Η ζωη με Covid-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
προφανώς και ξέρουμε γιατί έχουν δοκιμαστεί και εφαρμόζονται πολλά χρόνια και όχι κάτι μήνες.
Στρατο το μακροχρόνια που συζητάμε πώς προκύπτει;; Το οτι γίνονται πολλά χρόνια σημαίνει ότι ίσως ολο και βελτιώνονται.
Τις μακροχρόνιες επιπτώσεις ποιος τις μελετησε ;;
Πώς ξέρω π.χ. ότι το εμφραγμα που έπαθα δεν ήταν απορία του εμβολίου της ανεμοβλογιάς. Που έκανα μια 5ετια πισω.
Αμα το σκεφτούμε έτσι δε θα βγάλουμε ποτε άκρη.
 

athenian

Well-Known Member
Στρατο το μακροχρόνια που συζητάμε πώς προκύπτει;; Το οτι γίνονται πολλά χρόνια σημαίνει ότι ίσως ολο και βελτιώνονται.
Τις μακροχρόνιες επιπτώσεις ποιος τις μελετησε ;;
Πώς ξέρω π.χ. ότι το εμφραγμα που έπαθα δεν ήταν απορία του εμβολίου της ανεμοβλογιάς. Που έκανα μια 5ετια πισω.
Αμα το σκεφτούμε έτσι δε θα βγάλουμε ποτε άκρη.
Ολα τα φαρμακα που κυκλοφορουν ειναι υπο παρακολουθηση.
 

Stratos

Well-Known Member
Στρατο το μακροχρόνια που συζητάμε πώς προκύπτει;; Το οτι γίνονται πολλά χρόνια σημαίνει ότι ίσως ολο και βελτιώνονται.
Τις μακροχρόνιες επιπτώσεις ποιος τις μελετησε ;;
Πώς ξέρω π.χ. ότι το εμφραγμα που έπαθα δεν ήταν απορία του εμβολίου της ανεμοβλογιάς. Που έκανα μια 5ετια πισω.
Αμα το σκεφτούμε έτσι δε θα βγάλουμε ποτε άκρη.
άρα στα λογια μου έρχεσαι, γιατι να κανεις το εμβόλιο αφού δεν ξέρεις? φόρα μάσκα και πρόσεχε.
 

george_hatzi

Well-Known Member
άρα στα λογια μου έρχεσαι, γιατι να κανεις το εμβόλιο αφού δεν ξέρεις? φόρα μάσκα και πρόσεχε.
Ρε Στράτο μάσκα είναι. Δεν σου δίνει immunity. Επίσης για ότι κάνεις στη ζωή σου δεν έχεις εγγυήσεις. Φαντάζομαι όταν μπαίνεις σε ένα σπίτι δεν ζητάς στατικές μελετες. Όταν πετάς με αεροπλάνο δεν ζητάς σχέδια αεροναυπηγικης. Κάποιοι ειδικοί σου λένε ότι είναι ασφαλή.
 

Stratos

Well-Known Member
Ρε Στράτο μάσκα είναι. Δεν σου δίνει immunity. Επίσης για ότι κάνεις στη ζωή σου δεν έχεις εγγυήσεις. Φαντάζομαι όταν μπαίνεις σε ένα σπίτι δεν ζητάς στατικές μελετες. Όταν πετάς με αεροπλάνο δεν ζητάς σχέδια αεροναυπηγικης. Κάποιοι ειδικοί σου λένε ότι είναι ασφαλή.
δηλαδή για να καταλάβω οι παρενέργειες και οι θάνατοι από το εμβόλιο είναι της ίδια πιθανότητας με το να πέσει ένα σπίτι ή ένα αεροπλάνο?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
12 φορές λιγότερες από το να σκοτωθείς στην Ελλάδα από αυτοκινητιστικό δυστύχημα (για το Astra).
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Με φαντασίες μπορείς να γράψεις όποιο σενάριο θες, ακόμα και το ότι μπορεί να υπάρχουν εξωγήινοι αναμεσά μας. Προς το παρόν αρκετοί από τους ανεμβολίαστους πεθαίνουν και κανείς από εμάς τους εμβολιασμένους.

Ξέρεις ποιος γελάει καλύτερα.
 

vag25

Well-Known Member
Ξέρεις ποιος γελάει καλύτερα.
Συνηθως αυτος που εμπιστευεται την επιστημη γελαει καλυτερα. Η οποια εχει αυξησει τον μ.ο ζωης και οταν την χρειαστεις καποια στιγμη στο μελλον(οπως ολοι μας) θα σε κρατησει στην ζωη.

Απο κει και περα οι εξαιρεσεις παντα υπαρχουν.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ξέρεις ποιος γελάει καλύτερα.
Απο προχθες που διαβασα οτι οι εμβολιασμενοι προστατευουν τους αρνητες και ανεμβολιαστους γελαω ασταματητα, δε μπορω να συγκρατησω τους γελωτες μου!!! Και το ανεβασα κιολας υπο μορφη λογυδριου σε δυο διαφορετικα μου ινσταγκραμ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!
ΠΕΘΑΝΑ οχι απ τον κορονοιο αλλα απο τα γελια!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Oποιος δεν θελει να φερει εις περας την απλη κοινωνικη υποχρεωση να κανει ενα εμβολιο ας υπογραψει να καλυψει μονος τους τις ιατρικες του δαπανες αν χρειαστει.
 

dim d

Well-Known Member
Επισης παιδια μιας κι το συζηταμε, να κλεισουμε κι το υποχρεωτικο προγραμμα στα παιδια; Ετσι να γεμισουμε λιγο πολυο/δες , ανεμοβλογιες κλπ; Η αυτα ειναι καλα να τα κρατησουμε;
 

Xristoforaz

Well-Known Member
δεν ειναι κοινωνικη υποχρεωση ;
Σαν να λεει ενας ιατρος μεταμοσχευσης μαλλιων, οτι ειναι υποχρεωμενοι οι ασθενεις του να λαμβανουν φιναστεριδη για ενα αλφα διαστημα πριν προβει ο ιατρος στην επεμβαση στο κεφαλι του καθε ασθενη ξεχωριστα, αλλιως δε θα πραγματοποιηθει η επεμβαση...!
Καταλαβαινεις τι εννοω..εχει βαθυ νοημα!
Το τι θα βαλει καθε ανθρωπος στο δικο του σωμα ομως ειναι δικαιωμα ατομικο! Ειτε αυτο λεγεται φιναστεριδη ειτε εμβολιο κατα του κορονοιου
Με τη διαφορα οτι τη μεταμοσχευση και το συγκεκριμενο "αυστηρο" γιατρο, τους/τα επιλεγεις εσυ ενω το εμβολιο γινεται υποχρεωτικο σταδιακα σε ολους τους χωρους εργασιας ή σπουδων! Και ειναι μετρο μιας παγκοσμιας χουντας..θα το δεις τους επομενους μηνες..παντου θα λενε οτι χωρις πιστοποιητικο εμβολιασμου δε θα απολαμβανεις καμια κοινωνικη παροχη!
Εδω θα ειμαστε πρωτα ο Θεος και ολα αυτα θα συμβουν, θα επικρατησουν!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Πόσο ηλιθιοι πρέπει να είμαστε για να χαρούμε οι μεν αν πάθουν κάτι οι δε...
Οι ανθρωποι δεν πεθαινουν μονο απο κορονοιο..ενας ανθρωπος μπορει να πεθανει απο διαφορα αιτια!
Αλλοι ζουν οντες πεθαμενοι απο ψυχολογικη κατηφεια που δεν εχουν μαλλια ωσαν τον κλαρκ κεντ...εαν δεν πεθανεις ζωντας με αυτο το μαραζι, τοτε πως θα ζησεις πεθαινοντας απο φοβο μην υποστεις παρενεργειες απο το νεοδμητο εμβολιο? Ειναι κι αυτο μια απορια!
 

athenian

Well-Known Member
Οι ανθρωποι δεν πεθαινουν μονο απο κορονοιο..ενας ανθρωπος μπορει να πεθανει απο διαφορα αιτια!
Αλλοι ζουν οντες πεθαμενοι απο ψυχολογικη κατηφεια που δεν εχουν μαλλια ωσαν τον κλαρκ κεντ...εαν δεν πεθανεις ζωντας με αυτο το μαραζι, τοτε πως θα ζησεις πεθαινοντας απο φοβο μην υποστεις παρενεργειες απο το νεοδμητο εμβολιο? Ειναι κι αυτο μια απορια!
Η ζωή από μόνη της έχει πολλά ερεθίσματα που προκαλούν φόβο. Το να μην κάνεις εμβόλιο για μένα είναι δικαίωμα σου, ούτε εγώ που έκανα νιώθω ασφαλής. Ίσως είμαι περισσότερο ασφαλής όμως από το να μην έκανα. Δεν μπορώ όμως να χαίρομαι αν ξαφνικά πεθάνει ή αρρωστήσει βαριά κάποιος που δεν έκανε εμβόλιο. Θα ήμουν σκατάνθρωπος. Όπως σκατάνθρωποι είναι όσοι πανηγυρίζουν στα social media όταν κάποιος πάθει κάτι από τα εμβόλια. Έχουμε περάσει πολλά για να είμαστε τόσο μαλάκες. Φτάνει.
 

athenian

Well-Known Member
Oποιος δεν θελει να φερει εις περας την απλη κοινωνικη υποχρεωση να κανει ενα εμβολιο ας υπογραψει να καλυψει μονος τους τις ιατρικες του δαπανες αν χρειαστει.
Κι αυτό διχαστικό και φασιστικό είναι. Σταματήστε επιτέλους όλοι.
Έχουν σπάσει τα νεύρα μας κάθε μέρα με τους μεν και τους δε.
 
Μπλουζα