Μέθοδος Fue στο πρόσωπο

Rico

New Member
Παιδιά καλησπέρα μια επέμβαση με νυστέρι για αφαίρεση ελιών στο παρελθόν μου άφησε δύο μικρές ουλές.H μία περιοχή είναι περίπου 1,5 x 1 cm και η άλλη 1 x 0,5 cm στο πρόσωπο και προφανώς καταστράφηκαν και τα τριχοθυλάκια. Σε συζήτηση με τον δερματολόγο μου για το πως μπορεί να διορθωθεί αυτό το θεματάκι. Μου είπε ότι η πιο συνολική αντιμετώπιση θα ήταν 1-2 συνεδρίες με fractional Laser και στην συνέχεια μια μεταμόσχευση σε κάποιον πλαστικό κατά την γνώμη του καλύτερα με τη μέθοδο FUE ώστε να γεμίσω αυτά τα δύο κενά στο μούσι. Εγώ με μια μικρή εύρυνα που έκανα έπεσα κατευθείαν πάνω στο Β**ρη και στην Ad**nce H*ir Cl**ic. Η τιμή που μου δώσανε είναι 1200 ευρώ με ξένισε λίγο ότι έχουν ρίξει μεγάλο βάρος στο διαδικτυακό marketing και φοβάμαι μην στερούνται σε ουσία.

Τα ερωτήματα μου είναι τα εξής:

1.Το ποσό δεν είναι μεγάλο για δύο περιοχές σχετικά μικρές;

2.Υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να «γεμίσουν» λίγο τα κενά και το αποτέλεσμα να μην κρατήσει εφάπαξ;

3.Υπάρχει περίπτωση επειδή κουρεύω κοντά τα μαλλιά μου να δημιουργηθεί εμφανές κενό στην δότρια περιοχή;

4.Μου προτείνετε κάποια άλλη κλινική-γιατρό για πιο ασφαλές αποτέλεσμα;

Υ.Γ. Προφανώς δεν συζητάω τη λύση του εξωτερικού για ένα τόσο μικρό πρόβλημα, καλύτερα να μην το κάνω καθόλου άμα υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα αξιοπιστίας στις Ελληνικές κλινικές


Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Rico είπε:
Παιδιά καλησπέρα μια επέμβαση με νυστέρι για αφαίρεση ελιών στο παρελθόν μου άφησε δύο μικρές ουλές έκτασης (1 x 1,5 cm) στο πρόσωπο και προφανώς καταστράφηκαν και τα τριχοθυλάκια. Σε συζήτηση με τον δερματολόγο μου για το πως μπορεί να διορθωθεί αυτό το θεματάκι. Μου είπε ότι η πιο συνολική αντιμετώπιση θα ήταν 1-2 συνεδρίες με fractional Laser και στην συνέχεια μια μεταμόσχευση σε κάποιον πλαστικό κατά την γνώμη του καλύτερα με τη μέθοδο FUE ώστε να γεμίσω αυτά τα δύο κενά στο μούσι. Εγώ με μια μικρή εύρυνα που έκανα έπεσα κατευθείαν πάνω στο Β**ρη και στην Ad**nce H*ir Cl**ic. Η τιμή που μου δώσανε είναι 1200 ευρώ με ξένισε λίγο ότι έχουν ρίξει μεγάλο βάρος στο διαδικτυακό marketing και φοβάμαι μην στερούνται σε ουσία.

Τα ερωτήματα μου είναι τα εξής:

1.Το ποσό δεν είναι μεγάλο για δύο περιοχές σχετικά μικρές;

2.Υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να «γεμίσουν» λίγο τα κενά και το αποτέλεσμα να μην κρατήσει εφάπαξ;

3.Υπάρχει περίπτωση επειδή κουρεύω κοντά τα μαλλιά μου να δημιουργηθεί εμφανές κενό στην δότρια περιοχή;

4.Μου προτείνετε κάποια άλλη κλινική-γιατρό για πιο ασφαλές αποτέλεσμα;

Υ.Γ. Προφανώς δεν συζητάω τη λύση του εξωτερικού για ένα τόσο μικρό πρόβλημα, καλύτερα να μην το κάνω καθόλου άμα υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα αξιοπιστίας στις Ελληνικές κλινικές


Ευχαριστώ

1. Ω, ναι
2. εξαρτάται πόσα grafts θα βάλεις
3. συγνώμη, για ουλή στο πρόσωπο δεν μιλάμε τόση ώρα; η δότρια θα είναι το μούσι
4. Δεν μπορούμε να προτείνουμε κάτι δημοσίως
 

Rico

New Member
Soralteno είπε:
Rico είπε:
Παιδιά καλησπέρα μια επέμβαση με νυστέρι για αφαίρεση ελιών στο παρελθόν μου άφησε δύο μικρές ουλές έκτασης (1 x 1,5 cm) στο πρόσωπο και προφανώς καταστράφηκαν και τα τριχοθυλάκια. Σε συζήτηση με τον δερματολόγο μου για το πως μπορεί να διορθωθεί αυτό το θεματάκι. Μου είπε ότι η πιο συνολική αντιμετώπιση θα ήταν 1-2 συνεδρίες με fractional Laser και στην συνέχεια μια μεταμόσχευση σε κάποιον πλαστικό κατά την γνώμη του καλύτερα με τη μέθοδο FUE ώστε να γεμίσω αυτά τα δύο κενά στο μούσι. Εγώ με μια μικρή εύρυνα που έκανα έπεσα κατευθείαν πάνω στο Β**ρη και στην Ad**nce H*ir Cl**ic. Η τιμή που μου δώσανε είναι 1200 ευρώ με ξένισε λίγο ότι έχουν ρίξει μεγάλο βάρος στο διαδικτυακό marketing και φοβάμαι μην στερούνται σε ουσία.

Τα ερωτήματα μου είναι τα εξής:

1.Το ποσό δεν είναι μεγάλο για δύο περιοχές σχετικά μικρές;

2.Υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να «γεμίσουν» λίγο τα κενά και το αποτέλεσμα να μην κρατήσει εφάπαξ;

3.Υπάρχει περίπτωση επειδή κουρεύω κοντά τα μαλλιά μου να δημιουργηθεί εμφανές κενό στην δότρια περιοχή;

4.Μου προτείνετε κάποια άλλη κλινική-γιατρό για πιο ασφαλές αποτέλεσμα;

Υ.Γ. Προφανώς δεν συζητάω τη λύση του εξωτερικού για ένα τόσο μικρό πρόβλημα, καλύτερα να μην το κάνω καθόλου άμα υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα αξιοπιστίας στις Ελληνικές κλινικές


Ευχαριστώ

1. Ω, ναι
2. εξαρτάται πόσα grafts θα βάλεις
3. συγνώμη, για ουλή στο πρόσωπο δεν μιλάμε τόση ώρα; η δότρια θα είναι το μούσι
4. Δεν μπορούμε να προτείνουμε κάτι δημοσίως

1. Πιο εύρος κόστους είναι normal για αυτή τη περίπτωση;
2. Θα βάλω προφανώς όσα χρειάζονται; Να διορθώσω η μία περιοχή είναι περίπου 1,5 x 1 cm και η άλλη 1 x 0,5 cm
3. Αποκλειστικά το μούσι πρέπει να χρησιμοποιηθεί, Κεφάλι ή σώμα αντεδύκνειται;
4. Αν θες και οποιοσδήποτε άλλος μπορούσε να μου προτείνει κάτι σε PM, θα του ήμουν υπόχρεος.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Rico είπε:
1. Πιο εύρος κόστους είναι normal για αυτή τη περίπτωση;
2. Θα βάλω προφανώς όσα χρειάζονται; Να διορθώσω η μία περιοχή είναι περίπου 1,5 x 1 cm και η άλλη 1 x 0,5 cm
3. Αποκλειστικά το μούσι πρέπει να χρησιμοποιηθεί, Κεφάλι ή σώμα αντεδύκνειται;
4. Αν θες και οποιοσδήποτε άλλος μπορούσε να μου προτείνει κάτι σε PM, θα του ήμουν υπόχρεος.

χρειάζεται δηλαδή να καλύψεις 2 τετραγωνικά εκατοστά. Αν η πυκνότητα που έχεις στο μούσι είναι 50 τ.θ./τ.εκ. χρειάζεσαι 100 τριχοθυλάκια (νούμερο στο περίπου). Με βάση τον τιμοκατάλογο μιας γνωστής κλινικής, για παράδειγμα, έχεις 100 τ.θ. X 3,80€ = 380€. Δεν γνωρίζω όμως αν υπάρχει και έξτρα πάγια χρέωση για κάτι άλλο.
Το πιο σωστό είναι να βάλεις μούσι.
 

Stripar

Established Member
Μούσι στο μούσι για μεγαλύτερη ομοιογένεια!....

Η τιμή που σου λένε είναι εξωφρενική!...

Στον καλύτερο γιατρό του κόσμου να πάς θα σου κοστίσει πολύ λιγότερα ακόμα καί άν πρέπει να πληρώσεις αεροπορικά εισητήρια & ξενοδοχείο!!!.

Ελλάδα....η χώρο των κερδοσκόπων & καιροσκόπων

-
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Και εμενα μου φαινεται παρα πολυ υψηλο το κοστος.....................αλλα ξεχασα βγηκαμε τωρα απο την κριση!!!λεφτα υπαρχουν κ αλλα διαφορα.
 

Flosk

Well-Known Member
Α ρε τομαρια κλωτσες που θέλετε.. Φίλε όπως τα λέει ο Stripar ειναι. Μην κανείς Ελλάδα με τπτ.
 

Rico

New Member
Soralteno είπε:
Rico είπε:
χρειάζεται δηλαδή να καλύψεις 2 τετραγωνικά εκατοστά. Αν η πυκνότητα που έχεις στο μούσι είναι 50 τ.θ./τ.εκ. χρειάζεσαι 100 τριχοθυλάκια (νούμερο στο περίπου). Με βάση τον τιμοκατάλογο μιας γνωστής κλινικής, έχεις 100 τ.θ. X 3,80€ = 380€. Δεν γνωρίζω όμως αν υπάρχει και έξτρα πάγια χρέωση για κάτι άλλο.
Το πιο σωστό είναι να βάλεις μούσι.



Πολύ κατατοπιστικός, αν έχεις και κάποια πρόταση για κλινική - γιατρό θα ήθελα να την ακούσω.

Ευχαριστώ


Flosk είπε:
Α ρε τομαρια κλωτσες που θέλετε.. Φίλε όπως τα λέει ο Stripar ειναι. Μην κανείς Ελλάδα με τπτ.

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω εξωτερικό για να βάλω 50+40=90 τριχοθυλάκια θα γελάνε και οι πέτρες μαζί μου. Αν θες να μου προτείνεις μια αξιοπρεπή λύση για Ελλάδα ας δώσω και υπεραξία 200-300 ευρώ, αν είναι να την κάνω μια φορά αυτή την διαδικασία για εφάπαξ....
 

Flosk

Well-Known Member
Εγω θα σου προτεινα να πας Κυπρο ή Τουρκια που ειναι πραγματικα κοντα και την επομενη μερα θα ησουν πισω αλλα αν θελεις να ξεμπερδευεις καντο στην D*I και οτι γινει..αυτο που λες θα γελανε και οι πετρες παντως δεν εχει καμια λογικη γιατι δεν χρειαζεται να το μαθει καποιος.Anyway καλη τυχη
 

Δημητρης38

Active Member
Rico είπε:
Soralteno είπε:
Rico είπε:
χρειάζεται δηλαδή να καλύψεις 2 τετραγωνικά εκατοστά. Αν η πυκνότητα που έχεις στο μούσι είναι 50 τ.θ./τ.εκ. χρειάζεσαι 100 τριχοθυλάκια (νούμερο στο περίπου). Με βάση τον τιμοκατάλογο μιας γνωστής κλινικής, έχεις 100 τ.θ. X 3,80€ = 380€. Δεν γνωρίζω όμως αν υπάρχει και έξτρα πάγια χρέωση για κάτι άλλο.
Το πιο σωστό είναι να βάλεις μούσι.



