Μετά τη μμ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jjmits

New Member
Συνεπώς, να μην ανησυχώ για το μούδιασμα. Και σε πόσες μέρες λογικά θα πρέπει να έχω καθαρίσει;
 

Georgie

Well-Known Member
Συνεπώς, να μην ανησυχώ για το μούδιασμα. Και σε πόσες μέρες λογικά θα πρέπει να έχω καθαρίσει;
Τη 10-11 μερα πρεπει να εχεις καθαρίσει .
Αλλα δεν ειναι πιο safe να ρωτας το γιατρό σου γί´ αυτα ?
Ελπιζω να φορας καπέλο καθε μερα για να μη δει ο ήλιος το κεφαλι σου
Για 6 μηνες at least
 

Jjmits

New Member
Τη 10-11 μερα πρεπει να εχεις καθαρίσει .
Αλλα δεν ειναι πιο safe να ρωτας το γιατρό σου γί´ αυτα ?
Ελπιζω να φορας καπέλο καθε μερα για να μη δει ο ήλιος το κεφαλι σου
Για 6 μηνες at least
Ρωτάω εδώ γτ ο γιατρός μου είπε σήμερα ότι έπρεπε ήδη να είχα ξεμουδιασει και ήδη να είχαν αρχίσει να φεύγουν τα πρώτα κακαδακια. Και απογοητευτηκα λίγο που τπτ από τα δύο δεν συνέβη. Την εμπειρία σας επικαλούμαι εδώ για ψυχολογικούς κυρίως λόγους και σας ευχαριστώ όλους όσους μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε
 

Bill1991

Active Member
@Jjmits το μούδιασμα μπορεί να κρατήσει και πάνω από μήνα μην αγχώνεσαι,για τον καθαρισμό ζήτησε του γιατρού να πας στην κλινική του να σε καθαρίσουν
 

Bill1991

Active Member
@CVIAL μπορείς να βοηθήσεις το παιδί; Θα έχει πρόβλημα αν πάει την Δευτέρα στο γιατρό και στις 11 μέρες δεν είναι καθαρός;
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ρωτάω εδώ γτ ο γιατρός μου είπε σήμερα ότι έπρεπε ήδη να είχα ξεμουδιασει και ήδη να είχαν αρχίσει να φεύγουν τα πρώτα κακαδακια. Και απογοητευτηκα λίγο που τπτ από τα δύο δεν συνέβη. Την εμπειρία σας επικαλούμαι εδώ για ψυχολογικούς κυρίως λόγους και σας ευχαριστώ όλους όσους μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε
Οι εσχαρες φιλτατε θα αποχωρησουν μετα το δεκαπενθημερο επειτα απο επισταμενο ψεκασμα της μεταμοσχευθεισης, κυριως, περιοχης..βαζε και αλοη βερα διοτι βοηθαει εν προκειμενω..για το μουδιασμα μη χανεις τα κουραγια σου...κανε λιγο υπομονη και θα αντιμετωπιστει κι αυτο το θεμα..το πολυ να σου κρατησει 20 μερες!
 

aeratos28

Just aeratos
Βασικά αν έχεις καμία φωτό χωρίς να είναι ξυρισμένο το κεφάλι σου.με κανονικό μαλλί για να δούμε και πως ήσουν πριν.καλη επιτυχία να έχεις..για να μην έχεις καθαρίσει κάνεις κάτι λάθος αδερφέ..βάλε στο λούσιμο περισσότερη δύναμη και κυκλικές κινήσεις ,άσε να μουλιασει καλά το κεφάλι με το σαμπουάν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jjmits

New Member
Βασικά αν έχεις καμία φωτό χωρίς να είναι ξυρισμένο το κεφάλι σου.με κανονικό μαλλί για να δούμε και πως ήσουν πριν.καλη επιτυχία να έχεις..για να μην έχεις καθαρίσει κάνεις κάτι λάθος αδερφέ..βάλε στο λούσιμο περισσότερη δύναμη και κυκλικές κινήσεις ,άσε να μουλιασει καλά το κεφάλι με το σαμπουάν.
Τηρώ κατά γράμμα τις οδηγιες. Κ ψέκασμα και λούσιμο 2 φορές τη μέρα κ αφήνω το σαμπουαν ν μουλιάσει. Στην 6η μέρα είμαι σημερα όσο αφορά τα grafts που μπήκαν μπροστά.
 

Jjmits

New Member
Οι εσχαρες φιλτατε θα αποχωρησουν μετα το δεκαπενθημερο επειτα απο επισταμενο ψεκασμα της μεταμοσχευθεισης, κυριως, περιοχης..βαζε και αλοη βερα διοτι βοηθαει εν προκειμενω..για το μουδιασμα μη χανεις τα κουραγια σου...κανε λιγο υπομονη και θα αντιμετωπιστει κι αυτο το θεμα..το πολυ να σου κρατησει 20 μερες!
Σας ευχαριστώ όλους για το κουράγιο που μου δίνετε. Μάλλον ο γιατρός ήταν πολύ αισιόδοξος για την πορεία της αποκατάστασης κ θεώρησε παραξενο το γεγονός ότι δεν ξεμουδιασα 6η μέρα σήμερα μετά τη μμ. Εκ των δικών σας μνμ καταλαβαίνω τώρα ότι θ πρέπει ν το θεωρώ φυσιολογικό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ μην ανησυχείς για το μούδιασμα. Παίρνει καιρό και ποικίλει από κεφάλι σε κεφάλι. Για τα κακαδακια πρέπει να ασκήσεις πίεση αφού πρώτα αφήσεις το νερό χλιαρό να τρέξει γύρω στα 10 λεπτά. Η όλη διαδικασία θα σου πάρει 20 λεπτά δυο φορές την ημέρα. Μην ανησυχείς, δεν έχεις πρόβλημα και να φύγουν λίγο αργότερα, απλά τα 2 λουσιματα να είναι του 20λεπτου με υπομονή, απαλή πίεση στα κακάδακια και επιμονή.
 

Jjmits

New Member
Αγαπητέ μην ανησυχείς για το μούδιασμα. Παίρνει καιρό και ποικίλει από κεφάλι σε κεφάλι. Για τα κακαδακια πρέπει να ασκήσεις πίεση αφού πρώτα αφήσεις το νερό χλιαρό να τρέξει γύρω στα 10 λεπτά. Η όλη διαδικασία θα σου πάρει 20 λεπτά δυο φορές την ημέρα. Μην ανησυχείς, δεν έχεις πρόβλημα και να φύγουν λίγο αργότερα, απλά τα 2 λουσιματα να είναι του 20λεπτου με υπομονή, απαλή πίεση στα κακάδακια και υπομονή.
Σ ευχαριστώ. Από αύριο θα αρχίσω πιο επισταμενως την διαδικασία και θα σας ενημερώσω με νέες φωτογραφίες.
 
Νόμιζα ότι ο γιατρός χρεώνει εκτός από 1€ /grafts και 250€ ανά ημέρα για την κλινική. Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει στο νήμα κάποιου παιδιού που έκανε στον Τυρκαλα. Αν έχω καταλάβει κάτι λάθος σορυ
 

makis25

Well-Known Member
Σα το Τζεπέτο δλδ
Ελπιζω συντομα με πολυ αγαπη κι εμεις να μαθουμε και περισσοτερες τεχνικες λεπτομεριες για τα περιστατικα του γιατρου , τι εργαλεια χρησιμοποιει , φωτογραφιες απο δοτριες , καλυτερο φωτογραφικο υλικο γενικα , hairline κτλ .
 
D

Deleted member 24312

Σ ευχαριστώ για την απόκριση. Είναι φυσιολογικό δλδ αυτό το μούδιασμα; η αίσθηση είναι ακριβώς ίδια με αυτή της τοπικής αναισθησίας. Η πρόκειται για επιπλοκη;
το μούδιασμα φίλε είναι φυσιολογικό,,,,θα περάσει με τον χρόνο,,,μην ανησυχείς..
 
Μπλουζα