Καιρός για ΜΜ ή ξουρα όλα;

karlas

New Member
Καλησπέρα σας και καλή χρονιά,
Επανέρχομαι στο θέμα μου και θα ηθελα τους να κάνω τις εξής ερωτήσεις:
  • Σε περίπτωση που μπω για ΜΜ χώρις θεραπεία θα επιταχύνω την πτώση των ήδη υπαρχόντων μαλλιών λόγω shock loss? δλδ αν έχανα τα υπόλοιπα σε 3-4 χρόνια υπάρχει η πιθανότητα να τα χάσω επιτόπου; πχ αν δεν μπουμε crown καθόλου που στέκεται ακόμα καλά υπάρχει πιθανότητα να χαθούν σε μια νύχτα τα μαλλιά σε αυτό το κομμάτι;
  • σε περίπτωση που ξεκινήσω φίνα όπως, προτείνετε οι περισσότεροι για ενίσχυση της δότριας και ενδυνάμωση των υπόλοιπων, γιατί πρέπει να την παίρνω για πάντα. Γιατί να μην μπορέσω να την σταματήσω 6 μήνες μετά την ΜΜ;
  • αξίζει η ΜΜ με μια δότρια 6.000grafts σε μένα που είμαι εν δυνάμει nw6 χωρίς θεραπεία ή το αποτέλεσμα θα είναι κάτω του μετρίου;
  • έχει κανείς άποψη για τον Βάλβη ως προς τις μεταμοσχεύσεις του;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπέρα σας και καλή χρονιά,
Επανέρχομαι στο θέμα μου και θα ηθελα τους να κάνω τις εξής ερωτήσεις:
  • Σε περίπτωση που μπω για ΜΜ χώρις θεραπεία θα επιταχύνω την πτώση των ήδη υπαρχόντων μαλλιών λόγω shock loss? δλδ αν έχανα τα υπόλοιπα σε 3-4 χρόνια υπάρχει η πιθανότητα να τα χάσω επιτόπου; πχ αν δεν μπουμε crown καθόλου που στέκεται ακόμα καλά υπάρχει πιθανότητα να χαθούν σε μια νύχτα τα μαλλιά σε αυτό το κομμάτι;
  • σε περίπτωση που ξεκινήσω φίνα όπως, προτείνετε οι περισσότεροι για ενίσχυση της δότριας και ενδυνάμωση των υπόλοιπων, γιατί πρέπει να την παίρνω για πάντα. Γιατί να μην μπορέσω να την σταματήσω 6 μήνες μετά την ΜΜ;
  • αξίζει η ΜΜ με μια δότρια 6.000grafts σε μένα που είμαι εν δυνάμει nw6 χωρίς θεραπεία ή το αποτέλεσμα θα είναι κάτω του μετρίου;
  • έχει κανείς άποψη για τον Βάλβη ως προς τις μεταμοσχεύσεις του;

1. Η μμ δεν επηρεαζει το ποσο γρηγορα χανεις μαλλια και σε μια νυχτα δεν χανεται τιποτα, απλα θα συνεχιζεις να χανεις μαλλια με τον ρυθμο που χανεις, αν ο γιατρος δεν ειναι χασαπης δεν προκαλει μονιμο σοκ λος, αλλα οπως και να χει η φινα βοηθαει σε αυτο.
2. Μπορεις να το κανεις αυτο απλα τοτε ειναι σαν να μην παιρνεις φινα και καποια στιγμη , μπορει και σε 5-10-20 χρονια , θα πρεπει να ξαναμπεις για μμ.
3. Γενικα με 6.000 δινεις ικανοποιητικη καλυψη σεν NW6 με σωστη κατανομη grafts και καταλληλο μηκος.
4. Μακρια
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καποια μαλλακια σιγουρα θα χτυπηθουν απο εκει κ περα παιζει ρολο οπως ειπε αν ειναι χασαπης και βαραει αλυπηττα.
Αν εχεις 6000 μοσχευματα αξιζει σιγουρα θα δεις μεγαλη βελτιωση και παλι παιζει ρολο ο γιατρος.
 