Πολύ κατατοπιστικός, αν έχεις και κάποια πρόταση για κλινική - γιατρό θα ήθελα να την ακούσω.

Ευχαριστώ


Flosk είπε:
Α ρε τομαρια κλωτσες που θέλετε.. Φίλε όπως τα λέει ο Stripar ειναι. Μην κανείς Ελλάδα με τπτ.

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω εξωτερικό για να βάλω 50+40=90 τριχοθυλάκια θα γελάνε και οι πέτρες μαζί μου. Αν θες να μου προτείνεις μια αξιοπρεπή λύση για Ελλάδα ας δώσω και υπεραξία 200-300 ευρώ, αν είναι να την κάνω μια φορά αυτή την διαδικασία για εφάπαξ....



Φιλε οπως βλεπεις εδω μεσα παρουσιαζονται πολλοι καλοθελητες που σου προτεινουν να πας Αμερικη Καναδα Βελγιο Κυπρο κτλ κτλ για να γεμισεις λιγα κενα στο μουσι.
Τα συμπερασματα δικα σας !!!

Την λυση την ξερεις ο ιδιος και δεν χρειαζεται να σε καθοδηγησει κανενας.
Οι επεμβασεις μεταμοσχευσης τριχοθυλακιων ειναι ευκολες και το αποτελεσμα επιτυχιας τους εξαρταται απο τον αριθμο των μοσχευματων που θα τοποθετηθουν στην ληπτρια επιφανεια.

Κανε μια ερευνα αγορας.
Ζητα ποσοστο επιτυχιας και εγγυηση με τους Γιατρους που θα μιλησεις και θα σε κοιταξουν.
Θεσε κριτηριο την οικονομικη προσφορα που σου δινει ο καθενας και δωστους να καταλαβουν οτι δεν εισαι προβατο για να σου ζητανε υπερβολικα ποσα.
Αυτοι θα χασουν τα λεφτα σου και οχι εσυ !!!
Η αποφαση δικη σου !!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Συμφωνω κ εγω με τον Δημητρη 38.Ολοι αυτοι που σου λενε πηγε Καναδα πηγαινε Αμερικη Τουρκια κτλ μαλλον ειναι ασχετοι.Η fUE εχει απλοποιηθει και γενικα οι μμ ειναι δεν ειναι κ κατι το πολυ δυσκολο.Κανε μια ευρενα αγορας εδω στην Ελλαδα.Υπαρχουν καποιοι καλοι γιατροι και κλεισε μια καλυτερη εννοειται τιμη.
 

George3V

Member
Ο Μικες άμα είναι να ανεβάσει καμια νορμάλ φωτο απ τη μεταμόσχευση του δεν έχει χρόνο.Για αβαντες όμως όπως η παραπάνω έχει.
 

GiannisTak

Active Member
Rico είπε:
Παιδιά καλησπέρα μια επέμβαση με νυστέρι για αφαίρεση ελιών στο παρελθόν μου άφησε δύο μικρές ουλές.H μία περιοχή είναι περίπου 1,5 x 1 cm και η άλλη 1 x 0,5 cm στο πρόσωπο και προφανώς καταστράφηκαν και τα τριχοθυλάκια. Σε συζήτηση με τον δερματολόγο μου για το πως μπορεί να διορθωθεί αυτό το θεματάκι. Μου είπε ότι η πιο συνολική αντιμετώπιση θα ήταν 1-2 συνεδρίες με fractional Laser και στην συνέχεια μια μεταμόσχευση σε κάποιον πλαστικό κατά την γνώμη του καλύτερα με τη μέθοδο FUE ώστε να γεμίσω αυτά τα δύο κενά στο μούσι. Εγώ με μια μικρή εύρυνα που έκανα έπεσα κατευθείαν πάνω στο Β**ρη και στην Ad**nce H*ir Cl**ic. Η τιμή που μου δώσανε είναι 1200 ευρώ με ξένισε λίγο ότι έχουν ρίξει μεγάλο βάρος στο διαδικτυακό marketing και φοβάμαι μην στερούνται σε ουσία.

Τα ερωτήματα μου είναι τα εξής:

1.Το ποσό δεν είναι μεγάλο για δύο περιοχές σχετικά μικρές;

2.Υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να «γεμίσουν» λίγο τα κενά και το αποτέλεσμα να μην κρατήσει εφάπαξ;

3.Υπάρχει περίπτωση επειδή κουρεύω κοντά τα μαλλιά μου να δημιουργηθεί εμφανές κενό στην δότρια περιοχή;

4.Μου προτείνετε κάποια άλλη κλινική-γιατρό για πιο ασφαλές αποτέλεσμα;

Υ.Γ. Προφανώς δεν συζητάω τη λύση του εξωτερικού για ένα τόσο μικρό πρόβλημα, καλύτερα να μην το κάνω καθόλου άμα υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα αξιοπιστίας στις Ελληνικές κλινικές


Ευχαριστώ

Εγώ θα ήθελα να το πάθω αυτό σε όλο το μούσι, να μην μείνει τριχοθυλάκιο για τριχοθυλάκιο...
 

Stripar

Established Member
R7zYOLQ.jpg
 

Rico

New Member
Δημητρης38 είπε:
Rico είπε:
Soralteno είπε:
Rico είπε:
χρειάζεται δηλαδή να καλύψεις 2 τετραγωνικά εκατοστά. Αν η πυκνότητα που έχεις στο μούσι είναι 50 τ.θ./τ.εκ. χρειάζεσαι 100 τριχοθυλάκια (νούμερο στο περίπου). Με βάση τον τιμοκατάλογο μιας γνωστής κλινικής, έχεις 100 τ.θ. X 3,80€ = 380€. Δεν γνωρίζω όμως αν υπάρχει και έξτρα πάγια χρέωση για κάτι άλλο.
Το πιο σωστό είναι να βάλεις μούσι.



Πολύ κατατοπιστικός, αν έχεις και κάποια πρόταση για κλινική - γιατρό θα ήθελα να την ακούσω.

Ευχαριστώ


Flosk είπε:
Α ρε τομαρια κλωτσες που θέλετε.. Φίλε όπως τα λέει ο Stripar ειναι. Μην κανείς Ελλάδα με τπτ.

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω εξωτερικό για να βάλω 50+40=90 τριχοθυλάκια θα γελάνε και οι πέτρες μαζί μου. Αν θες να μου προτείνεις μια αξιοπρεπή λύση για Ελλάδα ας δώσω και υπεραξία 200-300 ευρώ, αν είναι να την κάνω μια φορά αυτή την διαδικασία για εφάπαξ....



Φιλε οπως βλεπεις εδω μεσα παρουσιαζονται πολλοι καλοθελητες που σου προτεινουν να πας Αμερικη Καναδα Βελγιο Κυπρο κτλ κτλ για να γεμισεις λιγα κενα στο μουσι.
Τα συμπερασματα δικα σας !!!

Την λυση την ξερεις ο ιδιος και δεν χρειαζεται να σε καθοδηγησει κανενας.
Οι επεμβασεις μεταμοσχευσης τριχοθυλακιων ειναι ευκολες και το αποτελεσμα επιτυχιας τους εξαρταται απο τον αριθμο των μοσχευματων που θα τοποθετηθουν στην ληπτρια επιφανεια.

Κανε μια ερευνα αγορας.
Ζητα ποσοστο επιτυχιας και εγγυηση με τους Γιατρους που θα μιλησεις και θα σε κοιταξουν.
Θεσε κριτηριο την οικονομικη προσφορα που σου δινει ο καθενας και δωστους να καταλαβουν οτι δεν εισαι προβατο για να σου ζητανε υπερβολικα ποσα.
Αυτοι θα χασουν τα λεφτα σου και οχι εσυ !!!
Η αποφαση δικη σου !!



Η μέθοδος FUE αφήνει σημάδια στη λήπτρια και δότρια περιοχή;
Το ρωτάω αυτό για να δω μην πάω να καλύψω μια «τρύπα» και βγούνε άλλες 100.

Ευχαριστώ


Σήμερα πείρα προσφορά από το Γι**νη Γκ**ρα στα 500 ευρώ.
Γνωρίζουμε κάτι για αυτόν τον γιατρό;

Ευχαριστώ
 

Δημητρης38

Active Member
Rico είπε:
Δημητρης38 είπε:
Rico είπε:
Soralteno είπε:
Rico είπε:
χρειάζεται δηλαδή να καλύψεις 2 τετραγωνικά εκατοστά. Αν η πυκνότητα που έχεις στο μούσι είναι 50 τ.θ./τ.εκ. χρειάζεσαι 100 τριχοθυλάκια (νούμερο στο περίπου). Με βάση τον τιμοκατάλογο μιας γνωστής κλινικής, έχεις 100 τ.θ. X 3,80€ = 380€. Δεν γνωρίζω όμως αν υπάρχει και έξτρα πάγια χρέωση για κάτι άλλο.
Το πιο σωστό είναι να βάλεις μούσι.



Πολύ κατατοπιστικός, αν έχεις και κάποια πρόταση για κλινική - γιατρό θα ήθελα να την ακούσω.

Ευχαριστώ


Flosk είπε:
Α ρε τομαρια κλωτσες που θέλετε.. Φίλε όπως τα λέει ο Stripar ειναι. Μην κανείς Ελλάδα με τπτ.

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω εξωτερικό για να βάλω 50+40=90 τριχοθυλάκια θα γελάνε και οι πέτρες μαζί μου. Αν θες να μου προτείνεις μια αξιοπρεπή λύση για Ελλάδα ας δώσω και υπεραξία 200-300 ευρώ, αν είναι να την κάνω μια φορά αυτή την διαδικασία για εφάπαξ....



Φιλε οπως βλεπεις εδω μεσα παρουσιαζονται πολλοι καλοθελητες που σου προτεινουν να πας Αμερικη Καναδα Βελγιο Κυπρο κτλ κτλ για να γεμισεις λιγα κενα στο μουσι.
Τα συμπερασματα δικα σας !!!

Την λυση την ξερεις ο ιδιος και δεν χρειαζεται να σε καθοδηγησει κανενας.
Οι επεμβασεις μεταμοσχευσης τριχοθυλακιων ειναι ευκολες και το αποτελεσμα επιτυχιας τους εξαρταται απο τον αριθμο των μοσχευματων που θα τοποθετηθουν στην ληπτρια επιφανεια.

Κανε μια ερευνα αγορας.
Ζητα ποσοστο επιτυχιας και εγγυηση με τους Γιατρους που θα μιλησεις και θα σε κοιταξουν.
Θεσε κριτηριο την οικονομικη προσφορα που σου δινει ο καθενας και δωστους να καταλαβουν οτι δεν εισαι προβατο για να σου ζητανε υπερβολικα ποσα.
Αυτοι θα χασουν τα λεφτα σου και οχι εσυ !!!
Η αποφαση δικη σου !!



Η μέθοδος FUE αφήνει σημάδια στη λήπτρια και δότρια περιοχή;
Το ρωτάω αυτό για να δω μην πάω να καλύψω μια «τρύπα» και βγούνε άλλες 100.

Ευχαριστώ


Σήμερα πείρα προσφορά από το Γι**νη Γκ**ρα στα 500 ευρώ.
Γνωρίζουμε κάτι για αυτόν τον γιατρό;

Ευχαριστώ




Η επεμβαση που θα κανεις ειναι πολυ απλη. Το αποτελεσμα θα σε ικανοποιησει λογω της μικρης επιφανειας που θελεις να καλυψεις.
Η FUE δεν αφηνει σημαδια ουτε στην ληπτρια αλλα ουτε και στην δοτρια.
Με αυτη την μεθοδο θα σου παρουν αριθμο μοσχευματων απο το μουσι, για να σου καλυψουν τα μικρα κενα που εχεις.
Ειναι ανωδυνη και μην φοβασαι τιποτα.

Για την επεμβαση που θελεις να κανεις, ο Γκουρας μπορει να σε βοηθησει....
 
Μπλουζα