρουσιάσεις μελών. Μέχρι και ο Moderator του ξένου φόρουμ εκεί έκανε την τελευταία του επέμβαση. Οπότε καταλαβαίνεις οτι δεν ειναι τυχαία κλινική να κάνει ότι να ναι.
Τώρα εννοείται το καλύτερο είναι να δεις τον άλλο από κοντά (αν είναι εφικτό αυτό) ή έστω οι φωτογραφίες να ειναι δικές του και όχι επίσημες της κλινικής για τους ευνόητους λόγους που έχουν αναφερθεί.
 

Gianney

Well-Known Member
1. Ο ασθενής έχει σκούρο δερμα. Σε σκούρο δερμα τα υποχρεωτικα white dots μπορει να φαινονται. Αν δεν έχεις τετοια απόχρωση δερματος δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
2. ΕΙΔΙΚΑ σε κοντρα ξυρισμα, ακόμακα σε σκούρο δερμα, δεν φαινεται τιποτα διότι δεν υπάρχει η τριχα να κανει contrast το white dot
3. η μεγεθυνση της φωτογραφιας αντιστοιχει σε κεφαλι περίπου ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΥ οπότε βγαλτε συμπερασματα αναλογα.

Η μεταμόσχευση γενιών ειναι λύση απόγνωσης.
Σε ολα στη ζωη υπάρχει κοστος/όφελος/
Αν το προσδοκόμενο όφελος των τριχων-γενιών στο κεφάλι δεν σε ικανοποιέι αρκετα ώστε να μην σε ενοχλούν αυτα τα πιθανα ('οπως ειπα, σε λευκο δερμα δεν φαινεται απολύτως τιποτα, ουτε στο δεινόσαυρο!) η τεχνική αυτη δεν ειναι για σενα.
Γιατρέ και εσείς τα χρησιμοποιείτε σε αναλογία 3:1 scalp beard και κυρίως για crown;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

prothanks

Member
Τι ποσοστό σε επιβίωση των graft από γένια και στήθος έχουμε; Κι αν παίζει ρόλο ο χρόνος απ' τη στιγμή που βγάζεις το τριχοθυλάκιο μέχρι τη στιγμή που θα μπει στη ληπτρια;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παιδιά οι φωτό που ζητήσατε ... Σήμερα ξυρίστηκα... Οκ ξανά λέω είναι μια χαρά αλλά είναι μια χαρά γιατί πήρα τόσο όσο .... Οι φωτό είναι από μέσα σε ανοικτό φωτεινό χώρο και εξωτερικό χώρο με ηλιο και σκιά για να μεταφέρω όσο γίνεται το καλύτερο δυνατόν καλύτερα την εικόνα
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-04-28-09-45-14-272_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-28-09-45-14-272_com.miui.gallery.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 61
  • Screenshot_2022-04-28-09-46-14-945_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-28-09-46-14-945_com.miui.gallery.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 62
  • Screenshot_2022-04-28-09-46-32-741_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-28-09-46-32-741_com.miui.gallery.jpg
    1 MB · Προβολές: 61
  • Screenshot_2022-04-28-09-47-06-390_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-28-09-47-06-390_com.miui.gallery.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 58
  • Screenshot_2022-04-28-09-53-37-146_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-04-28-09-53-37-146_com.miui.gallery.jpg
    864.8 KB · Προβολές: 51

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ αναφέρομαι για το βίντεο που έβαλε το μέλος του φόρουμ και σχολίασα όχι την δική σου δουλειά ... Απευθείας έτοιμος είσαι μην σε θίξουμε....
Μα κα ει εγω στο βιντεο σου αναφερομαι και στην εκτιμηση σου που ειναι σωστη, οτι στο βιντεο δεν φαινεται η πραγματικότητα!
Δικιο σου εδωσα μιας και αυτο που ειδες θαελει πολυ καλό μάτι και θα ξεγελαγε τον καθενα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ και εσείς τα χρησιμοποιείτε σε αναλογία 3:1 scalp beard και κυρίως για crown;
3:1 έως και 5-6:1 και διάσπαρτα παντού εκτός από transition zone.
Midscalp ειναι γενικα η κύρια μάζα
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Παιδιά οι φωτό που ζητήσατε ... Σήμερα ξυρίστηκα... Οκ ξανά λέω είναι μια χαρά αλλά είναι μια χαρά γιατί πήρα τόσο όσο .... Οι φωτό είναι από μέσα σε ανοικτό φωτεινό χώρο και εξωτερικό χώρο με ηλιο και σκιά για να μεταφέρω όσο γίνεται το καλύτερο δυνατόν καλύτερα την εικόνα
Μια χαρα εισαι, εχει γινει σωστη δουλεια! Και εχεις να δωσεις πολλα ακόμα χωρις πρόβλημα!
 
  • Like
Reactions: tol

Giorgos-3

Well-Known Member
Μια χαρα εισαι, εχει γινει σωστη δουλεια! Και εχεις να δωσεις πολλα ακόμα χωρις πρόβλημα!
Όπως είπα και παραπάνω ο συνάδελφος σας έχει άλλη άποψη ...τώρα πια είναι αργά όπως και να χει .... Να ξανά μπω μόνο για γενιά δεν το κάνω ....
 

m3e36

Well-Known Member
Ευχαριστώ Γιώργο για τις φώτο
Σχεδόν δε φαίνεται απολύτως τίποτα
Έτσι αξίζει τον κόπο να το κάνω και γω.ειμαι σίγουρος πως κανένας δε θα καταλάβει τίποτα.

Γιατρέ μια ερώτηση έχω με λίγο "μπακαλιστικη" προσέγγιση..
Μιλάμε για το δικό μου κεφάλι.
Αν η εξαγωγή grafts από το κεφαλι (μετά από 1χρονο) μου άφησε π.χ κάποια white dots τα οποία φαίνονται 10% η εξαγωγή grafts από τα γενιά (μετά από 1 χρονο) τα white dots θα φαίνονται κατά 10% περισσότερο ή λιγότερο?
Το ρωτάω αυτό γιατί κάπου διάβασα ότι στο πιγούνι η επούλωση γίνεται πιο γρήγορα και αναρωτιέμαι αν αυτό σημαίνει ότι οπτικά τα white dots στο πιγούνι δεν θα φαίνονται τόσο πολύ.
*εννοείται ότι ο αριθμός των grafts θα είναι στο όριο ασφαλείας και όχι να "ξυλωσουμε" όλο το πιγούνι.
 

IoannisG

Active Member
Παιδιά οι φωτό που ζητήσατε ... Σήμερα ξυρίστηκα... Οκ ξανά λέω είναι μια χαρά αλλά είναι μια χαρά γιατί πήρα τόσο όσο .... Οι φωτό είναι από μέσα σε ανοικτό φωτεινό χώρο και εξωτερικό χώρο με ηλιο και σκιά για να μεταφέρω όσο γίνεται το καλύτερο δυνατόν καλύτερα την εικόνα
Νομιζω πωσ δεν φαινεται τιποτα..ισως αν το ξερεις και πεις να βρεις κατι.. πολυ καλο..
 
Μπλουζα