Harris_G

Well-Known Member
Φιλε αμα σου παει η ξουρα (επιμενω να σου παει μην εχεις κανα φυστικοκεφαλο) παρτα και στα @@ σου.
Ακομα και γω που ειμαι hair trasplant freak αμα μου πηγαινε η ξουρα δε θα ασχολιομουν καν.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φιλε αμα σου παει η ξουρα (επιμενω να σου παει μην εχεις κανα φυστικοκεφαλο) παρτα και στα @@ σου.
Ακομα και γω που ειμαι hair trasplant freak αμα μου πηγαινε η ξουρα δε θα ασχολιομουν καν.
Σιγα εσυ δεν θα ασχολιοσουν μια τριχα σε πεταει και σε πιανει πανικος...εχεις παει σε τοσους γιατρους εξωτερικο να δεις ουτε εμεις ετσι που ειμασταν τελειως φαλακροι.
 

Squall27

Member
Καλημέρα φιλαράκι! Κατεμε ξεκινάς οπωσδηποτε φινα και τουλαχιστον μια φορα την ημερα μινο και μετα το 6μηνο το σκεφτεσαι για ΜΜ. Θεωρω επειδη εισαι παρθενος απο αυτες τις ουσιες θα σε βοηθησουν πολυ να ξερεις και επιπελον θα δυναμωσουν τα ηδη υπαρχοντα μαλλακια να κρατηθουν εκει πανω πολυ παραπανω αποτι ειχαν σκοπο να φυγουν! Για μενα ξεκινα φινα και μινο χτες!
 

Harris_G

Well-Known Member
Σιγα εσυ δεν θα ασχολιοσουν μια τριχα σε πεταει και σε πιανει πανικος...εχεις παει σε τοσους γιατρους εξωτερικο να δεις ουτε εμεις ετσι που ειμασταν τελειως φαλακροι.
Σου λεω αμα μου πηγαινε θα τα ξυριζα. Αλλα ξερεις και εσυ οτι δε με παει καθολου.Μου αρεσει το concept ξουρα αλλα δεν ειναι για ολους.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Παιδιά η ξούρα εκτός το αν σου πάει είναι να σου αρέσει και να αισθάνεσαι ότι είσαι ο εαυτός σου!Εμένα όταν μου τα πήραν με την ψιλή μου είπαν και ο γιατρός εκεί ότι μου πάει καλύτερα και δείχνω νεότερος αλλά εμένα δεν μου άρεσε καθόλου αυτό που έβλεπα!Βέβαια αν δεν υπήρχε άλλη λύση δεν ξέρω τι θα έκανα ίσως και κάποιο σύστημα μαλλιών αλλά σίγουρα όχι χωρίς μαλλιά!
 

Harris_G

Well-Known Member
Παιδιά η ξούρα εκτός το αν σου πάει είναι να σου αρέσει και να αισθάνεσαι ότι είσαι ο εαυτός σου!Εμένα όταν μου τα πήραν με την ψιλή μου είπαν και ο γιατρός εκεί ότι μου πάει καλύτερα και δείχνω νεότερος αλλά εμένα δεν μου άρεσε καθόλου αυτό που έβλεπα!Βέβαια αν δεν υπήρχε άλλη λύση δεν ξέρω τι θα έκανα ίσως και κάποιο σύστημα μαλλιών αλλά σίγουρα όχι χωρίς μαλλιά!
Ειναι η γνωστη συζητηση πχ Statham, Veron, Ljungberg klp πρεπει να εχεις καλο κεφαλι καλες γωνιες κανονικη μυτη κλπ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παιδιά η ξούρα εκτός το αν σου πάει είναι να σου αρέσει και να αισθάνεσαι ότι είσαι ο εαυτός σου!Εμένα όταν μου τα πήραν με την ψιλή μου είπαν και ο γιατρός εκεί ότι μου πάει καλύτερα και δείχνω νεότερος αλλά εμένα δεν μου άρεσε καθόλου αυτό που έβλεπα!Βέβαια αν δεν υπήρχε άλλη λύση δεν ξέρω τι θα έκανα ίσως και κάποιο σύστημα μαλλιών αλλά σίγουρα όχι χωρίς μαλλιά!
Και εμενα γκομενες οταν εκανα την δευτερη μμ και με ειδαν ξυρισμενο με ειπαν καλυτερο με παει και να το αφησω ετσι ...εμενα δεν μαρεσε καθολου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ειναι η γνωστη συζητηση πχ Statham, Veron, Ljungberg klp πρεπει να εχεις καλο κεφαλι καλες γωνιες κανονικη μυτη κλπ
εμενα παλι ο στεηθαμ δεν μου αρεσει καθολου σαν ανδρας εκανε ενα σωμα κ ειναι ηθοποιος και τον βλεπουμε ουαου...σαν να δουλευει στα χωραφια ειναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
εμενα παλι ο στεηθαμ δεν μου αρεσει καθολου σαν ανδρας εκανε ενα σωμα κ ειναι ηθοποιος και τον βλεπουμε ουαου...σαν να δουλευει στα χωραφια ειναι.
Ωραίος δεν είναι αλλά οι ρόλοι που παίζει και γενικά το σύνολο του δεν τον λες και αδιάφορο!Είναι σέξυ!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ωραίος δεν είναι αλλά οι ρόλοι που παίζει και γενικά το σύνολο του δεν τον λες και αδιάφορο!Είναι σέξυ!οΛΑ

Τα περισσοτερα εργα του μου αρεσουν φυσικα....αλλα εχει πολυ ωραιοτερους. επισης με ενα καλο σωμα οι περισσοτεροι ειναι σεξυ..που εγω δεν το εχω φυσικα.
 

karlas

New Member
Καλησπέρα και πάλι στο φόρουμ της καρδιάς μας.

Έχω διαβάσει λογικά όλα τα περιστατικά εδώ μεσα, και σίγουρα το φόρουμ είναι μεγάλη πηγή πληροφοριών για όποιον θέλει να κάνει ΜΜ αλλά δυστυχώς για μένα που είμαι αναποφάσιστος και αγχωμένος μου έχει προκαλέσει μια αναστάτωση.
Οπότε θα χρειαστώ μια σύνοψη και τις απόψεις από τα άτομα που έχουν κάνει ΜΜ ή έχουν καλύτερη γνώση από μενα για τις παρακάτω κλινικές.
  1. Τυρκαλάς έχω δει εδώ πολύ καλά αποτελέσματα αλλά έχω δει και 2 μέτρια, είναι μάλλον η πιο VFM επιλογή εδώ μέσα;
  2. Anastasakis είναι από τους πιο ακριβούς στην Ελλάδα, τα αποτελέσματα του είναι αντίστοιχα;
  3. seneca στο ραντεβού που πήγα ήταν οκ αλλά του Τσουβέλα η ΜΜ δεν μ άρεσε και δεν έχω εικόνα για την δουλειά τους σε μεγάλα NW(αν έχει κάποιος ας την πει)
  4. Γκουρας έχω δει 2 αποτελέσματα live που είναι τίμια αλλά εδώ μεσα έχω διαβάσει τα χειρότερα.
  5. ΗDC αξίζει; Επειδή μένω Αθήνα σε σύγκριση με Τυρκαλά αφού θα κάνω το ταξίδι ποια θεωρείτε καλύτερη.
AHC απαράδεκτη στην αξιολόγηση η κοπέλα μονο που δεν μου είπε πως είσαι έτσι ρε αδερφέ και ζήτησαν πάρα πολλά λεφτά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα και πάλι στο φόρουμ της καρδιάς μας.

Έχω διαβάσει λογικά όλα τα περιστατικά εδώ μεσα, και σίγουρα το φόρουμ είναι μεγάλη πηγή πληροφοριών για όποιον θέλει να κάνει ΜΜ αλλά δυστυχώς για μένα που είμαι αναποφάσιστος και αγχωμένος μου έχει προκαλέσει μια αναστάτωση.
Οπότε θα χρειαστώ μια σύνοψη και τις απόψεις από τα άτομα που έχουν κάνει ΜΜ ή έχουν καλύτερη γνώση από μενα για τις παρακάτω κλινικές.
  1. Τυρκαλάς έχω δει εδώ πολύ καλά αποτελέσματα αλλά έχω δει και 2 μέτρια, είναι μάλλον η πιο VFM επιλογή εδώ μέσα;
  2. Anastasakis είναι από τους πιο ακριβούς στην Ελλάδα, τα αποτελέσματα του είναι αντίστοιχα;
  3. seneca στο ραντεβού που πήγα ήταν οκ αλλά του Τσουβέλα η ΜΜ δεν μ άρεσε και δεν έχω εικόνα για την δουλειά τους σε μεγάλα NW(αν έχει κάποιος ας την πει)
  4. Γκουρας έχω δει 2 αποτελέσματα live που είναι τίμια αλλά εδώ μεσα έχω διαβάσει τα χειρότερα.
  5. ΗDC αξίζει; Επειδή μένω Αθήνα σε σύγκριση με Τυρκαλά αφού θα κάνω το ταξίδι ποια θεωρείτε καλύτερη.
AHC απαράδεκτη στην αξιολόγηση η κοπέλα μονο που δεν μου είπε πως είσαι έτσι ρε αδερφέ και ζήτησαν πάρα πολλά λεφτά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
Καλησπέρα φιλε μου!Μια επιτυχημένη ΜΜ δεν έχει να κάνει μόνο με τον γιατρό-Κλινική αλλά και με την κατάσταση του τριχωτού μας!Θα βοηθούσε πολύ μια φωτογραφία σου καθώς και η ηλικία σου!
Σε όλες τις περιπτώσεις που ανέφερες θα δεις και καλά και κακά αποτελέσματα και σίγουρα διακυμάνσεις στις τιμές!Οπότε μεγάλο παράγοντα παίζει και το ποσό που μπορείς να διαθέσεις για να σε βοηθήσουμε καλύτερα να επιλέξεις!
Συμφωνώ απόλυτα με την δυσαρέσκεια σου στην αξιολόγηση της AHC καθώς και εγώ είχα την ίδια αντιμετώπιση(του τύπου κρίμα).Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχουν όμως και αυτοί επιτυχίες και σε πολλά άτομα εδώ στο φόρουμ έχουμε δεί αξιόλογες και όμορφες δουλειές!
Οπότε παίζει σημαντικό ρόλο η κατάσταση δότριας,έκτασης αραίωσης και πάχος τρίχας!
 

bobby

Well-Known Member
1. Τυρκαλάς: Έχει ένα φοβερό αποτέλεσμα (vlafo) 2-3 ικανοποιητικά και τα υπόλοιπα μέτρια και κάτω. Στο φορουμ πάντα. Για εμένα δεν έχει συνέπεια αποτελεσμάτων και δεν θα πήγαινα.
2. Αναστασάκης: Μάλλον ο πιο ακριβός στη Ελλάδα με τιμές συγκρίσιμες με εξωτερικό. Αναλαμβάνει και πολύ δύσκολες περιπτώσεις. Έχει πάρα πολλά αποτελέσματα στο φορουμ και στο site του. Έχει συνέπεια καλών αποτελεσμάτων ειδικά το τελευταίο διάστημα, σε 1-2 αποτελέσματα δεν πήγε πολύ καλά, έχει ένα καταπληκτικό (ch7.panos). Κάνει και μετρήσεις.
3. Seneca: Δεν έχουμε δει παρά πολλά ακόμα, αλλά φαίνεται να έχει καλή προσέγγιση και καλά αποτελέσματα. Ο Τσουβέλας δεν είναι ενδεικτικό παράδειγμα…..
4. Γκούρας: Μην το σκέφτεσαι εκτός αν θες φασόν χερλαιν…….
5. Από τις πλέον καλές επιλογές με συνέπεια αποτελεσμάτων. Τιμές πάνω κάτω σαν του Αναστασάκη. Δεν κάνει μετρήσεις.

Προσωπικά αν το κόστος ήταν καθοριστικός παράγοντας, θα πήγαινα μάλλον Seneca. Αν είχα ικανοποιητικό budget θα πήγαινα Αναστασάκη ή HDC (σε όποιον από τους δυο μου φαινόταν καλύτερο το πλάνο που μου παρουσίαζαν). Αν μπορούσα να πάω και λίγο παραπάνω σε budget τότε Ισπανία…..
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπέρα και πάλι στο φόρουμ της καρδιάς μας.

