Η ζωη με Covid-19

oreo

Well-Known Member
Δυο μερες πριν απο WHO:

While omicron does appear to be less severe compared to delta, especially in those vaccinated, it does not mean it should be categorized as 'mild'.
hospitals are becoming overcrowded and understaffed which further results in preventable deaths from not only covid but other diseases and injuries...
first-generation vaccines may not stop all infections and transmission but they remain highly effective in reducing hospitalization and dead from this virus


κτλ.


Μετα τα δυο yt video θελω να πιστευω οτι βγαζουν περισσοτερο νοημα αυτα που εγραψα παραπανω.
Vag δεν λέω οτι γράφεις αρλούμπες και δεν βγαίνει νόημα. Πλέον το παίχνιδι αποτροπής του να κολήσεις έχει χαθεί, όσοι και να εμβολιαστούν δεν προλαβαίνετε, πάει ξέφυγε. Αν δεν πιστεύεις εμένα , πίστεψε τον WHO που λέει οτι οσονούπω θα κολήσουν οι μισοί Ευρωπαίοι. Αυτό το θέμα με τις μεθ 'εχει ξεφτιλιστεί, οτι και να κάνουμε πλέον δεν θα είναι αρκετές, ούτε ήταν ποτέ. Αν έβγαινε ο who και έλεγε οτι ο εμβολιασμός δεν είναι απαραίτητος πλέον θα ήταν οι μεγαλύτερη κυβίσθηση, όλων των εποχών. Πρώτα θα το πουn όλοι οι άλλοι και στο τέλος ο WHO. (Τελικά τον who ποιος τον συντηρεί ξέρουμε ?)
Για ότι έχει αξία αυτή την στιγμή εδώ που βρίσκομαι, επιβεβαιώμενα κρούσματα είναι 300+ σε έναν πληθυσμό μόνιμων, λιγότερο απο 1500 άτομα, με ποσοστό εμβολιασμού <60%. So far so good με οτι έχει να κάνει την ένταση της μόλυνσης και ουδεμία νοσηλεία.
Θα ανανεώσω next week.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Αν έβγαινε ο who και έλεγε οτι ο εμβολιασμός δεν είναι απαραίτητος πλέον θα ήταν οι μεγαλύτερη κυβίσθηση, όλων των εποχών. Πρώτα θα το πουn όλοι οι άλλοι και στο τέλος ο WHO. (Τελικά τον who ποιος τον συντηρεί ξέρουμε ?)

Δεν μπορει να γινει ποτε ετσι συζητηση.

Οταν σου γινει συνειδητο οτι το παραπανω που λες δεν διαφερει απο το ''εμβολιο εχει τσιπακι'' μπορουμε να συνεχισουμε. Ευχαριστως :)
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ηρεμια φιλοι μου,υπαρχουν και χειροτερα:
 

Συνημμένα

  • 270032617_4948127141906472_8287911837673466901_n.jpg
    270032617_4948127141906472_8287911837673466901_n.jpg
    43.7 KB · Προβολές: 84

vag25

Well-Known Member
Ωραία αδερφέ aside from that, τα άλλα σε βρίσκουν αντίθετο ?
Η θεση μου (που δεν ειναι δικη μου) ειναι συγκεκριμενη.

Κανοντας την σουμα ο WHO βγαζει ως συμπερασμα οτι δεν πρεπει να θεωρειται ηπια η ομικρον, απλα πιο ελαφρια απο την Δελτα. Και προτρεπει σε συνεχιση του εμβολιασμου και μετρα για να αποφυγουμε περισσοτερους θανατους, να το περασουμε ηπιοτερα χωρις να φοβομαστε για κουσουρια και να βοηθησουμε στην καπως μικροτερη μεταδοτικοτητα. Σημερα που μιλαμε. Αυριο αν αλλαξει κατι ειναι 100% βεβαιο οτι θα αλλαξει και ο WHO.

