Μεταμοσχευση απο γενια

m3e36

Active Member
Υπαρχει καποιος που να εχει βγαλει μοσχευματα απο τα γενια και να μου παραθεσει μια φωτο με "κοντρα" ξυρισμα να δω πως φαίνεται η περιοχη μετα την εξαγωγη?(εννοείται να εχει περασει το λιγοτερο ενα 6μηνο)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Αυτο θα ηταν ενδιαφερον καθως ακουγεται καποιες φορες η αφαιρεση τριχων απο τα γενια η και απο το στηθος οταν υπαρχει ελλειψη στη δοτρια αλλα μεχρι τωρα δεν εχω δει ουτε αν φαινεται καποιο σημαδι στη δοτρια(μουσια,γενια) ουτε αν φαινεται η διαφορα της τριχας στην ληπτρια.
 

dlazaros

Well-Known Member
Σαν γενειοφόρος την περισσότερη ενήλικη ζωή μου είμαι διστακτικός στην συγκεκριμένη τεχνική. Νομίζω οτι αντικαθιστάς ενα πρόβλημα με ένα νέο καθώς τις οπές του εργαλείου εξαγωγής θα τις βλέπεις για πάντα και αμα δεν κάνεις και θεραπεία με φίνα τότε υπάρχει το ενδεχόμενο σε μερικά χρόνια να μην έχεις και μαλλιά και να είσαι και σημαδεμένος...
 

JimKan1

Well-Known Member
Σαν γενειοφόρος την περισσότερη ενήλικη ζωή μου είμαι διστακτικός στην συγκεκριμένη τεχνική. Νομίζω οτι αντικαθιστάς ενα πρόβλημα με ένα νέο καθώς τις οπές του εργαλείου εξαγωγής θα τις βλέπεις για πάντα και αμα δεν κάνεις και θεραπεία με φίνα τότε υπάρχει το ενδεχόμενο σε μερικά χρόνια να μην έχεις και μαλλιά και να είσαι και σημαδεμένος...
Η φινα τι σχεση εχει; Εννοεις οτι θα χασεις τα μαμα; Γιατι τα μμ δεν πεφτουν ποτε οποτε δεν εχει να κανει με το μουσι στη συγκεκριμενη περιπτωση. Για τις οπες δεν ξερω, σιγουρα εξαρταται απτο εργαλειο εξαγωγης και τις ικανοτητες του γιατρου αλλα εγω πχ που εχω πολυ πυκνα γενια δεν νομιζω πως και 500g να βγαλω απο την περιοχη του λαιμου θα φαινεται. Ωστοσο δεν εχω δει ανεξαρτητες φωτογραφιες( οχι παρουσιαση κλινικης) απο μμ μουσι για να μπορω να κρινω.
 

dlazaros

Well-Known Member
Η φινα τι σχεση εχει; Εννοεις οτι θα χασεις τα μαμα; Γιατι τα μμ δεν πεφτουν ποτε οποτε δεν εχει να κανει με το μουσι στη συγκεκριμενη περιπτωση. Για τις οπες δεν ξερω, σιγουρα εξαρταται απτο εργαλειο εξαγωγης και τις ικανοτητες του γιατρου αλλα εγω πχ που εχω πολυ πυκνα γενια δεν νομιζω πως και 500g να βγαλω απο την περιοχη του λαιμου θα φαινεται. Ωστοσο δεν εχω δει ανεξαρτητες φωτογραφιες( οχι παρουσιαση κλινικης) απο μμ μουσι για να μπορω να κρινω.
Η φίνα σε μερικές περιπτώσεις αραιώνει τα γένια, με αποτέλεσμα να μην έχεις την ίδια κάλυψη στο πρόσωπο (στο κεφάλι άποψη μου είναι οτι χωρίς φίνα η ΜΜ είναι επίφοβη για το μέλλον και δυστυχώς το "τα ΜΜ μαλλιά δεν πέφτουν" δεν ισχύει πάντα..). Τα εργαλεία εξαγωγής και 0,9mm σου αφήνει ενα σημάδι σαν την μύτη του μολυβιού που στο κεφάλι το καλύπτουν τα δίπλα και τα πάνω αμα τα αφήσεις να μακρύνουν λίγο (δεν παίζει fade με fue) ενω στο πρόσωπο τα παίρνουν απο κάτω απο το σαγόνι και αφήνει σημάδια σαν ακμή. Έχω δεί κάποιες παρουσιάσεις και νιώθω οτι δεν αξίζει τον πόνο και τον κόπο αν έχεις φτάσει στο σημείο η δότρια να μην μπορεί να σε καλύψει. Άποψη μου.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Επί της χειρουργικής κλινης, αφαιρεση 807 τριχοθυλακίων
 

