Κάποια κλινική στη θεσσαλονίκη;

spi

Well-Known Member
Σίγουρα θα είναι μια δυσκολη απόφαση. Πέραν των δύο κλινικών που έτσι κι αλλιώς ήταν οι επιλογές μου υπαρχει καμία αλλη εδώ Θεσσαλονίκη για να ρωτήσω; Αξιοπιστη και βάσει εμπειριών σας. Γι αυτές έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ βέβαια κυρίως Αθήνα δε ξέρω αν είναι οι ίδιο γιατροί στις επεμβάσεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Ενω τα περιστατικα της ahc εχουν ολα hairline και μαλιστα με καλυτερες πυκνοτητες.

Ειδικά κάποιες από τις hairline της a$c είναι λες και αγοράζεις τον John John με την Μπι μπι μπο και την Μπάρμπι μαζί, σχεδιασμός για κλάματα και τρίχες σούζα. Ευτυχώς δεν είναι όλες τους οι χερλαιν έτσι αλλά και μία μόνο εμένα μου φτάνει για να με φοβίσει.
 

spi

Well-Known Member
Είχα αφήσει πίσω την σκέψη για μμ αλλά πλέον έχω φτάσει σε ένα σημείο που δεν χωράει αναβολή κατά την άποψη μου. Όπως είπα οι εγχώριες κλινικές είναι μονόδρομος για μένα για διάφορους λόγους. Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι λίγο από όσα έχω δει αλλά υπάρχουν και πολύ καλά αποτελέσματα που με ενθαρρύνουν. Η απώλεια μαλλιών δεν έχει προχωρήσει γενικά είναι σταθερή αλλά φοβαμαι για το σοκλος αλλά και για το ότι η δοτρια δεν νομίζω πως είναι η καλύτερη. Βέβαια έτσι ήταν τα μαλλιά μου πάντα. Αυτό που ουσιαστικά θέλω είναι να διορθώσω hairline και να κλείσω λίγο κροτάφους, που έτσι κι αλλιώς από πάντα είχα ανοιχτούς σαν σχημα. Θεωρώ πως γενικά η τριχόπτωση μου έχει σταθεροποιηθεί και στο σόι ο θείος μου έχει.λιγα μαλλιά όπως και ο αδερφός μου αλλά κανείς τους δεν τα έχασε σε μεγάλο βαθμό απλά υποχώρησε η hairline και έχουν ένα μικρό μπιφτέκι. Βέβαια αν δείτε τον πατέρα μου θα πάθετε πλάκα 67 χρόνων χοντρή τρίχα ίσια hairline και ούτε φαίνεται δέρμα (μα κανένα παιδί δεν πήρε τίποτα από αυτο ). Μήπως υπάρχει κάποιος γιατρός που θα πρέπει να ζητήσω στις κλινικές της Θεσσαλονίκης;
 

spi

Well-Known Member
Δεν ξέρω που θα πάω ήδη γράφω από εδώ μέσα όσα μπορώ για να ρωτήσω στις κλινικές που θα πάω να δω τι θα μου πουν
 

makis25

Well-Known Member
στη προηγουμενη σελιδα ειδα πως σου ειχα απαντησει το μαρτιο και ειδα πως πλεον εβαζες 2 φορες τη μερα ρεγκειν . Συνεχιζω να εχω την ιδια αποψη που ειχα και το μαρτιο . Απο τη στιγμη που βαζεις μονο ρεγκειν , πηγαινε dhi και να εισαι συντηρητικός στις απαιτησεις σου .
 

spi

Well-Known Member
Ναι είμαι συντηρητικός στις απαιτήσεις μου θέλω όμως να γεμίσω στην Α περιοχή με ένα εύλογο αριθμό τριχών. Δεν θέλω να γίνω 15αρης απλά θέλω να κατέβει λίγο και να πυκνώσει η περιοχή. Βοηθάει πιστεύω ότι είμαι καστανός και ανοιχτόχρωμος
 

crossfire

Well-Known Member
Ούτε αυτό είναι τόσο εφικτό αλλά το συζητάω αν μπορεί κάποια άλλη κλινική από αυτές τις δύο που υπάρχουν να μου δώσει κάτι καλυτερο

Η μεταμόσχευση δεν είναι απλό πράγμα.....πρέπει να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε συνυπολογίζοντας το μπάτζετ μας.
Αν δεν ακολουθήσουμε ένα δύο πραγματακια τότε καλύτερα να μην κάνουμε καθόλου διότι η ζημιά θα είναι μεγαλύτερη.
Γνώμη μου ότι η Ελλάδα δεν είναι για μεταμόσχευση......ξεκινάμε από εκεί καταρχήν .
Αν όμως κάποιος θέλει Ελλάδα οπωσδήποτε τότε υπάρχουν δύο κλινικές που έχουν δείξει κάποια αποτελέσματα......d@i και βεκ@ης.
Ψαξτους, δες ποιοι γιατροί τους έχουν καλά αποτελέσματα για να ζητήσεις τους ίδιους όταν χρειαστεί .
Εννοείται ότι πρέπει να έρθεις Αθήνα......δηλαδή αν ήσουν στα Τρίκαλα θα έψαχνες κάποιον ντόπιο;
Υπάρχει κόσμος που κάνει ταξίδια σε όλο τον κόσμο μόνο για consultations ......πόσο μάλλον για να κάνεις την επέμβαση.
Αν σκέφτεσαι έτσι καλύτερα να μην κάνεις.
 
  • Like
Reactions: tol

Harris_G

Well-Known Member
Χωρίς να θέλω να σου πάω κόντρα απλά επειδή και γω είχα βάλει κάποια "Φίλτρα" τα οποία άρθηκαν όλα ανεξαιρέτως, προσπάθησε και να μπεις σε αεροπλάνο και να δεις με άλλο μάτι την περίπτωση του εξωτερικού. Minimum η Κύπρος η οποία δίνει σούπερ τιμές πλέον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Χωρίς να θέλω να σου πάω κόντρα απλά επειδή και γω είχα βάλει κάποια "Φίλτρα" τα οποία άρθηκαν όλα ανεξαιρέτως, προσπάθησε και να μπεις σε αεροπλάνο και να δεις με άλλο μάτι την περίπτωση του εξωτερικού. Minimum η Κύπρος η οποία δίνει σούπερ τιμές πλέον.
Δεν είναι το θέμα να μου πας κόντρα. Δυστυχώς σε αεροπλάνο ΔΕΝ μπαίνω όσο κι αν ακούγεται κάπως. Φυσικά και η Αθήνα δεν είναι κάπου που δεν μπορώ να πάω εννοείται πως αν δεν βρω κάποιον εδώ που να μου κάνει το κλικ ή αν ζητήσω κάποιον συγκεκριμένο και δεν μπορει να έρθει Θεσσαλονίκη θα πάω Αθήνα. Εξάλλου το ότι έχω πάρει την απόφαση να κάνω μεταμόσχευση αυτό δεν σημαίνει πως θα την κάνω έτσι κι αλλιώς με όποιον να είναι απλά για να την κανω. Θα γίνει μόνο αν νιώσω έτοιμος και νιώσω να αποκτω εμπιστοσύνη με αυτόν που θα καθίσει απέναντι μου και να μου "πουλήσει" την δουλειά του. Απλά θέλω αν κάποιοι έχουν να προτείνουν κάτι. Βέβαια και έχω ψάξει αρκετά και έχω κατασταλάξει σε 2-3 επιλογες. Εννοείται πως αν δεν υπήρχαν αυτές οι "δεσμεύσεις" απο μένα το εξωτερικό και δη η Κύπρος θα ήταν η επιλογή μου
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε απ´οσο γνωρίζω και η Ahc αλλα και η dhi εχουν κλινικές στη Θεσσαλονίκη , αυτές ειναι οι επιλογές σου αφού υπαρχουν δυσκολίες όσον αφορά τη μετακίνηση ,budget etc .
Εχεις την επιλογή πιστεύω να ζητήσεις κάποιο συγκεκριμένο γιατρό (dhi) η νοσοκόμα απο την Ahc .
Η dhi θα σου πουλήσει τρίχες και σίγουρα δυο συνεδρίες για να καλύψεις τη ζωνη Α και το δέσιμο με τη ζωνη Β , θα σου κανουν καλύτερη ανάλυση δοτριας σε σχεση με την Ahc και σίγουρα θα σου βγει πιο ακριβα .3500+ .
Στην Ahc με μια συνέδρια θα σου βάλουν 2500 μοσχευματα θα πληρώσεις 2500-3000 θα εχεις μάλλον καλή φυτρωση αλλα με ρίσκο η διαχείριση της δοτριας , κατι που θα πρεπει να σε απασχολήσει εξίσου με τη φυτρωση επειδή η αραίωση σου ειναι μεγάλη και η ηλικια σου μικρή .
Καλή τύχη σε οτι επιλέξεις .
 

spi

Well-Known Member
Φίλε απ´οσο γνωρίζω και η Ahc αλλα και η dhi εχουν κλινικές στη Θεσσαλονίκη , αυτές ειναι οι επιλογές σου αφού υπαρχουν δυσκολίες όσον αφορά τη μετακίνηση ,budget etc .
Εχεις την επιλογή πιστεύω να ζητήσεις κάποιο συγκεκριμένο γιατρό (dhi) η νοσοκόμα απο την Ahc .
Η dhi θα σου πουλήσει τρίχες και σίγουρα δυο συνεδρίες για να καλύψεις τη ζωνη Α και το δέσιμο με τη ζωνη Β , θα σου κανουν καλύτερη ανάλυση δοτριας σε σχεση με την Ahc και σίγουρα θα σου βγει πιο ακριβα .3500+ .
Στην Ahc με μια συνέδρια θα σου βάλουν 2500 μοσχευματα θα πληρώσεις 2500-3000 θα εχεις μάλλον καλή φυτρωση αλλα με ρίσκο η διαχείριση της δοτριας , κατι που θα πρεπει να σε απασχολήσει εξίσου με τη φυτρωση επειδή η αραίωση σου ειναι μεγάλη και η ηλικια σου μικρή .
Καλή τύχη σε οτι επιλέξεις .
Η αραίωση είναι μεγάλη αλλά σταθερή εδώ και 2 χρόνια. Δεν χάνω πολύ έδαφος έως καθόλου. Όπως είπα και πριν η δοτρια είναι αυτή που με πρόβληματιζει όχι μόνο σε αυτά που μπορεί να μου δώσει αλλά και για το πώς θα είναι μετά. Πιστεύω πως μπορώ να ζητήσω κάποια πράγματα παραπάνω από αυτά που έχω μάθει εδώ στις κλινικές χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα τα πάρω, εξάλλου δεν έχω να χάσω και κάτι αν συζητηθούν. Σύμφωνα με το οικογενειακό ιστορικό το καλό είναι ότι μάλλον δεν θα χάσω (πολύ) περισσότερο έδαφος στο μελλον, εξάλλου όσοι με βλέπουν γνωστοί στην πάροδο του χρόνου μου λένε ότι είμαι έτσι εδώ και χρόνια. Βέβαια αυτο πρακτικα δεν σημαίνει και τίποτα. Πάντως ανάμεσα στα μαλλιά μου έχω πολλές μικρές ξανθές τρίχες οι οποίες δεν λένε να αναπτυχθούν, και αυτό δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι ή αν επηρεαστούν από την μεταμόσχευση. Θα χρειαστώ τύχη είναι η αλήθεια και σε ευχαριστώ για την ευχή φίλε μου. Είστε ο καλύτερος οδηγός όλοι σας εδώ μεσα
Edit: αυτό που μου δίνει κουράγιο είναι ότι εδώ μέσα έχω δει περιπτώσεις χειρότερες απο τις δικές μου να μεταμορφώνονται (σαφώς και το αντίστροφο). Αυτό που με αποθαρρύνει όμως είναι η δοτρια μου που δεν ξέρω πως είναι απλά κι εγώ δεν την νιώθω τούμπανο. Π
 
Τελευταία επεξεργασία:

gerassis

Well-Known Member
Θα σου έλεγα να κατέβεις Αθήνα στην κλινική του Αναστασάκη. Λόγω περιορισμένης δότριας θα σου κανει συνδιασμό FUT & FUE για την λήψη όσο των δυνατόν περρισοτέρων μοσχευμάτων. Έχει δώσει πολύ καλά αποτελέσματα και σίγουρα θα σου προτείνει αυτός την καλύτερη δυνατή λυση. Η επίσκεψη πληρώνεται αλλά το ποσό αφαιρειται αν αποφασίσεις μμ εκεί. Αλλιώς περιμένεις πότε θα έρθει ο Γεωργίου (απο την Κυπρο) Θεσσαλονίκη. Μεγάλη προσοχή στα μεγάλα λόγια κλινικών της πόλης μας. Έχεις μόνο μια ευκαιρία να δεις αποτέλεσμα και αυτό γιατι η δότρια σου φαίνεται αραιη.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Θα σου έλεγα να κατέβεις Αθήνα στην κλινική του Αναστασάκη. Λόγω περιορισμένης δότριας θα σου κανει συνδιασμό FUT & FUE για την λήψη όσο των δυνατόν περρισοτέρων μοσχευμάτων. Έχει δώσει πολύ καλά αποτελέσματα και σίγουρα θα σου προτείνει αυτός την καλύτερη δυνατή λυση. Η επίσκεψη πληρώνεται αλλά το ποσό αφαιρειται αν αποφασίσεις μμ εκεί. Αλλιώς περιμένεις πότε θα έρθει ο Γεωργίου (απο την Κυπρο) Θεσσαλονίκη. Μεγάλη προσοχή στα μεγάλα λόγια κλινικών της πόλης μας. Έχεις μόνο μια ευκαιρία να δεις αποτέλεσμα και αυτό γιατι η δότρια σου φαίνεται αραιη.
Τίμια λύση σε μεγάλο βαθμό για Ελλάδα ο Αναστασάκης.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η fut ειναι τελειωμενη μεθοδος. Με το μικρο προβλημα που εχει ο φιλος σιγα μην παει να κανει στριπ να εχει ραμματα και ουλη για μια ζωη. Να πας στις κλινικες της θεσσαλονικης ahc και dhi και να ζητησεις οποιον θες να σου κανει τη μεταμοσχευση. Υπαρχει η δυνατότητα να σου στειλουν αυτον που θες και οχι να πας εσυ Αθηνα. Ενας φιλος μου και ο ξαδερφος μου εκαναν στην ahc θεσσαλονικης και ζητησαν την ιδια κοπελα που ειχε κανει και εμενα. Ετσι εγινε και δεν χρειαστηκε να πανε στην Αθηνα. Πηγαινε και μιλα με αυτες τις κλινικες η hairline θελει και μια σχετικη πυκνότητα για να δειχνει ωραια.
 

gerassis

Well-Known Member
Ο συνδιασμός FUT & FUE δίνει τα μέγιστα μοσχεύματα που μπορεί να πάρει κάποιος ιδίως αν έχει αδύναμη δότρια. Επίσης η FUT που θα γίνει από εναν καλό γιατρό δίνει πολύ μεγαλύτερο ποσοστό φύτρωσης από τη FUE. Μόνο για Hairline δειχνει να θέλει 2000 grafts. Να μην ενισχύσει και την κορυφή που αδειάζει? Ας πάρει την γνώμη των ειδικών καλύτερα γιατί μόνο μια επέμβαση τον βλέπω να μπορει να κάνει. Φαίνεται λεπτή αδύναμη τρίχα και όχι τόσο γεμάτη δότρια. Ας πάει σε μια σοβαρή κλινική για διάγνωση και ας μας πει μετά αν θελει τη γνώμη μας.
 

spi

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι θέλω τώρα να φτιάξω μόνο hairline και να την πύκνωσω λίγο και όχι τόσο κορυφή που μπορώ να καλύψω με τοπικ αλλά ούτε και με καίει αυτή την στιγμή ιδιαίτερα. Εκεί είναι σταθερή η κατάσταση εδώ και πάνω από μια 5ετια. Φυσικά και σκέφτομαι μετά να κάνω και για εκεί κάτι αλλά προέχει το μπροστά. Θα συζητήσω με τις κλινικές και θα σας πω όλες τις λεπτομέρειες εδώ στο νήμα. Όπως και αν προχωρήσω εννοείται θα το παρουσιάσω. Θα ρίξω φυσικά και άλλο διάβασμα γιατί σκοπεύω αρχές Σεπτεμβρη να πάω να μιλήσω και γύρω τέλη Οκτώβρη με Νοεμβρίο να μπω
 
Μπλουζα