Κάποια κλινική στη θεσσαλονίκη;

spi

Well-Known Member
Καλησπέρα σας
Σας διαβάζω πολλά χρόνια και έχω πολλές φορές προσπάθησει να κάνω τις θεραπειες και τις συμβουλές σας. Τον τελευταίο καιρό όμως έχω πάρει την κάτω βολτα ασχημα και σκεφτομαι σοβαρά την μμ. Έχω προβλημα hairline κροτάφους πάνω και γενικά δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση. Θα ανεβάσω και φωτογραφίες πιο μετά.
Στο δια ταύτα υπάρχει καμία κλινική στην Θεσσαλονίκη που θα μπορούσε να μου κάνει κάποια καλή δουλειά ή είναι μονοδρομος να πάω Αθήνα; Για εξωτερικο δυστυχώς δεν μπορώ να διαθεσω ούτε χρήματα ούτε χρόνο. επίσης δεν μπαίνω σε αεροπλάνα. Κάθε συμβουλή δεκτη
Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Καλησπέρα σας
Σας διαβάζω πολλά χρόνια και έχω πολλές φορές προσπάθησει να κάνω τις θεραπειες και τις συμβουλές σας. Τον τελευταίο καιρό όμως έχω πάρει την κάτω βολτα ασχημα και σκεφτομαι σοβαρά την μμ. Έχω προβλημα hairline κροτάφους πάνω και γενικά δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση. Θα ανεβάσω και φωτογραφίες πιο μετά.
Στο δια ταύτα υπάρχει καμία κλινική στην Θεσσαλονίκη που θα μπορούσε να μου κάνει κάποια καλή δουλειά ή είναι μονοδρομος να πάω Αθήνα; Για εξωτερικο δυστυχώς δεν μπορώ να διαθεσω ούτε χρήματα ούτε χρόνο. επίσης δεν μπαίνω σε αεροπλάνα. Κάθε συμβουλή δεκτη
Ευχαριστώ

Διαλεξε και παρε. Απο ολα εχει στη θεσσαλονικη. Κανε την ερευνα σου δες και τα αποτελεσματα μεταμοσχευσεων στο φορουμ διαβασε την πορεια τους και θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις και στη δικη σου περιπτωση.
Βαλε και καμια φωτογραφια αν θες να ακουσεις και καποιες γνωμες. ;)
 

spi

Well-Known Member
Να πω ότι είμαι 30.5 χρόνων είχα αρχίσει Regaine όταν είχα πάει στρατο πριν 3.5 χρόνια και είδα τρομερή βελτίωση τόση που κάποιοι δεν το πιστεύαν
Έκανα το λάθος να την διακόψω για 5 μήνες και από τότε δεν διορθώνεται η κατάσταση. Τον τελευταίο μήνα βλέπω παρά πολλές τρίχες να πέφτουν και η ψυχολογία μου έχει πέσει απίστευτα.
Εδώ διαβάζω για πολλες καλές κριτικές για DHI αλλά για αθηνα οπότε δεν ξέρω τι παίζει με θεσσαλονικη
 

dimitris50423

Well-Known Member
Χρειαζεσαι η μια συνεδρια στην ahc με 2500 μοσχευματα η δυο συνεδριες dhi περιπου στα ιδια μοσχευματα.
Εγω στη θεση σου θα εφτιαχνα hairline και πισω απο αυτην μπαινοντας και στα δικα σου μαλλια σε καποια σημεια. Πισω θα ελεγα να μην πειραξεις ακομη. Εχεις αρκετο μαλλι. Στο μελλον αν χρειαστει βλεπεις.
Θελεις καλη πυκνότητα μπροστά για να ξεμπερδεψεις με τη μια. Με λιγα λογια πας να φτιαξεις ολη τη μοστρα. Αυτο που βλεπει καποιος κατευθειαν και θα αλλαξει η εμφανιση σου.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Συμφωνω με dimitris50423 για τον σχεδιασμο αλλα για τα grafts φοβαμαι οτι θα χρειαστει ο φίλος αρκετα παρα πανω και θα πρεπει να υπολογιζει σιγουρα σε 2μμ ισως και σε 3η αναλογος βρβαια την δοτρια του και φυσικα της προσδοκιες που εχει!
 

tol

Well-Known Member
Εδώ διαβάζω για πολλες καλές κριτικές για DHI
Φιλε μου, μαλλον εχεις διαβασει λιγες ωρες και αποσπασματικα τα σχολια μελων του forum......αλλιως δεν εξηγειται το αυθαιρετο συμπερασμα που εβγαλες για την DHI.

Αν διαβασεις ενδελεχως τα νηματα μεταμοσχευσεων, τοτε θα καταλαβεις οτι η DHI ειναι μια κλινικη περιορισμενων δυνατοτητων. Σε καμια περιπτωση δεν μπορει να προσφερει καλη πυκνοτητα. Τα μονα θετικα στοιχεια ειναι η καλη διαχειριση της δοτριας και η φυσικοτητα.

Εξ ιδιας πειρας λοιπον θα σε συμβουλευα, αν τελικα επιλεξεις τη συγκεκριμενη κλινικη, να εχεις χαμηλα τον πηχυ των προσδοκιων σου, "να κρατας μικρο καλαθι", για να μην απογοητευθεις.

Σου ευχομαι να κανεις την καλυτερη δυνατη επιλογη και να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα.
 

spi

Well-Known Member
Και εγώ νομίζω πως θα χρειαστώ περισσότερα για μπροστά έχω αυτή την εντύπωση. Θα ανεβάσω φωτό πιο μετά για να δείτε και την δοτρια
 

spi

Well-Known Member
Φιλε μου, μαλλον εχεις διαβασει λιγες ωρες και αποσπασματικα τα σχολια μελων του forum......αλλιως δεν εξηγειται το αυθαιρετο συμπερασμα που εβγαλες για την DHI.

Αν διαβασεις ενδελεχως τα νηματα μεταμοσχευσεων, τοτε θα καταλαβεις οτι η DHI ειναι μια κλινικη περιορισμενων δυνατοτητων. Σε καμια περιπτωση δεν μπορει να προσφερει καλη πυκνοτητα. Τα μονα θετικα στοιχεια ειναι η καλη διαχειριση της δοτριας και η φυσικοτητα.

Εξ ιδιας πειρας λοιπον θα σε συμβουλευα, αν τελικα επιλεξεις τη συγκεκριμενη κλινικη, να εχεις χαμηλα τον πηχυ των προσδοκιων σου, "να κρατας μικρο καλαθι", για να μην απογοητευθεις.

Σου ευχομαι να κανεις την καλυτερη δυνατη επιλογη και να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα.
Δεν ειπα φυσικά ότι θα πάω εκεί τυφλά. Φυσικά και θα ψάξω και θα ρωτήσω κι εδώ τους έμπειρους. Θα ανεβάσω τις φωτογραφίες και θέλω αν μπορεί κάποιος να μου πει πως να διαχειριστω την κουβεντα με τον γιατρό τι να προσέξω σε χρήματα σε τεχνικη σε τρίχες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Αν ψαχνεσαι ακόμα και στο θέμα της τεχνικής δηλαδη fue ή fut σημαίνει πως εισαι πολύ χαμηλά ακόμα στο θέμα της ενημέρωση ,πιθανόν σε αυτό να σε μπερδευουν και διάφορα διαφημιστικά που πετάγονται όπως είχα παλιά και εγώ που αναλύουν τις τεχνικές.
Σε κάθε περίπτωση και εγω θεωρω πως η advance θα σε καλύψει πολύ καλύτερα σε αυτό που χρειάζεσαι σαν αποτέλεσμα.
 

spi

Well-Known Member
Δεν με παίρνει για εξωτερικό από πολλές αποψεις. Απλά ρωτάω για να ξέρω πως να το διαχειριστω.
Το απόγευμα θα ανεβάσω και φωτογραφίες της δοτριας.
Να επαναλάβω ότι δεν έχω καταληξει πουθενα για αυτό και άνοιξα το thread
 

Tsek

Well-Known Member
Τα πλαϊνά σου ειναι αδύναμα και στο μέλλον θα κατεβει χαμηλά προς τα πισω.
Οτι κάνεις συντηρητικά. Μην κατεβάσεις hairline και κροταφους. Οτι και οσο χρειαζεται μόνο
 

makis25

Well-Known Member
αν ειναι να διαλεξεις αναμεσα σε advanced hair clinics και dhi , θεσσαλονικη , με πονο καρδιας θα σου ελεγα καλυτερα να πας dhi για 2 λογους . Η διαχειρηση της δοτριας ειναι ο ενας πολυ σημαντικος λογος . Σε οσες φωτογραφιες εχω δει δοτριες , οτιδηποτε απο 3 σκαλα κουρεμα και κατω , η dhi ειναι πολυ ανωτερη στο πως φαινονται οι δοτριες . Πρεπει να εχεις την επιλογη στο μελλον να τα κουρευεις οσο κοντα θες χωρις να φαινονται προβληματα στη δοτρια . Τουλαχιστον για εμενα ειναι κριτηριο αυτο . Το δευτερο ειναι πως οι hairline της advanced μου φαινονται καθετες , τα μοσχευματα τα τοποθετουν ετσι που αναγνωριζεις ευκολα τη μεταμοσχευση . Το εχω σχολιασει πολλες φορες , για την γωνια τοποθετησης στις κλινικες του βεκρη . Ναι στη dhi κατα πασα πιθανοτητα θα εχεις ενα αραιο αποτελεσμα , αλλα θα μοιαζει πιο φυσικο , τουλαχιστον στα δικα μου ματια , απο οσα περιστατικα εχουν παρουσιαστει εδω μεσα . Αυτα τα δυο πρεπει να τα διορθωσει ο βεκρης ( λαθος γωνια μοσχευματων , πολυτριχα στη hairline , pattern εξαγωγης στη δοτρια ) και μετα ανετα θα προτεινα advanced . Μιας και εισαι μικρος ακομη και απο οτι καταλαβα δεν παιρνεις φαρμακα θεραπειες , ειναι πολυ καλη ιδεα να κινηθεις συντηρητικα . Εγω στη θεση σου , αν ηταν να διαλεξω αναμεσα σε αυτες τις δυο , θα πηγαινα dhi . Στη θεσσαλονικη δε ξερω καμια αλλη κλινικη με αποτελεσματα γνωστα προς το παρόν .
 

spi

Well-Known Member
Συνεχίζω ρεγκειν και πλέον βάζω 2 φορές την μερα
Θέλω να κατεβάσω hairline 2 εκατοστά και λίγο κροτάφους όχι κάτι τρομερό είναι η αληθεια
 

dimitris50423

Well-Known Member
αν ειναι να διαλεξεις αναμεσα σε advanced hair clinics και dhi , θεσσαλονικη , με πονο καρδιας θα σου ελεγα καλυτερα να πας dhi για 2 λογους . Η διαχειρηση της δοτριας ειναι ο ενας πολυ σημαντικος λογος . Σε οσες φωτογραφιες εχω δει δοτριες , οτιδηποτε απο 3 σκαλα κουρεμα και κατω , η dhi ειναι πολυ ανωτερη στο πως φαινονται οι δοτριες . Πρεπει να εχεις την επιλογη στο μελλον να τα κουρευεις οσο κοντα θες χωρις να φαινονται προβληματα στη δοτρια . Τουλαχιστον για εμενα ειναι κριτηριο αυτο . Το δευτερο ειναι πως οι hairline της advanced μου φαινονται καθετες , τα μοσχευματα τα τοποθετουν ετσι που αναγνωριζεις ευκολα τη μεταμοσχευση . Το εχω σχολιασει πολλες φορες , για την γωνια τοποθετησης στις κλινικες του βεκρη . Ναι στη dhi κατα πασα πιθανοτητα θα εχεις ενα αραιο αποτελεσμα , αλλα θα μοιαζει πιο φυσικο , τουλαχιστον στα δικα μου ματια , απο οσα περιστατικα εχουν παρουσιαστει εδω μεσα . Αυτα τα δυο πρεπει να τα διορθωσει ο βεκρης ( λαθος γωνια μοσχευματων , πολυτριχα στη hairline , pattern εξαγωγης στη δοτρια ) και μετα ανετα θα προτεινα advanced . Μιας και εισαι μικρος ακομη και απο οτι καταλαβα δεν παιρνεις φαρμακα θεραπειες , ειναι πολυ καλη ιδεα να κινηθεις συντηρητικα . Εγω στη θεση σου , αν ηταν να διαλεξω αναμεσα σε αυτες τις δυο , θα πηγαινα dhi . Στη θεσσαλονικη δε ξερω καμια αλλη κλινικη με αποτελεσματα γνωστα προς το παρόν .

Αν καταφερει ομως η dhi να του δωσει hairline. Γιατι η hairline ειναι το πιο αδυναμο σημειο τους. Ενω τα περιστατικα της ahc εχουν ολα hairline και μαλιστα με καλυτερες πυκνοτητες.
 
Μπλουζα