Η πιθανή μεταμόσχευση μου στην dhi και σκέψεις

mikegad

Well-Known Member
Αν βάλεις μια μεζούρα σε κάτοψη και πλάγια όψη θα σου στείλω μια άποψη. Πάντως αυτή η τριγωνική δεν είναι σωστή.
Βάζω μερικές φώτο με μεζούρα τώρα που τα ξανακούρεψα και φαίνεται καλύτερα το πρόβλημα από την λήπτρια.
Έβγαλα και δότρια με μεζούρα ώστε να ψιλοφαίνεται κάπως πόση είναι η πυκνότητα ανά εκατοστό αλλά δεν τις ανεβάζω τώρα μάζι γιατί θα τα μπλέξουμε.
Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη (ειδικά η δικιά CVIAL που το κατέχεις πολύ καλά το θέμα).
 

Συνημμένα

  • DSC_0436.JPG
    DSC_0436.JPG
    920.9 KB · Προβολές: 72
  • DSC_0442.JPG
    DSC_0442.JPG
    703.7 KB · Προβολές: 63
  • DSC_0443.JPG
    DSC_0443.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 61
  • DSC_0444.JPG
    DSC_0444.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 71
  • DSC_0448.JPG
    DSC_0448.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 53
  • DSC_0451.JPG
    DSC_0451.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 55
  • DSC_0457.JPG
    DSC_0457.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 58

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Mikegad έχουμε ίδιο ακριβώς pattern και εγώ έχω βάλει περίπου 4500 grafts όποτε εχε το υπόψιν σου. Βέβαια έχω ειχα μεγαλύτερο θέμα στο crown αλλα υπολογίζω πως 3000-3500 grafts οπωσδήποτε τα χρειάζεσαι για Α και Β ζώνη
 

mikegad

Well-Known Member
Mikegad έχουμε ίδιο ακριβώς pattern και εγώ έχω βάλει περίπου 4500 grafts όποτε εχε το υπόψιν σου. Βέβαια έχω ειχα μεγαλύτερο θέμα στο crown αλλα υπολογίζω πως 3000-3500 grafts οπωσδήποτε τα χρειάζεσαι για Α και Β ζώνη
Έχεις δίκιο Flosk!
Είχα ξεχάσει πως ήσουν πριν και έψαχνα να βρω φώτο σου.Όντως μοιάζουν πολύ τα κεφάλια μας.(Βασικά έμοιαζαν)
Με 3000 το αποτέλεσμα θα ήταν πολύ καλό πιστευώ,αλλά δυστυχώς δεν παίζει αυτό το νουμέρο.
Εδω έχω κάνει τάμα μπας και έχουν πέσει έξω στον υπολογισμό της δότρια και καταφέρουμε να βάλουμε πάνω από 2000 :p

Αν ανεβώ πιο νωρίς Αθήνα και τα καταφέρω μπορεί να πάω και αλλού για υπολογισμό της δότριας πάντως...έτσι για να χω και άλλη άποψη
 

mikegad

Well-Known Member
Επειδή πλησιάζει ο καιρός της επέμβασης, από θέμα διατροφής πρέπει να προσέχουμε κάτι πριν και μετά την μεταμόσχευση;
Σίγουρα αν χορηγήσουν κορτιζόνη θέλει προσοχή στο αλάτι ,αλλά τι άλλο;
Παλιότερα είχα διαβάσει κάπου στο φόρουμ που είχε γραφτεί για προσοχή σε κάποιες τροφές-ροφήματα όπως κάφε κλπ.
Αλλά μόνο τον καφέ θυμάμαι και δεν παίζει να το βρω που το είχα διαβάσει.
 

tasos33

Well-Known Member
Δεν υπάρχει κάποιος πάπυρος που να γράφει τι πρεπει να κόψεις και τι πρέπει να τρως,το βεβαιο είναι πως όλες τις κακές συνήθειες πρεπει να τις κόψεις,εγώ θα έλεγα.
Τσιγάρο ξενύχτι πάσης φυσεως ποτά και αναψυκτικα,πιτογυρα και λιπαρά,πατατακια και όλα τα συναφη,ζάχαρη κομμένα,
 

dimitris50423

Well-Known Member
Επειδή πλησιάζει ο καιρός της επέμβασης, από θέμα διατροφής πρέπει να προσέχουμε κάτι πριν και μετά την μεταμόσχευση;
Σίγουρα αν χορηγήσουν κορτιζόνη θέλει προσοχή στο αλάτι ,αλλά τι άλλο;
Παλιότερα είχα διαβάσει κάπου στο φόρουμ που είχε γραφτεί για προσοχή σε κάποιες τροφές-ροφήματα όπως κάφε κλπ.
Αλλά μόνο τον καφέ θυμάμαι και δεν παίζει να το βρω που το είχα διαβάσει.

mike μην αγχωνεσαι φιλε.. κορτιζονη και να σου δωσουν θα ειναι κανα 2-3 χαπακια τις επομενες μερες της επεμβασης ισως για το πρηξιμο. εγω δεν θυμαμαι αν ειχα παρει. λογικα ουτε παυσιπονο θα χρειαστεις.
για διατροφη δε νομιζω να χρειαζεται κατι ιδιαιτερο.
αν θα μπορουσα να σου πω κατι θα ηταν να εισαι ενυδατωμενος πινοντας νερακι το προηγουμενο βραδυ και ενα λουσιματακι επισης να ειναι καθαρο το κεφαλι απο λιπαροτητα..
 

anna26

Member
"Η περίπτωση μου
Ηλικία σχεδόν 32.Τριχόπτωση έχω από πολύ μικρός ,για να καταλάβατε στο λύκειο είχα ήδη κροτάφους ,αλλά τότε κρύβονταν εύκολα από τα υπόλοιπα μαλλιά.Η εξέλιξη πολύ αργή.Σε καμία περίπτωση δεν είχα επιθετική τριχόπτωση ,προχωρούσε αργά και βασανιστικά όλα αυτά τα χρόνια.
Από θέμα θεραπείας έχω δοκιμάσει αρκετά πράγματα που θα αναφέρω αργότερα (όσα μπορώ να θυμηθώ τουλάχιστον). Τώρα χρησιμοποιώ ρόλλερ, καστορέλαιο, δαφνέλαιο, σήμερα πήρα πρώτη φορά αμυγδαλέλαιο και όποτε το θυμηθώ πίνω και κανένα ω3.Έχω σκοπό να βάλω ακόμα 2-3 πράγματα από την θεραπεία του GOMI σύντομα."

Βρε Mikegad, να σε ρωτησω κατι, διαβαζω συνεχεια εδω μεσα για τα λαδια στα μαλλια, πιστευετε οτι βοηθανε καθολου??
καθως εγω οσες φορες βαζω και μετα λουζομαι χανω τουφες, υπαρχει περιπτωση να τους κανουνε χειροτερο κακο? ποσο λαδι πρεπει καποιος να βαζει και πως το χρησιμοποιουνε?
 

geok

Member
Μην αγχώνεσαι Mike καταρχήν.
Η διαδικασία είναι παιχνίδι.
Τα δύσκολα είναι μετά οι πρώτες ημέρες μετά την μμ.
Θα στα πουν & στην κλινική βέβαια
Θα σου πω μόνο πριν την μμ να βγεις βόλτες, να κάνεις τα μπανάκια σου
Να κάνεις όσο περισσότερο σεξ μπορείς να είσαι χορτάτος χαχα.
Θα σου λείψουν αυτά θα με θυμηθείς.
Αλκοόλ να αποφύγεις την προηγούμενη ημέρα & εάν παίρνεις κάποιο χάπι να ρωτήσεις την κλινική.
Αντέ με το καλο
 

anna26

Member
Μην αγχώνεσαι Mike καταρχήν.
Η διαδικασία είναι παιχνίδι.
Τα δύσκολα είναι μετά οι πρώτες ημέρες μετά την μμ.
Θα στα πουν & στην κλινική βέβαια
Θα σου πω μόνο πριν την μμ να βγεις βόλτες, να κάνεις τα μπανάκια σου
Να κάνεις όσο περισσότερο σεξ μπορείς να είσαι χορτάτος χαχα.
Θα σου λείψουν αυτά θα με θυμηθείς.
Αλκοόλ να αποφύγεις την προηγούμενη ημέρα & εάν παίρνεις κάποιο χάπι να ρωτήσεις την κλινική.
Αντέ με το καλο

Βρε Geok τι μου γραφεις?? κοπελα ειμαι....
 

geok

Member
Αnna & αντρας δύσκολα χαχα .
Δεν απαντησα σε εσένα Anna αλλά στον Mike για την μεταμόσχευση που θα κάνει τις επόμενες ημέρες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Παιδιά σας ευχαριστώ για την βοήθεια.
Αγχωμένος δεν είμαι (τουλάχιστον όχι σε σημαντικό βαθμό) αλλά σκέφτομαι πως λόγω του ότι μένω Κρήτη και ίσως να μείνω και λίγες μέρες παραπάνω Αθήνα για να μου κάνουν το πρώτο λούσιμο και να δω και κάνα φιλαράκι η διατροφή μου δεν θα ναι και η καλύτερη ,αφού αναγκαστικά θα πρέπει να τρώγω ότι βρίσκω απ έξω.
Γενικά η διατροφή που κάνω είναι καλή έως πολύ καλή ,απλά εκείνες τις μέρες με βλέπω να σαβουριάζω ότι βρίσκω μπροστά μου για να επιβιώσω.
Τελικά καφέ πίνουμε ή υπάρχει κάποιο θέμα με την καφείνη;

Βρε Geok τι μου γραφεις?? κοπελα ειμαι....
Αννα σε μένα απαντάει ο geok
Από τα λάδια μην περιμένεις θαύματα.
Ίσως σε μερικές περιπτώσεις να βοηθήσουν λίγο να μειωθεί η τριχόπτωση αλλά ως εκεί
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καφεΐνη απαγορεύεται το πρωί της επεμβασης


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

anna26

Member
Από τα λάδια μην περιμένεις θαύματα.
Ίσως σε μερικές περιπτώσεις να βοηθήσουν λίγο να μειωθεί η τριχόπτωση αλλά ως εκεί[/QUOTE]


Ναι αλλα Mikegad, ποσο λαδι πρεπει να βαζεις πριν το λουσιμο?
 

mikegad

Well-Known Member
Ναι αλλα Mikegad, ποσο λαδι πρεπει να βαζεις πριν το λουσιμο?
Τοσο ωστε να καλυψεις την επιφανεια του δερματος στην περιοχη που εχεις προβλημα.
Λαδι ειναι και απλωνει παντου οποτε δεν θελει πολυ.Το αφηνεις κανα 2ωρο και μετα λουσιμο.
Αλλα σου ξαναλεω μην περιμενεις θαυματα.Πιο πολυ πιστευω ψυχολογικα βοηθαει (οτι κατι κανεις και δεν αφηνεις το προβλημα στην μοιρα του) παρα πρακτικα.
 

pithikas

Well-Known Member
Aπλά πίεσε τους γιατί σε θέματα πυκνότητας παίζουν σε γενικές γραμμές σε vampire styles.
 

anna26

Member
Mikegad, το σαμπουαν Nizoral κανει και για γυναικες?
το εχει χρησιμοποιήσει κανενας εδω μεσα?
 

mikegad

Well-Known Member
Aπλά πίεσε τους γιατί σε θέματα πυκνότητας παίζουν σε γενικές γραμμές σε vampire styles.
χαχαχαχα

Mikegad, το σαμπουαν Nizoral κανει και για γυναικες?
το εχει χρησιμοποιήσει κανενας εδω μεσα?
το nirozal ειναι το ιδιο με το fugoral και κυριως χρησιμοποιειται για την σμηγματογενη δερματιτιδα.
Μεγιστη χρηση 2 φορες την βδομαδες και δικοπη ανα διαστηματα.
Βασικα για αυτα που ρωτας για λαδια σαμπουαν κλπ υπαρχουν αναλυτικοτατας πληροφοριες στα σχετικα θεματα.Ξεκινα το διαβασμα γιατι βλεπω πως τα χεις μπλεξει καπως.
Επισης επειδη η τριχοπτωση σου εχει προελθει απο μη φυσιολογικο αιτιο οπως αναφερεις σε αλλο θεμα ,η επισκεψη σε καλο δερματολογο επιβαλλεται
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα