Μεταμοσχευση Κεραμιδάς Άγγελος 02.03.2023 FUE 5200 τριχοθυλάκια

Χαιρετισμούς σε όλους τους αναγνώστες του forum. Γράφω αυτό το άρθρο για να μοιραστώ την εμπειρία μου μετά την μεταμόσχευση που τελικά πήρα απόφαση να κάνω γιατί στην αρχή απλώς έκανα μια έρευνα. Έκανα εγγραφή στο φόρουμ Πριν εφτά χρόνια περίπου και Περιστασιακά έμπαινα διάβαζα κάποια άρθρα. Η αραίωση άρχισε στην ηλικία των 30 στο πίσω μέρος μπροστά και προχώρησε σε NW 4. Από θεραπείες δοκίμασα μόνο μινοξιδιλη και φιναστερίδη Αλλά το μόνο που είδα σαν αποτέλεσμα ήταν κάποιο φρενάρισμα στην Αραίωση. Και περίπου πριν 10 μήνες άρχισα να κάνω έρευνα για τις μεταμοσχεύσεις και ειδικά στο ίντερνετ υπάρχουν αμέτρητες πληροφορίες βίντεο για τα πάντα που έχουν σχέση με μεταμοσχεύσεις μόλις είδα αποτελέσματα και κατάλαβα πόσο έχει εξελιχθεί ο τομέας άρχισα την έρευνα μου και Εψαξα στο Ίντερνετ για κλινικές Θεσσαλονίκη Αθήνα επίσης στο εξωτερικό γιατί τυχαίνει να μενω και στην Γαλλία κάποιους μήνες του χρόνου λόγω δουλειάς. Μετά από 3 μήνες κατέληξα σε 2 κλινικές στην Ελλάδα Που πίστεψα ότι για τα χρήματα που θα δώσω Θα φέρουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Και έτσι αποφάσισα να προχωρήσω στην μεταμόσχευση αρχές Μαρτίου και ευτυχώς βρέθηκε κάποιο κενό γιατί αλλιώς έπρεπε να περιμένω μέχρι τα τέλη Μαΐου. Τώρα είμαι στην 11η εβδομάδα και πιστεύω ότι μέχρι τώρα τα πράγματα πηγαίνουν καλά. Η μεταμόσχευση διήρκησε δύο μέρες και το σύνολο των Τριχοθυλακιων Που μεταμοσχεύθηκε είναι 5200. Θα ανεβάσω και κάποιες φωτογραφίες από Την ημέρα της μεταμόσχευσης και μετέπειτα. Το τελικό αποτέλεσμα είναι ακόμα νωρίς να φανεί και πιστεύω ότι σε μερικούς μήνες Θα αρχίσει να φαίνεται η δουλειά που έγινε. Η κλινική που τελικά αποφάσισα να την κανω λέγεται K-Hair clinic και εδρεύει στην Θεσσαλονίκη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Peter Pan

Active Member
Φίλε μου καταρχάς καλή επιτυχία, την κλινική αυτή δεν την γνωρίζω να πω την αλήθεια αλλά εύχομαι να σου βγει αυτή η επιλογή. Με ποιο κριτήριο την επέλεξες; Προσωπικά θεωρω πολλά τα 5200 τριχθ. σε μια 2ημερη, καθώς ξεφεύγει λίγο από το συνηθισμένο ασφαλές νούμερο των 3000-3500 που επιλέγουν οι περισσότεροι. Πες μας δυο λόγια για την κλινική αν θέλεις, ποιος γιατρος σου έκανε την μμ κ ποιες οι εντυπώσεις σου γενικά;
 

montecristo

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φιλε. Πες μας μερικά πράγματα για την κλινική, τον γιατρό; Π.χ. την επέμβαση την κάνει ολη ο γιατρός; Επίσης πες μας πόσο πλήρωσες για τα 5200 grafts ; Ο αριθμός των grafts ειναι καλός αν εισαι μεγάλο norwood και τα χρειαζόσουν για να καλύψεις μεγάλη επιφάνεια...

Και η HDC κάνει επεμβάσεις με 5000 μοσχεύματα σε 2 ημερες και μπορεί να φτάσει και τα 6000 αναλόγως τη δότριας του ασθενή. Όποτε και άλλες κλινικές κανονικά κάνουν μεγάλα sessions.

