Κολλοειδής Άργυρος?Επανέκφυση σε καραφλές περιοχές 20 ετών?

panoslydios

New Member
Εντυπωση μου εχει κανει τελευταια ο κολλοειδης αργυρος.
Εχω δει καποιες μαρτυριες ατομων διαδικτυακά
που ισχυριζονται επανεκφυση σε περιοχες που δεν ειχαν τριχα
για 20 ολοκληρα χρόνια.

Η απιστευτη ιδιότητα του ειναι οτι μπορει να μετατρεψει ωριμα κυτταρα
σε βλαστοκυτταρα εμβρυονικης μορφης,δηλαδη κυτταρα που θα μπορουν να μετατραπουν στα απαιτουμενα κυτταρα .

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ (ΜΗ ΒΑΡΙΕΣΤΕ:p).

Hi,

Yep I started taking CS about 3 months ago, awesome stuff, I also read the guy with the hot towel and CS and how his hair grew back, so I started spraying on my head and am amazed that my hair is regrowing after being bald for about twenty years, regrowth was thin at first but now is getting thicker and can feel the difference when I rub my head, I have been spraying it for about a month now, at first once a day when I remembered, but now I am seeing results I'm spraying it 3-4 times a day.

Give it a go guys.



Υπαρχουν και αλλες μαρτυριες.

Θελει ψαξιμο αυτο το πραγμα,εγω βεβαια θα παρω ενα gel κολλειδους αργυρου με αλοη για αλλα θεματα.
Απλως σκεφτομουν τι θα συνεβαινε αν καποιος μουσκευε το τριχωτο με κολλοειδη αργυρο μεσα σε σπρευ.

Η διαδικαδια να φτιαξεις κολλοειδη αργυρο στο σπιτι ειναι απλη,
απλως δεν ξερω κατα ποσο αποδοτικη ειναι σε σχεση με τα εμπορικα
σκευασματα.
Εδω ειναι η διαδικασια: http://www.terrapapers.com/?p=24309

Oποιος ξερει απο τετοια ηλεκτρολογικα ας μπει στο κοπο να μας βοηθησει.Επισης ,κανει παπαδες στις εσωτερικες μολυνσεις οταν πινεται.
Τα σκευασματα στο εμποριο ειναι ασφαλη και η σπανια ασθενεια(argyria) που προκαλειται απο την ποση μολυσμενων σωματιδιων αργυρου ,αποκλειεται με βασικες προφυλαξεις η με την ποση εμπορικων σκευασματων.
Και το καλο ειναι οτι ειναι πραγματικα φθηνος.

Σας εχω δειξει ακομη,οτι με ιοντοφορεση αργυρου,καποιος πετυχε
αναγεννηση κομμενου αντιχειρα.Απιστευτο ε?Αυτο και αν ειναι regrowth!(να οι φωτογραφιες
Τωρα γιατι δεν συνεχιστηκε η δουλεια του τυπου ενας θεος ξερει.
http://www.rexresearch.com/becker/becker1.htm
Το FDA δεν τα παει καλα με το συγκεκριμενο ,οπως γνωστον δεν τα παει καλα με οτι ειναι πολυ αποδοτικο με μηδαμινες παρενεργειες.

Να πχ ενα σκευασμα: http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Daps&field-keywords=colloidal+silver+&rh=i%3Aaps%2Ck%3Acolloidal+silver+

Υπαρχει επισης και σε gel για το μπανιο,για αφρο ξυρισματος
και γενικα για πολλα πραγματα.
Α να μην ξεχασω οτι επουλωνει εγκαυματα πρωτου και δευτερου βαθμου χωρις σημαδι.Καποιοι λενε οτι μεχρι και τριτου βαθμου εχει καταφερει,αν και δεν ξερω τι να πιστεψω.

Τεσπα,ο κολλοειδης αργυρος αξιζει δικο του νημα ουτως η αλλως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
που τα βρισκεις ρε φιλε...μακαρι να κανει δουλεια,θα το διαβασω αργοτερα,,
οι φωτο δεν ανοιγουν..εγω τις εχω δει παλια ,αλλα για τον κοσμο το λεω..
 

panoslydios

New Member
Ναι Γιαννη καλη ιδεα.
Αν και ο τυπος εριχνε με το σπρευ 3-4 φορες την ημερα.
Xωρις ρολλερ .Ομως αξιζει σιγουρα.

Το εφτιαξα το λινκ weznem thanks.
 

dk1984

Member
panoslydios είπε:
Ναι Γιαννη καλη ιδεα.
Αν και ο τυπος εριχνε με το σπρευ 3-4 φορες την ημερα.
Xωρις ρολλερ .Ομως αξιζει σιγουρα.

Το εφτιαξα το λινκ weznem thanks.

ναι ρε παιδια αλλα δε θα επρεπε να ειχε γινει πανικος με αυτο δηλαδη το δοκιμασαν δυο ατομα βγαλαν μαλλια και τελος εμεινε στα αζητητα
επειτα διαβασα για το colodial gold αυτο τι ειναι πιο ισχυρο
 

panoslydios

New Member
dk1984 είπε:
panoslydios είπε:
Ναι Γιαννη καλη ιδεα.
Αν και ο τυπος εριχνε με το σπρευ 3-4 φορες την ημερα.
Xωρις ρολλερ .Ομως αξιζει σιγουρα.

Το εφτιαξα το λινκ weznem thanks.

ναι ρε παιδια αλλα δε θα επρεπε να ειχε γινει πανικος με αυτο δηλαδη το δοκιμασαν δυο ατομα βγαλαν μαλλια και τελος εμεινε στα αζητητα
επειτα διαβασα για το colodial gold αυτο τι ειναι πιο ισχυρο

Δυστυχως δεν ειναι ετσι.
Αυτο που περιεγραψες ειναι η κλασσικη σκεψη που δεν σε αφηνει να κανεις(οχι μονο εσυ προσωπικα) το επομενο βημα.
''Αν ηταν αποτελεσματικο ,δεν θα το ξεραμε?''.Δυστυχως ετσι μας εχουν μαθει γενικα να σκεφτομαστε.

Απλα σκεψου ποσα ατομα εχουν χρησιμοποιησει το συγκεκριμενο κολλοειδη αργυρο σε φορουμ οπως αυτο,το hairlosshelp,hairlsstalkκτλ κτλ,.Πραγματικα πολυ ελαχιστα(εως και κανενα!).
Γενικα αν δεις στις mainstream κοινοτητες,υπαρχει ενα κλιμα μελαγολιας οτι τιποτα αποτελεσματικο δεν υπαρχει.Ενω στην πραγματικοτητα εκενο που δεν υπαρχει ,ειναι η προσπαθεια ,η θεληση και ο πειραματισμος με σκευασματα για τα οποια υπαρχει πολυ δυνατοτερο επιστημονικο υποβαθρο απο οτι εκεινα που πλασαρονται.

Τεσπα,ας μην μας αφηνουν τετοιες σκεψεις να μην προχωρουμε παρακατω.
Και επαναλαμβανω δεν σου μιλαω σε προωπικο επιπεδο αλλα γενικα.
 

Dimit

New Member
εγω ταπεινα θα ήθελα να πω μονο αυτό που έχω γραψει και στην υπογραφή μου: Μην χάνετε χρόνο και χρήμα με μη πιστοποιημενες θεραπειες. Η Pfizer, η Merck, η Bayer κτλ διαθέτουν δισεκατομμύρια για δοκιμές νέων φαρμακών. Λέτε να μην είχαν καταλάβει για μια τόσο προσοδοφόρα αγορά όπως αυτή της ανδρ. τριχόπτωσης ουσίες που κάνουν καλύτερη δουλειά από τις ήδη υπάρχουσες, όπως η μινοξιδίλη και η φινα; ή λέτε να γνωρίζουν και να μας το κρύβουν, αντί να πατεντάρουν νέα φάρμακα και να πουλάνε; ή λέτε να ξέρουν λιγότερα από εμάς;
 

panoslydios

New Member
Dimit είπε:
εγω ταπεινα θα ήθελα να πω μονο αυτό που έχω γραψει και στην υπογραφή μου: Μην χάνετε χρόνο και χρήμα με μη πιστοποιημενες θεραπειες. Η Pfizer, η Merck, η Bayer κτλ διαθέτουν δισεκατομμύρια για δοκιμές νέων φαρμακών. Λέτε να μην είχαν καταλάβει για μια τόσο προσοδοφόρα αγορά όπως αυτή της ανδρ. τριχόπτωσης ουσίες που κάνουν καλύτερη δουλειά από τις ήδη υπάρχουσες, όπως η μινοξιδίλη και η φινα; ή λέτε να γνωρίζουν και να μας το κρύβουν, αντί να πατεντάρουν νέα φάρμακα και να πουλάνε; ή λέτε να ξέρουν λιγότερα από εμάς;

Bρες τα μελη των Pfizer, Merck, Bayer και ρωτησε τους
αν χρησιμοποιουν μινοξιδιλη και φινα για την αντιμετωπιση της α/α.
Ετσι θα μαθεις την απαντηση μια για παντα.

Οπως επισης ρωτησε εναν γιατρο εαν στο παιδι του θα επιχειρουσε
χημειοθεραπεια για την αντιμετωπιση του καρκινου.

Μια αντιστοιχη συζητηση ειχε γινει και στο νημα με το ρολλερ,οπου καποιος ρωτησε τον καπα οτι επρεπε να ειχε γινει χαμος
στο ξενα φορουμ με το ρολλερ αν ηταν αποτελεσματικο.Και ο καπα
απαντησε οτι θα αποδειξουμε εμεις οτι ειναι αποτελεσματικο.

Τεσπα,το συγκεκριμενο ειναι φθηνο.Επιστημονικο υποβαθρο υπαρχει.
Τωρα αν φερει αποτελεσματα κανεις δεν ξερει αφοτου το δοκιμασει.
 

Komis

Active Member
Η γη ειναι επιπεδη.Αν ηταν στρογγυλη θα πεφταμε απο κατω.Μην μαθετε να σκευτεστε διαφορετικα.

Πραγματικα σπουδαιες πληροφοριες Pano!Συγχαρητηρια για ακομα μια φορα!
 

kouklos10

Member
Dimit είπε:
εγω ταπεινα θα ήθελα να πω μονο αυτό που έχω γραψει και στην υπογραφή μου: Μην χάνετε χρόνο και χρήμα με μη πιστοποιημενες θεραπειες. Η Pfizer, η Merck, η Bayer κτλ διαθέτουν δισεκατομμύρια για δοκιμές νέων φαρμακών. Λέτε να μην είχαν καταλάβει για μια τόσο προσοδοφόρα αγορά όπως αυτή της ανδρ. τριχόπτωσης ουσίες που κάνουν καλύτερη δουλειά από τις ήδη υπάρχουσες, όπως η μινοξιδίλη και η φινα; ή λέτε να γνωρίζουν και να μας το κρύβουν, αντί να πατεντάρουν νέα φάρμακα και να πουλάνε; ή λέτε να ξέρουν λιγότερα από εμάς;

dimit μου αρεσει πολυ η προσωπικη σου αποψη . συμφωνο απολυτα
 

Dimit

New Member
komi μονο και μονο από την συνταγη που εχεις στην υπογραφη σου μπορω να καταλάβω γιατι συμφωνεις με τον panoslydios. Σοβαρα τωρα ρίχνεις πιπερι στα μαλλιά σου;!

Panoslydios με τις μαγικές συνταγές σου εφαρμοσε τες πρωτα στον εαυτό σου, δες αν δουλεύουν και μετά παίρνεις κόσμο στο λαιμό σου σε φόρουμς.
Από αυτό που λες για τη χημειοθεραπεία και μόνο, καταντάς επικίνδυνος. Φιλικά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Εχεις καποιος εμπειρια απο Κολλοειδη αργυρο απο εδω?Τοσα κ τοσα εχουμε δοκιμασει ας δοκιμασουμε κ αυτο.
 

kouklos10

Member
dimit δεν ριχνει ενα οποισδηποτε πιπερι , ψαξε google τι κανει το πιπερι paper cayenne .... βεβαια στα μαλλια δεν ξερω αν βοηθαει καπου , αλλα στην υγεια μας σιγουρα .
τωρα αυτο που λεει o panoslydios ποιο πανω οτι κανει ο κολλοειδης αργυρος το ξαχνω αν καπου υπαρχουν μαρτυριες οτι κανει κατι , απλα μετεφερε κατι που βρηκε ο ανθρωπος μην τον φαμε κιολας.
Οσον αφορα τον καρκινο μεγαλη ιστορια ανοιξαμε μαλλον ασχετη με το φορουμ.


http://isxys.blogspot.com/2012/07/blog-post_5913.html
επισης καλη δουλεια φαινετε οτι κανει και το σκορδο
γιατι δεν κτυπαμε καμια σκορδαλια η κανα τζατζικι ?????
επισης μπορειται να περνατε το τριχωτο με σκορδο το ιδιο δεν ειναι βεβαια δεν θα σε πλησιαζει κανεις αλλα τι σημασια εχει αυτο .
 

panoslydios

New Member
Λεγεται οτι δυο ειναι οι καλυτερες μαρκες κολλοειδους αργυρου.
Mesosilver και Utopia Silver.

Dimit δεν ειναι μαγικες συνταγες.
Υπαρχει τεραστιο υποβαθρο γυρω απο τον κολλοειδες αργυρο.
Υπαρχει και ξεχωριστο φορουμ στο curezone.
http://curezone.com/forums/f.asp?f=97

Πηγαινε,διαβασε αν θελεις.
Και ελα μετα να μας βοηθησεις αν θελεις.Αλλα μην καταδικαζεις κατι χωρις να το εχεις ψαξει εσυ ο ιδιος.
 

Komis

Active Member
Διαβαζοντας για τον κολλοειδη αργυρο μου ηρθε στο νου ο πρασσινος αργυλος.Ειναι αλλη μια ισχυρη αποτοξινοτικη ουσια η οποια εξαφανιζει φλεγμονες σε διαστημα μερικων εβδομαδων.
Μιας και δρα τοσο γρηγορα,λεω να κανω καποια χρηση δυο βδομαδων ετσι για να ελλατωσω τις φλεγμονες στο θυλακα.
Απλα μου ειναι ποιο ευκολο να βρω πρασσινο αργυλο και για αυτο το λογο θα το προτιμησω.
 

crossfire

Well-Known Member
και τι γινεται με παρενεργειες?με μπλε γκριζα αποχρωση που ενδεχομενως να παρει το δερμα?
 

SfiNa

New Member
weznem είπε:
Dimit είπε:
βάλε και λίγο κίτρινο

οταν δεν σε ενδιαφερει ενα θεμα πλεον απλα δεν το παρακολουθεις απο ενα σημειο και μετα..
μην καταντας γραφικος..
ασε εμας τους ηλιθιους να ψαχνουμε καποια πραγματα και εσυ ο εξυπνος να κουμπωνεις φιναστεριδη μια ζωη,εισαι καλο πειραμα δεν λεω.. να δουμε λοιπον σε 30 χρονια χρησης φινας αντεχει ο οργανισμος διοτι η μερκ ξεχασε να μας απαντησει.. μπορουμε και εμεις να σε κανουμε να τρεμουν τα ποδια σου αν θελουμε.. οποτε απλα μην συμμετεχεις στο θεμα.

weznem προκαλείς και προσβάλεις ...τα παιδιά έχουνε μια ανθρώπινη διαφωνία και εσύ χωρίς λόγο αποκαλείς όλους τους χρηστες φίνας πειραματόζωα, απειλής , και οριοθετείς κανόνες το ποιος θα συμμετέχει σε ένα θέμα και ποιος όχι . απαράδεκτος ...
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Dimit είπε:
εγω ταπεινα θα ήθελα να πω μονο αυτό που έχω γραψει και στην υπογραφή μου: Μην χάνετε χρόνο και χρήμα με μη πιστοποιημενες θεραπειες. Η Pfizer, η Merck, η Bayer κτλ διαθέτουν δισεκατομμύρια για δοκιμές νέων φαρμακών. Λέτε να μην είχαν καταλάβει για μια τόσο προσοδοφόρα αγορά όπως αυτή της ανδρ. τριχόπτωσης ουσίες που κάνουν καλύτερη δουλειά από τις ήδη υπάρχουσες, όπως η μινοξιδίλη και η φινα; ή λέτε να γνωρίζουν και να μας το κρύβουν, αντί να πατεντάρουν νέα φάρμακα και να πουλάνε; ή λέτε να ξέρουν λιγότερα από εμάς;

Τώρα θα απαντήσω ουσιαστικά όχι σε σένα αλλά σε πολύ κόσμο που εκφράζει τέτοιου είδους απορίες.
Αυτά που αναφέρω είναι κοινή γνώση product management και bussiness administration.

Κανένα προϊόν δεν βγαίνει στην αγορά, είτε βίδα είτε διαστημικό λεωφορείο, αν οι συνθήκες δεν είναι έτοιμες για αυτό.

Ολες οι εταιρίες έχουν σκοπό ένα και μόνο ένα: το κέρδος με οποιοδήποτε μέσο και τρόπο.
Ούτε να κάνουν τη ζωή μας καλύτερη, ούτε να δρέψουν δάφνες.

Κάποιος μπορεί να σκεφτεί, οκ και γιατί να μην κάνει ο οποιοσδήποτε το απόλυτο προϊόν και να χε**** στο τάλιρο;
Πολύ απλά γιατί το χρήμα δεν δουλεύει έτσι. Στόχος είναι να σου αποσπάσουν όσο δυνατό περισσότερο χρήματα με όσο δυνατό λιγότερο κόπο, και αυτό σπάνια επιτυγχάνεται με ένα άψογο προϊόν. Τα κόλπα που παίζουν είναι πάρα πολλά και δεν θέλω να τα αναφέρω όλα.

Πότε κανένα προϊόν, είτε είναι έτοιμο είτε όχι, δεν θα κυκλοφορήσει αν τα χρήματα που θα φέρει δεν είναι σημαντικά περισσότερα από τα χρήματα που φέρνει το προϊόν (ή προϊόντα) που αντικαθιστά, συνυπολογίζοντας και τον κύκλο ζωής του καθενός. Όπου προϊόν φαντάσου το με μια ευρεία έννοια, όπως υπηρεσία, status quo, αντικείμενα ακόμα και άνθρωποι.

Γιατί η Intel να σου δώσει το 25πήρηνο που έχει έτοιμο στο εργαστήριο της τώρα και να μη σου το "σπάσει" σε 10 γενιές επεξεργαστών και να βγάλει κέρδος Χ200 αυτό που θα έβγαζε αν τον έδινε τώρα; Γιατί η Epson να σου δώσει από τώρα 3D printer με 50€, όταν μπορεί να σου δώσει ένα απλό και να θησαυρίσει απο τα αναλώσιμα με την ημερομηνία λήξης προγραμματισμένη σε chip. Γιατί η Gillette να συνεχίσει να πουλάει safety razor ξυριστικές (αυτές του παππού που έπαιρναν το ξυράφι bic και κρατάνε για πάντα) ενώ μπορεί να σου πουλήσει ξυραφάκια μιας χρήσης σε κόστος αστρονομικό και να πολλαπλασιάσει τα κέρδη της Χ1000; You get the idea.

Τα ίδια ισχύουν και με τις φαρμακευτικές (μην σου πω περισσότερο για αυτές). Το ξέρεις ότι υπάρχουν ασθένειες σοβαρές που δεν θεραπεύονται όχι γιατί δεν μπορεί να υπάρξει αγωγή αλλά γιατί οι φαρμακευτικές έκριναν ότι δεν αξίζει οικονομικά να επενδύσουν στην έρευνα;
Γιατί να σου δώσουν την μία και απόλυτη θεραπεία για ΑΑ ενώ μπορούν να πουλάνε εις τους αιώνες των αιώνων minox και fina; Δεν έχει κανένα νόημα από οικονομική σκοπιά.
Το ξέρεις ότι η Dutasteride είναι απίστευτα καλύτερο φάρμακο από την finasteride για ΑΑ; Πρόκειται για μία χημική ουσία που είναι από τις πιο ισχυρές παγκοσμίως σε κάποιους τομείς ever. Ο χρόνος ζωής της (όχι ο χρόνος ημίσειας ζωής) είναι εβδομάδες. Θεωρητικά θα μπορούσες να πάρεις ένα χάπι την εβδομάδα και να καθαρίσεις. Όπως καταλαβαίνεις θα έσβηνε την fina από το χάρτη, για τις εταιρίες κυρίως οικονομικά. Γιατί να το κάνουν αυτό ενώ μπορούν να σου πουλάνε fina με πολύ μεγαλύτερο κέρδος; γιατί να αντικαταστήσουν ένα επιτυχημένο προϊόν με ένα άλλο αποτελεσματικότερο που θα τους φέρνει λιγότερο κέρδος;

Μπορεί τα παραπάνω σε μερικούς να φαίνονται conspiracy theories, αλλά για καλύτερα ή χειρότερα είναι η πραγματικότητα. Κανένας δεν πρόκειται να σε βοηθήσει στο πρόβλημα της ΑΑ αν δεν βγάλει όσα περισσότερα μπορεί από σένα, και με το να σου λύσει το πρόβλημα βγάζει πολύ λιγότερα συγκριτικά.
 
Μπλουζα