Συνημμένα

  • DSC04850.JPG
    DSC04850.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 65
  • DSC04851.JPG
    DSC04851.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 61
  • DSC04852.JPG
    DSC04852.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 50
  • DSC04853.JPG
    DSC04853.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 46

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αμέσως μετά την συγκομιδή
 

Συνημμένα

  • DSC04900.JPG
    DSC04900.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 44
  • DSC04898.JPG
    DSC04898.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 41
  • DSC04897.JPG
    DSC04897.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 40
  • DSC04896.JPG
    DSC04896.JPG
    1 MB · Προβολές: 33
  • DSC04901.JPG
    DSC04901.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 32

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Στους 4 μήνες.
Σε κοντρα ξυρισμα δεν φαινεται απολύτως τιποτα, γενικα το ξύρισμα ειναι καλύτερο ειδικα σε μεγάλες συγκομιδές.
 

Συνημμένα

  • DSC03292.JPG
    DSC03292.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 74
  • DSC03291.JPG
    DSC03291.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 86
  • DSC03290.JPG
    DSC03290.JPG
    950.5 KB · Προβολές: 83

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Στους 17 μήνες με πιο μακρυα γενια, μαλλον εβδομάδας.
Ελπίζω να βοήθησα.
Καλό Πάσχα!
 

Συνημμένα

  • DSC01186.JPG
    DSC01186.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 74
  • DSC01187.JPG
    DSC01187.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 76
  • DSC01188.JPG
    DSC01188.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 67

IoannisG

Active Member
Πολυ καλη παρουσιαση Γιατρε.. ευχαριστουμε.

και Λορεντζο που τον ειχα ρωτησει, μου ειχε πει πως το δερμα εκει κανει healing πολυ πολυ γρηγορα, και δεν φαινεται κατι ειτε βαλεις ειτε αφαιρεσεις λογω της ποιοτητας του δερματος εκει.. μονο απο μελη εδω μεσα, ειχα ακουσει πως ισως μενουν σημαδια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

m3e36

Active Member
Ακριβως φιλε medde .
Τα ειδα κι εγω αυτα και με προβληματισαν.χωρια ότι αυτο δεν ειναι κοντρα ξυρισμα.
Οταν εννοω κόντρα ξυρισμα εννοω να μην φαινεται ιχνος απο τρίχα.σαν να κοιτας πρόσωπο γυναίκας.
Προσωπικα ετσι ξυριζομαι και θελω να δω αν υπαρχει καποιος που κανει παρομοιο ξυρισμα πως φαίνεται η δοτρια του.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ακριβως φιλε medde .
Τα ειδα κι εγω αυτα και με προβληματισαν.χωρια ότι αυτο δεν ειναι κοντρα ξυρισμα.
Οταν εννοω κόντρα ξυρισμα εννοω να μην φαινεται ιχνος απο τρίχα.σαν να κοιτας πρόσωπο γυναίκας.
Προσωπικα ετσι ξυριζομαι και θελω να δω αν υπαρχει καποιος που κανει παρομοιο ξυρισμα πως φαίνεται η δοτρια του.
1. Ο ασθενής έχει σκούρο δερμα. Σε σκούρο δερμα τα υποχρεωτικα white dots μπορει να φαινονται. Αν δεν έχεις τετοια απόχρωση δερματος δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
2. ΕΙΔΙΚΑ σε κοντρα ξυρισμα, ακόμακα σε σκούρο δερμα, δεν φαινεται τιποτα διότι δεν υπάρχει η τριχα να κανει contrast το white dot
3. η μεγεθυνση της φωτογραφιας αντιστοιχει σε κεφαλι περίπου ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΥ οπότε βγαλτε συμπερασματα αναλογα.

Η μεταμόσχευση γενιών ειναι λύση απόγνωσης.
Σε ολα στη ζωη υπάρχει κοστος/όφελος/
Αν το προσδοκόμενο όφελος των τριχων-γενιών στο κεφάλι δεν σε ικανοποιέι αρκετα ώστε να μην σε ενοχλούν αυτα τα πιθανα ('οπως ειπα, σε λευκο δερμα δεν φαινεται απολύτως τιποτα, ουτε στο δεινόσαυρο!) η τεχνική αυτη δεν ειναι για σενα.
 

Bigk

Well-Known Member
ακόμα και εκεί που υπάρχει η ρίζα σε τριχα μοιάζει με white dots , m3e36 οπότε δεν νομίζω ότι είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημα για καποιον που δεν εχει δοτρια να χρησιμοποιησει γενια. Προσωπικα το προτιμω απο τα σημαδια στο πισω μέρος του κεφαλιού. (Εκει θα σε κοιταζουν πολλοί περισσότεροι απ' ότι κατω απο το σαγόνι... αντε ο οδοντίατρος να το καταλάβει....)
 

m3e36

Active Member
1. Ο ασθενής έχει σκούρο δερμα. Σε σκούρο δερμα τα υποχρεωτικα white dots μπορει να φαινονται. Αν δεν έχεις τετοια απόχρωση δερματος δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
2. ΕΙΔΙΚΑ σε κοντρα ξυρισμα, ακόμακα σε σκούρο δερμα, δεν φαινεται τιποτα διότι δεν υπάρχει η τριχα να κανει contrast το white dot
3. η μεγεθυνση της φωτογραφιας αντιστοιχει σε κεφαλι περίπου ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΥ οπότε βγαλτε συμπερασματα αναλογα.

Η μεταμόσχευση γενιών ειναι λύση απόγνωσης.
Σε ολα στη ζωη υπάρχει κοστος/όφελος/
Αν το προσδοκόμενο όφελος των τριχων-γενιών στο κεφάλι δεν σε ικανοποιέι αρκετα ώστε να μην σε ενοχλούν αυτα τα πιθανα ('οπως ειπα, σε λευκο δερμα δεν φαινεται απολύτως τιποτα, ουτε στο δεινόσαυρο!) η τεχνική αυτη δεν ειναι για σενα.
Συμφωνω σε ολα γιατρέ
Ασπρο δερμα εχω.
Επειδή το δε φαίνεται τιποτα για τον καθενα είναι σχετικο θελω να βεβαιωθω 100% ως προς τα δικα μου οπτικά γουστα αν θα φαινεται λιγο πολυ η σχεδον καθολου.
Γι αυτο το λογο ρωτησα εδω μεσα αν εχει καποιος φωτο απο το πιγουνι του.
Αν εβαζε καποιος φωτο και εβλεπα οτι ειχαμε περιπου την ιδια αποχρωση δερματος θα του ζητουσα να τον συναντήσω απο κοντα.
Ξερω πολύ καλα αν αξιζει να θυσιασω γενια για να καλυψω αυτο που θελω και η ζυγαρια θα γυρει ως προς να το κανω μονο αν δω καποιον απο κοντα.
Ευχαριστώ και παλι.συμφωνα σε αυτα που ειπατε
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παιδιά μην το κουράζουμε ... Αξίζει να πάρεις από τα γένια ειδικά αν είναι απαραίτητο όπως και στην δική μου περίπτωση... Απλά δεν πρέπει να το παρά ξυλώσεις γιατί τα σημάδια ενοχλούν και ας είναι κάτω από το σαγόνι... Εγώ για παράδειγμα πήρα μόνο 500 και είμαι μόνιμα με ξυράφι και κάνε θέμα ... Αν έπαιρνα αλλά 500 όμως μπορεί να είχα εγκλωβιστεί με το να αφήνω λίγο γένη και δεν το θέλω ....
 

Disco

Well-Known Member
Υπαρχει καποιος που να εχει βγαλει μοσχευματα απο τα γενια και να μου παραθεσει μια φωτο με "κοντρα" ξυρισμα να δω πως φαίνεται η περιοχη μετα την εξαγωγη?(εννοείται να εχει περασει το λιγοτερο ενα 6μηνο)
φιλε δες αυτό το βίντεο. Αυτός έχει βγάλει πάρα πολλά γένια, όχι μόνο από πιγούνι αλλά από παντού. Έχει σκουρόχρωμα δέρμα επίσης και δεν φαίνονται white dots πάνω του σε κόντρα ξύρισμα, παρότι έβγαλε πολύ μεγάλο αριθμό γενιών. Δες και τις φωτογραφίες.

Τις μεταμοσχεύσεις του τις έκανε στην κλινική Eugenix Hair Sciences. Έχει και πολλά περιστατικά της στο forum hairrestorationnetwork


3.png
1.png

2.png
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα