Η ζωη με Covid-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
Ο κάθε άνθρωπος βγάζει ένα συμπέρασμα με cost / benefit analysis, που είναι τελειως διαφορετικό κλάσμα για το καθένα. Η μητέρα μου που είναι νεφροπαθής έπρεπε να το κάνει τη πρώτη μέρα, εγώ που γεννάει η γυναίκα μου και θα είμαι 40 μέρες μέσα στο σπίτι θα το κάνω σε 40 μέρες, η γυναίκα μου εγγυος δεν θα το κάνει, στο τρίχρονο παιδί μου δεν θα το έκανα κλπ κλπ
 

oreo

Well-Known Member
Ο κάθε άνθρωπος βγάζει ένα συμπέρασμα με cost / benefit analysis, που είναι τελειως διαφορετικό κλάσμα για το καθένα. Η μητέρα μου που είναι νεφροπαθής έπρεπε να το κάνει τη πρώτη μέρα, εγώ που γεννάει η γυναίκα μου και θα είμαι 40 μέρες μέσα στο σπίτι θα το κάνω σε 40 μέρες, η γυναίκα μου εγγυος δεν θα το κάνει, στο τρίχρονο παιδί μου δεν θα το έκανα κλπ κλπ
Καλή λευτεριά
 

Kostas97

Well-Known Member
ALERT ΠΡΟΣ ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΥΣ
Το 4ο κύμα της Πανδημίας το φθινόπωρο θα σας αφορά σχεδόν αποκλειστικά. Οι περιπτώσεις βαριάς νόσου και θανάτου θα σας αφορούν σχεδόν κατά 95%. Επειδή θα είστε η μειοψηφία (περίπου το 70% θα έχει εμβολιαστεί) θα είναι δύσκολη η κοινωνική και οικονομική αιτιολόγηση ενός γενικού lockdown που θα σας προστατεύσει. Το πολύ επικίνδυνο νέο στέλεχος του ιού, το Delta της Ινδίας που επικρατεί ταχύτατα λόγω της μεγαλύτερης κατά 60% μολυσματικότητας, καλύπτεται από τον πλήρη εμβολιασμό και με τις δυο δόσεις των Pfizer και AstraZeneca εμβολίων (αναμένουμε τα αποτελέσματα για τα Moderna και J&J), η μια δόση δεν προστατεύει (δημοσιευμένα δεδομένα πριν λίγες μέρες από το Public Health England αλλά και το Francis Crick Institute). Η πλήρης λοιπόν προστασία από το Delta στέλεχος απαιτεί 40-80 μέρες για πλήρη εμβολιασμό. Ανεμβολίαστοι γρηγορείτε … (**)
Απο το Facebook του Achillea Gravani καθηγητη φαρμακολογιας.
 

koumparos

Well-Known Member
Σήμερα μιλώντας με μια φίλη από Αγγλία μου είπε ότι εκεί λένε ότι η ινδική μετάλλαξη ξεφεύγει των εμβολίων.Ειχαν 45 περιστατικά εμβολιασμών που νόσησαν και πέθαναν.Επισης τους προετοιμάζουν για τρίτη δόση λόγο της συγκεκριμένης μετάλλαξης.Η ίδια έχει εμβολιαστεί και ανησυχεί ιδιαίτερα.Μιλαμε για σοβαρό άτομο.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αναμενόμενο δυστυχώς, με όλα αυτά τα συμφέροντα που παίχτηκαν πίσω από αυτά τα ατεστάριστα εμβόλια..
Στημένο το παιχνίδι.
 

alex7

Well-Known Member
E
Σήμερα μιλώντας με μια φίλη από Αγγλία μου είπε ότι εκεί λένε ότι η ινδική μετάλλαξη ξεφεύγει των εμβολίων.Ειχαν 45 περιστατικά εμβολιασμών που νόσησαν και πέθαναν.Επισης τους προετοιμάζουν για τρίτη δόση λόγο της συγκεκριμένης μετάλλαξης.Η ίδια έχει εμβολιαστεί και ανησυχεί ιδιαίτερα.Μιλαμε για σοβαρό άτομο.
Εμ αν έκαναν το Άστρα .Αυτό είναι ανεπαρκές στην Ινδική
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι μόνο ότι έκαναν το Άστρα αλλά ξεχείλωσαν και το διάστημα μεταξύ των 2 δόσεων στους 3 μήνες με συνέπεια να μειώσουν περαιτέρω την αποτελεσματικότητα του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αποτελεσματικότητα έναντι της ινδικής μετάλλαξης 88% το Pfizer, 60% το Astra μετά τις δεύτερες δόσεις. Μεγάλη διαφορά.
 

Stratos

Well-Known Member
αυτά να τα βλέπετε εσείς που εμβολιαστήκατε και νομίζετε ότι είστε προστατευμένοι και ετοιμάζεστε να πετάξετε και μάσκες
ενώ γνωρίζετε ότι με τις μεταλλάξεις και τα ατεστάριστα εμβόλια θα αργήσει να έρθει η μέρα της ελευθερίας. Μόλις χειμωνιάσει ετοιμαστείτε
για μάσκες και καινούριους εμβολιασμούς.
 

vag25

Well-Known Member
αυτά να τα βλέπετε εσείς που εμβολιαστήκατε και νομίζετε ότι είστε προστατευμένοι και ετοιμάζεστε να πετάξετε και μάσκες
ενώ γνωρίζετε ότι με τις μεταλλάξεις και τα ατεστάριστα εμβόλια θα αργήσει να έρθει η μέρα της ελευθερίας. Μόλις χειμωνιάσει ετοιμαστείτε
για μάσκες και καινούριους εμβολιασμούς.
με 88% προστασια που λεει παραπανω ο Cvial δεν εισαι προστατευμενος σε συγκριση με το 0%?
 

Stratos

Well-Known Member
με 88% προστασια που λεει παραπανω ο Cvial δεν εισαι προστατευμενος σε συγκριση με το 0%?
προς το παρόν είσαι φίλε αλλά για πόσο και σε τι κίνδυνο βάζεις τον οργανισμό σου χωρίς να ξέρεις?
δεν είμαι κατά των εμβολίων, στα παιδιά μου έχω κάνει όλα τα εμβόλια που προβλέπονται αλλά σε αυτή
τη μπίζνα με εμβόλια μηνών και επιπλοκές και θανάτους εγώ προτιμώ να φοράω μάσκα για όσο χρειαστεί.
 

Kostas97

Well-Known Member
προς το παρόν είσαι φίλε αλλά για πόσο και σε τι κίνδυνο βάζεις τον οργανισμό σου χωρίς να ξέρεις?
δεν είμαι κατά των εμβολίων, στα παιδιά μου έχω κάνει όλα τα εμβόλια που προβλέπονται αλλά σε αυτή
τη μπίζνα με εμβόλια μηνών και επιπλοκές και θανάτους εγώ προτιμώ να φοράω μάσκα για όσο χρειαστεί.
Στρατο και για αυτα που τρως καθε μερα πώς εισαι σιγουρος ;
 
Μπλουζα