Μέθοδος Fue στο πρόσωπο

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Rico

New Member
Soralteno είπε:
Rico είπε:
Σήμερα πείρα προσφορά από το Γι**νη Γκ**ρα στα 500 ευρώ.
Γνωρίζουμε κάτι για αυτόν τον γιατρό;

Ευχαριστώ

Ε?

Κάνε ένα explanation τι εννοείς με το βιντεάκι;

Οτι την αλείφει τη βαζελίνη ή ότι η δουλειά του είναι άρπα κόλα;


ΜΙΚΕΣ είπε:
ο Γκ**ρας δεν νομιζω να κανει fue.Για ψαξτο καλυτερα φιλε.Οσες δουλειες του εχω δει ειναι strip.

Λες να έλεγε για strip για 90 grafts?

Θα το αποσαφηνίσω μέσω email πήρα την προσφορά δεν νομίζω να έγινε τόσο μεγάλη παρανόηση για fue τον ρώτησα
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
gia fue λεει κ αυτος λογικα.πηγαινε σε ανθρωπους που εχουν μεγαλη εμπειρια πανω στην fue.Εγω θα πηγαινα dhi απο Ελλαδα.Εξωτερικο δεν εχω αποψη.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Rico είπε:
Ε?

Κάνε ένα explanation τι εννοείς με το βιντεάκι;

Οτι την αλείφει τη βαζελίνη ή ότι η δουλειά του είναι άρπα κόλα;

Τίποτα δεν εννοώ, απλώς trollάρω.
Ο κάγκουρας είναι γνωστός γιατρός, αφού είναι γνωστός θα έχει πελατεία, αφού έχει πελατεία θα έχει εμπειρία, αφού έχει εμπειρία μπορεί να σου κάνει.
Αν τον επιλέξεις κάνε και ένα topic στο τέλος με τα αποτελέσματα και την διαδικασία, να ενημερωθούμε και εμείς.
 

Stripar

Established Member
Flosk είπε:
Αυτό το forum πραγματικά πλέον δεν ξέρω αν βοηθάει ή όχι τον κόσμο.

Όταν φίλε λόγω "δημοκρατίας" μπορεί ο καθένας να γράφει εδώ ότι του κατεβαίνει (άσχετα άν δέν είναι cost effective ή άν είναι η χειρότερη επιλογή αυτή που προτείνουν) πώς μπορεί να βοηθάει?...

Το σωστό θα ήταν...
και μετά απο όλα αυτά τα ευτράπελα που έχουμε δεί απο διάφορες κλινικές - γιατρούς , κάποια post να μπλοκάρονται απο τους admin - moderators (μέχρι να αποδείξουν το αντίθετο οι συγκρκριμένοι γιατροί-κλινικές) για την προστασία των νέων μελών & λέω νέων γιατί οι παλιοί έχουν δεί , διαβάσει πολλά...συνεπώς δέν κινδυνεύουν.

Αυτό θα ήταν το "ιδανικό"...μέχρι τότε φίλε όπως σου έχω πεί και κατ'ιδίαν:

Φωτιά στον κόρφο τους!
 

giwrgos athina

Active Member
Συμφωνω με stripar.Φιλε αν θες την γνωμη μου αν ντε και καλα θες ελλαδα μονο d*i μακρια απο καγκουρες δεν γνωριζουν fue αυτη...
 

Stripar

Established Member
giwrgos athina είπε:
Φιλε αν θες την γνωμη μου αν ντε και καλα θες ελλαδα μονο d*i μακρια απο καγκουρες δεν γνωριζουν fue αυτη...

Τουλάχιστον αυτό George...τουλάχιστον!...

Μήν ξεχνάμε ότι ο Κάγκουρας (όπου και προτείνουν μερικοί) μέχρι πρίν λίγα χρόνια και επειδή δέν ήξερε να κάνει fue , έσφαζε μέλη (strip) για 500grafts!!!...πόσο ηθικό είναι αυτό?...καθώς και τις οπές στην λήπτρια τις άνοιγε με νυστέρι προς οικονομία εργαλείων , άσχετα άν έκανε το κρανίο χωράφι!!!.
Μετεγχειρητική φροντίδα?....μόνο Μπενταντίν!!!.

Όλα είναι καταγεγραμένα στο forum για όποιον έχει όρεξη να τα ψάξει.

Δέν θα με ξαφνιάσει καθόλου άν το μέλος που θέλει να κάνει repair στο πρόσωπο μας ενημερώσει αύριο ότι ο "κάγκουρας" θέλει να του βάλει τα 90 grafts με strip!.

Και όπως και να έχει μιλάμε για ένα γιατρό με τεράστιο ΕΓΩ , ΕΠΑΡΣΗ , ΕΙΡΩΝΙΑ & απο αποτελέσματα...
 

Bouklas

Well-Known Member
Το κακό με τα νέα μέλη είναι ότι δεν κάθονται να διαβάσουν το forum να έχουν μια ιδέα, να μάθουν κάποια πράγματα. Βαριούνται και τα θέλουν όλα στο πιάτο, αυτό ίσως τους βγει σε καλο ίσως σε κακό.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Το κακό με τα νέα μέλη είναι ότι δεν κάθονται να διαβάσουν το forum να έχουν μια ιδέα, να μάθουν κάποια πράγματα. Βαριούνται και τα θέλουν όλα στο πιάτο, αυτό ίσως τους βγει σε καλο ίσως σε κακό.

Εμ, εδώ είναι το ζουμί, αν βαριέσαι να ψάξεις ποιός είναι ποιός και τι έχει κάνει, τότε κάγκουρας και πάλι κάγκουρας.
Όσον αφορά το Hellas vs Εξωτερικό, όπως έχει πει και ο (νομίζω) Θουκιδίδης: "Αν τον φας, θα τον ζητάς"
Εγώ τελείωσα, hairlosscursed τώρα σε καταλαβαίνω

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tBeKWbX0aBw[/video]
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Rico

New Member
Stripar είπε:
giwrgos athina είπε:
Φιλε αν θες την γνωμη μου αν ντε και καλα θες ελλαδα μονο d*i μακρια απο καγκουρες δεν γνωριζουν fue αυτη...

Τουλάχιστον αυτό George...τουλάχιστον!...

Μήν ξεχνάμε ότι ο Κάγκουρας (όπου και προτείνουν μερικοί) μέχρι πρίν λίγα χρόνια και επειδή δέν ήξερε να κάνει fue , έσφαζε μέλη (strip) για 500grafts!!!...πόσο ηθικό είναι αυτό?...καθώς και τις οπές στην λήπτρια τις άνοιγε με νυστέρι προς οικονομία εργαλείων , άσχετα άν έκανε το κρανίο χωράφι!!!.
Μετεγχειρητική φροντίδα?....μόνο Μπενταντίν!!!.

Όλα είναι καταγεγραμένα στο forum για όποιον έχει όρεξη να τα ψάξει.

Δέν θα με ξαφνιάσει καθόλου άν το μέλος που θέλει να κάνει repair στο πρόσωπο μας ενημερώσει αύριο ότι ο "κάγκουρας" θέλει να του βάλει τα 90 grafts με strip!.

Και όπως και να έχει μιλάμε για ένα γιατρό με τεράστιο ΕΓΩ , ΕΠΑΡΣΗ , ΕΙΡΩΝΙΑ & απο αποτελέσματα...

Όχι, το αποσαφήνισα μου απάντησε μόνο με FUE. Οπότε εσύ είσαι τελείως κατά του Γκ**ρα και τι προτείνεις από Ελλάδα, D*I τι;


Bouklas είπε:
Το κακό με τα νέα μέλη είναι ότι δεν κάθονται να διαβάσουν το forum να έχουν μια ιδέα, να μάθουν κάποια πράγματα. Βαριούνται και τα θέλουν όλα στο πιάτο, αυτό ίσως τους βγει σε καλό ίσως σε κακό.

Ρε παιδιά η περίπτωση μου είναι κάπως ιδιόμορφη και διαφορετική εννοείται ότι έκατσα διάβασα άλλες περιπτώσεις αλλά το 98% των post του forum είναι για strip στο κεφάλι. Δεν βαριέμαι να διαβάσω, έχω πάρει μια ιδέα απλά μπερδεύομαι περισσότερο διαβάζοντας διαφορετικές περιπτώσεις από τη δική μου. Εδώ στο δικό μου post μπερδεύομαι ο ένας λέει ο Γκ**ρας είναι για πέταμα και άλλος δεν είναι τέλειος άλλα έχει εμπειρία γιατί είναι γνωστός.

Υ.γ. Όποιος απορρίπτει ένα γιατρό θα ήθελα αν μπορούσε να μου προτείνει κάποιον άλλο. Δεν θα πάω στον Feller για 90 τριχοθυλάκια. Αν βγάλω το συμπέρασμα ότι όπου και να πάω στην Ελλάδα θα πιάσει ένα graft βγάζοντας τρεις τρίχες απλά δεν θα προχωρήσω και δεν θα πάω πουθενά.
 

Stripar

Established Member
Τελείως ενάντια όπως το λές!...

Άν και τα τελευταία χρόνια έχει οργανωθεί και έχει πάρει πλέον εργαλεία , το ήθος που έδειχνε τα προηγούμενα χρόνια , ο τρόπος διεξαγωγής των χειρουργείων του και τα υποτιπώδη πρωτόκολλα του...κοινώς η ιστορία του...εμένα δέν θα με έβαζαν στην διαδικασία να του στείλω κάν email.

Ενναλακτικά , άν και δέν με πολυ ευχαριστεί που το λέω (δεδομένου ότι στο παρελθόν έχουνε κάνει και αυτοί τα απίστευτα) η DHI έχει κάνει σημαντικά βήματα προόδου , χρησιμοποιούν Choi implanters κάποιοι απο τους γιατρούς τους , διέπονται απο ISO...
Δέν είναι η λύση που εγώ προσωπικά θα επέλεγα , δεδομένο ότι υπάρχουν πολύ πιό αξιόπιστες και cost effective λύσεις , όμως απο την στιγμή που δέν είσαι διατεθημενος να βγείς στο εξωτερικό (έστω για αυτά τα λίγα grafts-είναι πρόσωπο όπως και να έχει) η DHI είναι μονόδρομος & σίγουρα είναι πολύ καλήτερη λύση απο τον Γκούρα!.

Πιθανολογώ θα σου κοστίσει και φθηνότερα...
 

traccas

Active Member
Flosk είπε:
Αυτό το forum πραγματικά πλέον δεν ξέρω αν βοηθάει ή όχι τον κόσμο.
Πιστεύω ότι το φόρουμ βοηθάει πάρα πολύ ψυχολογικά κυρίως τα νέα μέλη.
Αν ανοιχτεί ένα νήμα στο οποίο να γράφεται ένα πολύ σύντομο ιστορικό (ηλικία, θεραπεία, χρήματα κ.α) και φωτογραφικό υλικό (πριν, κατα την μμ και μετά) μελών που επιβεβαιωμένα μέσα στο φορουμ έχουν κάνει μμ χωρίς σχόλια και άλλα θα ήταν πολύ χρήσιμο και ο καθένας θα έβγαζε τα συμπεράσματά του.
 

Merendas

New Member
Rico είπε:
Παιδιά καλησπέρα μια επέμβαση με νυστέρι για αφαίρεση ελιών στο παρελθόν μου άφησε δύο μικρές ουλές.H μία περιοχή είναι περίπου 1,5 x 1 cm και η άλλη 1 x 0,5 cm στο πρόσωπο και προφανώς καταστράφηκαν και τα τριχοθυλάκια. Σε συζήτηση με τον δερματολόγο μου για το πως μπορεί να διορθωθεί αυτό το θεματάκι. Μου είπε ότι η πιο συνολική αντιμετώπιση θα ήταν 1-2 συνεδρίες με fractional Laser και στην συνέχεια μια μεταμόσχευση σε κάποιον πλαστικό κατά την γνώμη του καλύτερα με τη μέθοδο FUE ώστε να γεμίσω αυτά τα δύο κενά στο μούσι. Εγώ με μια μικρή εύρυνα που έκανα έπεσα κατευθείαν πάνω στο Β**ρη και στην Ad**nce H*ir Cl**ic. Η τιμή που μου δώσανε είναι 1200 ευρώ με ξένισε λίγο ότι έχουν ρίξει μεγάλο βάρος στο διαδικτυακό marketing και φοβάμαι μην στερούνται σε ουσία.

Τα ερωτήματα μου είναι τα εξής:

1.Το ποσό δεν είναι μεγάλο για δύο περιοχές σχετικά μικρές;

2.Υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να «γεμίσουν» λίγο τα κενά και το αποτέλεσμα να μην κρατήσει εφάπαξ;

3.Υπάρχει περίπτωση επειδή κουρεύω κοντά τα μαλλιά μου να δημιουργηθεί εμφανές κενό στην δότρια περιοχή;

4.Μου προτείνετε κάποια άλλη κλινική-γιατρό για πιο ασφαλές αποτέλεσμα;

Υ.Γ. Προφανώς δεν συζητάω τη λύση του εξωτερικού για ένα τόσο μικρό πρόβλημα, καλύτερα να μην το κάνω καθόλου άμα υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα αξιοπιστίας στις Ελληνικές κλινικές


Ευχαριστώ

Καλησπέρα Rico και καλή επιτυχία να έχεις σε ότι κι αν επιδιώξεις με αυτό που σε βασανίζει! Απλά,ήθελα να σταθώ στο 4ο σκέλος της ερώτησής σου.Είχα κι εγώ ένα προγραμματισμένο ραντεβού (για διαφορετικό θέμα βέβαια) με την εν λόγω κλινική και τον συγκεκριμένο κύριο που λες (βέβαια δεν μίλησα με τον ίδιο κατ'ιδίαν,αλλά με μία νεαρή κοπέλα).Για να πω την αλήθεια,δεν έμεινα ικανοποιημένος μαζί τους από την επικοινωνία,τον τρόπο προσέγγισης και το οικονομικό κομμάτι.Θα σου πω απλά τη γνώμη μου με κάποια σκέλη,χωρίς να σημαίνει πως έχω δίκιο ή άδικο.Απλά η γνώμη/συμβουλή (αν και δεν μου αρέσει αυτή η λέξη) μου 1) ψάξε,ερεύνησε και ενημερώσου καλύτερα μέσα από εδώ,διαδικτυακά και γενικότερα από εμπειρίες προσώπων που επρόβησαν σε παρόμοια επέμβαση, 2) προτίμησε μία κλινική ή γιατρό που ειδικεύεται αποκλειστικά στον τομέα που απαιτεί η επέμβαση και όχι όπως η συγκεκριμένη κλινική που ανέφερες που διαφημίζεται πολύ και ασχολείται με όλα και προσπαθεί να βγάλει από παντού, 3) αναζήτησε την οικονομικότερη,ποιοτικότερη στα μάτια σου ή στο ένστικτό σου και όσο το δυνατόν κοντινότερη (δεν είναι δα και μεταμόσχευση αυτό που χρειάζεσαι για να ψάχνεις για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στο εξωτερικό).Αυτά από εμένα,με φιλική πάντα διάθεση.Απλά η γνώμη μου είναι.Σεβαστή οποιαδήποτε άλλη γνώμη ή απόφασή σου.
 

Rico

New Member
Stripar είπε:
Τελείως ενάντια όπως το λές!...

Άν και τα τελευταία χρόνια έχει οργανωθεί και έχει πάρει πλέον εργαλεία , το ήθος που έδειχνε τα προηγούμενα χρόνια , ο τρόπος διεξαγωγής των χειρουργείων του και τα υποτιπώδη πρωτόκολλα του...κοινώς η ιστορία του...εμένα δέν θα με έβαζαν στην διαδικασία να του στείλω κάν email.

Ενναλακτικά , άν και δέν με πολυ ευχαριστεί που το λέω (δεδομένου ότι στο παρελθόν έχουνε κάνει και αυτοί τα απίστευτα) η D*I έχει κάνει σημαντικά βήματα προόδου , χρησιμοποιούν Choi implanters κάποιοι απο τους γιατρούς τους , διέπονται απο ISO...
Δέν είναι η λύση που εγώ προσωπικά θα επέλεγα , δεδομένο ότι υπάρχουν πολύ πιό αξιόπιστες και cost effective λύσεις , όμως απο την στιγμή που δέν είσαι διατεθημενος να βγείς στο εξωτερικό (έστω για αυτά τα λίγα grafts-είναι πρόσωπο όπως και να έχει) η D*I είναι μονόδρομος & σίγουρα είναι πολύ καλήτερη λύση απο τον Γκούρα!.

Πιθανολογώ θα σου κοστίσει και φθηνότερα...

Καταρχήν, ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις και συγνώμη για τις ετεροχρονισμένες δικές μου. Επικοινώνησα μέσω email με D*I για να πάρω τιμή. Η απάντηση ήταν σχετικά άμεση και αρκετά αναλυτικότερη από τις προηγούμενες. Περιληπτικά μου είπαν ότι είναι πολύ ενδιαφέρουσα η περίπτωση μου και θα ήθελαν να την αναλάβουν επιβαρύνοντας με μόνο με το κόστος των εργαλείων λειτουργικών εξόδων δηλαδή με το ποσό των 350 ευρώ. Μου τόνισαν ότι καλό είναι να γίνει μια μέτρηση της πυκνότητας στο μούσι μου και να συνδυαστεί κάποια αναπλαστική θεραπεία Fractional Laser ή μεσοθεραπείας PRP στην οποία θα μου κάνουν έκπτωση από τα 250 στα 90 ευρώ. Από την στιγμή που σχεδόν όλοι προτείνετε την DHI σαν την λιγότερο "αφερέγγια λύση" αν μπορώ να το πω έτσι. Προσανατολίζομαι στο να καταλήξω σε αυτή.

Έχω τρεις απορίες

1)Όταν λες (έστω για αυτά τα λίγα grafts-είναι πρόσωπο όπως και να έχει) τι εννοείς ότι υπάρχει περίπτωση το δημιουργηθούν σημάδια να γίνει λάθος στην επιλογή της λήπτριας και να υπάρξει και αλλού αραίωση τι εννοείς μπορείς να μου το εξηγήσεις;
2)Πρέπει να απαιτήσω να γίνει από συγκεκριμένο γιατρό η επέμβαση και αν ναι από ποιον;
3)Πρέπει να απαιτήσω να γίνει μόνο με Choi implanters η όλη διαδικασία;
4)Υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτεί και πρέπει να προσέξω ή να ρωτήσω

Ευχαριστώ Προκαταβολικά


Δημητρης38 είπε:
Rico, ο Γκ**ρας φανταζομαι σου μιλησε για FUE απο γενια σωστα ?
Τι ποσοστο φυτρωσης σου ειπε οτι θα εχεις ?

Δεν μου είπε και δεν τον ρώτησα να πω την Αλήθεια


Merendas είπε:
Rico είπε:
Παιδιά καλησπέρα μια επέμβαση με νυστέρι για αφαίρεση ελιών στο παρελθόν μου άφησε δύο μικρές ουλές.H μία περιοχή είναι περίπου 1,5 x 1 cm και η άλλη 1 x 0,5 cm στο πρόσωπο και προφανώς καταστράφηκαν και τα τριχοθυλάκια. Σε συζήτηση με τον δερματολόγο μου για το πως μπορεί να διορθωθεί αυτό το θεματάκι. Μου είπε ότι η πιο συνολική αντιμετώπιση θα ήταν 1-2 συνεδρίες με fractional Laser και στην συνέχεια μια μεταμόσχευση σε κάποιον πλαστικό κατά την γνώμη του καλύτερα με τη μέθοδο FUE ώστε να γεμίσω αυτά τα δύο κενά στο μούσι. Εγώ με μια μικρή εύρυνα που έκανα έπεσα κατευθείαν πάνω στο Β**ρη και στην Ad**nce H*ir Cl**ic. Η τιμή που μου δώσανε είναι 1200 ευρώ με ξένισε λίγο ότι έχουν ρίξει μεγάλο βάρος στο διαδικτυακό marketing και φοβάμαι μην στερούνται σε ουσία.

Τα ερωτήματα μου είναι τα εξής:

1.Το ποσό δεν είναι μεγάλο για δύο περιοχές σχετικά μικρές;

2.Υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να «γεμίσουν» λίγο τα κενά και το αποτέλεσμα να μην κρατήσει εφάπαξ;

3.Υπάρχει περίπτωση επειδή κουρεύω κοντά τα μαλλιά μου να δημιουργηθεί εμφανές κενό στην δότρια περιοχή;

4.Μου προτείνετε κάποια άλλη κλινική-γιατρό για πιο ασφαλές αποτέλεσμα;

Υ.Γ. Προφανώς δεν συζητάω τη λύση του εξωτερικού για ένα τόσο μικρό πρόβλημα, καλύτερα να μην το κάνω καθόλου άμα υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα αξιοπιστίας στις Ελληνικές κλινικές


Ευχαριστώ

Καλησπέρα Rico και καλή επιτυχία να έχεις σε ότι κι αν επιδιώξεις με αυτό που σε βασανίζει! Απλά,ήθελα να σταθώ στο 4ο σκέλος της ερώτησής σου.Είχα κι εγώ ένα προγραμματισμένο ραντεβού (για διαφορετικό θέμα βέβαια) με την εν λόγω κλινική και τον συγκεκριμένο κύριο που λες (βέβαια δεν μίλησα με τον ίδιο κατ'ιδίαν,αλλά με μία νεαρή κοπέλα).Για να πω την αλήθεια,δεν έμεινα ικανοποιημένος μαζί τους από την επικοινωνία,τον τρόπο προσέγγισης και το οικονομικό κομμάτι.Θα σου πω απλά τη γνώμη μου με κάποια σκέλη,χωρίς να σημαίνει πως έχω δίκιο ή άδικο.Απλά η γνώμη/συμβουλή (αν και δεν μου αρέσει αυτή η λέξη) μου 1) ψάξε,ερεύνησε και ενημερώσου καλύτερα μέσα από εδώ,διαδικτυακά και γενικότερα από εμπειρίες προσώπων που επρόβησαν σε παρόμοια επέμβαση, 2) προτίμησε μία κλινική ή γιατρό που ειδικεύεται αποκλειστικά στον τομέα που απαιτεί η επέμβαση και όχι όπως η συγκεκριμένη κλινική που ανέφερες που διαφημίζεται πολύ και ασχολείται με όλα και προσπαθεί να βγάλει από παντού, 3) αναζήτησε την οικονομικότερη,ποιοτικότερη στα μάτια σου ή στο ένστικτό σου και όσο το δυνατόν κοντινότερη (δεν είναι δα και μεταμόσχευση αυτό που χρειάζεσαι για να ψάχνεις για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στο εξωτερικό).Αυτά από εμένα,με φιλική πάντα διάθεση.Απλά η γνώμη μου είναι.Σεβαστή οποιαδήποτε άλλη γνώμη ή απόφασή σου.

Ισχύει, φαρμακείο είναι αυτή και όχι κλινική με αυτές τις τιμές. Όταν κοστολογούν 1200 ευρώ κάτι που άλλοι το προσφέρουν με 350. Τότε ή είναι φραγκοφονιάδες ή έχουν φοβερή τεχνογνωσία. Μάλλον, από ότι φαίνεται ισχύει το δεύτερο αν και έχω διαβάσει σε ένα άρθρο στο φορουμ ότι προέρχεται από την D*I ο συγκεκριμένος και μπορείς να πεις ότι έχει κάποια εμπειρία αλλά και πάλι πόσο φοβερός να είναι αν δεν τον ξέρει κανένας.
 
Μπλουζα