Αλλά και γενικά έχω δει γιατρούς στο εξωτερικό να βγάζουν τα διπλάσια από αυτά που έβγαλες μαζί με γένια βέβαια σε μια επέμβαση, χωρις κανένα πρόβλημα οπότε μια χαρά θα πας πιστεύω! Αναμένουμε τις φωτογραφίες σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπέρα. Την κλινική την επέλεξα ύστερα από αξιολογήσεις που διάβασα στο ίντερνετ (Google maps) επίσης έτυχε να δω ότι κάποιος γνωστός μου από τα παλιά έκανε μεταμόσχευση οπότε ήρθα σε επαφή μαζί του και η εντύπωση που έχει μαζί με το αποτέλεσμα που έχει είναι πάρα πολύ καλή. Επίσης η προσέγγιση του γιατρού και η ευθύτητα μαζί με την σωστή επεξήγηση με έπεισαν να προχωρήσω με τον συγκεκριμένο. Ο γιατρός που μου έκανε την Μεταμόσχευση λέγεται Αγγελος Κεραμιδάς και είναι Εγγεγραμμένος στον ιατρικό σύλλογο Θεσσαλονίκης. Η μεταμόσχευση όπως είχα πει Διήρκεσε δύο μέρες την πρώτη μέρα από τις 9πμ μέχρι 7μμ Και η δεύτερη μέρα από τις 1μμ μέχρι 10μμ Με ενδιάμεσα διαλείμματα για φαγητό και τα σχετικά. Η δότρια περιοχή μου είναι πάρα πολύ καλή γι’ αυτό και ο γιατρός μπόρεσε να εξάγει όλα αυτά τα τριχοθυλακια Μαζί με τη βοήθεια δύο νοσοκόμων που διαχειριζόντουσαν τα τριχοθυλακια Μέχρι να Εμφυτευτούν στην λήπτρια περιοχή . Επίσης μου εξήγησε ότι δεν έγινε διαχωρισμός αλλά κατευθείαν εμφύτευση. Η δότρια περιοχή τώρα είναι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση δε φαίνεται ότι έγινε εξαγωγή ενώ τα κουρεύω αρκετά κοντά. Γενικά όπως μου τα εξήγησε ο γιατρός πριν την μεταμόσχευση έτσι και ακριβώς γίνανε κατά τη διάρκεια και μετά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Για αρχή ανεβάζω τις πληροφορίες από τα τριχοθυλακια έτσι όπως μου τα έδωσε ο γιατρός.Και σύντομα μόλις ετοιμάσω τις φωτογραφίες θα ανεβάσω
 

Συνημμένα

  • trixothilakia.jpeg
    trixothilakia.jpeg
    992 KB · Προβολές: 347
  • trixothilakia1.jpeg
    trixothilakia1.jpeg
    1,022.5 KB · Προβολές: 413

witcher

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φίλε. Φαίνεται να είχες υψηλό λόγο εξαγωγής που είναι καλό γενικά.
Έχουμε και κάποιες άλλες παρουσιάσεις από τον dr Αγγελο Κεραμιδα. Από ότι θυμάμαι ήταν και αυτός στην STARKS μαζί με τον Τυρκαλα πριν ανοίξει την δίκη του κλινική όποτε χρησιμοποιεί και αυτός την ίδια μέθοδο εμφύτευσης με implanter pen και κάνει εξαγωγη κάθε εμφύτευση ο ίδιος.
Βάλε καμία φωτογραφία με την Πορεια μέχρι την 11η εβδομάδα και στη συνέδρια ανεβάζεις και τους επόμενους μηνες.
 
Καλησπέρα σε όλους ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες από πριν την μεταμόσχευση πως ήμουν, 10 και 15 μέρες μετά την μεταμόσχευση
 

Συνημμένα

  • prin tin metamosxeusi 1.jpeg
    prin tin metamosxeusi 1.jpeg
    138.2 KB · Προβολές: 367
  • prin tin metamosxeusi 2.jpeg
    prin tin metamosxeusi 2.jpeg
    85.1 KB · Προβολές: 353
  • prin tin metamosxeusi 3.jpeg
    prin tin metamosxeusi 3.jpeg
    260.6 KB · Προβολές: 347
  • 10 meres meta tin metamosxeusi 1.jpeg
    10 meres meta tin metamosxeusi 1.jpeg
    156.4 KB · Προβολές: 360
  • 10 meres meta tin metamosxeusi 2.jpeg
    10 meres meta tin metamosxeusi 2.jpeg
    449 KB · Προβολές: 342
  • 10 meres meta tin metamosxeusi 3.jpeg
    10 meres meta tin metamosxeusi 3.jpeg
    836.1 KB · Προβολές: 321
  • 10 meres meta tin metamosxeusi 4.jpeg
    10 meres meta tin metamosxeusi 4.jpeg
    210 KB · Προβολές: 286
  • 10 meres meta tin metamosxeusi 5.jpeg
    10 meres meta tin metamosxeusi 5.jpeg
    592.1 KB · Προβολές: 302
15 μερες μετα την μεταμοσχευση
 

Συνημμένα

  • 15 meres meta tin metamosxeusi 1.jpeg
    15 meres meta tin metamosxeusi 1.jpeg
    375.6 KB · Προβολές: 304
  • 15 meres meta tin metamosxeusi 2.jpeg
    15 meres meta tin metamosxeusi 2.jpeg
    405.3 KB · Προβολές: 274
  • 15 meres meta tin metamosxeusi 3.jpeg
    15 meres meta tin metamosxeusi 3.jpeg
    931.9 KB · Προβολές: 261
  • 15 meres meta tin metamosxeusi 4.jpeg
    15 meres meta tin metamosxeusi 4.jpeg
    431 KB · Προβολές: 233
  • 15 meres meta tin metamosxeusi 5.jpeg
    15 meres meta tin metamosxeusi 5.jpeg
    367.9 KB · Προβολές: 282

JimKan1

Well-Known Member
Αρκετα πυκνη τοποθετηση, 5200 grafts για NW5 πρεπει να ειναι αρκετα για ικανοποιητικη καληψη και η δοτρια σου φαινεται καλα μετα απο τετοια εξαγωγη. μενει να δουμε το αποτελεσμα σε 5 μηνες, καλη τυχη.
 

TopBoy

Member
Καλη επιτυχία. Φαίνεται προσεγμένη δουλειά και η τοποθέτηση φαίνεται καλη. Πιστεύω θα δεις μεγάλη αλλαγή στην εικόνα σου…υπομονή να πέσουν οι μηνες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Εγώ θα φοβόμουν να κάνω κάτι οτιδήποτε πάνω από 3500 σε διήμερη αλλά ο σχεδιασμός φαίνεται καλός, το νούμερο, αν πάνε όλα καλά που το εύχομαι ολόψυχα, είναι το σωστό για το πρόβλημα του και η δότρια για το μέγεθος της εξαγωγής φαίνεται μια χαρά.

Αν η φυτρωση κυμανθεί δε τυπικά επίπεδα 90-95% για μια ΜΜ θα έχει παρα πολύ καλό αποτέλεσμα.

Αν έχεις φωτο από την 1η και δεύτερη μέρα μετά την τοποθετηση θα ήταν χρήσιμες να τις δούμε.

Εύχομαι τα καλύτερα!
 

Disco

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φιλε..Πιστεύω θα αλλάξει αρκετά η εικόνα σου και θα δεις αρκετή διαφορά..Σίγουρα ομως ειναι τεράστια η επιφάνεια που κάλυψες και με 5200 δεν μπορείς να κάνεις θαύματα. Λογικά θα χρειαστείς αλλη μια μονοήμερη επέμβαση μετά για πύκνωση αν θέλεις. Για αρχή ομως ειναι καλό το νούμερο και θα σου δώσει αξιοπρεπή αλλαγή. Εύχομαι τα καλύτερα.
 
Καλησπέρα σε όλους στέλνω πρόσφατες φωτογραφίες στους 4 μήνες ακριβώς
 

Συνημμένα

  • IMG_20230706_140235.jpg
    IMG_20230706_140235.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 251
  • IMG_20230706_140210.jpg
    IMG_20230706_140210.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 279
  • IMG_20230706_135830.jpg
    IMG_20230706_135830.jpg
    767.3 KB · Προβολές: 287
  • IMG_20230706_135937.jpg
    IMG_20230706_135937.jpg
    918.5 KB · Προβολές: 312

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Για τέταρτο μήνα σε πάει πολύ φυσιολογικά. Ανέβασε αν μπορείς και φωτό του πώς ήσουν πριν, ώστε να έχουμε ξεκάθαρη εικόνα της προόδου.
 
Για τέταρτο μήνα σε πάει πολύ φυσιολογικά. Ανέβασε αν μπορείς και φωτό του πώς ήσουν πριν, ώστε να έχουμε ξεκάθαρη εικόνα της προόδου.
Έχω ανεβάσει από την αρχή τις φωτογραφίες πριν από την μεταμόσχευση
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Σόρι, γκαβωμάρα ασύλληπτη -θα μπαίνει το μαλλί στα μάτια :D!

Σε πάει πολύ ωραία, έχει ήδη σχηματιστεί η χερλάιν όμορφα και περιμένεις την πύκνωση.
 
Σόρι, γκαβωμάρα ασύλληπτη -θα μπαίνει το μαλλί στα μάτια :D!

Σε πάει πολύ ωραία, έχει ήδη σχηματιστεί η χερλάιν όμορφα και περιμένεις την πύκνωση.
Έτσι το βλέπω και εγώ ότι πάει αρκετά καλά πιστεύω τέλος Αυγούστου θα αρχίσει να φαίνεται η πύκνωση
 
Μπλουζα