Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

GK

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

NoMoreLoss είπε:
ωραίος @mindtrapper θα ήθελα να σε ρωτήσω αν θεραπεύετε ή θα πρέπει να παιρνω το χάπι για πάντα? αν πάρεις το πτυχίο να μας θυμάσαι γιατί θα μας έχεις πελάτες στα σίγουρα ;)

το link λέει για πάντα την ταμπλέτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mindtrapper

Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

Αν είναι Hashimoto, τότε το χάπι πρέπει να το παίρνεις μια φορά την ημέρα εφ' όρου ζωής. Μπορεί να μην θεραπεύεται τελείως αλλά είναι πολύ αντιμετωπίσιμη, απλά θέλει ένα χάπι.

Θα σου πει και ο γιατρός σου σίγουρα τι είναι, μπορεί να κάνω λάθος. Απλά από τις εξετάσεις μόνο έτσι μου φάνηκε. Περαστικά σου :)

(Τώρα είδα το "shitttttttttt". Φίλε, είναι δεν είναι, μη σε παίρνει από κάτω. Μια χαρά θα πάνε όλα θα δεις.)
 

steve4

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

γιατρέ mindtrapper με τέτοιες τιμές t3 t4 tsh θα του δόσης λεβοθυροξίνη?
 

mindtrapper

Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

steve4 είπε:
γιατρέ mindtrapper με τέτοιες τιμές t3 t4 tsh θα του δόσης λεβοθυροξίνη?

Πρώτον, όπως είπα, δεν είμαι γιατρός ακόμα. Επίσης είπα δεν θέλω να κάνω διάγνωση. Απλά είχα αυτή την εντύπωση και είπα να τη μοιραστώ. Σίγουρα θα του πει ο γιατρός του τι ακριβώς έχει και τι πρέπει να κάνει. Δεν χρειάζεται εμένα από το forum να κάνω τίποτα.

Δεύτερον, η Τ3 και Τ4 του είναι προς το κάτω όριο των φυσιολογικών. Με Hashimoto σε αρχικά στάδια δε θα είχε τρομερό υποθυρεοειδισμό, ίσως είναι στην αρχή ακόμα. Περιμένω και την δική σου εξήγηση για τα αυξημένα αντισώματα πέρα από το ειρωνικό σου "AXXAAXXAAXAXAXXAXAAXAX".
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

steve χαλαρά δεν έχουμε οικόπεδα να χωρίσουμε εδω μέσα.
 

rozparnithas

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

"Stem Cell είναι σε αρχικό στάδιο αλλά πολλά υποσχόμενη θεραπεία και ίσως να αποτελέσει την οριστική λύση απλά μου είπε να μην την κάνω ακόμα να περιμένω λίγο μπάς και πέσει η τιμή η οποία είναι γύρω στα 3000-4000 ευρώ."

nomoreloss ο γιατρός σου είπε που γίνεται στην Ελλάδα θεραπεία με stem cells :-[ ? Σου είπε πως εχει γύρο στα 3000-4000 ευρώ, άρα μάλλον θα ξέρει έτσι δεν είναι? Παντως μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί νόμιζα, και απ ότι εχω διαβάσει αυτή η θεραπεία είναι ακόμα σε δοκιμές και δεν είναι διαθέσιμη για το κοινό.

Επίσης σχετικά με την θεραπεία με τα αιμοπετάλια (prp), έχεις βρεί εργαστήριο για να φυγοκεντρίσει το αίμα? γιατί θα με ενδιέφερε πολυ και εμένα :)
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

την θεραπεία με stem cell την κάνουν και άλλοι γιατροί και μάλιστα την έχει κάνει ένα παιδί απο εδώ μέσα με φτωχά αποτελέσματα. εργαστήριο δεν έχω βρεί ακόμα αλλά να σου πώ την αλήθεια δεν έχω ψάξει καθόλου θα πάω απο τον γιατρό στον μήνα που έρχετε να μου πεί και θα γράψω στο φόρουμ.
 

rozparnithas

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

"την θεραπεία με stem cell την κάνουν και άλλοι γιατροί και μάλιστα την έχει κάνει ένα παιδί απο εδώ μέσα με φτωχά αποτελέσματα".

Αλήθεια ? :) Βασικά εψαξα λιγο στο φορουμ να βρω σχετικό αρθρο αλλα δεν βρηκα ακόμα, η αλήθεια ειναι οτι δεν έχω και πολύ χρονο τον τελευταιο καιρο.Μηπως θα μπορουσες να με βοηθήσεις λιγο, λεγοντας μου ισως ποιος ειναι για να τον ρωτισω σχετικα :( ?

"εργαστήριο δεν έχω βρεί ακόμα αλλά να σου πώ την αλήθεια δεν έχω ψάξει καθόλου θα πάω απο τον γιατρό στον μήνα που έρχετε να μου πεί και θα γράψω στο φόρουμ."

Σ'ευχαριστώ, θα περιμενω νεα σου και θα προσπαθήσω και εγω να το ψαξω.
 

rozparnithas

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

Σ'ευχαριστώ πολύ.Ισως να το δοκιμάσω κάποια στιγμή ακόμα και αν εχει ελάχιστα αποτελέσματα, πρωτα ομως θα δοκίμαζα prp που ειναι και πιο φθηνο.
Κάτι ακόμα και λιγο άσχετο... είδα αν δεν κάνω λαθος οτι χρησιμοποιείς ή χρησιμοποιούσες scalproller.Χρησιμοποιώ και εγώ εδω και 2 βδομάδες (πριν την minoxidil), είσαι ευχαριστημένος? εχεις δει καποιο αποτέλεσμα + ή - ?

και παλι thanks
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoMoreLoss

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

ναι το derma roller κάνει δουλεία αλλά εμένα έληξε και δεν έχω παραγγείλει άλλο ακόμα.
@mindtrap ο γιατρός μου έδωσε Τ4 50mg για 6 μήνες και βλέπουμε και ένεση Neurobion βιταμίνες Β1 + Β2 + Β12 μια την εβδομάδα.
 

mindtrapper

Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

OK. Σου είπε συγκεκριμένα τι πιστεύει για τα αυξημένα αντισώματα ή σου είπε να πάρεις την Τ4 και μετά από έξι μήνες ξανακάνεις εξετάσεις και βλέπεις τότε τι γίνεται;
 

sovagg

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

NoMoreLoss είπε:
ναι το derma roller κάνει δουλεία αλλά εμένα έληξε και δεν έχω παραγγείλει άλλο ακόμα.

Εληξε το dermaroller??Για δωσε μια εξηγηση ρε συ νομορε,δεν σε πιανω..
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

@mindtrap δεν είπε και πολλά αλλά πήρε πολλά 60 ευρώ και δεν ξαναπάω σε αυτόν
@sovagg το derma roller έχει ημερομηνία λήξης για το λόγο να μην προξενήσουν καμιά περίεργη ζημιά στο δέρμα οι μικρές βελόνες του απο την πολυκαιρία χρήσης οπότε καλώ είναι να το πετάμε όταν λήγει.
@sovagg αν είσαι diffuse thiner να κοιτάξεις το θυρεοειδή σου ποιό πίσω σε αυτό το thread έχω τι εξετάσεις πρέπει να κάνεις αν δεν τις βρείς να τις ανεβάσω και δες στην υπογραφή μου το λάδι που βάζω κάνει δουλειά στην περίπτωσή μας για να το φτιάξεις έχω την πηγή(διεύθυνση) με τα λάδια και τα αιθέρια έλαια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

NoMoreLoss είπε:
@mindtrap δεν είπε και πολλά αλλά πήρε πολλά 60 ευρώ και δεν ξαναπάω σε αυτόν
@sovagg το derma roller έχει ημερομηνία λήξης για το λόγο να μην προξενήσουν καμιά περίεργη ζημιά στο δέρμα οι μικρές βελόνες του απο την πολυκαιρία χρήσης οπότε καλώ είναι να το πετάμε όταν λήγει.
@sovagg αν είσαι diffuse thiner να κοιτάξεις το θυρεοειδή σου ποιό πίσω σε αυτό το thread έχω τι εξετάσεις πρέπει να κάνεις αν δεν τις βρείς να τις ανεβάσω και δες στην υπογραφή μου το λάδι που βάζω κάνει δουλειά στην περίπτωσή μας για να το φτιάξεις έχω την πηγή(διεύθυνση) με τα λάδια και τα αιθέρια έλαια
ξεκινησες Xalatan?
 

GK

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

nomore, 60 eυρώ σου πήρε ο δερματολόγος από το κολωνάκι ? Ή πήγες σε άλλο γιατρό ?
 

sovagg

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

NoMoreLoss είπε:
@sovagg αν είσαι diffuse thiner να κοιτάξεις το θυρεοειδή σου ποιό πίσω σε αυτό το thread έχω τι εξετάσεις πρέπει να κάνεις αν δεν τις βρείς να τις ανεβάσω και δες στην υπογραφή μου το λάδι που βάζω κάνει δουλειά στην περίπτωσή μας για να το φτιάξεις έχω την πηγή(διεύθυνση) με τα λάδια και τα αιθέρια έλαια

Στειλε τη διευθυνση με τα λαδια κ τα αιθερια ελαια,να το φτιαξω αν ειναι.Ειδες επανεκφυση με το λαδι ή σταματημα της τριχοπτωσης??Ποσο καιρο το χρησιμοποιεις??
Για τις εξετασεις εννοεις αυτες που παραθετω παρακατω??Ο θυροειδης ειναι το Τ4??
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

@καπαμαρου ναι για δοκιμή αλλά είναι μια σταλιά και τελειώνει στα μπαμ γι'αυτο βάζω σε μια μικρή περιοχή
@GK ο ενδοκρινολόγος είναι το λαμόγιο ο δερματολόγος μου βρήκε το πρόβλημα μέσω των εξετάσεων που μου είπε να κάνω και των ευχαριστώ πολύ τον άνθρωπο
@sovagg ναι αυτές τις εξετασεις να κάνεις όλες ο θυρεοειδής αφορά τις Τ3 Τ4 TSH και τα αντισώματα που λένε οι εξετάσεις. το λάδι μου έχει κάνει πολύ καλό έχουν φτιάξει σε υφή οι τρίχες και δεν έχω τριχόπτωση αλλά για τα πρώτα θετικά αποτελέσματα και εννοώ επανεκφυση θέλει 7 μήνες εγώ πρέπει να είμαι στον πρώτο μήνα ακόμα θα σου στείλω π.μ. για την αγορά τους να πάρεις και αλόη βέρα απο εκεί είναι πολύ καλή
 

sovagg

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

NoMoreLoss είπε:
@sovagg ναι αυτές τις εξετασεις να κάνεις όλες ο θυρεοειδής αφορά τις Τ3 Τ4 TSH και τα αντισώματα που λένε οι εξετάσεις. το λάδι μου έχει κάνει πολύ καλό έχουν φτιάξει σε υφή οι τρίχες και δεν έχω τριχόπτωση αλλά για τα πρώτα θετικά αποτελέσματα και εννοώ επανεκφυση θέλει 7 μήνες εγώ πρέπει να είμαι στον πρώτο μήνα ακόμα θα σου στείλω π.μ. για την αγορά τους να πάρεις και αλόη βέρα απο εκεί είναι πολύ καλή

Παντως βλεπω πως μονο στα αντισωματα αποκλινεις απο τις φυσιολογικες τιμες..Αυτη ειναι η αιτια που εχεις τριχοπτωση δλδ??
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα