Κολλοειδής Άργυρος?Επανέκφυση σε καραφλές περιοχές 20 ετών?

crossfire

Well-Known Member
Dimit είπε:
crossfire είπε:
Dimit είπε:
βάλε και λίγο κίτρινο

και τι γινεται με παρενεργειες?με μπλε γκριζα και κιτρινη αποχρωση που ενδεχομενως να παρει το δερμα?

ρε φιλε πλακα εκανα

και εγω το ιδιο αδερφε...μην αγχωνεσε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dimit

New Member
Παιδιά κουραστηκα. τη βαριεμαι τη συνωμοσιολογια του νεοελληνα.

Και παρεπιπτοντως η dut μειώνει και το δεύτερο ένζυμο 5ar που δεν έχει σχέση με την τριχόπτωση αλλά αντίθετα είναι χρήσιμο στον οργανισμό. Για αυτό δεν χαρακτηρίζεται ως θεραπεία τριχόπτωσης επισήμως.
 

SfiNa

New Member
Soralteno είπε:
Dimit είπε:
εγω ταπεινα θα ήθελα να πω μονο αυτό που έχω γραψει και στην υπογραφή μου: Μην χάνετε χρόνο και χρήμα με μη πιστοποιημενες θεραπειες. Η Pfizer, η Merck, η Bayer κτλ διαθέτουν δισεκατομμύρια για δοκιμές νέων φαρμακών. Λέτε να μην είχαν καταλάβει για μια τόσο προσοδοφόρα αγορά όπως αυτή της ανδρ. τριχόπτωσης ουσίες που κάνουν καλύτερη δουλειά από τις ήδη υπάρχουσες, όπως η μινοξιδίλη και η φινα; ή λέτε να γνωρίζουν και να μας το κρύβουν, αντί να πατεντάρουν νέα φάρμακα και να πουλάνε; ή λέτε να ξέρουν λιγότερα από εμάς;

Τώρα θα απαντήσω ουσιαστικά όχι σε σένα αλλά σε πολύ κόσμο που εκφράζει τέτοιου είδους απορίες.
Αυτά που αναφέρω είναι κοινή γνώση product management και bussiness administration.

Κανένα προϊόν δεν βγαίνει στην αγορά, είτε βίδα είτε διαστημικό λεωφορείο, αν οι συνθήκες δεν είναι έτοιμες για αυτό.

Ολες οι εταιρίες έχουν σκοπό ένα και μόνο ένα: το κέρδος με οποιοδήποτε μέσο και τρόπο.
Ούτε να κάνουν τη ζωή μας καλύτερη, ούτε να δρέψουν δάφνες.

Κάποιος μπορεί να σκεφτεί, οκ και γιατί να μην κάνει ο οποιοσδήποτε το απόλυτο προϊόν και να χε**** στο τάλιρο;
Πολύ απλά γιατί το χρήμα δεν δουλεύει έτσι. Στόχος είναι να σου αποσπάσουν όσο δυνατό περισσότερο χρήματα με όσο δυνατό λιγότερο κόπο, και αυτό σπάνια επιτυγχάνεται με ένα άψογο προϊόν. Τα κόλπα που παίζουν είναι πάρα πολλά και δεν θέλω να τα αναφέρω όλα.

Πότε κανένα προϊόν, είτε είναι έτοιμο είτε όχι, δεν θα κυκλοφορήσει αν τα χρήματα που θα φέρει δεν είναι σημαντικά περισσότερα από τα χρήματα που φέρνει το προϊόν (ή προϊόντα) που αντικαθιστά, συνυπολογίζοντας και τον κύκλο ζωής του καθενός. Όπου προϊόν φαντάσου το με μια ευρεία έννοια, όπως υπηρεσία, status quo, αντικείμενα ακόμα και άνθρωποι.

Γιατί η Intel να σου δώσει το 25πήρηνο που έχει έτοιμο στο εργαστήριο της τώρα και να μη σου το "σπάσει" σε 10 γενιές επεξεργαστών και να βγάλει κέρδος Χ200 αυτό που θα έβγαζε αν τον έδινε τώρα; Γιατί η Epson να σου δώσει από τώρα 3D printer με 50€, όταν μπορεί να σου δώσει ένα απλό και να θησαυρίσει απο τα αναλώσιμα με την ημερομηνία λήξης προγραμματισμένη σε chip. Γιατί η Gillette να συνεχίσει να πουλάει safety razor ξυριστικές (αυτές του παππού που έπαιρναν το ξυράφι bic και κρατάνε για πάντα) ενώ μπορεί να σου πουλήσει ξυραφάκια μιας χρήσης σε κόστος αστρονομικό και να πολλαπλασιάσει τα κέρδη της Χ1000; You get the idea.

Τα ίδια ισχύουν και με τις φαρμακευτικές (μην σου πω περισσότερο για αυτές). Το ξέρεις ότι υπάρχουν ασθένειες σοβαρές που δεν θεραπεύονται όχι γιατί δεν μπορεί να υπάρξει αγωγή αλλά γιατί οι φαρμακευτικές έκριναν ότι δεν αξίζει οικονομικά να επενδύσουν στην έρευνα;
Γιατί να σου δώσουν την μία και απόλυτη θεραπεία για ΑΑ ενώ μπορούν να πουλάνε εις τους αιώνες των αιώνων minox και fina; Δεν έχει κανένα νόημα από οικονομική σκοπιά.
Το ξέρεις ότι η Dutasteride είναι απίστευτα καλύτερο φάρμακο από την finasteride για ΑΑ; Πρόκειται για μία χημική ουσία που είναι από τις πιο ισχυρές παγκοσμίως σε κάποιους τομείς ever. Ο χρόνος ζωής της (όχι ο χρόνος ημίσειας ζωής) είναι εβδομάδες. Θεωρητικά θα μπορούσες να πάρεις ένα χάπι την εβδομάδα και να καθαρίσεις. Όπως καταλαβαίνεις θα έσβηνε την fina από το χάρτη, για τις εταιρίες κυρίως οικονομικά. Γιατί να το κάνουν αυτό ενώ μπορούν να σου πουλάνε fina με πολύ μεγαλύτερο κέρδος; γιατί να αντικαταστήσουν ένα επιτυχημένο προϊόν με ένα άλλο αποτελεσματικότερο που θα τους φέρνει λιγότερο κέρδος;

Μπορεί τα παραπάνω σε μερικούς να φαίνονται conspiracy theories, αλλά για καλύτερα ή χειρότερα είναι η πραγματικότητα. Κανένας δεν πρόκειται να σε βοηθήσει στο πρόβλημα της ΑΑ αν δεν βγάλει όσα περισσότερα μπορεί από σένα, και με το να σου λύσει το πρόβλημα βγάζει πολύ λιγότερα συγκριτικά.

ωραία τα λες φιλε αλλα από ότι βλέπω στην υπογραφή (Minoxidil 5% ktl) κανεις τα πάντα για να ζήσει αυτό το σύστημα για πάντα ...
 

weznem

Well-Known Member
SfiNa είπε:
weznem είπε:
Dimit είπε:
βάλε και λίγο κίτρινο

οταν δεν σε ενδιαφερει ενα θεμα πλεον απλα δεν το παρακολουθεις απο ενα σημειο και μετα..
μην καταντας γραφικος..
ασε εμας τους ηλιθιους να ψαχνουμε καποια πραγματα και εσυ ο εξυπνος να κουμπωνεις φιναστεριδη μια ζωη,εισαι καλο πειραμα δεν λεω.. να δουμε λοιπον σε 30 χρονια χρησης φινας αντεχει ο οργανισμος διοτι η μερκ ξεχασε να μας απαντησει.. μπορουμε και εμεις να σε κανουμε να τρεμουν τα ποδια σου αν θελουμε.. οποτε απλα μην συμμετεχεις στο θεμα.

weznem προκαλείς και προσβάλεις ...τα παιδιά έχουνε μια ανθρώπινη διαφωνία και εσύ χωρίς λόγο αποκαλείς όλους τους χρηστες φίνας πειραματόζωα, απειλής , και οριοθετείς κανόνες το ποιος θα συμμετέχει σε ένα θέμα και ποιος όχι . απαράδεκτος ...

ανελυσε μου που βριζω και των μειωνω διοτι με εσενα η λογικη παει περιπατο εδω και χρονια.. σχολιασε καισε αλλα θεματα και εδω πανω απο μια φορες διχως να διαβασει το θεμα απλα για να το κατακρινει μαθε να διαβαζεις πριν εκτεθεις για πολλοστη φορα στην ζωη σου..
μιλας εσυ για το ποιος εκτιθεται, ε τι ζω θεε μου.. χαχα..


Dimit είπε:
weznem είπε:
Dimit είπε:
βάλε και λίγο κίτρινο

μπορουμε και εμεις να σε κανουμε να τρεμουν τα ποδια σου αν θελουμε..

σιγα μην κλασεις
κλασω δεν κλασωαν μπαινω συνεχεια στα θεματα της φινα και σου λεω αυτα που μπορει να σου πει ο καθενας υποσυνειδητα πριν κλεισεις τα ματια σου για υπνο να εισαι σιγουρος οτι τα μηνυματα θα τα εχει κανει αποθηκευση και ο πονος στους ορχεις για παραδειγμα καποια στιγμη θα ρθει..ειναι η ψυχολογια τετοια..αυτο θελω να σου πω με αυτο που κανεις σταματα λοιπον αυτο που κανεις,και οταν κανεις υποτιθεται πλακα να το λες εγκαιρα..διοτι η ειρωνεια δεν ειναι πλακα.. εκτος και αν βαλεις αυτο :blush: στον γραπτο λογο παντα..
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
SfiNa είπε:
ωραία τα λες φιλε αλλα από ότι βλέπω στην υπογραφή (Minoxidil 5% ktl) κανεις τα πάντα για να ζήσει αυτό το σύστημα για πάντα ...

Δεν κάνω τα πάντα, τα πάντα κάνουν αυτοί που έχουν σήμερα ανίατες ασθένειες και προσπαθούν να πιέσουν τις φαρμακευτικές να ασχοληθούν για θεραπεία.


3746741 είπε:
k για την λυση της μυωπιας με leiser τι εχεις να πεις soralteno?

Τι εννοείς;
 

weznem

Well-Known Member
Dimit είπε:
Παιδιά κουραστηκα. τη βαριεμαι τη συνωμοσιολογια του νεοελληνα.

Και παρεπιπτοντως η dut μειώνει και το δεύτερο ένζυμο 5ar που δεν έχει σχέση με την τριχόπτωση αλλά αντίθετα είναι χρήσιμο στον οργανισμό. Για αυτό δεν χαρακτηρίζεται ως θεραπεία τριχόπτωσης επισήμως.

εσυ που δεν εισαι νεοελληνας αλλη φορα μην βαριεσαι να ποσταρεις ερευνα για την φινα απο δικηγορικο σαιτ,διοτι εσυ ησουν νομιζω..κατι τετοια να ξερεις οι νεοελληνες κανουν μονο..
αν δεν ησουν εσυ οκ,γραψε λαθος αλλα νομιζω το ιδιο nickname ηταν τοτε..
 

somari

Active Member
Κάποιος μπορεί να σκεφτεί, οκ και γιατί να μην κάνει ο οποιοσδήποτε το απόλυτο προϊόν και να χε**** στο τάλιρο;
Πολύ απλά γιατί το χρήμα δεν δουλεύει έτσι. Στόχος είναι να σου αποσπάσουν όσο δυνατό περισσότερο χρήματα με όσο δυνατό λιγότερο κόπο, και αυτό σπάνια επιτυγχάνεται με ένα άψογο προϊόν. Τα κόλπα που παίζουν είναι πάρα πολλά και δεν θέλω να τα αναφέρω όλα.

Πότε κανένα προϊόν, είτε είναι έτοιμο είτε όχι, δεν θα κυκλοφορήσει αν τα χρήματα που θα φέρει δεν είναι σημαντικά περισσότερα από τα χρήματα που φέρνει το προϊόν (ή προϊόντα) που αντικαθιστά, συνυπολογίζοντας και τον κύκλο ζωής του καθενός. Όπου προϊόν φαντάσου το με μια ευρεία έννοια, όπως υπηρεσία, status quo, αντικείμενα ακόμα και άνθρωποι.

Γιατί η Intel να σου δώσει το 25πήρηνο που έχει έτοιμο στο εργαστήριο της τώρα και να μη σου το "σπάσει" σε 10 γενιές επεξεργαστών και να βγάλει κέρδος Χ200 αυτό που θα έβγαζε αν τον έδινε τώρα; Γιατί η Epson να σου δώσει από τώρα 3D printer με 50€, όταν μπορεί να σου δώσει ένα απλό και να θησαυρίσει απο τα αναλώσιμα με την ημερομηνία λήξης προγραμματισμένη σε chip. Γιατί η Gillette να συνεχίσει να πουλάει safety razor ξυριστικές (αυτές του παππού που έπαιρναν το ξυράφι bic και κρατάνε για πάντα) ενώ μπορεί να σου πουλήσει ξυραφάκια μιας χρήσης σε κόστος αστρονομικό και να πολλαπλασιάσει τα κέρδη της Χ1000; You get the idea.

Τα ίδια ισχύουν και με τις φαρμακευτικές (μην σου πω περισσότερο για αυτές). Το ξέρεις ότι υπάρχουν ασθένειες σοβαρές που δεν θεραπεύονται όχι γιατί δεν μπορεί να υπάρξει αγωγή αλλά γιατί οι φαρμακευτικές έκριναν ότι δεν αξίζει οικονομικά να επενδύσουν στην έρευνα;
Γιατί να σου δώσουν την μία και απόλυτη θεραπεία για ΑΑ ενώ μπορούν να πουλάνε εις τους αιώνες των αιώνων minox και fina; Δεν έχει κανένα νόημα από οικονομική σκοπιά.
Το ξέρεις ότι η Dutasteride είναι απίστευτα καλύτερο φάρμακο από την finasteride για ΑΑ; Πρόκειται για μία χημική ουσία που είναι από τις πιο ισχυρές παγκοσμίως σε κάποιους τομείς ever. Ο χρόνος ζωής της (όχι ο χρόνος ημίσειας ζωής) είναι εβδομάδες. Θεωρητικά θα μπορούσες να πάρεις ένα χάπι την εβδομάδα και να καθαρίσεις. Όπως καταλαβαίνεις θα έσβηνε την fina από το χάρτη, για τις εταιρίες κυρίως οικονομικά. Γιατί να το κάνουν αυτό ενώ μπορούν να σου πουλάνε fina με πολύ μεγαλύτερο κέρδος; γιατί να αντικαταστήσουν ένα επιτυχημένο προϊόν με ένα άλλο αποτελεσματικότερο που θα τους φέρνει λιγότερο κέρδος;

Λάθος σε πάρα πολλά επίπεδα.
Αρχικά, γράφεις λες και υπάρχει ΜΙΑ φαρμακευτική εταιρεία σε όλον τον πλανήτη. Λες και αυτός που θα αντικαταστήσει τη φίνα δηλαδή, είναι ο ίδιος που την πουλάει πιο πριν, και για αυτό δε βγαίνει το νέο φάρμακο... Αν η ΝΟΥΝΟΥ px βρει φάρμακο καλύτερο από την φίνα για την καράφλα, ακομα και να ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΕΡΔΟΣ από την φίνα, ποιος ο λόγος να μην το βγάλει; Επειδή θα έχει μικρότερο κέρδος από αυτό... που είχε η Μερκ; Ακόμα και αν πλακώσει όλος ο πλανήτης να το πάρει και χεστεί στο τάληρο; LOLWAT. Το ίδιο ισχύει και για τις υπόλοιπες ασθένειες που αναφέρεις.

Όσο για την ΙΝΤΕΛ και τον 26πύρηνο... πα(πα)ραεπιστήμη σε όλο της το μεγαλείο, λες και οι επεξεργαστές φτιάχνονται μαγικά, δεν έχουν κόστος... Ή το ότι ας πούμε για να πάμε από 2 στους 4 πυρήνες χρειάστηκε να μικρύνουμε την αρχιτεκτονική σε πολύ λιγότερα nm / chip δεν έχει να κάνει.... Όχι... είμαι η ΙΝΤΕΛ εγώ, κάνω ξόρκι και εμφανίζεται 25πύρηνος, απλά δεν τον βγάζω στο εμπόριο. Επίσης είμαι η ΝΑΣΑ, κάνω ξόρκι, και βγάζω διαστημόπλιο που πάει στην άκρη του Σύμπαντος, αλλά δε σας το λέω για να σας πουλήσω σιγά σιγα τα διαστημικά ταξίδια για μέγιστο κέρδος... Επίσης, ο τρισδιάστατος εκτυπωτής μωρέ... Δεν έχει καθόλου κόστος κατασκευής...

Εδώ, είχε βγει ερευνα που έλεγε πως το iphone αν κατασκευαζόταν στον δυτικό κόσμο με μισθούς δυτικού κόσμου θα κόστιζε 15.000$ αντι για $500... και κάποιοι -πιο ξύπνιοι απο άλλους- πιστεύουν πως ο λόγος που δεν έχουμε 25πύρηνους επεξεργαστές είναι οι εταιρείες... ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ...
Δηλαδή αν η INTEL δε βγάζει τον 25πύρηνο στα 50€ επειδή είναι μεγάλα ****ίδια και θέλουν να μας ελέγχουν οικονομικά και να μας τα τρώνε, δε θα το έκανε η AMD για να βγάλει και ΥΠΕΡΚΕΡΔΟΣ, και να στείλει και τον ανταγωνισμό ΑΠΑΤΟ!

Ωρες ωρες ευχομαι όντως να μας ψεκάζανε ρε γαμώτο...

http://www.youtube.com/watch?v=7ffS3W9WHuM
 

SfiNa

New Member
weznem είπε:
Dimit είπε:
βάλε και λίγο κίτρινο

οταν δεν σε ενδιαφερει ενα θεμα πλεον απλα δεν το παρακολουθεις απο ενα σημειο και μετα..
μην καταντας γραφικος..
ασε εμας τους ηλιθιους να ψαχνουμε καποια πραγματα και εσυ ο εξυπνος να κουμπωνεις φιναστεριδη μια ζωη,εισαι καλο πειραμα δεν λεω.. να δουμε λοιπον σε 30 χρονια χρησης φινας αντεχει ο οργανισμος διοτι η μερκ ξεχασε να μας απαντησει.. μπορουμε και εμεις να σε κανουμε να τρεμουν τα ποδια σου αν θελουμε.. οποτε απλα μην συμμετεχεις στο θεμα.




1) μην καταντας γραφικος.. = προκαλείς

2) εσυ ο εξυπνος να κουμπωνεις φιναστεριδη μια ζωη,εισαι καλο πειραμα δεν λεω = προσβάλεις όλους τους χρηστες φιναστερίδης ότι είναι πειραματόζωα

3) μπορουμε και εμεις να σε κανουμε να τρεμουν τα ποδια σου αν θελουμε= απειλείς

4) οποτε απλα μην συμμετεχεις στο θεμα = οριοθετείς την συζήτηση


τι συμπεριφορά είναι αυτή? γενικά έχω παρατηρήσει όπου υπάρχει θέμα βάζεις φιτίλια και προκαλείς ...
 

Komis

Active Member
Παιδια,ο Panoslydios εκανε μια καλη κινηση και ανεβασε μια ερευνα που πιστευει οτι μπορει να βοηθησει.
Αν θελετε να δειξετε ασεβεια προς το μερος του συνεχιστε και ανεβαζετε ολων των ειδων τις διαφορες σας.
Αν οχι,τοτε ανεβαστε κατι χρησιμο που μπορει να μας ωφελησει.
Αν παλι δεν σας ενδιαφερει καθολου αυτο το ποστ,τοτε ο μονος λογος που το ανοιγεται ειναι καθαρα
για να περασετε την γνωμη σας,το οποιο και κατανταει εγωιστικο.
Ας κρατησουμε τα ποστ καθαρα για τον καθε καινουργιο που μπαινει και θελει να βρει θεραπεια στο προβλημα του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
να ιρεμισουμε λιγο ολοι πεσατε πανο στον πανο για τις λυσεις που παλευει να βρει και ο wezn προσπαθει να βαλει αμυνα στο θεμα για να μην καταστραφει με την λογικη αφου δεν πιστευετε σε νεες λυσεις που ψαχνουμε εμεις απλα μην μπαινετε στο θεμα και το λερονεται αφηστε εμας τους ηλιθιους να πειραματιζομαστε και ζηστε με τις παρενεργειες τις φινας οποιος θελει ... δεν ειχε εχθρικους σκοπους ας ιρεμισουμε λιγο οποιος θελει να πει κατι για να το δοκιμασει να πει την γνωμη του γιατι το αμφησβιτει καλα κανει αλλα οχι να λεμε στον καθε εναν βαζεις πυπερι εισαι οτι να ναι ... τι ειναι αυτα μαγιες και κουραφεξαλα... αμα δεν δοκιμασουμε δεν μαθενουμε και μενουμε περιμενοντας μια λυση εξουρανου απο τους επιστιμονες που κοιτανε την τσεπη τους... αμα δεν το καταλαβαινουν καποια ατομα ας μην μολυνουν το θεμα
 

panoslydios

New Member
Kontogiannidis είπε:
Μόλις βρήκα αυτό εδώ:

http://www.today.com/id/22536241#.UZtv6oLriIw

ψάχνοντας για colloidal silver. Δε θα χαρείτε.

Aυτο λεγεται argyria,ειναι σπανιο και προκαλειται απο την ποση
μη καθαρων σωματιδιων αργυρου,αργυρου απο μολυσμενα εδαφη,καθως επισης και οταν δεν τηρουνται οι απαραιτητες προφυλαξεις
κατα την παρασκευη του(πχ καποιος βαζει αλατι στο μειγμα ή σαλινη).

Υπαρχουν χιλιαδες σκευασματα στο amazon.
Παρε να δεις ,και βρες μου ΕΝΑΝ που να επαθε κατι απο τα συγκεκριμενα.
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=colloidal+silver
Ειναι πολλα και με παρα πολλες θετικες αξιολογησεις.
Εγω ουτως η αλλως καποτε ειχα σκοπο να το δοκιμασω γενικα.
Οποτε αν γινω μπλε θα σας ενημερωσω.

Επισης πωλειται και στη χωρα μας. http://www.pharmacy4u.gr/higher-nature-colloidal-silver-refillable-p-6585.html
 

Kontogiannidis

New Member
Τα reviews στο amazon τα είδα και είναι όντως καλά. Κι εγώ θέλω να ξαναβγάλω μαλλί αλλά είμαι και γκαντέμης. Ακόμη και το regaine που έχει βοηθήσει το μαλλί μου μου ρίχνει τη λίμπιντο. Επίσης είμαι ηλεκτρευαίσθητος και να βάλω άλλο ένα βαρύ μέταλλο στο σύστημα μου με αγχώνει.
 

orestis

Member
Kontogiannidis είπε:
Τα reviews στο amazon τα είδα και είναι όντως καλά. Κι εγώ θέλω να ξαναβγάλω μαλλί αλλά είμαι και γκαντέμης. Ακόμη και το regaine που έχει βοηθήσει το μαλλί μου μου ρίχνει τη λίμπιντο. Επίσης είμαι ηλεκτρευαίσθητος και να βάλω άλλο ένα βαρύ μέταλλο στο σύστημα μου με αγχώνει.

Αν εισαι ηλεκτροευαισθητος τοτε θα πρεπει να ενημερωθεις (αν δεν το εχεις κανει ηδη) για τους κινδυνους που κρύβουν οι κατα τα αλλα σύγχρονοι οικονομικοι λαμπτηρες που με νομοθεσια μας εχουν επιβάλει.
Λαμτηρες που κρύβουν απιστευτους κινδυνους για ολους, αλλα για σενα ακομα περισσοτερο.
Ξερω οτι μπορει να κατηγορηθω για συνωμοσιολογια ομως δράττομαι της ευκαιριας να θίξω το θεμα για οποιον θελει αν ενημερωθει.
 

panoslydios

New Member
και αλλη μαρτυρια για τον κολλοειδη αργυρο.

I recently started taking colloidal silver orally as well as wetting my hair with colloidal silver in the morning and before going to bed at night. I had been slowly going bald over the past 10 years. The back of my head with the exception of a few strands of hair was completely bald (you know that bozo the clown look). After applying the CS to the bald areas over the past couple of weeks, my hair is filling back in again. After 2 weeks, the hair is short and thin but nevertheless, it's growing back in. I'm simply amazed and delighted. I got the idea after reading a post from a guy who applied the colloidal silver to his head using a hot wet cloth soaked in colloidal silver. I haven't tried the hot towel method but the regrowth appears to be working with just spraying the CS to my scalp. The CS solution that I am using topically is between 5 and 10ppm.

-Paul
 

Kontogiannidis

New Member
orestis είπε:
Kontogiannidis είπε:
Τα reviews στο amazon τα είδα και είναι όντως καλά. Κι εγώ θέλω να ξαναβγάλω μαλλί αλλά είμαι και γκαντέμης. Ακόμη και το regaine που έχει βοηθήσει το μαλλί μου μου ρίχνει τη λίμπιντο. Επίσης είμαι ηλεκτρευαίσθητος και να βάλω άλλο ένα βαρύ μέταλλο στο σύστημα μου με αγχώνει.

Αν εισαι ηλεκτροευαισθητος τοτε θα πρεπει να ενημερωθεις (αν δεν το εχεις κανει ηδη) για τους κινδυνους που κρύβουν οι κατα τα αλλα σύγχρονοι οικονομικοι λαμπτηρες που με νομοθεσια μας εχουν επιβάλει.
Λαμτηρες που κρύβουν απιστευτους κινδυνους για ολους, αλλα για σενα ακομα περισσοτερο.
Ξερω οτι μπορει να κατηγορηθω για συνωμοσιολογια ομως δράττομαι της ευκαιριας να θίξω το θεμα για οποιον θελει αν ενημερωθει.

Έχεις δίκιο για τους νέους λαμπτήρες, έχουν τόσο υδράργυρο, εκπέμπουν μικροκυματική ακτινοβολία κλπ. Δε με ενοχλούν ιδιαίτερα ομώς. Μεγάλο πρόβλημα έχω με το wifi και τελευταίως με τον υπολογιστή. Προσπαθώ να βρω θεραπεία.

Αλλά μάλλον είμαστε εκτός θέματος και θα μας κράξουν. Μπορεί να ανοίξω νέο thread με το θέμα αυτό ή να σου στείλω PM, αν είναι ok.
 

orestis

Member
Kontogiannidis είπε:
orestis είπε:
Kontogiannidis είπε:
Τα reviews στο amazon τα είδα και είναι όντως καλά. Κι εγώ θέλω να ξαναβγάλω μαλλί αλλά είμαι και γκαντέμης. Ακόμη και το regaine που έχει βοηθήσει το μαλλί μου μου ρίχνει τη λίμπιντο. Επίσης είμαι ηλεκτρευαίσθητος και να βάλω άλλο ένα βαρύ μέταλλο στο σύστημα μου με αγχώνει.

Αν εισαι ηλεκτροευαισθητος τοτε θα πρεπει να ενημερωθεις (αν δεν το εχεις κανει ηδη) για τους κινδυνους που κρύβουν οι κατα τα αλλα σύγχρονοι οικονομικοι λαμπτηρες που με νομοθεσια μας εχουν επιβάλει.
Λαμτηρες που κρύβουν απιστευτους κινδυνους για ολους, αλλα για σενα ακομα περισσοτερο.
Ξερω οτι μπορει να κατηγορηθω για συνωμοσιολογια ομως δράττομαι της ευκαιριας να θίξω το θεμα για οποιον θελει αν ενημερωθει.

Έχεις δίκιο για τους νέους λαμπτήρες, έχουν τόσο υδράργυρο, εκπέμπουν μικροκυματική ακτινοβολία κλπ. Δε με ενοχλούν ιδιαίτερα ομώς. Μεγάλο πρόβλημα έχω με το wifi και τελευταίως με τον υπολογιστή. Προσπαθώ να βρω θεραπεία.

Αλλά μάλλον είμαστε εκτός θέματος και θα μας κράξουν. Μπορεί να ανοίξω νέο thread με το θέμα αυτό ή να σου στείλω PM, αν είναι ok.

Ναι οντως ειμαστε εκτος θεματος. Σου στελνω με pm ενα λινκ με ενα βιβλιο ανοιχτης διακινησης που εχει γραφτει, γενικα για αυτους τους λαμτηρες. Εκει γραφει και για τις επιπτωσεις που προκαλουν στους ηλεκτροευαισθητους (και οχι μονο) μιας και το μπλε φως που βγαζουν μειωνει κατα πολυ την παραγωγη μελατονινης στο σωμα.
 

jimys

Member
ρε παιδια μπηκα να διαβασω τι ειναι "κολλοειδης Αργυρος" και γινεται ενας πανικος με ασχετα πραγματα ας σβησει καποιος αρμοδιος τα ακυρα ποστ να βγαλουμε μια ακρη (συμπεριλαμβανομενου και του δικου μου) . Τ ο συγκεκριμενο προβλημα το εχω δει και σε πολλα αλλα θεματα και εν τελη κατανταει πολυ κουραστικο για μας τους πρωταρηδες που διαβαζουμε θεματα που εχουν γραφτει απο το 2008 μεχρι και σημερα.

Ολα αυτα φιλικα για το καλο ολων μας τα λεω :)
 
Μπλουζα