Κάποιος να με ξεμπλέξει παρακαλώ!!!

falakro ftero

New Member
Καλησπέρα σας!!Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας,οι οποίες ελπίζω να είναι διαφωτιστηκές!!!Είμαι 25 ετών και ανοίκω στη κατηγορία ''2'',χρησιμοποιώ σαμπουάν anaphase και παλαιότερα είχα ακολουθήσει θεραπείες regaine 5% και αργότερα κάποια άλλα σκευάσματα που μου πρώτεινε ο δερματολόγος μου.
Στη περίπτωση του δερματολόγουείδα μια μικρή βελτίωση..,με το regaine λίγα πράγματα.. :s
Το θέμα είναι οτι δεν είμαι διατεθημένος αν συνεχίσω ή να κάνω την οποιαδήποτε θεραπεία για μεγάλο χρονικό ορίζοντα π.χ. περισσότερο απο 6μήνο χωρίς να υπάρχει προοπτική οριστικής διακοπής της..:angel:
Αυτό απο οτι έχω καταλάβει δεν υπάρχει,για αυτό έχει στραφεί το ενδιαφέρον μου στην εμφύτετση..!
1ο ερώτημα:Εμφύτευση και θεραπεία λειτουργούν συνδιαστικά;(και δεν αναφέρομε στην όποια σύντομη μετενχειριτική θεραπεια που θα πρεπεί να ακολουθήσω,αλλα για τις συμβατικές)
Επίσης,έχοντας αναγνώσει το μεγαλύτερο κομμάτι οτυ forum έχω απογοητευτεί..ειδεικά όσο αναφορά το θέμα ''εμφύτευση στην Ελλάδα'',αλλά και για εξωτερικό τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα...σε αυτό το σημείο θα ήθελα να με συμβουλέψετε...
Προσωπικά ενδιαφέρομε ΜΟΝΟ για FUE...σίγουρα με ενδιαφέρει ενα καλο αποτέλεσμα και επειδεί δεν έχω ξανακάνει επέμβαση και εχει φοβηθεί το μάτι μου με αυτα που διαβάζω έχω καταλήξει οτι τα περισσότερα εμφυτεύματα θα τα πάρω απο body και γένια,μιας και τα έχω μπόλικα,με απότερο σκοπό να κρατήσω όσο γίνεται παρθένα τη καλή περιοχή του κεφαλιού μου,για να έχω περιθώριο κάποιας 2ης ή και 3ης διορθωτικής επέμβασης μιας και με τη πάροδο του χρόνου θα ''μαδήσω'' κι άλλο(αφού δεν κάνω θεραπεία).
Σκοπεύω στην πύκνωση του τριχωτού που έχει πρόβλημα,και ίσωςλίγο να κατεβάσω το hair line..
2ο ερώτημα:Εσωτερικό ή εξωτερικό;και για ποιούς λόγους;Όσοι απαντήσουν θα ήθελα να αναφέρουν αν έχουν ή δεν έχουν κάνει κάποια εμφύτευση,όπως και αν συνυπολογίσουν το γεγονός οτι είμαι φοιτητής και ως παρκαδόρος/σερβιτόρος/κομπάσος κ.τ.λ δεν έχω 30.000 Ε για να πάω στον Armani, αν τα χα θα ήμουν εκει!!Ελπίζω να μην σκηλοβαρεθήκατε να διαβάζετε και να μην σας πόνεσαν τα μάτια σας απο τα μπόλικα(πάω στοίχημα) ορθογραφικά μου λάθη!!:blush: οτιδήποτε θέλετε ακόμα να σχολιάσετε σχετικά με την άποψη μου κάντε το,το κατάστημα δέχετε κριτηκή!! :welc:


να διευκρινήσω οτι τα ερωτήματα αναφέροντε στη δική μου περίπτωση και οι όποιες απαντήσεις θα ήθαλα να σχετίζοντε με τα χαρακτηριστικά μου,και να μην περάσουμε σε μια εγκυκλοπαιδική συζήτηση του θέματος Ελλάδα/Εξωτερικό που ήδη υπάρχει στο forum!!
:D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nikos22_

New Member
falakro ftero είπε:
Καλησπέρα σας!!Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας,οι οποίες ελπίζω να είναι διαφωτιστηκές!!!Είμαι 25 ετών και ανοίκω στη κατηγορία ''2'',χρησιμοποιώ σαμπουάν anaphase και παλαιότερα είχα ακολουθήσει θεραπείες regaine 5% και αργότερα κάποια άλλα σκευάσματα που μου πρώτεινε ο δερματολόγος μου.
Στη περίπτωση του δερματολόγουείδα μια μικρή βελτίωση..,με το regaine λίγα πράγματα.. :s
Το θέμα είναι οτι δεν είμαι διατεθημένος αν συνεχίσω ή να κάνω την οποιαδήποτε θεραπεία για μεγάλο χρονικό ορίζοντα π.χ. περισσότερο απο 6μήνο χωρίς να υπάρχει προοπτική οριστικής διακοπής της..:angel:
Αυτό απο οτι έχω καταλάβει δεν υπάρχει,για αυτό έχει στραφεί το ενδιαφέρον μου στην εμφύτετση..!
1ο ερώτημα:Εμφύτευση και θεραπεία λειτουργούν συνδιαστικά;(και δεν αναφέρομε στην όποια σύντομη μετενχειριτική θεραπεια που θα πρεπεί να ακολουθήσω,αλλα για τις συμβατικές)
Επίσης,έχοντας αναγνώσει το μεγαλύτερο κομμάτι οτυ forum έχω απογοητευτεί..ειδεικά όσο αναφορά το θέμα ''εμφύτευση στην Ελλάδα'',αλλά και για εξωτερικό τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα...σε αυτό το σημείο θα ήθελα να με συμβουλέψετε...
Προσωπικά ενδιαφέρομε ΜΟΝΟ για FUE...σίγουρα με ενδιαφέρει ενα καλο αποτέλεσμα και επειδεί δεν έχω ξανακάνει επέμβαση και εχει φοβηθεί το μάτι μου με αυτα που διαβάζω έχω καταλήξει οτι τα περισσότερα εμφυτεύματα θα τα πάρω απο body και γένια,μιας και τα έχω μπόλικα,με απότερο σκοπό να κρατήσω όσο γίνεται παρθένα τη καλή περιοχή του κεφαλιού μου,για να έχω περιθώριο κάποιας 2ης ή και 3ης διορθωτικής επέμβασης μιας και με τη πάροδο του χρόνου θα ''μαδήσω'' κι άλλο(αφού δεν κάνω θεραπεία).
Σκοπεύω στην πύκνωση του τριχωτού που έχει πρόβλημα,και ίσωςλίγο να κατεβάσω το hair line..
2ο ερώτημα:Εσωτερικό ή εξωτερικό;και για ποιούς λόγους;Όσοι απαντήσουν θα ήθελα να αναφέρουν αν έχουν ή δεν έχουν κάνει κάποια εμφύτευση,όπως και αν συνυπολογίσουν το γεγονός οτι είμαι φοιτητής και ως παρκαδόρος/σερβιτόρος/κομπάσος κ.τ.λ δεν έχω 30.000 Ε για να πάω στον Armani, αν τα χα θα ήμουν εκει!!Ελπίζω να μην σκηλοβαρεθήκατε να διαβάζετε και να μην σας πόνεσαν τα μάτια σας απο τα μπόλικα(πάω στοίχημα) ορθογραφικά μου λάθη!!:blush: οτιδήποτε θέλετε ακόμα να σχολιάσετε σχετικά με την άποψη μου κάντε το,το κατάστημα δέχετε κριτηκή!! :welc:


να διευκρινήσω οτι τα ερωτήματα αναφέροντε στη δική μου περίπτωση και οι όποιες απαντήσεις θα ήθαλα να σχετίζοντε με τα χαρακτηριστικά μου,και να μην περάσουμε σε μια εγκυκλοπαιδική συζήτηση του θέματος Ελλάδα/Εξωτερικό που ήδη υπάρχει στο forum!!
:D



Φιλε μ δεν ξερω αν εχεις την δυνατοτητα οικονομικα νομιζω 15.000 πληρωνουν οι πιο πολλοι στον HASSON εγω αν κερδισω κανενα λαχειο εκει θα παω χαχ. Απο ελλαδα ειναι χαλια οπως τα λες οι πιο πολλοι πηγαινουν προς Κυπρο.
 

MANKAR

Active Member
φιλε μπορει να εισαι απο τους τυχερους και να μην χρειαστει να κανεις εμφυτευση διοτι απο οτι φαινεται σε λιγο καιρο μπορει να εχουμαι στα χερια μας κατι καλο!!!μια φωτο θα μας βοηθουσε να δουμαι το προβλημα σου!!
 

Souzie

Member
[amquote]
falakro ftero είπε:
Καλησπέρα σας!!Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας,οι οποίες ελπίζω να είναι διαφωτιστηκές!!!Είμαι 25 ετών και ανοίκω στη κατηγορία ''2'',χρησιμοποιώ σαμπουάν anaphase και παλαιότερα είχα ακολουθήσει θεραπείες regaine 5% και αργότερα κάποια άλλα σκευάσματα που μου πρώτεινε ο δερματολόγος μου.
Στη περίπτωση του δερματολόγουείδα μια μικρή βελτίωση..,με το regaine λίγα πράγματα.. :s
Το θέμα είναι οτι δεν είμαι διατεθημένος αν συνεχίσω ή να κάνω την οποιαδήποτε θεραπεία για μεγάλο χρονικό ορίζοντα π.χ. περισσότερο απο 6μήνο χωρίς να υπάρχει προοπτική οριστικής διακοπής της..:angel:
Αυτό απο οτι έχω καταλάβει δεν υπάρχει,για αυτό έχει στραφεί το ενδιαφέρον μου στην εμφύτετση..!
1ο ερώτημα:Εμφύτευση και θεραπεία λειτουργούν συνδιαστικά;(και δεν αναφέρομε στην όποια σύντομη μετενχειριτική θεραπεια που θα πρεπεί να ακολουθήσω,αλλα για τις συμβατικές)
Επίσης,έχοντας αναγνώσει το μεγαλύτερο κομμάτι οτυ forum έχω απογοητευτεί..ειδεικά όσο αναφορά το θέμα ''εμφύτευση στην Ελλάδα'',αλλά και για εξωτερικό τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα...σε αυτό το σημείο θα ήθελα να με συμβουλέψετε...
Προσωπικά ενδιαφέρομε ΜΟΝΟ για FUE...σίγουρα με ενδιαφέρει ενα καλο αποτέλεσμα και επειδεί δεν έχω ξανακάνει επέμβαση και εχει φοβηθεί το μάτι μου με αυτα που διαβάζω έχω καταλήξει οτι τα περισσότερα εμφυτεύματα θα τα πάρω απο body και γένια,μιας και τα έχω μπόλικα,με απότερο σκοπό να κρατήσω όσο γίνεται παρθένα τη καλή περιοχή του κεφαλιού μου,για να έχω περιθώριο κάποιας 2ης ή και 3ης διορθωτικής επέμβασης μιας και με τη πάροδο του χρόνου θα ''μαδήσω'' κι άλλο(αφού δεν κάνω θεραπεία).
Σκοπεύω στην πύκνωση του τριχωτού που έχει πρόβλημα,και ίσωςλίγο να κατεβάσω το hair line..
2ο ερώτημα:Εσωτερικό ή εξωτερικό;και για ποιούς λόγους;Όσοι απαντήσουν θα ήθελα να αναφέρουν αν έχουν ή δεν έχουν κάνει κάποια εμφύτευση,όπως και αν συνυπολογίσουν το γεγονός οτι είμαι φοιτητής και ως παρκαδόρος/σερβιτόρος/κομπάσος κ.τ.λ δεν έχω 30.000 Ε για να πάω στον Armani, αν τα χα θα ήμουν εκει!!Ελπίζω να μην σκηλοβαρεθήκατε να διαβάζετε και να μην σας πόνεσαν τα μάτια σας απο τα μπόλικα(πάω στοίχημα) ορθογραφικά μου λάθη!!:blush: οτιδήποτε θέλετε ακόμα να σχολιάσετε σχετικά με την άποψη μου κάντε το,το κατάστημα δέχετε κριτηκή!! :welc:


να διευκρινήσω οτι τα ερωτήματα αναφέροντε στη δική μου περίπτωση και οι όποιες απαντήσεις θα ήθαλα να σχετίζοντε με τα χαρακτηριστικά μου,και να μην περάσουμε σε μια εγκυκλοπαιδική συζήτηση του θέματος Ελλάδα/Εξωτερικό που ήδη υπάρχει στο forum!!
:D


[/amquote]

Αγαπητέ Φαλακρό Φτερό,


Στην ηλικία των 25 ετών που είσαι και βαθμίδα 2, θεωρώ ότι είσαι σε αρχικά στάδια τριχόπτωσης. Κατά πόσο ενδείκνυται να προχωρήσεις τώρα σε μεταμόσχευση μαλλιών ή όχι εφόσον αναμένεις ότι θα χάσεις και άλλα μαλλιά δε μπορεί να εκτιμηθεί χωρίς να γίνει ακριβής διάγνωση. Άρα καλό είναι να βάλεις κάποιες φωτογραφίες.

Θεωρώ ότι το σκεπτικό σου να αρχίσεις από body hair και γένια σίγουρα λανθασμένο. Τα body χρησιμοποιούνται σαν επιπρόσθετη δότρια εφόσον έχουν χρησιμοποιηθεί πρώτα τα τριχοθυλάκια του τριχωτού της κεφαλής. Σκέψου να έχεις τρίχες από γένια στο hairline σου που είναι διαφορετικό σε υφή και σγούρωμα από τα μαλλιά της κεφαλής. Είναι ότι χειρότερο θα μπορούσε να κάνει κάποιος.

Αυτά προς το παρών.
 

n094

Active Member
Συμφωνώ απόλυτα με τη Souzie. Η χρήση μοσχευμάτων εκτός του τριχωτού της κεφαλής είναι ένα καλό «συμπλήρωμα» σε μίξη πάντα με τρίχες από το κεφάλι. Σε καμία περίπτωση, εφόσον υπάρχουν μοσχεύματα από τη δότρια του κεφαλιού, δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται μόνα τους σε εμφανή σημεία όπως είναι η hairline και οι κρόταφοι.
 

falakro ftero

New Member
Νικο 22 αν ειχα τα 15000 θα ημουν Βανκουβερ(εκει καπου δεν ειναι η κλινικη που μου ανεφερες;) με μαλλι στο κεφαλι και μοχιτο στο χερι!!! :ρ..
Souzie,το καταλαβαινω αυτο που μου λες,και το ειχα υποψιν μου για αυτο ανεφερα οτι τα περισσοτερα θα ηθελα απο body,τα υπολοιπα(που μπορει να ειναι και τα περισσοτερα τελικα, δν ξερω τι αναγκες εχει το σημειο)τα οποια θα πανε για hair line θα ειναι κανονικι τριχα απο το κεφαλι μου..φυσικα και ολα αυτα ειναι υποθεσεις γιατι δν εχω επισκευθει καποιο γιατρο να το συζητησω,το συζηταω πρωτη φορα μαζι σας,για αυτο θα προσπαθησω,να ανεβασω και φωτο για να εχετε πληρει εικονα και να μι λεμε εντελως θεωριτικα πραματακια :)
MANKAR οταν λες να εχουμε στα χερια μας κατι καλο...θες να γινεισ λιιιγο πιο σιγκεκριμενος?!αν και αν προκειτε για καποια νεα θεραπεια γενικα ειμαι λιγο δυσπιστος στα ''νεα'' πραγματα,μι γινουμε κ πειραματοζωα!!χαχα


:-/ help.. πως ανεβαζω φωτο?μου βγαζει error loading the image και κατι τετοια...........!!%@^#!$#&
 

MANKAR

Active Member
[amquote]
falakro ftero είπε:
Νικο 22 αν ειχα τα 15000 θα ημουν Βανκουβερ(εκει καπου δεν ειναι η κλινικη που μου ανεφερες;) με μαλλι στο κεφαλι και μοχιτο στο χερι!!! :ρ..
Souzie,το καταλαβαινω αυτο που μου λες,και το ειχα υποψιν μου για αυτο ανεφερα οτι τα περισσοτερα θα ηθελα απο body,τα υπολοιπα(που μπορει να ειναι και τα περισσοτερα τελικα, δν ξερω τι αναγκες εχει το σημειο)τα οποια θα πανε για hair line θα ειναι κανονικι τριχα απο το κεφαλι μου..φυσικα και ολα αυτα ειναι υποθεσεις γιατι δν εχω επισκευθει καποιο γιατρο να το συζητησω,το συζηταω πρωτη φορα μαζι σας,για αυτο θα προσπαθησω,να ανεβασω και φωτο για να εχετε πληρει εικονα και να μι λεμε εντελως θεωριτικα πραματακια :)
MANKAR οταν λες να εχουμε στα χερια μας κατι καλο...θες να γινεισ λιιιγο πιο σιγκεκριμενος?!αν και αν προκειτε για καποια νεα θεραπεια γενικα ειμαι λιγο δυσπιστος στα ''νεα'' πραγματα,μι γινουμε κ πειραματοζωα!!χαχα


:-/ help.. πως ανεβαζω φωτο?μου βγαζει error loading the image και κατι τετοια...........!!%@^#!$#&


[/amquote]

αυτο που ελεγα ειναι να μην βιαζεσαι γενικα , διοτι ειμαστε σε μια περιοδο μεταβατικη ωστε να βγουν διαφορες θεραπειες για την τριχοπτωση και γιατι οχι και την μονιμη!!
 

Nikos22_

New Member
[amquote]
falakro ftero είπε:
Νικο 22 αν ειχα τα 15000 θα ημουν Βανκουβερ(εκει καπου δεν ειναι η κλινικη που μου ανεφερες;) με μαλλι στο κεφαλι και μοχιτο στο χερι!!! :ρ..
Souzie,το καταλαβαινω αυτο που μου λες,και το ειχα υποψιν μου για αυτο ανεφερα οτι τα περισσοτερα θα ηθελα απο body,τα υπολοιπα(που μπορει να ειναι και τα περισσοτερα τελικα, δν ξερω τι αναγκες εχει το σημειο)τα οποια θα πανε για hair line θα ειναι κανονικι τριχα απο το κεφαλι μου..φυσικα και ολα αυτα ειναι υποθεσεις γιατι δν εχω επισκευθει καποιο γιατρο να το συζητησω,το συζηταω πρωτη φορα μαζι σας,για αυτο θα προσπαθησω,να ανεβασω και φωτο για να εχετε πληρει εικονα και να μι λεμε εντελως θεωριτικα πραματακια :)
MANKAR οταν λες να εχουμε στα χερια μας κατι καλο...θες να γινεισ λιιιγο πιο σιγκεκριμενος?!αν και αν προκειτε για καποια νεα θεραπεια γενικα ειμαι λιγο δυσπιστος στα ''νεα'' πραγματα,μι γινουμε κ πειραματοζωα!!χαχα


:-/ help.. πως ανεβαζω φωτο?μου βγαζει error loading the image και κατι τετοια...........!!%@^#!$#&


[/amquote]

χχααχ και εγω. Κοιτα οι πιο πολλοι δυσπιστοι ειναι αλλα θα ερθει η λυση γιατι ασχολουντε και ξοδευουν πολυ χρημα για να την βρουνε πολλοι αυτο το καιρο
 

MANKAR

Active Member
[amquote]
Nikos22_ είπε:
falakro ftero είπε:
Νικο 22 αν ειχα τα 15000 θα ημουν Βανκουβερ(εκει καπου δεν ειναι η κλινικη που μου ανεφερες;) με μαλλι στο κεφαλι και μοχιτο στο χερι!!! :ρ..
Souzie,το καταλαβαινω αυτο που μου λες,και το ειχα υποψιν μου για αυτο ανεφερα οτι τα περισσοτερα θα ηθελα απο body,τα υπολοιπα(που μπορει να ειναι και τα περισσοτερα τελικα, δν ξερω τι αναγκες εχει το σημειο)τα οποια θα πανε για hair line θα ειναι κανονικι τριχα απο το κεφαλι μου..φυσικα και ολα αυτα ειναι υποθεσεις γιατι δν εχω επισκευθει καποιο γιατρο να το συζητησω,το συζηταω πρωτη φορα μαζι σας,για αυτο θα προσπαθησω,να ανεβασω και φωτο για να εχετε πληρει εικονα και να μι λεμε εντελως θεωριτικα πραματακια :)
MANKAR οταν λες να εχουμε στα χερια μας κατι καλο...θες να γινεισ λιιιγο πιο σιγκεκριμενος?!αν και αν προκειτε για καποια νεα θεραπεια γενικα ειμαι λιγο δυσπιστος στα ''νεα'' πραγματα,μι γινουμε κ πειραματοζωα!!χαχα


:-/ help.. πως ανεβαζω φωτο?μου βγαζει error loading the image και κατι τετοια...........!!%@^#!$#&




χχααχ και εγω. Κοιτα οι πιο πολλοι δυσπιστοι ειναι αλλα θα ερθει η λυση γιατι ασχολουντε και ξοδευουν πολυ χρημα για να την βρουνε πολλοι αυτο το καιρο


[/amquote]

ολοι ειμαστε δυσπηστοι διοτι βλεπουμαι ολο και καθε μερα τα μαλλια μας να εξαφανιζονται , σκετη απελπισια!!
 

koskar

Member
MANKAR είπε:
αυτο που ελεγα ειναι να μην βιαζεσαι γενικα , διοτι ειμαστε σε μια περιοδο μεταβατικη ωστε να βγουν διαφορες θεραπειες για την τριχοπτωση και γιατι οχι και την μονιμη!!
Φιλε για την τριχόπτωση όπως και εσυ γνωρίζεις υπάρχουν ήδη διαθεσιμες θεραπειες και δεν νομιζω ότι θα αλλάξει κάτι δραματικά σε αυτον το τομέα. Αλλωστε οι πιο πολλοι από εμας εδω δυστυχώς είμαστε ήδη NW > 3 οποτε η μεταμόσχευση είναι αναγκαστικά η μοναδική λύση.
 

falakro ftero

New Member
Καλησπερααα!!!πως ανεβαζω φωτο για να με δειτε???!!παω στα αλμπουμ κανω ολα τα σχετικα και μ ωγαζει ερρορ τυπου οτι δεν εχω κανει αναζητηση φωτο απ το πισι μου η οτι δεν εχω βαλει καθολου φωτο... :-/ μηπως φταιει το ειδος του αρχειου η το μεγεθως του?ξερει κανεις να μ πει??! :mad:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
falakro ftero είπε:
Καλησπερααα!!!πως ανεβαζω φωτο για να με δειτε???!!παω στα αλμπουμ κανω ολα τα σχετικα και μ ωγαζει ερρορ τυπου οτι δεν εχω κανει αναζητηση φωτο απ το πισι μου η οτι δεν εχω βαλει καθολου φωτο... :-/ μηπως φταιει το ειδος του αρχειου η το μεγεθως του?ξερει κανεις να μ πει??! :mad:
[/amquote]

Ανέφερέ το εδώ πέρα http://www.hairlossgr.com/forum/thread-223.html για να το δει το admin.
 

falakro ftero

New Member
kαποιες φωτο μου!!οι τελευταιοι των μοικανων στο κεφαλι μου :-Ρ


στη πρωτη φωτο η ''χορηστρα'' ειναι απο τον υπνο παιδεια..μου χει κανει στριπ το μαξιλαρι..χαχα
 

falakro ftero

New Member
θα ηθελε καποιος να μου πει ποσα περιπου μοσχευματα θα χρειαστο για πυκνοση μπροστα και κατεβασμα της hair line??και αν και ειμαι fun της fue λογο οτι δν υπαρχει ουλη μετα,εσεις στη δικη μου περιπτωση τι θα κανατε??φιλοι κ οικογενεια με αποθαρυνουν να προχωρησω σε καποια επεμβαση,και να περιμενω καποια χρονακια ακομα γτ δεν εχω μεγαλο προβλημα..τι να κανω?!εγω μετα το καλοκαιρι ελεγα για κυπρο....


Α!και κατι ακομα...χρησιμοποιω σαμπουαν anaphase,το ξερει κανενας,κανει δουλεια,εχει κανενα αξιολογο συστατικο η ειναι φατε ματια ψαρια προιον καλοπισμου δηθεν τριχοπτωσης? :-/
 

MANKAR

Active Member


Α!και κατι ακομα...χρησιμοποιω σαμπουαν anaphase,το ξερει κανενας,κανει δουλεια,εχει κανενα αξιολογο συστατικο η ειναι φατε ματια ψαρια προιον καλοπισμου δηθεν τριχοπτωσης? :-/
[/quote]
[/amquote]

το προ'ι'ον αυτο φιλε ειναι καθαρο φιδακι(μουφα δλδ) !!!μεγαλο προβλημα δεν θα ελεγα οτι εχεις , εισαι ακομα σε αξιοπρεπη επιπεδα , και εγω θα σου προτηνα να το αφησεις για μεταμοσχευση τωρα να δεις που θα καταληξει η τριχοπτωση σου!!
 

falakro ftero

New Member
χμμμ.....!!!!η πλακα ειναι οτι σε 2 δερματολογους που εχω παει,και οι 2 μου προτειναν το ιδιο προιον,ο δευτερος μου ειπε να το βαζω σε συνδιασμο με ακομα ενα σαμπουαν που λεγετε azyrox το οποιο για ενα περιεργο λογο δεν υπαρχει πλεον στο φαρμακειο...!!Μανκαρ τι σαμπουαν θα μου προτεινες,δν θελω κατι πολυ δυνατο,ουτε κατι μουφα εντελως οπως αυτο που εχω τωρα...οχι οτι θα κανω κανενα θαυμα με ενα σαμπουαν αλλα ειναι κατι που δν το βλεπω σα θεραπεια και μπορω να το εχω χωρις κοπο στη καθημερινοτητα μου..!
Απο τριχοπτωση οντως δεν ειμαι σε τρελο επιπεδο,αλλα εχω καταντισει αηδια να ψαχνω στη καφετερια τη καρεκλα που δεν εχει σποτακι απο πανω για να κατσω,και γενικα μεχρι λιγα χρονια πριν ειχα μαλλι για 2 κεφαλια και η αλλαγη αυτη με εχει στειλει...ειμαι 25 και τωρα το θελω το μαλλι,στα 40 μου δεν νομιζω να τρελενομε τοοσο,αλλα αν κανω κατι τωρα με μεταμοσχευσεις δεν ξερω τι απαιτησεις θα εχω μελλοντικα και αν κρινο απο το πατερα μου που ειναι κατηγορια 5 η 6 θα εχω αναγκη για 2 η και περισσοτερες διορθοτικες για να μη μου μεινει μονο μια μπροστινη ''φρατζα'' απο ενδεχομενη επεμβαση μεσα στο επομενο ετος..!!ΝΑΙ το ξερω εχω ενα προβλημα αποφασης...!!!ευχαριστω για την απαντηση περιμενω κ μια προταση για σαμπουαν!!! :)
 

Souzie

Member
[amquote]
falakro ftero είπε:
θα ηθελε καποιος να μου πει ποσα περιπου μοσχευματα θα χρειαστο για πυκνοση μπροστα και κατεβασμα της hair line??και αν και ειμαι fun της fue λογο οτι δν υπαρχει ουλη μετα,εσεις στη δικη μου περιπτωση τι θα κανατε??φιλοι κ οικογενεια με αποθαρυνουν να προχωρησω σε καποια επεμβαση,και να περιμενω καποια χρονακια ακομα γτ δεν εχω μεγαλο προβλημα..τι να κανω?!εγω μετα το καλοκαιρι ελεγα για κυπρο....


Α!και κατι ακομα...χρησιμοποιω σαμπουαν anaphase,το ξερει κανενας,κανει δουλεια,εχει κανενα αξιολογο συστατικο η ειναι φατε ματια ψαρια προιον καλοπισμου δηθεν τριχοπτωσης? :-/


[/amquote]
Φαλακρό Φτερό,

Θα πρέπει να ακολουθήσεις μια συντηρητική προσέγγιση για την αποκατάσταση των μαλλιών σου. Πάντως σίγουρα δε χρειάζεται κατέβασμα η hairline σου, διότι αν κάνεις μεταμόσχευση η hairline που θα τοποθετήσεις τώρα, θα είναι ίδια και για τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής σου. Άρα θα πρέπει να συμβιβαστείς από τώρα με μια πιο ώριμη εμφάνιση.

Θεωρώ ότι είναι νωρίς ακόμη να προχωρήσεις με μεταμόσχευση, απαραίτητο δε να κρατήσεις τα υφιστάμενα μαλλάκια με φίνα και μίνοξ.

Αν αποφασίσεις τελικά να προχωρήσεις με μεταμόσχευση θα πρέπει να γνωρίζεις ότι έστω και αν καλύψεις την μπροστινή περιοχή που έχει αραιά μαλλιά, φαίνεται ότι τα αραιά μαλλιά που έχεις ήδη, θα πέσουν και πολύ πιθανό το αραίωμα να προχωρήσει και πιο πίσω.

Δοκίμασε για λίγους μήνες τη θεραπευτική αγωγή και να γίνει μια επαναξιολόγηση σε λίγους μήνες.

Αυτή είναι η γνώμη μου.
 

falakro ftero

New Member
οκ!!το πηρα αποφαση..το αφηνω για τωρα σε 1-2 χρονακια αναλογα με την εξεληξη μου(για να με σπρωχνουν ολοι προς τα εκει δε θα νε τρελοι!)!!Οσο για το που, εχω ψιλοκαταληξει ευχομε να μην εχει γινει χαμος μεχρι τοτε και να αναγκαστω να αναθεωρησω!!!

ΣΟΥΖΗ ευχαριστω για τις συμβουλες,αλλα αγωγη δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ακολουθησω,εκτος και αν αυτη ειναι για ορισμενο διαστημα και δν χρειαζετε να την επαναλαβω!!Οσο για hair line ισως κακως χρησιμοποιησα τον ορο αυτο γτ δεν ειμαι σιγουρος αν γνωριζω το περιεχομενο του επακριβως!Διευκρινιζω,οτι ενοουσα τα σημεια αριστερα κ δεξια πανω,να τα πω ''αετοματα''??!Το σημειο που τελειωνουν τα μαλλια μου πανω απο το κουτελο αν και εχει ανεβει κανα δυο ποντους απο τα μαλλια που ειχα δεν θεωρω οτι ειναι προβληματικο κ δεν σκοπευα να το ''κατεβασω''....αν διαφωνεις και με την αναδιατυποση μου τοτε πολυ θα ξενερωσω..ειλικρινα!!θα ηθελα τη γνωμη σου παντως γιατι το θεμα ειναι οταν ερθει η ωρα να γινουν σωστα πραματα και οχι τρελες!
 

crossfire

Well-Known Member
falakro ftero είπε:
αγωγη δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ακολουθησω

Αμα δεν εχεις σκοπο να ακολουθησεις καμμια αγωγη τοτε μην κανεις ουτε μεταμοσχευση....συμβιβασου με το παρων και το μελλοντικο norwood 5
Φιλε μου,2 λυσεις υπαρχουν.....ή μπαινεις στο χορο και χορευεις ή αστο να παει στην ευχη του θεου προς το παρων
 
Μπλουζα