Έχω διαβάσει λογικά όλα τα περιστατικά εδώ μεσα, και σίγουρα το φόρουμ είναι μεγάλη πηγή πληροφοριών για όποιον θέλει να κάνει ΜΜ αλλά δυστυχώς για μένα που είμαι αναποφάσιστος και αγχωμένος μου έχει προκαλέσει μια αναστάτωση.
Οπότε θα χρειαστώ μια σύνοψη και τις απόψεις από τα άτομα που έχουν κάνει ΜΜ ή έχουν καλύτερη γνώση από μενα για τις παρακάτω κλινικές.
  1. Τυρκαλάς έχω δει εδώ πολύ καλά αποτελέσματα αλλά έχω δει και 2 μέτρια, είναι μάλλον η πιο VFM επιλογή εδώ μέσα;
  2. Anastasakis είναι από τους πιο ακριβούς στην Ελλάδα, τα αποτελέσματα του είναι αντίστοιχα;
  3. seneca στο ραντεβού που πήγα ήταν οκ αλλά του Τσουβέλα η ΜΜ δεν μ άρεσε και δεν έχω εικόνα για την δουλειά τους σε μεγάλα NW(αν έχει κάποιος ας την πει)
  4. Γκουρας έχω δει 2 αποτελέσματα live που είναι τίμια αλλά εδώ μεσα έχω διαβάσει τα χειρότερα.
  5. ΗDC αξίζει; Επειδή μένω Αθήνα σε σύγκριση με Τυρκαλά αφού θα κάνω το ταξίδι ποια θεωρείτε καλύτερη.
AHC απαράδεκτη στην αξιολόγηση η κοπέλα μονο που δεν μου είπε πως είσαι έτσι ρε αδερφέ και ζήτησαν πάρα πολλά λεφτά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
1. Ναι, γενικα ειναι συνεπης εκτος απο 2 αποτελεσματα
2. Ειναι καλος αλλα με τα ιδια και λιγο παραπανω πας Φρειτας πχ
3. Πολυ μικρο δειγμα
4. Ουτε για αστειο
5. Καλη κλινικη, μεγαλο μειονεκτημα οτι δεν κανουν μετρησεις
 

karlas

New Member
1. Τυρκαλάς: Έχει ένα φοβερό αποτέλεσμα (vlafo) 2-3 ικανοποιητικά και τα υπόλοιπα μέτρια και κάτω. Στο φορουμ πάντα. Για εμένα δεν έχει συνέπεια αποτελεσμάτων και δεν θα πήγαινα.
2. Αναστασάκης: Μάλλον ο πιο ακριβός στη Ελλάδα με τιμές συγκρίσιμες με εξωτερικό. Αναλαμβάνει και πολύ δύσκολες περιπτώσεις. Έχει πάρα πολλά αποτελέσματα στο φορουμ και στο site του. Έχει συνέπεια καλών αποτελεσμάτων ειδικά το τελευταίο διάστημα, σε 1-2 αποτελέσματα δεν πήγε πολύ καλά, έχει ένα καταπληκτικό (ch7.panos). Κάνει και μετρήσεις.
3. Seneca: Δεν έχουμε δει παρά πολλά ακόμα, αλλά φαίνεται να έχει καλή προσέγγιση και καλά αποτελέσματα. Ο Τσουβέλας δεν είναι ενδεικτικό παράδειγμα…..
4. Γκούρας: Μην το σκέφτεσαι εκτός αν θες φασόν χερλαιν…….
5. Από τις πλέον καλές επιλογές με συνέπεια αποτελεσμάτων. Τιμές πάνω κάτω σαν του Αναστασάκη. Δεν κάνει μετρήσεις.

Προσωπικά αν το κόστος ήταν καθοριστικός παράγοντας, θα πήγαινα μάλλον Seneca. Αν είχα ικανοποιητικό budget θα πήγαινα Αναστασάκη ή HDC (σε όποιον από τους δυο μου φαινόταν καλύτερο το πλάνο που μου παρουσίαζαν). Αν μπορούσα να πάω και λίγο παραπάνω σε budget τότε Ισπανία…..
Δηλαδή βάζεις Seneca πάνω από τυρκαλα;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μιας που ειμαι απο HDC karlas μπορουμε να σε κανουμε μια εκτιμηση και να σου πω και την κοστολογηση και αν φυσικα εισαι και καταλληλος για μεταμοσχευση.
 
Μπλουζα