Καθόλου επαναφύτρωση 8 μήνες μετά την ΜΜ!

krdlns

New Member
Τυχαία βρήκα το forum πριν λίγες ημέρες και θέλω να γράψω λίγα λόγια για εμένα...

Είμαι 55 χρονών και πριν από 8 μήνες έκανα δεύτερη ΜΜ με 2.000 grafts όπου πήγα συστημένος από φίλο που εργάζεται στον χώρο μετά από μία πρώτη ΜΜ αποτυχημένη 25 χρόνια πίσω... Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν έχει ακόμη ξεκινήσει η επαναφύτρωση τόσο καιρό μετά!

Έχει κανείς από το forum ακούσει αντίστοιχη περίπτωση? Πέραν της ταλαιπωρίας, έχασα τόσα μοσχεύματα και αρκετά χρήματα.

Πολύ μεγάλη η απογοήτευσή μου, παιδιά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στους ποσους μηνες μετα την μεταμοσχευση εισαι και ποσα εβαλες. Φωτο βαλε.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλά θα ήταν να μας αναφέρει που το έκανε για να εντοπίσουμε τύχον μεμονομένη περίπτωση ή λάθος επιλογή!
 
Καλά θα ήταν να μας αναφέρει που το έκανε για να εντοπίσουμε τύχον μεμονομένη περίπτωση ή λάθος επιλογή!
Καταρχήν νομίζω πρέπει να ανεβάσει φωτογραφίες με την πορεία του και φωτογραφίες πριν-μετά που να αποδεικνύουν τα λεγόμενα του...γιατι χωρίς φωτογραφίες που να αποδεικνύουν οσα λεει ο καθένας μπορει να λεει οτι θέλει και να μη ξέρεις αν ισχυει ή οχι.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καταρχήν νομίζω πρέπει να ανεβάσει φωτογραφίες με την πορεία του και φωτογραφίες πριν-μετά που να αποδεικνύουν τα λεγόμενα του...γιατι χωρίς φωτογραφίες που να αποδεικνύουν οσα λεει ο καθένας μπορει να λεει οτι θέλει και να μη ξέρεις αν ισχυει ή οχι.
Συμφωνώ έχεις δίκιο
 

krdlns

New Member
Παιδιά, τι φωτογραφίες να βγάλω? Πώς ήμουν πριν και δεν το ήξερα? Μου έχει γίνει εμμονή και κοιτάω κάθε μέρα με φακό πότε θα ξεκινήσει η επαναφύτρωση, αλλά τίποτα. Είμαι σχεδόν στους 8 μήνες.

Τυχαία λοιπόν έπεσα πάνω στο blog σας όπου διέκρινα αγωνίες, προβληματισμούς και ανησυχίες από μέλη που ψάχνουν απαντήσεις και επειδή κάποιοι από εσάς έχουν διαβάσει ή διαχειριστεί πάρα πολλά περιστατικά είπα να μεταφέρω κι εγώ με την σειρά μου την αγωνία μου.

Αλλά επειδή διέκρινα από κάποιους ειρωνείες αν λέω αλήθεια και να στείλω φωτογραφίες για να γίνω πιστευτός, θεωρώ ότι σε λάθος φόρουμ έκανα εγγραφή...
 
Παιδιά, τι φωτογραφίες να βγάλω? Πώς ήμουν πριν και δεν το ήξερα? Μου έχει γίνει εμμονή και κοιτάω κάθε μέρα με φακό πότε θα ξεκινήσει η επαναφύτρωση, αλλά τίποτα. Είμαι σχεδόν στους 8 μήνες.

Τυχαία λοιπόν έπεσα πάνω στο blog σας όπου διέκρινα αγωνίες, προβληματισμούς και ανησυχίες από μέλη που ψάχνουν απαντήσεις και επειδή κάποιοι από εσάς έχουν διαβάσει ή διαχειριστεί πάρα πολλά περιστατικά είπα να μεταφέρω κι εγώ με την σειρά μου την αγωνία μου.

Αλλά επειδή διέκρινα από κάποιους ειρωνείες αν λέω αλήθεια και να στείλω φωτογραφίες για να γίνω πιστευτός, θεωρώ ότι σε λάθος φόρουμ έκανα εγγραφή...
Αυτό ειναι ένα φορουμ που βλέπουμε παρουσιάσεις με φωτογραφίες όπως θα έχεις δει και εσυ. Έχεις δει καμία παρουσίαση μεταμόσχευσης χωρις φωτογραφίες; Όχι, γιατι δεν θα ειχε κανένα απολύτως νόημα... Γιαυτο σου ζητησαν και τα μέλη φωτογραφίες. Αν δεις στις παρουσίασεις των μελών του φόρουμ, βλέπουμε φωτογραφίες για να κρινουμε τα αποτελέσματα τους. Χωρις φωτογραφίες δεν μπορεις να κρινεις το οτιδήποτε.

Φαντάσου να έμπαινε ο καθένας μέσα στο φόρουμ να έλεγε πήρα καλό αποτέλεσμα ή κακό αποτέλεσμα και να μην έβαζε φωτογραφίες...τι ακριβώς θα κριναμε σαν μέλη;; τίποτα... και δεν θα ειχε κανένα νοημα να φτιάξει νημα ένα μέλος χωρις φωτογραφίες αφού δεν θα ηξεραν αν είναι ετσι οπως τα λέει ή οχι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Παιδιά, τι φωτογραφίες να βγάλω? Πώς ήμουν πριν και δεν το ήξερα? Μου έχει γίνει εμμονή και κοιτάω κάθε μέρα με φακό πότε θα ξεκινήσει η επαναφύτρωση, αλλά τίποτα. Είμαι σχεδόν στους 8 μήνες.

Τυχαία λοιπόν έπεσα πάνω στο blog σας όπου διέκρινα αγωνίες, προβληματισμούς και ανησυχίες από μέλη που ψάχνουν απαντήσεις και επειδή κάποιοι από εσάς έχουν διαβάσει ή διαχειριστεί πάρα πολλά περιστατικά είπα να μεταφέρω κι εγώ με την σειρά μου την αγωνία μου.

Αλλά επειδή διέκρινα από κάποιους ειρωνείες αν λέω αλήθεια και να στείλω φωτογραφίες για να γίνω πιστευτός, θεωρώ ότι σε λάθος φόρουμ έκανα εγγραφή...
Δεν σε ειρωνευτηκε κανεις αδερφέ!Οι φωτογραφίες ζητηθηκαν για να αξιολογηθει το πριν με το μετά κ να έχουμε εικόνα έτσι ώστε να πούμε την γνώμη μας! Σε καμία περίπτωση δεν ήθελε κάποιος να σε ειρωνευτει! κάθε άλλο σε καταλαβαίνω απολύτως κ την στεναχωρια που μπορεί να σου έχει δωσει όλο αυτό!Βοηθησε μας όμως κ εσυ αν σου είναι εύκολο..... Δεν μας ειπες καν κλινική
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπέρα. Ας μην παίζουμε με το πόνο των άλλων.

Οχι φίλε δεν είναι φυσιολογικό. Δεν χρειάζεται να ανεβάσεις φωτογραφίες.

Ζήτα τα λεφτά σου πίσω.
Βρες ενα καλο δικηγόρο φίλε

Κανενας δεν εχει παρει λεφτα πισω μετα απο μμ και ο δικηγορος δεν μπορει να βοηθησει σε τιποτα, αν ο φιλος θελει να παρει μια αποψη για το αποτελεσμα του ας ανεβασει φωτογραφιες, αλλιως ευχαριστουμε για την ενημερωση και καλη τυχη να εχει
 

Chris34

Active Member
Φίλε χώρις φωτογραφίες δεν μπορούμε να σου πούμε τι μπορεί να πήγε στραβά ούτε να δούμε έστω αν έχεις μια μικρή βελτίωση σε σχέση με πριν.
Όλοι ανεβάζουμε φωτογραφίες χωρίς να φαίνεται το πρόσωπο.
Δεν έχει κανένα νόημα χωρίς αυτό ούτε μπορούμε να βοηθήσουμε.
Τέλος πολλές φορές υπάρχει και ανταγωνισμός μεταξύ κλινικών και έχουν υπάρξει και fake πολυ θετικές ή αρνητικές κριτικές.
Εύχομαι να βγάλεις άκρη αν θες τη γνώμη μας ενημέρωσε μας σωστά.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κανενας δεν εχει παρει λεφτα πισω μετα απο μμ και ο δικηγορος δεν μπορει να βοηθησει σε τιποτα, αν ο φιλος θελει να παρει μια αποψη για το αποτελεσμα του ας ανεβασει φωτογραφιες, αλλιως ευχαριστουμε για την ενημερωση και καλη τυχη να εχει
Ακομη και με Κουγια?
 

panosss23

Active Member
δεν βλεπω φως στο τουνελ, κριμα που σου συνέβη αυτο,αν και ισως να υπαρχει ελπιδα να βγουν μετέπειτα, αλλα οπως και να εχει τουλάχιστον βοήθησε αλλα ατομα που σκέφτονται να πανε εκει, να ειναι λιγο πιο επιφυλακτικοί (εξάλλου ο καθενας ειναι υπεύθυνος για τις επιλογές του) μου θυμίζεις αυτον που πνίγεται και τραβάει και άλλους κατω μαζι γιατι εκεινος δεν σώζεται. με φιλικη διαθεση παντα και συμπάσχον στην καταροκαραφλα.
 

alex7

Well-Known Member
Αν εσένα σου έβαλαν 2000 grafts όπως δήθεν ισχυρίζεσαι και δεν βγήκε τίποτα τότε εγώ είμαι αστροναύτης !Αλλα βρήκες εδώ καλοκαγαθους που προσπαθούν να βοηθήσουν τους άλλους και έγινες πιστευτός .Α τραβα άλλου να λες τα παραμύθια σου
 

Stratos

Well-Known Member
Πριν από 20 χρόνια έκανα μμ και βγήκαν 200-300 , δε γίνεται να μη βγήκε τίποτα φίλε, μπορεί να είναι αραιό το αποτέλεσμα και να μην σε ικανοποιεί, μάλλον βάλατε λίγα μοσχεύματα σε μεγάλη επιφάνεια και δεν σου αρέσει το αποτέλεσμα. Έχει διαφορά όμως από το να λες δε βγήκε τίποτα. Εάν δεν βάλεις φωτογραφίες με πριν, με το σχεδιασμό, και το σήμερα δεν μπορεί να σε συμβουλέψει κανένας.
 
Μπλουζα