ΙΟΥΛΙΟΣ, a step towards the dream, dr Jose Lorenzo, fue, 2601 grafts, 16/09/2021,(1st operation)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντα οι πλαινές τρίχες ασπρίζουν πιο γρήγορα σε σχέση με τις πίσω. Σε εμένα οι περισσότερες άσπρες είναι πλάγια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Στην δική μου περίπτωση του είπα να δείξει προτίμηση στις μαύρες για την λήπτρια αφού είχα επιλογή.
κυκλοφορεί βίντεο από Λορέντζο? όπου μεταμοσχευσε μικρο αριθμό λευκών σε συγκεκριμένα σημεία κ φύτρωσαν μαύρες.
 

karaflomallias

Active Member
έχει αναφερθεί σε διάφορα νήματα ότι υπάρχει μια δυσκολία στο extraction όταν είναι να γίνει από "λευκή" περιοχή γιαυτό και κάποιοι γιατροί βάφουν το συγκεκριμένο σημείο ... μήπως λοιπόν λόγω αυτού όταν γίνεται το extraction προτιμώνται εκ των πραγμάτων οι τρίχες που δεν έχουν ασπρίσει ακόμα ;
 

karaflomallias

Active Member
Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Στην δική μου περίπτωση του είπα να δείξει προτίμηση στις μαύρες για την λήπτρια αφού είχα επιλογή.
δεν πήγε καν το μυαλό μου ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ... θα το είχα ζητήσει και γω... θα το ζητήσω τουλάχιστον στο touch up αν και εφόσον κάνω...
 

pagouras

Well-Known Member
Με κάλυψε ο Cvial!
Ωστόσο,αν μου βγει το πλάνο ξεπερνάω λίγο τα νούμερα που ανέφερε.
Αν στο τέλος είμαι κάπως έτσι θα είμαι ευχαριστημένος!
Iουλιε με ποιο προγραμμα εφτιαξες τις φωτο . σου ευχομαι ολοψυχα το τελικο αποτελεσμα να ειναι καλυτερο και απο τις προσδοκιες σου
 

oreo

Well-Known Member
Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Στην δική μου περίπτωση του είπα να δείξει προτίμηση στις μαύρες για την λήπτρια αφού είχα επιλογή.
Έχει ξαναγίνει η ίδια κουβέντα πριν χρόνια, δεν θυμάμαι το νήμα, αλλά όντως λέγατε οτι βγαίνουν πιο μαύρες επειδή ίσως μιμούνται τα χρωματικά χαρακτηριστικά της ά ζώνης.
Μάλλον η αλήθεια βρίσκεται στο γεγονός οτι οι τρίχες απο την safe zone , διατηρούν το πιο σκούρο χρώμα τους , σε πολλές περιπτώσεις ως τα βαθιά γεράματα.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Iουλιε με ποιο προγραμμα εφτιαξες τις φωτο . σου ευχομαι ολοψυχα το τελικο αποτελεσμα να ειναι καλυτερο και απο τις προσδοκιες σου
Σ'ευχαριστώ πολύ!
Τίποτα ιδιαίτερο, μια απλή εφαρμογή smart paint. Με λίγο παιδιάστικο τρόπο το λέω, είναι αυτή με τις τρεις ξυλομπογιές
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Έχει ξαναγίνει η ίδια κουβέντα πριν χρόνια, δεν θυμάμαι το νήμα, αλλά όντως λέγατε οτι βγαίνουν πιο μαύρες επειδή ίσως μιμούνται τα χρωματικά χαρακτηριστικά της ά ζώνης.
Μάλλον η αλήθεια βρίσκεται στο γεγονός οτι οι τρίχες απο την safe zone , διατηρούν το πιο σκούρο χρώμα τους , σε πολλές περιπτώσεις ως τα βαθιά γεράματα.
Τρίχες να βγούνε και ας είναι και κοραλοκεραμιδοκόκκινες :p :p :p Θα τις περιποιηθούμε κανονικά.

Μαθήματα ζωγραφικής το βράδυ
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Την κατέβασα αλλά δεν κατάφερα το παραμικρό :(
Επιλέγεις εικόνα - κοινοποίηση -smart paint - παλέτα: στον κύκλο επιλέγεις το βασικό χρώμα και κατόπιν στο τετράγωνο την αντίστοιχη απόχρωση. (Χρειάζεται λίγη εξάσκηση για κάποιον που δεν γνωρίζει από χρώματα).
Για μαλλιά, επιλέγεις δίπλα από την παλέτα μολύβι μαρκαδόρο: πρώτα ρίχνεις λίγη σκιά με τον αερογράφο, έχει δύο κλίμακες σε συνδυασμό. (Δεν ξεχνάμε την αποχώρηση).
Οι τρίχες γίνονται με τον καφεκόκκινο μαρκαδόρο στη δεύτερη σειρά. Τα λεπτά τριχάκια στο 1 τα υπόλοιπα στο 2 ή 3.
Η παλάμη ζουμάρει και μετακινεί την εικόνα και τα βελάκια αφαιρούν και επαναφέρουν.
Για αποθήκευση στις τρεις κάθετες τελείες πάνω δεξιά (δεν ξέρω πως λέγεται αυτό) Εxportas*.png - ok- ok- έξοδος.

Ζητώ τη συμπάθειά σας αλλά είμαι ο πιο άσχετος από τεχνολογία στο forum:rolleyes:
 

oreo

Well-Known Member
Επιλέγεις εικόνα - κοινοποίηση -smart paint - παλέτα: στον κύκλο επιλέγεις το βασικό χρώμα και κατόπιν στο τετράγωνο την αντίστοιχη απόχρωση. (Χρειάζεται λίγη εξάσκηση για κάποιον που δεν γνωρίζει από χρώματα).
Για μαλλιά, επιλέγεις δίπλα από την παλέτα μολύβι μαρκαδόρο: πρώτα ρίχνεις λίγη σκιά με τον αερογράφο, έχει δύο κλίμακες σε συνδυασμό. (Δεν ξεχνάμε την αποχώρηση).
Οι τρίχες γίνονται με τον καφεκόκκινο μαρκαδόρο στη δεύτερη σειρά. Τα λεπτά τριχάκια στο 1 τα υπόλοιπα στο 2 ή 3.
Η παλάμη ζουμάρει και μετακινεί την εικόνα και τα βελάκια αφαιρούν και επαναφέρουν.
Για αποθήκευση στις τρεις κάθετες τελείες πάνω δεξιά (δεν ξέρω πως λέγεται αυτό) Εxportas*.png - ok- ok- έξοδος.

Ζητώ τη συμπάθειά σας αλλά είμαι ο πιο άσχετος από τεχνολογία στο forum:rolleyes:
Είσαι καλλιτέχνης φίλε , ευχαριστώ :D :D :D
 

oreo

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι ενώ έχω μεράκι μου λείπει το πάθος, για αυτό και θεωρούμαι ένα χαμένο ταλέντο.
Για την ώρα διανύω μία περίοδο σε απόλυτο τέλμα :cool:
Μην πτοείσαι καθόλου, με το που φεύγει το καλοκαιράκι όλοι διανύουμε πτώση
 
Μπλουζα