Το να μπουμε σε μια συζητηση εμεις εδω, να βαλουμε κατω δεδομενα εχοντας την ψευδαισθηση οτι ξερουμε, που οι περισσοτεροι στο φορουμ(δεν λεω για σενα) δεν ξερουν να διαβαζουν το abstract μιας ερευνας, δεν εχει ουσια.
Ειναι σημαντικο να καταλαβουμε μεχρι που φτανουν οι ικανοτητες μας και το λεω και για μενα που επι 8 χρονια διαβαζω papers για το αντικειμενο μου. Που το πρωτο μαθημα στην σχολη μου ηταν το να μαθουμε να διαβαζουμε paper επιστημονικο. Και παλι λεω οτι δεν ειμαι ικανος να κανω τετοια συζητηση.
Ενα πραγμα που με εχει μαθει ομως ολο αυτο, ειναι οτι ξερω οτι δεν ξερω. Και οσο περισσοτερο ξερω τοσο περισσοτερο ξερω οτι δεν ξερω, και αντιλαμβανομαι οτι καποιοι οργανισμοι οπως ο WHO ειναι ετη φωτος μπροστα απο οτι εγω μπορω να κρινω (παρολο οπως σου ειπα που ξερω να διαβαζω paper).

Ο συγκεκριμενος οργανισμος εχει παρει τις εκατομμυρια ερευνες για covid, ψυχολογιας (λογο αυτης της καταστασης), λοιμωξιολογιας, βιολογιας, κοινωνιολογιας, ολες, και εξακολουθει προτρεπει σε μετρα και εμβολιασμο για την ομικρον.
Για μενα τελειωνει εκει η οποια συζητηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Oreo, μάλλον εσύ μπερδεύτηκες, το «έχει δίκιο» στο σχόλιο μου αφορούσε τον Vag πρωτίστως και όχι εσένα. Ακόμα και αν έχει χαθεί το παιχνίδι της «νόσησης» από την Όμικρον πολύ σωστά και ο WHO και οι κυβερνήσεις συνεχίζουν τα προγράμματα εμβολιασμών. Ακόμα και αυτή η μειωμένη προστασία που προσφέρει το booster θα σώσει ζωές, θα κάνει ανθρώπους να το περάσουν ελαφρότερα, θα αποσυμφορήσει νοσοκομεία βοηθώντας την οικονομία και γενικά θα προσφέρει. Εδώ δεν είναι άσπρο ή μαύρο και οι 50 αποχρώσεις του γκρι μας κάνουν.
 

Stratos

Well-Known Member
γνωρίζει κανένας αν τα τεστ που κάνει ο ΕΟΔΥ δωρεάν σε κάποια σημεία τα δηλώνει στο σύστημα για
ανεμβολίαστους με νόσηση? δηλαδή αν τα κάνω εκεί θα δηλώνονται στο σύστημα ή πρέπει να πάω σε φαρμακείο?
 

Andreas10

Active Member
Παίδες καφενειακη ερώτηση. Πιστεύετε ότι έχουμε δρόμο ακόμη για την άρση της υποχρεωτικοτητας του εμβολιασμου;
 

bobby

Well-Known Member
Στα άλλα νέα της ημέρας, γεγονός η πρώτη μετομόσχευση καρδιάς απο γενετικά τροποποιημένο χοίρο σε άνθρωπο!!!!
Υπογραμμίζω τον χοίρο , μην μπερδευτούμε και αρχίζουμε να κυνηγάμε τους χήρους και ζωντοχήρους :p
Αυτά είναι πράγματα του διαβόλου..... σαν τα εμβόλια ένα πράγμα......
 

bobby

Well-Known Member
Η θεση μου (που δεν ειναι δικη μου) ειναι συγκεκριμενη.

Κανοντας την σουμα ο WHO βγαζει ως συμπερασμα οτι δεν πρεπει να θεωρειται ηπια η ομικρον, απλα πιο ελαφρια απο την Δελτα. Και προτρεπει σε συνεχιση του εμβολιασμου και μετρα για να αποφυγουμε περισσοτερους θανατους, να το περασουμε ηπιοτερα χωρις να φοβομαστε για κουσουρια και να βοηθησουμε στην καπως μικροτερη μεταδοτικοτητα. Σημερα που μιλαμε. Αυριο αν αλλαξει κατι ειναι 100% βεβαιο οτι θα αλλαξει και ο WHO.

Το να μπουμε σε μια συζητηση εμεις εδω, να βαλουμε κατω δεδομενα εχοντας την ψευδαισθηση οτι ξερουμε, που οι περισσοτεροι στο φορουμ(δεν λεω για σενα) δεν ξερουν να διαβαζουν το abstract μιας ερευνας, δεν εχει ουσια.
Ειναι σημαντικο να καταλαβουμε μεχρι που φτανουν οι ικανοτητες μας και το λεω και για μενα που επι 8 χρονια διαβαζω papers για το αντικειμενο μου. Που το πρωτο μαθημα στην σχολη μου ηταν το να μαθουμε να διαβαζουμε paper επιστημονικο. Και παλι λεω οτι δεν ειμαι ικανος να κανω τετοια συζητηση.
Ενα πραγμα που με εχει μαθει ομως ολο αυτο, ειναι οτι ξερω οτι δεν ξερω. Και οσο περισσοτερο ξερω τοσο περισσοτερο ξερω οτι δεν ξερω, και αντιλαμβανομαι οτι καποιοι οργανισμοι οπως ο WHO ειναι ετη φωτος μπροστα απο οτι εγω μπορω να κρινω (παρολο οπως σου ειπα που ξερω να διαβαζω paper).

Ο συγκεκριμενος οργανισμος εχει παρει τις εκατομμυρια ερευνες για covid, ψυχολογιας (λογο αυτης της καταστασης), λοιμωξιολογιας, βιολογιας, κοινωνιολογιας, ολες, και εξακολουθει προτρεπει σε μετρα και εμβολιασμο για την ομικρον.
Για μενα τελειωνει εκει η οποια συζητηση.
Όχι ρε φίλε vag ο WHO κάνει λάθος!!!!!!!! Μόνο οι "αληθινοί" επιστήμονες (του κ@λου) που διαφωνούνε με τα εμβόλια έχουν δίκιο (το 0,00001% της επιστημονικής κοινότητας - το υπόλοιπο 99,99999 που λέει ότι και ο WHO κάνει λάθος).........
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Μολις διαβασα οτι εκτος απο τους νοσουντες που επιτρεπεται μονο 1 φορα το πιστοποιητικο νοσησης εφ απαξ,
Οτι και οι εμβολιασμενοι που θα νοσουν για 2η φορα δεν θα περνουν παραταση του πιστοποιητικου αλλα ουτε κ παραταση του εμβολιασμου τους ( booster ) κ θα γινεται κανονικα στην ωρα του στους 7 μηνες ακομα κι αν νοσησες 1 μηνα πριν το προκαθορισμενο boost.....
Ενας Θεος ξερει τι σκατα κανουν....
Αλλα περιμένω να επιβεβαιωθει η παραπάνω πληροφορια στο μελλον κ να δω ποια δικαιολογια θα εχει κ τι αποτελεσματα....
 

oreo

Well-Known Member
Oreo, μάλλον εσύ μπερδεύτηκες, το «έχει δίκιο» στο σχόλιο μου αφορούσε τον Vag πρωτίστως και όχι εσένα. Ακόμα και αν έχει χαθεί το παιχνίδι της «νόσησης» από την Όμικρον πολύ σωστά και ο WHO και οι κυβερνήσεις συνεχίζουν τα προγράμματα εμβολιασμών. Ακόμα και αυτή η μειωμένη προστασία που προσφέρει το booster θα σώσει ζωές, θα κάνει ανθρώπους να το περάσουν ελαφρότερα, θα αποσυμφορήσει νοσοκομεία βοηθώντας την οικονομία και γενικά θα προσφέρει. Εδώ δεν είναι άσπρο ή μαύρο και οι 50 αποχρώσεις του γκρι μας κάνουν.
Δεν μπερδεύτηκα , να τρολάρω τον vag ήθελα :p
 

oreo

Well-Known Member
Η θεση μου (που δεν ειναι δικη μου) ειναι συγκεκριμενη.

Κανοντας την σουμα ο WHO βγαζει ως συμπερασμα οτι δεν πρεπει να θεωρειται ηπια η ομικρον, απλα πιο ελαφρια απο την Δελτα. Και προτρεπει σε συνεχιση του εμβολιασμου και μετρα για να αποφυγουμε περισσοτερους θανατους, να το περασουμε ηπιοτερα χωρις να φοβομαστε για κουσουρια και να βοηθησουμε στην καπως μικροτερη μεταδοτικοτητα. Σημερα που μιλαμε. Αυριο αν αλλαξει κατι ειναι 100% βεβαιο οτι θα αλλαξει και ο WHO.

Το να μπουμε σε μια συζητηση εμεις εδω, να βαλουμε κατω δεδομενα εχοντας την ψευδαισθηση οτι ξερουμε, που οι περισσοτεροι στο φορουμ(δεν λεω για σενα) δεν ξερουν να διαβαζουν το abstract μιας ερευνας, δεν εχει ουσια.
Ειναι σημαντικο να καταλαβουμε μεχρι που φτανουν οι ικανοτητες μας και το λεω και για μενα που επι 8 χρονια διαβαζω papers για το αντικειμενο μου. Που το πρωτο μαθημα στην σχολη μου ηταν το να μαθουμε να διαβαζουμε paper επιστημονικο. Και παλι λεω οτι δεν ειμαι ικανος να κανω τετοια συζητηση.
Ενα πραγμα που με εχει μαθει ομως ολο αυτο, ειναι οτι ξερω οτι δεν ξερω. Και οσο περισσοτερο ξερω τοσο περισσοτερο ξερω οτι δεν ξερω, και αντιλαμβανομαι οτι καποιοι οργανισμοι οπως ο WHO ειναι ετη φωτος μπροστα απο οτι εγω μπορω να κρινω (παρολο οπως σου ειπα που ξερω να διαβαζω paper).

Ο συγκεκριμενος οργανισμος εχει παρει τις εκατομμυρια ερευνες για covid, ψυχολογιας (λογο αυτης της καταστασης), λοιμωξιολογιας, βιολογιας, κοινωνιολογιας, ολες, και εξακολουθει προτρεπει σε μετρα και εμβολιασμο για την ομικρον.
Για μενα τελειωνει εκει η οποια συζητηση.
Δεν θα σχολίασω όλα τα άλλα γιατί γνωρίζω τις απόψεις. Σε αυτό που συμφωνώ είναι οτι προφανώς έχουμε άγνοια για αυτό και κάνουμε εικασίες και ανταλλάσσουμε απόψεις.
Υ.Γ Ξέρεις οτι αν μελλοντικά αποδειχθούν τίποτα μπανανίες του WHO μέχρι και στα ονειρά σου θα έρχομαι να σε βασανίζω γελώντας :p
 

oreo

Well-Known Member
Μολις διαβασα οτι εκτος απο τους νοσουντες που επιτρεπεται μονο 1 φορα το πιστοποιητικο νοσησης εφ απαξ,
Οτι και οι εμβολιασμενοι που θα νοσουν για 2η φορα δεν θα περνουν παραταση του πιστοποιητικου αλλα ουτε κ παραταση του εμβολιασμου τους ( booster ) κ θα γινεται κανονικα στην ωρα του στους 7 μηνες ακομα κι αν νοσησες 1 μηνα πριν το προκαθορισμενο boost.....
Ενας Θεος ξερει τι σκατα κανουν....
Αλλα περιμένω να επιβεβαιωθει η παραπάνω πληροφορια στο μελλον κ να δω ποια δικαιολογια θα εχει κ τι αποτελεσματα....
Φίλε Pano τι δεν καταλαβαίνεις η γραμμή είναι ο εμβολίασμος, τέλος. Βέβαια διάβασα μόλις οτι https://www.dikaiologitika.gr/eidhs...oyme-na-xorigoyme-synexos-anamnistikes-doseis
Σε άλλες ειδήσεις της ημέρας τα Ζara πωλούν το πρώτο πουκάμισο ιδανικό για εμβολιασμό.
 

Συνημμένα

  • poukamiso-roumanos-ipourgos.jpg
    poukamiso-roumanos-ipourgos.jpg
    162.8 KB · Προβολές: 73

bobby

Well-Known Member
Φίλε Pano τι δεν καταλαβαίνεις η γραμμή είναι ο εμβολίασμος, τέλος. Βέβαια διάβασα μόλις οτι https://www.dikaiologitika.gr/eidhs...oyme-na-xorigoyme-synexos-anamnistikes-doseis
Σε άλλες ειδήσεις της ημέρας τα Ζara πωλούν το πρώτο πουκάμισο ιδανικό για εμβολιασμό.
Δεν παίζεσαι……. Έπεσα από την καρέκλα…..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε Pano τι δεν καταλαβαίνεις η γραμμή είναι ο εμβολίασμος, τέλος. Βέβαια διάβασα μόλις οτι https://www.dikaiologitika.gr/eidhs...oyme-na-xorigoyme-synexos-anamnistikes-doseis
Σε άλλες ειδήσεις της ημέρας τα Ζara πωλούν το πρώτο πουκάμισο ιδανικό για εμβολιασμό.

Κλιμάκιο της ειδικής ομάδας «fuck Covid» έχει περάσει τον Μπράλο και κατευθύνεται προς τα εσένα. Μια αλλαξιά ρούχα, χρήματα, κινητό και κοπάνα την προς την αντίθετη κατεύθυνση αν θες να αποφύγεις το ραντεβού με την ιστορία. Πιθανώς και να προλάβεις. Κάνε μόνο logout για να μην κινδυνεύσεις κατά την επιστροφή.

FA5E5AEB-C1D4-42D9-8320-ACA081495A4B.jpeg
 

oreo

Well-Known Member
Κλιμάκιο της ειδικής ομάδας «fuck Covid» έχει περάσει τον Μπράλο και κατευθύνεται προς τα εσένα. Μια αλλαξιά ρούχα, χρήματα, κινητό και κοπάνα την προς την αντίθετη κατεύθυνση αν θες να αποφύγεις το ραντεβού με την ιστορία. Πιθανώς και να προλάβεις. Κάνε μόνο logout για να μην κινδυνεύσεις κατά την επιστροφή.

Προβολή συνημμένου 44366
HAHAHHAAHAHAHHAHAHAHAAAAAHHAHHAHAHAHAHAHAHAHA κέντησες !!!!! :D :D :D :D
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Ηπια νοσηση+πολλαπλασιος αριθμος νοσουντων=παλι κινδυνος να γεμιζουν μεθ.
Εσυ αν ησουν κυβερνηση θα το ρισκαρες προφανως (ντοναλντ τραμπ φαση), μια σοβαρη κυβερνηση μετα απο οτι εχουμε περασει οχι.

Επομενος.

Σημερινή ανταπόκριση από Νέα Υόρκη (Μπαιντεν) στον ιδιωτικό τομέα πας όπου θες, κάνεις ότι θέλεις και κανείς δεν ζητάει τίποτα. Για δημόσιο δεν ξέρω, θα ρωτήσω.
Α, υπάρχουν και δημόσια νοσοκομεία στα οποία νοσηλεύεσαι ΔΩΡΕΑΝ και στα οποία τα δικά μας φαντάζουν καλύβες. Πάντα Ν. Υόρκη.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν υπάρχουν δημόσια νοσοκομεία στην Αμερική.
Τι το πέρασες Ελλάδα που όλα είναι τσάμπα?
Εκεί έχεις λεφτά ζεις,δεν έχεις ψόφα σου λένε.
 
Μπλουζα