Μετά τη μμ

Jjmits

New Member
Καλησπέρα στο φορουμ. Νέος στην ομάδα και 23 και 24 Ιουλίου έκανα κ εγώ μμ με 3500 grafts σε κλινική της Θεσσαλονίκης. Την πρώτη μερα μπήκαν 1700 στο πισω μέρος και τη δεύτερη 1800 μπροστά. Μια εβδομάδα μετά και νιώθω πως το κεφάλι μου στο πίσω μέρος δεν ξεμουδιασε ποτέ από την τοπική αναισθησία. Και δεν μιλώ για το φυσιολογικό τράβηγμα της περιοχής αλλά για μούδιασμα και την αίσθηση του "μυρμηγκιασματος" κάθε φορά που κινω το κεφάλι μου ή το ακουμπώ πχ στο μαξιλάρι. Ψάχνοντας ονλαιν βρήκα πως ανήκω μάλλον στην σπάνια περίπτωση όπου υπήρξε τραυματισμός νευρου κ υπάρχει υπαισθησια στην περιοχή που μπορεί να διαρκέσει μέχρι και μήνες. Καθότι ζω στην επαρχία μίλησα τηλεφωνικά με τον γιατρό και τον ενημέρωσα και η γενική συμβουλή του είναι απλά να περιμένουμε.Είχε κάνεις ανάλογη εμπειρία; Επίσης 7 μέρες μετά και τα "κακαδακια" δεν έχουν αρχίσει καθόλου να φεύγουν αν και τηρώ κατά γράμμα τις οδηγίες με το ψεκασμα τις πρώτες μέρες και το λούσιμο πλέον. Μπορούν να προκληθουν προβλήματα αν αργήσουν να υποχωρήσουν;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα στο φορουμ. Νέος στην ομάδα και 23 και 24 Ιουλίου έκανα κ εγώ μμ με 3500 grafts σε κλινική της Θεσσαλονίκης. Την πρώτη μερα μπήκαν 1700 στο πισω μέρος και τη δεύτερη 1800 μπροστά. Μια εβδομάδα μετά και νιώθω πως το κεφάλι μου στο πίσω μέρος δεν ξεμουδιασε ποτέ από την τοπική αναισθησία. Και δεν μιλώ για το φυσιολογικό τράβηγμα της περιοχής αλλά για μούδιασμα και την αίσθηση του "μυρμηγκιασματος" κάθε φορά που κινω το κεφάλι μου ή το ακουμπώ πχ στο μαξιλάρι. Ψάχνοντας ονλαιν βρήκα πως ανήκω μάλλον στην σπάνια περίπτωση όπου υπήρξε τραυματισμός νευρου κ υπάρχει υπαισθησια στην περιοχή που μπορεί να διαρκέσει μέχρι και μήνες. Καθότι ζω στην επαρχία μίλησα τηλεφωνικά με τον γιατρό και τον ενημέρωσα και η γενική συμβουλή του είναι απλά να περιμένουμε.Είχε κάνεις ανάλογη εμπειρία; Επίσης 7 μέρες μετά και τα "κακαδακια" δεν έχουν αρχίσει καθόλου να φεύγουν αν και τηρώ κατά γράμμα τις οδηγίες με το ψεκασμα τις πρώτες μέρες και το λούσιμο πλέον. Μπορούν να προκληθουν προβλήματα αν αργήσουν να υποχωρήσουν;
Το μούδιασμα μη σε απασχολεί πολυ .
Θα την εχεις λίγες ακομα μερες την αίσθηση αυτη .
Λουζεσαι 2 φορές την ημέρα με προσοχή και Ασε τον αφρο 4-5 λεπτά να μουδιασει το κεφαλι πριν ξεβγάλεις με νερό.
Μη τα τρίβεις σε καμία περίπτωση .
Επίσης ψεκαζε αρκετά καθε 15 λεπτά με φυσιολογικο όρο
Καλή επιτυχία
 

Jjmits

New Member
Το μούδιασμα μη σε απασχολεί πολυ .
Θα την εχεις λίγες ακομα μερες την αίσθηση αυτη .
Λουζεσαι 2 φορές την ημέρα με προσοχή και Ασε τον αφρο 4-5 λεπτά να μουδιασει το κεφαλι πριν ξεβγάλεις με νερό.
Μη τα τρίβεις σε καμία περίπτωση .
Επίσης ψεκαζε αρκετά καθε 15 λεπτά με φυσιολογικο όρο
Καλή επιτυχία
Σ ευχαριστώ για την απόκριση. Είναι φυσιολογικό δλδ αυτό το μούδιασμα; η αίσθηση είναι ακριβώς ίδια με αυτή της τοπικής αναισθησίας. Η πρόκειται για επιπλοκη;
 

makis25

Well-Known Member
μπραβο για τις μεγαλες φωτογραφιες . Φαινεσαι νεος αλλα ειχες χασει αρκετο μαλλι ετσι .Μπροστα ησουν πρακτικα εντελος αδειος. Σε ποια κλινικη πηγες .
 

Georgie

Well-Known Member
Δυο μερες αναισθησίες στο κεφαλι δε ξεμουδιαζεις τοσο γρήγορα .
Η αίσθηση θα μειώνεται μερα με την ημέρα αλλα θα παρει λιγο καιρο .
Να φανταστείς εμένα μου κράτησε ενα μηνα η αίσθηση αυτη.
Που την έκανες φίλε?
 

Jjmits

New Member
Starks Θεσσαλονίκη, Τυρκαλας Σωτήρης.
Γνωστής του αντικειμένου με αγάπη γι' αυτό που κάνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
να τα να τα αρχισαν σιγα σιγα να εμφανιζονται τα περιστατικα απο αυτη τη κλινικη . Νομιζω το τεταρτο περιστατικο μεχρι τωρα
 
Μπλουζα