ΜΜ στην Τουρκία (ΝW 3V-4)

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Συναγωνιστές, χαιρετώ!

Απείχα χρόνια από τον στίβο της καραφλομαχίας και έφτασα αισίως ένα σένιο NW3V-4 στα 40 μου. Μινοξιδίλη-Φιναστερίδη δεν πήρα ποτέ μου και ούτε το επιθυμώ. Η τριχόπτωση προχωρά αργά αλλά σταθερά.

Τώρα λοιπόν που έπιασα πάγκο από τις μεγάλες μάχες της ζωής,ψήνομαι σιγά σιγά να ξεκινήσω τα γεροντοζοβενοξεφτιλίκια.

Διαβάζω πως στην Τουρκία πετυχαίνουν φοβερά αποτελέσματα με σχετικά μικρό κόστος και αρκετές κλινικές προσφέρουν όλο το πακετάκι, σε πάνε εκεί, σε βάνουν σώγαμπρο σε ξενοδοχείο, σου φυτεύουν την καούκα σου και σε στέλνουν σπίτι.

Επειδή έχω μείνει πολύ πίσω στις καραφλο-εξελίξεις, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κάποιος συναγωνιστής μου έδινε ένα Top 3 με κλινικές στην Κων/πουλη. Ακόμη καλύτερα, αν έχεις κάποιος εμπειρία από αντίστοιχη ΜΜ (αραίωση 3V-4, χωρίς φάρμακα και αγωγές, στα 40),θα ήθελα τα φώτα του. Δεν με πειράζει να πάω ξανά σε 10 χρόνια να μπαλώσω τρύπες, κυρίως ψήνομαι αν μπορώ με τρεις-τέσσερις χήνες να ανακτήσω λίγη χαμένη καουκοαξιοπρέπεια χωρίς να τρέχω με βαλιτσάκια, τζέλ, χάπια και παραχαπάκια.


Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλά μαλλιά σε όλους!

ΥΓ Οι φωτό είναι όσο χάλια είμαι δεύτερη μέρα άλουστος και αχτένιστος, δεν θέλω να κρύψω τίποτε.


Top3.jpg Side2.jpg Side1.jpg Top2.jpg Top.jpg Front.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis88test

Active Member
για ολικό come back θες μάλλον 2μμ και κάνα 6άρι, η δότρια φαίνεται καλή, παρόλα αυτά το μήκος των μαλλιών δεν βοηθάει για καλύτερα συμπεράσματα

όσον αφορά τις κλινικές μπορείς να αρχίσεις να ψάχνεσαι με αυτές που υπάρχουν ήδη αποτέλεσματα εδώ πχ με του erdogan που έχει και επίσημη εκπροσώπηση

καλό θα είναι να αρχίσεις και φίνα έστω με low dose όσο κάνεις την αναζήτηση σου, κάποιες κλινικές το έχουν και σαν προαπαιτούμενο
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Κοίταξε, ολικό comeback δεν με καίει υπερβολικά και ένα αξιοπρεπές NW2 να γίνω χωρίς αυτή την γιγάντια δρακουλοκαράφλα, με ένα συντηρητικό ταληράκι πίσω, πάλι χαρούμενος θα είμαι. Για φάρμακα, το έγραψα και στην αρχική ανάρτηση, δεν ψήνομαι καθόλου, δεν θέλω να ξαναμπώ στο τριπάκι 'Ωχ τα μαλλιά μου' που μου έφαγε ένα σκασμό λεφτά στα μικράτα μου. Θα απευθυνθώ σε ορισμένες κλινικές για να δω τί προσφορές υπάρχουν, ευχαριστώ για τον Erdogan, είναι μια αρχή!
 

giannis88test

Active Member
Και με μια με 4κ καλά θα πας αν και η τρίχα φαίνεται λίγο λεπτή που στην κάλυψη πάντα κάνει ζητήματα.
Έχε υπόψιν όμως ότι οι τούρκοι τείνουν να υπερμπουκώνουν σε graft που μπορεί αυτό να μην σου ταιριάζει απόλυτα. Θεωρώ ότι μπορείς να βρεις αυτό που θες και στην ελλάδα...

Κατά τα άλλα η φίνα οικονομική είναι ξανασκέψου την...
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Όχι, δεν είναι θέμα χρημάτων, αλλά προσωπικά δεν μπλέκω με χάπια/φάρμακα εκτός κι αν μιλάμε για αντιβίωση ή κάτι ας πούμε 'απαραίτητο΄.

Και στο γυμναστήριο όλοι μου έλεγαν τί βολική που ήταν η σκόνη η κρεατίνη και μπορεί και να ήταν, αλλά προτιμούσα να τρώω το παραδοσιακό μου κοτοπουλάκι, αφού έτσι κι αλλιώς, δεν έκανα πρωταθλητισμό.

Είμαι στη φάση τώρα που επιτέλους μπορώ ν'αρχίσω να μου κάνω μερικά δωράκια και βλέπω ότι παίζει να μπορώ να φτιάξω το κεφάλι μου χωρίς να πάρω δίπλωμα Χημείας, οπότε σιγά σιγά την καλοβλέπω την ιδέα της ΜΜ.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ζήτησα online consultations από Lorenzo και Yaman. Και οι δύο μου είπαν πως χρειάζομαι μεταξύ 3500-4000 μοσχεύματα προκειμένου να επαναφέρουμε τη hairline και το μπροστινό μέρος του κεφαλιού σε νορμάλ κατάσταση και να ρίξουμε και ό,τι περισσέψει στο εκκολαπτόμενο ταληράκι πίσω. Θεωρούν πως έχω καλή δότρια (αυτό προφανώς θα το ξέρουμε οριστικά στην προ-εγχειρητική εξέταση) και λόγω ηλικίας (40) είμαι χαμηλού ρίσκου, οπότε μπορώ να πάω κασκαντέρ χωρίς φιναστερίδη.

Η τιμή ήταν για μένα καθοριστική. Ο Λορένζο θέλει περίπου 15Κ ενώ ο Γιαμάν 3Κ. (Μιλάμε πάντα για τα πακετάκια που σε σπιτώνουν σε ξενοδοχείο, σε σωφάρουν από-προς κλινική και αεροδρόμιο κτλ). Αν όλα πάνε καλά, θα κάνω καταδρομική στην Κωνσταντινούπολη το Δεκέμβρη, να γίνω κουναβοτζόβενος. Ενδεικτικά, έκατσα να μετατρέψω τα 3Κ που θα πληρώσω στο Γιαμάν σε λίρες (περίπου 50Κ) με μέσο μισθό στην Κωνσταντινούπολη τις 10Κ λίρες το μήνα. Με δικά τους στάνταρ δηλαδή, θες πέντε μηνιάτικα για να το φυτέψεις το κουνάβι. Αντίστοιχα, ο μέσος μισθός στην Ισπανία είναι περίπου ένα χιλιάρικο. Δεκαπέντε μηνιάτικα δηλαδή. Δεν αμφισβητώ πως το αξίζει και με το παραπάνω ο Λορένζο, απλά είναι εκτός του βαλαντίου μου.

Είπα να κάνω έτσι τζοβενοξεφτιλίκια στα γεράματα αλλά ακόμα διατηρώ αρκετή κοινή λογική προκειμένου να μην πάω να βάλω μαλλί και τρώω μετά δανεικά παξιμάδια πέντε χρόνια :D
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Να πάνε όλα καλά αγορίνα μου. Με το καλό. Σκέψου το ακόμα καλύτερο όμως. Με αυτά που περίσσεψαν από τον Lorenzo προμηθεύεσαι μήλα και μπρόκολα για 3 ζωές. Με λίγα λόγια TKO από τον 2ο γύρο και σπίτι της η ράφλα ;)
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Με νιώθεις Σύντροφε Λέγκβεγκ. Μπουκωμένος μπρόκολο και με μήλο στο στόμα σαν το γουρουνάκι θα πάω στο αεροδρόμιο, μήπως γλιτώσω κανένα μόσχευμα. Πιστεύω θα πρέπει και να ρωτήσω το γιατρό αν πιστεύει πως το μπρόκολο μπορεί να μου δώσει επιπλέον τριχοθύλακες :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Χαχαχα έτσι έτσι . Νωρίτερα δεν υπήρχε τίποτα από τον Yaman ; Μπουκαρισμένος ως τον Δεκέμβρη είναι ; Ή με βάση και το πρόγραμμα σου σε βόλεψε εσένα για τότε ;
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Όχι, ανοιχτός είναι, απλά εμένα με βολεύει τότε. Θέλω να πάω χειμώνα ώστε να 'χω τους 'δύσκολους' 3-4 πρώτους μήνες σκουφιά και μέσα, να το κανακέψω το γρασιδάκι μου όσο καλύτερα μπορώ. Καλοκαίρι μπάνια και ράφλα να γυαλίζει ωσάν ψυγείο της ΕΒΓΑ και μετά αφού συμμαζευτώ και σοβαρευτώ κάπως, αεροπλάνο για τον Γιαμάν που θυμίζει επικίνδυνα κλώνο του ΛΕΠΑ και όσο περισσότερα βιντεάκια του βλέπω, τόσο περισσότερο τον συμπαθώ.



(Ατόφια τρας 90ίλα, κάτι σκίρτησε μέσα μου.)
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Όχι, ανοιχτός είναι, απλά εμένα με βολεύει τότε. Θέλω να πάω χειμώνα ώστε να 'χω τους 'δύσκολους' 3-4 πρώτους μήνες σκουφιά και μέσα, να το κανακέψω το γρασιδάκι μου όσο καλύτερα μπορώ. Καλοκαίρι μπάνια και ράφλα να γυαλίζει ωσάν ψυγείο της ΕΒΓΑ και μετά αφού συμμαζευτώ και σοβαρευτώ κάπως, αεροπλάνο για τον Γιαμάν που θυμίζει επικίνδυνα κλώνο του ΛΕΠΑ και όσο περισσότερα βιντεάκια του βλέπω, τόσο περισσότερο τον συμπαθώ.



(Ατόφια τρας 90ίλα, κάτι σκίρτησε μέσα μου.)
Εύκολα μετά τις ΜΜ πετάγεται να διευθύνει ορχήστρα με κλαρίνα σε πανηγύρια στην Κεραμωτή και την Χρυσούπολη.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Αυτά βλέπω και ανοίγει η καρδιά μου. Λέω δικός μας είναι. Άφησε και κοτσίδα μετά τη ΜΜ που σημαίνει πως το είχε τεράστιο απωθημένο. Και με αυτά και με 'κεινα, αντί να μου προκαλεί κάποιο σοκ και δέος η όλη προοπτική, τη βλέπω κάπως καλοδιάθετα και χαβαλεδιάρικα την όλη φάση. Όταν με το καλό έρθει η ώρα, θα κάνω ξεχωριστό νήμα με πλήρες φωτορεπορτάζ και περιγραφή.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Αν κανόνιζες Yaman εξαγωγή και Lorenzo τοποθέτηση; Λέμε τώρα. Επίσης το μαλλί το άφησες έτσι για το φόρουμ ή είναι το κανονικό σου; Καλή επιτυχία (αν δεν τα ξαναπούμε).
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Το κανονικό είναι. Όσο είναι τελοσπάντων :)

Αν πιάσει η κουναβοφύτευση, μόνο ξούρα τα πλαϊνά και εμετικές χιπστεροκαπέτες από πάνω. Πάρτι θα κάνω σα να 'ναι πάλι 2004 :D
 
Μπλουζα