Καθημερινο σαμπουαν

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dont

New Member
Γεια σας παιδια.
Ειμαι απο αυτους που λουζονται τουλαχιστον μια φορα την ημερα και ψαχνω ενα σαμπουαν
που αν δε μπορει να κανει κατι καλο για τα μαλλια (τριχοπτωση,τριχοφυια) τουλαχιστον
να μην τους κανει κακο.
Εχω αγορασει εδω και κατι μερες το fungoral το οποιο βαζω δυο φορες την εβδομαδα και της υπολοιπες μερες χρησημοποιω το T/Gel για λιπαρα μαλλια, η απορια μου ειναι αν το δευτερο ειναι καταλληλο για συχνη χρηση καθως δε βρηκα κατι να γραφει στις οδηγιες.
Επισης θελω να ρωτησω υπαρχει προιον με minoxidil το ιδιο αποτελεσματικο με το
regaine χωρις ομως να λαδωνει τα μαλλια? Ειναι συγκρισιμη η αποτελεσματικοτητα του Proscar με αυτην του revivogen καθως το δευτερο ειναι για εξωτερικη χρηση και σιγουρα αισθανεσαι καλυτερα απο το να παιρνεις χαπια που μπορει μακροχρονια να σου προκαλεσουν διαφορα.
Γενικα μετα την δευτερη μεταμοσχευση που εκανα εχει βελτιωθει σημαντικα η εικονα των μαλλιων μου για οσους δεν ειναι πολυ παρατηριτικοι, αλλα συνεχιζω να εχω τριχοπτωση κατι που με αγχωνει για το μελλον.
Σκεφτομαι να ξεκινισω θεραπεια τυπου BIG 3 αλλα δεν ειμαι απο τα ατομα που μπορω να υπαγορευσω στον τροπο ζωης μου να παιρνω χαπια και να βαζω λοσιον πρωι-μεσημερι-βραδι.
Ετσι σκεφτομαι να χρησημοποιω το Fungoral+ενα καθημερινο σαμπουαν και να παρω μια λοσιον τυπου regaine μια φορα την ημερα και αντε με τα χιλια ζορια να βαζω και κατι αλλο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ntia

New Member
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

Προτείνω ανεπιφύλακτα κορρέ. Δοκίμασε το σαμπουάν με ρύζι ή αυτό που είναι με αλόη και σαπωνάρια. Πολύ καλά και τα δύο.
 

Donnie

Member
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

Το σαμπουάν με αλόη και σαπωνάρια το χρησιμοποιώ και εγώ αν χρειαστεί να λουστώ δεύτερη φορά σε μια μέρα. Κάποιο άλλο του κορρέ δυναμωτικό που πήρα διάβασα πως έχει και ψευδάργυρο και απ' ότι λένε αρκετοί μειώνει τη δραστικότητα της μινοξιδίλης και το περιόρισα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

Έχει και το κορρές ψευδάργυρο σε σαμπουάν; Και καλά δεν είναι μόνο βότανα τα δικά του;
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

dont είπε:
Εχω αγορασει εδω και κατι μερες το fungoral το οποιο βαζω δυο φορες την εβδομαδα και της υπολοιπες μερες χρησημοποιω το T/Gel για λιπαρα μαλλια, η απορια μου ειναι αν το δευτερο ειναι καταλληλο για συχνη χρηση καθως δε βρηκα κατι να γραφει στις οδηγιες.
είναι κατάλληλο
Επισης θελω να ρωτησω υπαρχει προιον με minoxidil το ιδιο αποτελεσματικο με το
regaine χωρις ομως να λαδωνει τα μαλλια?
η μινοξιδίλη διαπιστωμένα είναι το νο1 regrowth-η σύστασή της είναι ελαιώδης...κάτι έχει γραφτεί για τον αφρό regain(περισσότερο αναφερόταν στους ερεθισμούς,αν θυμάμαι..!)
Ειναι συγκρισιμη η αποτελεσματικοτητα του Proscar με αυτην του revivogen καθως το δευτερο ειναι για εξωτερικη χρηση και σιγουρα αισθανεσαι καλυτερα απο το να παιρνεις χαπια που μπορει μακροχρονια να σου προκαλεσουν διαφορα;
το proscar έχει δώσει αποτελέσματα σε όλους όσους το χρησιμοποιούν πάνω από 3 μήνες,και ανάλογα τον βαθμό τριχόπτωσης μάλλον υπερισχύει...
 

Άκης

Administrator
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

dont είπε:
Επισης θελω να ρωτησω υπαρχει προιον με minoxidil το ιδιο αποτελεσματικο με το
regaine χωρις ομως να λαδωνει τα μαλλια?
Ναι, το rogaine που είναι αφρός.

dont είπε:
Ειναι συγκρισιμη η αποτελεσματικοτητα του Proscar με αυτην του revivogen καθως το δευτερο ειναι για εξωτερικη χρηση και σιγουρα αισθανεσαι καλυτερα απο το να παιρνεις χαπια που μπορει μακροχρονια να σου προκαλεσουν διαφορα.
Δεν συγκρίνοντε. Ή άντε να πεις το Revivo είναι Hyundai και το proscar είναι Ferrari. Και τα δυο θα σε πάνε εκεί που θες, αλλά το 2ο θα σε πάει "κάπως" καλύτερα...
 

Donnie

Member
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

Ntia είπε:
Αυτό δεν το γνώριζα, Donnie θυμάσαι ποιό είναι?

Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά δύο μέρες τρέχω και δεν έχω ανοίξει τον υπολογιστή μου. Λοιπόν, το σαμπουάν λέγεται "ΜΑΓΝΗΣΙΟ & ΠΡΩΤΕΪΝΕΣ ΣΙΤΑΡΙΟΥ, ΤΟΝΩΤΙΚΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΓΙΑ ΑΝΤΡΕΣ" Ή "MAGNESIUM & WHEAT PROTEINS MEN'S SHAMPOO".Περιέχει πρωτεΐνες σιταριού, πρωτεΐνες ρυζιού, προβιταμίνη Β5 και ιχνοστοιχεία Μαγνησίου, Ψευδαργύρου, Μαγγανίου και Ασβεστίου.
 

Ntia

New Member
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

Θυμάμαι κάτι χρόνια πιο πριν έπαιρνα του κορρέ μία λοσιόν για τη τριχόπτωση ήταν σαν αφρός και είχε σαν βάση το στάρι. Την έβαζα αρκετό καιρό, δεν σταμάτησε τη τριχόπτωση αλλά είχε ωφελήσει αρκετά τα μαλλιά μου. Ίσως και να περιείχε και τα υπόλοιπα που λες γιατί κάτι μου θυμίζει η περιγραφή σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dont

New Member
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις αρα εφοσον το T/GEL ειναι καλο για συχνη χρηση, μενω σε αυτο. Αρα αυτο που εχω να κανω πλεον ειναι να παρω και το Proscar' σε ποσο χρονικο διαστημα θα δω να σταματαει η τριχωπτωση? Δε πιστευω να χρειαζεται να περασω πρωτα απο την φαση οπου η τριχοπτωση εντεινεται?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

όλες οι θεραπείες που δίνουν ώθηση,αρχικά (2-3η εβδομάδα)ρίχνουν τρίχες που ήταν να πέσουν
τα αποτελέσματα proscar στο 3μηνο είναι μείωση έως και τέλος της τριχόπτωσης και στο 6μηνο-8μηνο (μαζί με μινοξιδίλη και fungoral) επανέκφυση - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,185.0.html

στα ξένα site δίνουν 48 εβδομάδες για ορατά αποτελέσματα και αντιστροφή της κατάστασης από 3ν σε 1 norwood...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

συνδιασμος tricomin με fugnoral ειναι απο τα καλυτερα επισης καλο και το revivogen shampoo

παρε το fug που το βρισκει ευκολα ειναι και φτηνο
και παρε ενα tgel που ειναι καλα και αυτα τα βρισκεις και ευκολα

και δωσε περισσοτερη βαση σε καποια θεραπει γιατι βλεπω δινετε στα σαμπουαν πολυ μεγαλη βαση και δεν θα επρεπε
αυτη ειναι η γνωμη μου
ενα σαμπουαν το βαζεις στο κεφαλι σου για 5 λεφτα τι να προλαβει να σου κανει σε 5 λεπτα
παρε ενα απο tgel kai fugnoral ειναι πολυ φτηνα και ειναι πολυ καλα
η σχεση τιμη/αποδοση ειναι παραπανο απο ικανοποιητικη

και δωσε οπως σου ειπα βαση σε καποια θεραπει του Big 3 και ξεχνα τοσο τα σαμπουαν
 

dont

New Member
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

Ρε παιδια ειναι δυνατον μετα απο δυο μηνες χρησεις του fungoral μαζι με το T/Gel να πεφτουν με τετοιο ρυθμο τα μαλλια μου που αν συνεχισουν ετσι σε κανα τριμηνο θα ειμαι γλομπος. Τα Proscar τα εχω αγορασει αλλα δεν τα πηρα ακομη' με τι τα κοβετε?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

dont είπε:
Ρε παιδια ειναι δυνατον μετα απο δυο μηνες χρησεις του fungoral μαζι με το T/Gel να πεφτουν με τετοιο ρυθμο τα μαλλια μου που αν συνεχισουν ετσι σε κανα τριμηνο θα ειμαι γλομπος.
καλά τα σαμπουάν,αλλά δεν είναι η κύρια θεραπεία της τριχόπτωσης - πρόσθεσε μινοξιδίλη και φιναστερίδη οπωσδήποτε...

dont είπε:
Τα Proscar τα εχω αγορασει αλλα δεν τα πηρα ακομη' με τι τα κοβετε?
με λείο,κοφτερό μαχαίρι - http://www.youtube.com/watch?v=3UUjPNTr9eM
 

Άκης

Administrator
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

Σωστό αυτό που σου λένε και τα παιδιά. Τι βάζεις άλλο στο μαλλί σου;
Γιατί με το σαμπουάν μην περιμένεις να φτάσει στην DHT, όχι να την περιορίσει κιόλας...
 

dont

New Member
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

Δε βαζω τιποτα αλλο. Αλλα αυτο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι οτι τριπλασιαστηκε η τριχωπτωση μετα απο την χρηση αυτων των σαμπουαν, νομιζω πως το Τ/Gel η δεν ειναι καλο η δεν πηρα το σωστο για τα μαλλια μου. Απο σημερα αρχιζω Proscar, για μινοξιδιλη υπαρχει κατι εντος συνορων που να μην λαδωνει? Αυτα, και πολλα θεωρω πως θα χρησημοποιω. Γαμω την ταλαιπορεια μας............ δε μπορουμε να ζησουμε λιγο ξενιαστα? Ποσο θα ασχολουμαστε ακομα με αυτες τις ψωλ....χες?
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Καθημερινο σαμπουαν

Eμενα το regaine δεν μου τα λαδώνει τα μαλλιά.
Μήπως σου πευτει ποιο πολυ πανω στα μαλλια αποτι στο δερμα για τσεκαρετο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα