ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕΤΑΞ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

haircloning....εγώ πάλι θλίβομαι όταν βλέπω άσχημα αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων, άτομα με εμένα μαζί που έχουν παντρευτεί την μινοξιδίλη που επηρεάζει τόσα και τόσα άλλα στον ανθρώπινο οργανισμό και παρόλο αυτά σκύβουμε το κεφάλι...Ακόμα περισσότερο θλίβομαι για την ιατρικά αποδεδειγμένη όπως λες φιναστερίδη σε συνδυασμό με άλλα αντιαδρογόνα που έρχονται σε αντίθεση με την ίδια την αντρική μας φύση και όλα αυτά για λίγα μαλλιά παραπάνω.
Αντίθετα, δεν με θλίβει καθόλου το γεγονός πως άτομα, τολμούν και πειραματίζονται μόνοι τους έξω από το κλασσικό τρυπάκι (που έχει καταξιωθεί από την δήθεν επιστημονική κοινότητα και τους αποφέρει τεράστια κέρδη όλα αυτά τα χρόνια, τα οποία φάρμακα παραμένουν στάσιμα και απ΄οτι φαίνεται θα παραμείνουν για πολλά ακόμα) και μοιράζονται μαζί μας τις προσπάθειές τους και τα αποτελέσματά τους δίχως κανένα απολύτως κέρδος....
Είσαι εντελώς λάθος...αλλά όπως και να χει....άποψή σου και άποψή μου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Scrooge

Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

xDante είπε:
φίλε scrooge βλέπω μια σταθερότητα στην εξέλιξη η οποία ομολογουμένως είναι αργή. Δεν έχω χάσει ούτε μισή τρίχα απο αυτές που βγήκαν και μάλιστα η αιρολ κατά την γνώμη μου βελτιώνει την κατάσταση αν και είναι ακόμη νωρίς (1ος μήνας αιρολ) με αυτή την προσθήκη πιστέυω οτι βελτιώνονται οι μικρές τριχούλες...
Αν θυμάμαι καλά, η Airol είναι μια αλοιφή που έβαζα μικρός για τη θεραπεία της ακμής.
Πώς σου ήρθε να τη χρησιμοποιήσεις για τα μαλλιά ? Το διάβασες κάπου ?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

Scrooge είπε:
[quote author=xDante link=topic=2509.msg55435#msg55435 date=1308852010]φίλε scrooge βλέπω μια σταθερότητα στην εξέλιξη η οποία ομολογουμένως είναι αργή. Δεν έχω χάσει ούτε μισή τρίχα απο αυτές που βγήκαν και μάλιστα η αιρολ κατά την γνώμη μου βελτιώνει την κατάσταση αν και είναι ακόμη νωρίς (1ος μήνας αιρολ) με αυτή την προσθήκη πιστέυω οτι βελτιώνονται οι μικρές τριχούλες...
Αν θυμάμαι καλά, η Airol είναι μια αλοιφή που έβαζα μικρός για τη θεραπεία της ακμής.
Πώς σου ήρθε να τη χρησιμοποιήσεις για τα μαλλιά ? Το διάβασες κάπου ?
[/quote]

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1272.0.html

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php?topic=2819.0

@scrooge να σε ρωτήσω, επειδή ανέφερες ότι την χρησιμοποιούσες στο πρόσωπο, και εγώ απο εχθές άρχισα και την χρησιμοποιώ στο δικό μου πρόσωπο, μήπως γνωρίζεις αν μπορεί να κάνει κάτι για τους ανοιχτούς πόρους?
 

Scrooge

Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

Fenimore είπε:
@scrooge να σε ρωτήσω, επειδή ανέφερες ότι την χρησιμοποιούσες στο πρόσωπο, και εγώ απο εχθές άρχισα και την χρησιμοποιώ στο δικό μου πρόσωπο, μήπως γνωρίζεις αν μπορεί να κάνει κάτι για τους ανοιχτούς πόρους?
Fenimore, δυστυχώς δε μπορώ να σου δώσω απάντηση.
Χρησιμοποιούσα την Airol πριν από 15-20 χρόνια, μαζί με ένα σωρό άλλες κρέμες, αλοιφές και χάπια...
Ειλκρινά, δεν θυμάμαι αν έκανε κάτι για τους ανοιχτούς πόρους.
Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι το χρόνιο πρόβλημα ακμής που είχα, λύθηκε οριστικά μόνο με χάπια ισοτρετινοϊνης (roaccutan).
Sorry που ξεφύγαμε από το θέμα...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

Scrooge είπε:
Fenimore, δυστυχώς δε μπορώ να σου δώσω απάντηση.
Χρησιμοποιούσα την Airol πριν από 15-20 χρόνια, μαζί με ένα σωρό άλλες κρέμες, αλοιφές και χάπια...
Ειλκρινά, δεν θυμάμαι αν έκανε κάτι για τους ανοιχτούς πόρους.

Δεν πειράζει φίλε μου, ευχαριστώ που απάντησες.
 

Hairboost

Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

πως παει η μαχη με το οξυζενε ? βγαινει καμια τριχα δυνατη ?
 

g-tsak

New Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

@Dante ξέρεις τι ήθελα να σου πω και το είχα ξεχάσει... να μην βάζεις airol και μετά να εκτείθεσαι στον ήλιο... μου είχε πει η δερματολόγος μου να βάζω στην πλάτη γιατί είχα ένα θέμα και μου το είχε τονίσει! να μην βγαίνω στον ήλιο με airol επάνω μου! υπάρχει κίνδυνος να κάνεις πανάδες!
επίσης μου ήρθε μία ιδέα καθώς έβλεπα στην τηλεόραση την διαφήμιση για το οζονούχο νερό... συγγνώμη αν έχει αναφερθεί και δεν το έχω δει... μία ιδέα θα ήταν το λούσιμο με οζονούχο νερό... πως το βλέπετε; επειδή σκέφτομαι κ όλας να αγοράσω το μηχάνημα για το σπίτι...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

g-tsak είπε:
έβλεπα στην τηλεόραση την διαφήμιση για το οζονούχο νερό... συγγνώμη αν έχει αναφερθεί και δεν το έχω δει... μία ιδέα θα ήταν το λούσιμο με οζονούχο νερό... πως το βλέπετε; επειδή σκέφτομαι κ όλας να αγοράσω το μηχάνημα για το σπίτι...

Ο akol το είχε αναφέρει πως το κάνει αυτό με το οζονούχο νερό εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2509.msg50429.html#msg50429
 

AnnaMaria

New Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

Καλημέρα!! Οι κοπέλες που το χρησιμοποιήσατε είδατε καμιά διαφορά?? Εκτός απ το χρώμα βέβαια!!
 

Ntia

New Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

Δυστυχώς δεν είδα κάτι... και κάποια στιγμή είχα και μεγάλη ευαισθησία, δεν ξέρω όμως σίγουρα αν ήταν απο αυτό. Και το χρώμα φυσικά...
 

xDante

Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

:chinscratch εξέλιξη δεν έχουμε προς το παρόν λόγω και καλοκαιριού .....

τα χνούδια παραμένουν εκεί που ήταν .... πρόσωπο που με βλέπει κάθε 2-3 μήνες με ρώτησε αν μου φυτρώνουν μαλλιά και στην ερώτηση μου αν φαίνεται μου απαντάει θετικά απο αυτό μόνο και μόνο είμαι αρκετά χαρούμενος....
αυτό τον καιρό είμαι λίγο άναρχος στις εφαρμογές οξυζενέ-αιρολ και λόγω παραλίας κλπ κλπ δεν πολυακολουθώ ειδικά το οξυζενέ θα έλεγα οτι το έχω μειώσει αρκετά ίσως γιατί αρχίζω να πιστέυω οτι δεν έχει κάτι παραπάνω να μου δώσει πέρα απο το συνεχές ξέβαμα του μαλλιού 1 φορά την εβδομάδα και πολύ λίγο βάζω έτσι για να ανατινάξω την λιπαρότητα (εκεί ειδικά δεν μπορώ να βρω αντικαταστάτη) τώρα απο Σεπτέμβρη και μετά ίδωμεν ίσως μπω σε μινοξ 2% γυναικεία .... απο την αιρόλ θα έλεγα οτι είμαι αρκετά ευχαριστημένος αν και δεν έχω δει regrowth μιας και είχα με το οξυζενέ θα περιμένω να και να δω ίσως να έχω άνοδο της ποιότητας της τρίχας και αφού δεν βλέπω κάποιο άλλο μέλος να ποστάρει κάτι ιδιαίτερο (για όσους το εφαρμόζουν) το τελικό συμπέρασμα πιστέυω αργεί αν και θα έτεινα προς το μέρος της καταπολέμησης της λιπαρότητας και της σύνδεσής της με την ΑΑ(δηλαδή ίσως καθαρίζει την λιπαρότητα και επιτρέπει στους θύλακες να παράγουν αδύναμες τρίχες-χνούδια)( λαμβανομένου υπόψιν και του αποχρωματισμού της τρίχας) .... απο εκει και πέρα εδώ είμαστε και συνεχίζουμε ... ισως θα πρέπει να μεταφερθεί το ποστ στις ''εναλλακτικές θεραπείες'' αν και αυτό πάλι άτοπο θα ήταν (@φένι κρίνεις εσύ που θα μπεί) η στο σχετικά με εσάς για να το προσωποποιήσω τελείως και να αναφέρεται σε μένα .... καραφλομαχητές εδώ είμαστε και θα την ψάχνουμε :rifle
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

xDante είπε:
ισως θα πρέπει να μεταφερθεί το ποστ στις ''εναλλακτικές θεραπείες'' αν και αυτό πάλι άτοπο θα ήταν (@φένι κρίνεις εσύ που θα μπεί) η στο σχετικά με εσάς για να το προσωποποιήσω τελείως και να αναφέρεται σε μένα .... καραφλομαχητές εδώ είμαστε και θα την ψάχνουμε :rifle

"εναλλακτικές θεραπείες" εννοείς αυτή την κατηγορία, με τις βιταμίνες και βότανα? Και εδώ που είναι το Thread πιστεύω ότι ταιριάζει...
 

LOK

Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

xDante είπε:
το οξυζενέ θα έλεγα οτι το έχω μειώσει αρκετά ίσως γιατί αρχίζω να πιστέυω οτι δεν έχει κάτι παραπάνω να μου δώσει πέρα απο το συνεχές ξέβαμα του μαλλιού 1 φορά την εβδομάδα και πολύ λίγο βάζω έτσι για να ανατινάξω την λιπαρότητα (εκεί ειδικά δεν μπορώ να βρω αντικαταστάτη)

Κι όμως αντικαταστάτης βρέθηκε... όπως μας λέει ο crossfire99, η φίνα καταπολεμά το σμήγμα και την λιπαρότητα... http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2986.135.html
 

gezira

Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

Αγαπητε xDante, επειδη πιστευω πως εχεις μοιραστει μαζι μας πολυ καλες ιδεες, θα σε παροτρυνα να συνεχισεις, με ακομη μεγαλυτερο πεισμα τους πειραματισμους σου. Προσβλεπουμε σε εσενα! ;)
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

LOK είπε:
[quote author=xDante link=topic=2509.msg56565#msg56565 date=1310662218]
το οξυζενέ θα έλεγα οτι το έχω μειώσει αρκετά ίσως γιατί αρχίζω να πιστέυω οτι δεν έχει κάτι παραπάνω να μου δώσει πέρα απο το συνεχές ξέβαμα του μαλλιού 1 φορά την εβδομάδα και πολύ λίγο βάζω έτσι για να ανατινάξω την λιπαρότητα (εκεί ειδικά δεν μπορώ να βρω αντικαταστάτη)

Κι όμως αντικαταστάτης βρέθηκε... όπως μας λέει ο crossfire99, η φίνα καταπολεμά το σμήγμα και την λιπαρότητα... http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2986.135.html
[/quote]

Φαντασου τι θα γινει με τον συνδιασμο φινας και οξυζενε :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

LOK

Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

'Ερημος σαχάρα...... ;D :D :D
 

Scrooge

Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

xDante μπορεί να είμαι εύπιστος, αλλά με όσα ενθουσιώδη διάβασα σκέφτομαι να αρχίσω Η2Ο2!
(Ο πνιγμένος από τα μαλιά του πιάνεται, όσα μείναν τέλος πάντων).
Στους κροτάφους αρχικά, όπου έχω και το μεγαλύτερο πρόβλημα αραίωσης κ βλέπουμε.
Να σε ρωτήσω όμως δυο πράγματα:
1. Αν το εφαρμόσω πάνω σε κανονικές τρίχες (όχι χνούδι) θα τις δω να ξεβάφουν ?
2. Θα υπάρχει shedding, τουλάχιστον στην αρχή ?
Γενικά, τι παρενέργειες να περιμένω ?
Δεν με πειράζει να μη δω κανένα αποτέλεσμα (κατά βάθος δεν περιμένω κιόλας) αλλά μη χάσουμε και τις τρίχες που απέμειναν...
 

xDante

Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

Scrooge είπε:
xDante μπορεί να είμαι εύπιστος, αλλά με όσα ενθουσιώδη διάβασα σκέφτομαι να αρχίσω Η2Ο2!
(Ο πνιγμένος από τα μαλιά του πιάνεται, όσα μείναν τέλος πάντων).
Στους κροτάφους αρχικά, όπου έχω και το μεγαλύτερο πρόβλημα αραίωσης κ βλέπουμε.
Να σε ρωτήσω όμως δυο πράγματα:
1. Αν το εφαρμόσω πάνω σε κανονικές τρίχες (όχι χνούδι) θα τις δω να ξεβάφουν ?
2. Θα υπάρχει shedding, τουλάχιστον στην αρχή ?
Γενικά, τι παρενέργειες να περιμένω ?
Δεν με πειράζει να μη δω κανένα αποτέλεσμα (κατά βάθος δεν περιμένω κιόλας) αλλά μη χάσουμε και τις τρίχες που απέμειναν...

καλή επιτυχία φίλε !
1. αν κάνεις την εφαρμογή που έκανα εγώ (κάθε μέρα ) είναι σίγουρο... αν κάνεις αραιότερη μια φορά κάθε 3 μέρες όχι (σύμφωνα με μαρτυρίες άλλων)
2. δεν παρατήρησα σεντινγκ αλλά θα σε συμβούλευα να αποφύγεις τις ''υγιείς'' τρίχες όχι γιατι θα σου πέσουν αλλά ποιο πολύ λόγω ξεβάμματος
3. εκτός απο το ξέβαμμα δεν παρατήρησα κάτι άλλο
παρενέγειες μηδέν αυτά που θα παρατηρήσεις σίγουρα
++ μείωση της λιπαρότητας
++ καλύτερη αίσθηση τριχωτού
++ στα νεκρά σημεία το πιθανότερο είναι να δεις χνούδί
για τα περαιτέρω περιμένουμε και οι υπόλοιποι εντυπώσεις...

καλή αρχή !
 

Panayotis19

New Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

επειδή έχω μπερδευτεί με τόσες θεραπείες που διαβάζω εδώ μέσα μπορώ να "σινιδασο" "μινοχιδιλ" και ταυτόχρονα να βάζο revivogen k οξυζενέ ? :SS
 

pavlos

Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΟΞΥΖΕΝΕ ..... ΟΥΤΕ ΜΙΝΟΞ ΟΥΤΕ ΤΠΤ .... ΤΑ ΠΕ

Ριξε και κανελα χωσε και φινα , χαχαχαχαχχααχ!!!
Sorry πλακα κανω
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα