Η ζωη με Covid-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Φιλε αμα αρχισουμε τα "ξέρω ένα που ξέρει ένα"...αστο καλυτερα.
Επειδη δεν εχεις παθει εσυ φιλε κατι, δε σημαινει οτι αυτο που λεει ο κονελος ειναι ψεμα!
Εγραψε: οικογενειακοι του φιλοι δηλαδη προσωπικοι δικοι του φιλοι...!
Και οχι γνωστοι γνωστων του!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Εγώ που το έκανα στο αριστερό χέρι, εξαιρούμαι;
Ο πρωτος ειμαι που κοροιδευω το γεροντα σαββα λαυριωτη στο συγκεκριμενο ζητημα!!
Φυσικα και το χαραγμα δεν προκειται να ερθει στο μελλον στο δεξι χερι και μονο οπως ερμηνευει την αποκαλυψη ο γερων σαββας!!!
Εδω κατηχω και συναμα κραζω το μοναχο Σαββα ιερας μονης μεγιστης Λαυρας!
Στο ιδιο βιντεο εκραξα και τον πατερα Κλεομενη Κεφαλα, που σε καποιο σχολιο του στο τικ τοκ υπερασπιστηκε το γεροντα Σαββα λεγοντας μου οτι δεν ειναι πλανεμενος (πανω στο συγκεκριμενο ζητημα)...μη βλεπεις τις λιγες προβολες...ειναι λογω του οτι δημιουργηθηκε σχετικα προσφατα το καναλι..αλλα που θα παει; Καποτε θα διαδοθει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

konelos

Active Member
Φιλε αμα αρχισουμε τα "ξέρω ένα που ξέρει ένα"...αστο καλυτερα.
Όλοι γνωστοί είναι φίλε μου.
Η πνευμονική εμβολή σε 35 χρόνο τριπλοεμβολιασμένο πριν 15 μέρες ευτυχώς έξω από Μετροπόλιταν.
Φταίει ο εμβολιασμός ή πέρασες covid και δεν το κατάλαβες, συμπέρασμα κάνεις 3 εμβόλια, κόλλας covid αλλά κινδυνεύεις να χαιρετήσεις, ωραία προστασία
Απροσδιόριστος καρκίνος στο Ιπποκράτειο που δεν μπορούν βρουν από πού ξεκίνησε, απλά γέμισε παντού, πιθανή αλλοίωσης DNA λόγω εμβολιασμού, 37 χρόνος τριπλό.

42 χρόνων γυναίκα τριπλό και διπλό τα 3 παιδιά της, κόλλησε covid και η αρρυθμίες δεν σταμάτησαν ποτέ, μόνιμη βλάβη στην καρδιά, αυτή τη βδομάδα έχει παρουσιάσει βήχα που δεν σταματάει ποτέ και τρέχει σε πνευμονολόγους, γνώμη γιατρού αποτυχία των εμβολίων και μεγάλο λάθος που εμβολιάσαμε τα παιδιά μας, ο ίδιος γιατρός που την έκανε με το ζόρι να εμβολιάσει τα παιδιά της, τουλάχιστον ρε άθλιε τύπε δεν το λες γιατί έχεις κάνει μια γυναίκα να χτυπάει το κεφάλι της στον τοίχο.
 

Georgie

Well-Known Member
Έχω ζητήσει να κλείσει το νήμα .
Ανταλλάξαμε σκέψεις και ανησυχίες στις δύσκολες ώρες του εγκλεισμού και της πρωτοφανούς πανδημιας που ζήσαμε.

Δεν υπάρχει κανένα νόημα να συνεχίσει ο σχολιασμός.
Δε μπορείς να τους πάρεις σοβαρά και δεν είναι δίκαιο να γίνεται χαβαλες για τους λόγους που όλοι καταλαβαίνουμε.

@CVIAL σε παρακαλώ κλείδωσε το νήμα.
 

konelos

Active Member
Σε φοβίζουν τα περιστατικά @Georgie
Γιατί δεν θες να μείνει το νήμα να δούμε πως θα εξελιχθεί;
Γιατί θεωρείς ότι οι δικές σου απόψεις είναι σοβαρές;
Που είναι το περίεργο με τις παρενέργειες όταν οι ίδιες οι φαρμακευτικές τις αναφέρουν;
Το θέμα είναι αν ο καθολικός εμβολιασμός έκανε καλό ή κακό, αν ο εμβολιασμός των μη ευπαθών βοήθησε στην εξάπλωση και στη νόσηση, το πόσο αφελής ήταν κάποιος να εμβολιάσει τα παιδιά του με ένα εμβόλιο που βγήκε πανικοβλημένο.

Βγες από το καβούκι σου και ψάξου τι γίνεται έξω και άσε τους οργανισμούς και τα άρθρα.
Επίσης έχεις την επιλογή να μην συμμετέχεις στο νήμα, αλλά με κλείδωμα θα κερδίσεις άλλη μια νίκη της φίμωσης που επικρατεί.
 

Harris_G

Well-Known Member
Όλοι γνωστοί είναι φίλε μου.
Η πνευμονική εμβολή σε 35 χρόνο τριπλοεμβολιασμένο πριν 15 μέρες ευτυχώς έξω από Μετροπόλιταν.
Φταίει ο εμβολιασμός ή πέρασες covid και δεν το κατάλαβες, συμπέρασμα κάνεις 3 εμβόλια, κόλλας covid αλλά κινδυνεύεις να χαιρετήσεις, ωραία προστασία
Απροσδιόριστος καρκίνος στο Ιπποκράτειο που δεν μπορούν βρουν από πού ξεκίνησε, απλά γέμισε παντού, πιθανή αλλοίωσης DNA λόγω εμβολιασμού, 37 χρόνος τριπλό.

42 χρόνων γυναίκα τριπλό και διπλό τα 3 παιδιά της, κόλλησε covid και η αρρυθμίες δεν σταμάτησαν ποτέ, μόνιμη βλάβη στην καρδιά, αυτή τη βδομάδα έχει παρουσιάσει βήχα που δεν σταματάει ποτέ και τρέχει σε πνευμονολόγους, γνώμη γιατρού αποτυχία των εμβολίων και μεγάλο λάθος που εμβολιάσαμε τα παιδιά μας, ο ίδιος γιατρός που την έκανε με το ζόρι να εμβολιάσει τα παιδιά της, τουλάχιστον ρε άθλιε τύπε δεν το λες γιατί έχεις κάνει μια γυναίκα να χτυπάει το κεφάλι της στον τοίχο.
Αυτο σου εξηγω..Να σου πω και γω περιπτωσεις γνωστων?

1) Απεναντι μου 55ρης που κουβαλουσε μαρμαρα οπως ο Οβελιξ το μενιρ, χαιρετησε απο κορονα πριν βγουν τα εμβολια
2) Συναθλητης κολλητου μου ορεινος δρομεας με συμμετοχες σε ορεινους μαραθωνιους του εξωτερικου, που παει να πεταξει σκουπιδια και λαχανιαζει
3) Κοπελα φιλου που εχει χασει οριστικα την οσφρηση της, πηγαν στο σπιτι της και ειχε β 100 κιλα χλωρινη και δε καταλαβε τπτ, της ειπαν οι επισκεπτες μα καλα ποσο εχεις βαλει και ειπε δε μπορω να μυρισω τπτ

Αυτους τους 3 τους ηξερα/ ξερω προσωπικα τωρα αν βαλω και αυτους που λενε ατομα σοβαρα ο αριθμος ξεφευγει...
 

Georgie

Well-Known Member
Σε φοβίζουν τα περιστατικά @Georgie
Γιατί δεν θες να μείνει το νήμα να δούμε πως θα εξελιχθεί;
Γιατί θεωρείς ότι οι δικές σου απόψεις είναι σοβαρές;
Που είναι το περίεργο με τις παρενέργειες όταν οι ίδιες οι φαρμακευτικές τις αναφέρουν;
Το θέμα είναι αν ο καθολικός εμβολιασμός έκανε καλό ή κακό, αν ο εμβολιασμός των μη ευπαθών βοήθησε στην εξάπλωση και στη νόσηση, το πόσο αφελής ήταν κάποιος να εμβολιάσει τα παιδιά του με ένα εμβόλιο που βγήκε πανικοβλημένο.

Βγες από το καβούκι σου και ψάξου τι γίνεται έξω και άσε τους οργανισμούς και τα άρθρα.
Επίσης έχεις την επιλογή να μην συμμετέχεις στο νήμα, αλλά με κλείδωμα θα κερδίσεις άλλη μια νίκη της φίμωσης που επικρατεί.
Σε ποιον ακριβώς μιλάς για καβούκι ρε φιλαράκο ?
Μάλλον δεν έχεις καταλαβει σε ποιον απευθύνεσαι.
Το νήμα ανοίχτηκε για να μοιραστούμε ανησυχίες λογικοί Άνθρωποι.
Όχι να διαβάζουμε τις μπούρδες του κάθε ψέκα.
Move on
 

konelos

Active Member
Σε ποιον ακριβώς μιλάς για καβούκι ρε φιλαράκο ?
Μάλλον δεν έχεις καταλαβει σε ποιον απευθύνεσαι.
Το νήμα ανοίχτηκε για να μοιραστούμε ανησυχίες λογικοί Άνθρωποι.
Όχι να διαβάζουμε τις μπούρδες του κάθε ψέκα.
Move on
Δεν σε ξέρω.
Ελπίζω να είσαι έξω από το καβούκι σου.
Εγώ θέλω να διαβάζω τα πάντα, από ψεκα - αντιψεκα, μέχρι τον κάθε τυχαίο που νομίζει ότι είναι γιατρός και μας κάνει αναμετάδοση του έγκυρου άρθρου.

Ξέρεις ποιος είμαι εγώ ????
Greek Ατάκα από τις μεγαλύτερες κληρονομιές μας, εγώ είμαι και σε έχω :)

@Harris_G μπορώ να γράψω περιστατικά μέχρι του χρόνου.
Αν τελικά το εμβόλιο σε μη ευπαθή κόσμο έκανε καλό ή κακό το ξέρεις με σιγουριά;
Ποια θα ήταν ο πορεία της πανδημίας χωρίς τα εμβόλια γνωρίζεις;

Εγω βλέπω πολλούς μετανιωμένους που δεν θα έκαναν άλλη δόση ούτε με σφαίρες, βλέπω ελάχιστους πορομένους που περιμένουν την επόμενη δόση πως και πως, βλέπω να νοσούν πολλοί ανεμβολίαστοι και πολλοί εμβολιασμένοι με τα βαριά σύμπτωμα να γέρνουν στουν εμβολιασμένους, ακόμα και τα ίδια συμπτώματα να έχουν δείχνει ότι έκαναν ένα εμβόλιο άχρηστο.
Για τα υγείη παιδιά που δεν είχαν κίνδυνο και τα έβαλαν σε πείραμα δεν θα το δεχτώ ποτέ, στην ανάγκη θα τα πήγαινα σε ένα βουνό να ασκητέψουμε.
 

Harris_G

Well-Known Member
Η στατιστική θελω να ξερω τι λεει...Οχι ενας και δυο και δεκατρεις...Η συντριπτικη πλειοψηφια των εμβολιασμενων ειναι υγιεστατοι. Ο ενας πανω στον αλλον ειναι όπου και να πας, τουλαχιστον εδω στη Θεσσαλονικη, ποσο μαλλον στην Αθηνα... Μελλοθανατοι ειναι αυτοι τι ειναι αυτο θελω να ξερω.
 

Vdupa

Well-Known Member
Όλοι γνωστοί είναι φίλε μου.
Η πνευμονική εμβολή σε 35 χρόνο τριπλοεμβολιασμένο πριν 15 μέρες ευτυχώς έξω από Μετροπόλιταν.
Φταίει ο εμβολιασμός ή πέρασες covid και δεν το κατάλαβες, συμπέρασμα κάνεις 3 εμβόλια, κόλλας covid αλλά κινδυνεύεις να χαιρετήσεις, ωραία προστασία
Απροσδιόριστος καρκίνος στο Ιπποκράτειο που δεν μπορούν βρουν από πού ξεκίνησε, απλά γέμισε παντού, πιθανή αλλοίωσης DNA λόγω εμβολιασμού, 37 χρόνος τριπλό.

42 χρόνων γυναίκα τριπλό και διπλό τα 3 παιδιά της, κόλλησε covid και η αρρυθμίες δεν σταμάτησαν ποτέ, μόνιμη βλάβη στην καρδιά, αυτή τη βδομάδα έχει παρουσιάσει βήχα που δεν σταματάει ποτέ και τρέχει σε πνευμονολόγους, γνώμη γιατρού αποτυχία των εμβολίων και μεγάλο λάθος που εμβολιάσαμε τα παιδιά μας, ο ίδιος γιατρός που την έκανε με το ζόρι να εμβολιάσει τα παιδιά της, τουλάχιστον ρε άθλιε τύπε δεν το λες γιατί έχεις κάνει μια γυναίκα να χτυπάει το κεφάλι της στον τοίχο.
Εχουμε δισεκατομμυρια πλεον πραγματικα δεδομενα απο εμβολιασμους.

Ο φιλος του φιλου του γνωστου (που τυχαινει παντα να ειναι γνωστοι αυτων που ειναι επιρρεπείς στις ψεκιες) δεν εχει σημασια τι λενε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

konelos

Active Member
Η στατιστική θελω να ξερω τι λεει...Οχι ενας και δυο και δεκατρεις...Η συντριπτικη πλειοψηφια των εμβολιασμενων ειναι υγιεστατοι. Ο ενας πανω στον αλλον ειναι όπου και να πας, τουλαχιστον εδω στη Θεσσαλονικη, ποσο μαλλον στην Αθηνα... Μελλοθανατοι ειναι αυτοι τι ειναι αυτο θελω να ξερω.
Άμα η στατιστική γέρνει περισσότερο προς την απάτη δεν δημοσιευθεί ποτέ.

@Vdupa εγω μιλάω για άμεσες επαφές και όχι για γνωστό του γνωστού.
Το κακό είναι πως πολλοί είναι επιρρεπείς στις ψεκιες όπως πολλοί είναι επιρρεπείς στο αντίθετο και δεν μπορούν να δουν τι πραγματικά γίνεται έξω, με το που πει κάποιος το αντίθετο κατευθείαν βαπτίζεται ψέκι.
 

Vdupa

Well-Known Member
@Vdupa εγω μιλάω για άμεσες επαφές και όχι για γνωστό του γνωστού.
Το κακό είναι πως πολλοί είναι επιρρεπείς στις ψεκιες όπως πολλοί είναι επιρρεπείς στο αντίθετο και δεν μπορούν να δουν τι πραγματικά γίνεται έξω, με το που πει κάποιος το αντίθετο κατευθείαν βαπτίζεται ψέκι.
Εγω πως και δεν εχω τετοιον δικο μου σε αμεσες επαφες. Η πως κανεις δικος μου ανθρωπος δεν εχει τετοιες επαφες; Πως γινεται να συμβαινει μονο σε εσας αυτο αναρωτιεμαι;

Δεν χρειαζεται να ψαξουμε εμεις να δουμε τι γινεται εκει εξω γιατι δεν εχουμε αυτη την ικανοτητα.

Δισεκατομμυρια εμβολιασμοι εχουν γινει, η επιστημονική κοινότητα εχει εικονα πλεον η οποια επιβεβαιώνει τα αρχικα δεδομενα. Το εμβολιο ειναι απολυτα ασφαλες για ενηλικες και παιδια.
 

konelos

Active Member
Εγω πως και δεν εχω τετοιον δικο μου σε αμεσες επαφες. Η πως κανεις δικος μου ανθρωπος δεν εχει τετοιες επαφες; Πως γινεται να συμβαινει μονο σε εσας αυτο αναρωτιεμαι;

Δεν χρειαζεται να ψαξουμε εμεις να δουμε τι γινεται εκει εξω γιατι δεν εχουμε αυτη την ικανοτητα.

Δισεκατομμυρια εμβολιασμοι εχουν γινει, η επιστημονική κοινότητα εχει εικονα πλεον η οποια επιβεβαιώνει τα αρχικα δεδομενα. Το εμβολιο ειναι απολυτα ασφαλες για ενηλικες και παιδια.
Αυτό είπα ποιο πάνω, μακάρι να είναι απλά συμπτώσεις, για την επιστημονική κοινότητα έχω πολλές επιφυλάξεις, άμα υπάρχει κάτι αρνητικό θα το μάθουμε επίσημα αφού θα έχουν αποχωρήσει τα μεγάλα κεφάλια.
 

bobby

Well-Known Member
Εγω πως και δεν εχω τετοιον δικο μου σε αμεσες επαφες. Η πως κανεις δικος μου ανθρωπος δεν εχει τετοιες επαφες; Πως γινεται να συμβαινει μονο σε εσας αυτο αναρωτιεμαι;

Δεν χρειαζεται να ψαξουμε εμεις να δουμε τι γινεται εκει εξω γιατι δεν εχουμε αυτη την ικανοτητα.

Δισεκατομμυρια εμβολιασμοι εχουν γινει, η επιστημονική κοινότητα εχει εικονα πλεον η οποια επιβεβαιώνει τα αρχικα δεδομενα. Το εμβολιο ειναι απολυτα ασφαλες για ενηλικες και παιδια.
Μόνο άμα το κάνεις στο αριστερό μπράτσο….. Αν το κάνεις στο δεξί την πάτησες……:D:D:D:D:D
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Όχι και 2 χρονάκια, να προλάβουμε να πάρουμε πτυχίο και να κάνουμε και μεταπτυχιακό πρώτα.
Βιάσου. Εν τω μεταξύ, χάσαμε και τον διδάσκαλο που γνωρίζει (και) αριθμητική, (σε κάποια σελίδα έχει γράψει το αμίμητο, ότι οι 20.000 νεκροί στα 10.000.000 πληθυσμός είναι 0,2%) να μας πει πόσα δισεκατομμύρια αφρικανοί πέθαναν που δεν είχαν πρόσβαση στο νεράκι του καματερού μπουρλοεμβόλιο, ενώ ό,τι ξέρουν από μάσκα είναι αυτή του Ζορό.
 

Stratos

Well-Known Member
Τα έχουμε πει πολλές φορές αλλά δεν καταλαβαίνετε, το εμβόλιο σώζει τις ζωές αυτών που τα έχουν ανάγκη και κινδυνεύουν από τον covid.
Στους υπόλοιπους ή δεν θα κάνουν τίποτα ή θα προκαλέσουν παρενέργειες. Το να εμβολιάσεις κάποιον που δεν κινδυνεύει από τον covid με ένα εμβόλιο που μπορεί να προκαλέσει παρενέργειες εγώ το θεωρώ λάθος αλλά ο καθένας κάνει ότι νομίζει....
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Τα έχουμε πει πολλές φορές αλλά δεν καταλαβαίνετε, το εμβόλιο σώζει τις ζωές αυτών που τα έχουν ανάγκη και κινδυνεύουν από τον covid.
Στους υπόλοιπους ή δεν θα κάνουν τίποτα ή θα προκαλέσουν παρενέργειες. Το να εμβολιάσεις κάποιον που δεν κινδυνεύει από τον covid με ένα εμβόλιο που μπορεί να προκαλέσει παρενέργειες εγώ το θεωρώ λάθος αλλά ο καθένας κάνει ότι νομίζει....
Τα εμβολια για τον κορονοιο ειναι παντελως αχρηστα, οχι μονο δε βοηθανε αλλα βγαζουν συνεχεια σφοδρες παρενεργειες και ξαφνικους θανατους στον παγκοσμιο πληθυσμο! Επισης με αυτα τα εμβολια σφραγιζεται ο καθε εμβολιασμενος διοτι μπαινει νανοσυσκευη στο αιμα του και εντοπιζεται απο συσκευη μπλουτουθ και δορυφορους! Ανοιξε το μπλε δοντι στο κινητο σου και πηγαινε κοντα σε εναν εμβολιασμενο φιλο σου ή συγγενη σου...θα διαπιστωσεις οτι εχει αποκτησει 12ψηφιο κωδικο και εχει μετατραπει σε μετανθρωπο!
Οσο πιο πολλες δοσεις κανει καποιος του εμβολιου για κοβιντ, τοσο πιο κοντα παει στο θανατο..καταλαβε το!
 

bobby

Well-Known Member
Μπορείς να μας δείξεις ένα παράδειγμα με τον κωδικό; Γιατί εγώ αν δε δω δεν πιστεύω.
 
Μπλουζα