Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

Petross μας χαιρετάς για 5 μέρες για να μάθεις να συμπεριφέρεσαι. Μπορεί να διαφωνεί κανείς μαζί σου ή μαζί μου, αλλά αυτό δεν τον κάνει βλάκα.

Τώρα για τους γιατρούς να πω ότι ούτε και εγώ είδα πολλά στα μαλλιά μου από αυτούς. Ωστόσο δεν τους βάζω όλους στο ίδιο καλάθι. Ασφαλώς θα υπάρχουν και γνώστες.
Θυμάμαι στο στρατό έναν ο οποίος ήταν οπτικός αλλά είχε γνώσεις 4αρων γιατρών. Και αυτό γιατί ήταν ψαγμένο το άτομο και γούσταρε το αντικείμενο του. Με αυτήν την λογική, μπορεί ένας δερματολόγος να ψαχτεί υπερβολικά και να δώσει λύσεις που δεν τις φαντάζεσαι.

Μην κολλάτε στο Revivogen. Είναι λογικό να μην το ξέρει κανένας γιατρός (άκου κρυφά sites, τι είναι πάλι αυτό; ), μιας και είναι κάτι που κυκλοφορεί αμερική μόνο. Άσχετα με το net και τις παραγγελίες. Δεν κρίνεται ο γιατρός που δεν ξέρει κάτι που δεν κυκλοφορεί στην χώρα του.

Το propecia το θεωρώ και εγώ καλύτερο από το 1/x proscar γιατί απλά παίρνεις την ΙΔΙΑ ποσότητα καθημερινά. Δεν αλλάζεις δόση και δεν παίζεις με το σώμα σου.
Τώρα επειδή είναι ακριβό, χρησιμοποιώ prοscar.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

GK είπε:
[quote author=Georgex6 link=topic=1792.msg32777#msg32777 date=1272583116]
αυτο στο αιτιολογησε???

Παιδιά, ευθέως δεν μου είπε να μην πάρω φτιαχτή από το φαρμακείο, αλλά το κατάλαβα από το ύφος του, είπε ότι πρέπει να είναι καλός ο φαρμακοποιός, ότι απλά πέρνουν τα προσκάρ και τα κανουν σκόνη και γενικά το ύφος του ήταν στο στυλ "ο θεος και η ψυχή τους".
Για την μινοξιδίλη επίσης μου είπε να είναι έτοιμη, αναφέρθηκε στο ότι π.χ στην εκάστοτε βιομηχανία που την βγάζει έτοιμη, "γίνεται προσπάθεια στο να πάει από το 2% στο 5%" "πως είναι δυνατόν ο φαρμακοποιός να την κάνει καλύτερη ή ισάξια" εξήγησε ότι είναι θέμα φαρμακοποιού και εάν είναι αξιόλογος, δικός σου άνθρωπος και τον εμπιστέυεσαι "αλλά γιατί να το ρισκάρεις από την στιγμή που υπάρχει έτοιμη".


GK Μια διευκρίνιση γιατί χρησιμοποιούσα 2 περίπου χρόνια χαπάκια 1 μγ proscar φτιαχτα απο φαρμακείο.

Σου είπε αν υπάρχει περίπτωση να έχουν μειωμένη δραστικότητα? Αν και είναι σωστό αυτό που λέει ο Ακης ότι δεν μπορεί να είναι πάντα ακριβώς η ίδια ποσότητα καθώς φτιάχνονται από ανθρώπινο χέρι.
 

mindtrapper

Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

Παιδιά, μια συμβουλή. Όταν πηγαίνετε σε γιατρούς μην τους αρχίζετε στα "revivogen" "crinagen" και γενικά ονομασίες εμπορικών προϊόντων, ειδικά αν δεν κυκλοφορούν στη χώρα μας (όπως είπε και ο Άκης). Μόνο αν έχουν ψαχτεί στο net παίζει να το ξέρουν, και αν το έχουν κάνει αυτό είναι είτε για προσωπική χρήση ή από συνέδρια στο εξωτερικό (αν πηγαίνουν και αν έτυχε να το ακούσουν εκεί).

Έχετε πολύ περισσότερες πιθανότητες να πάρετε σωστή γνώμη αν τους πείτε τα κύρια συστατικά που έχουν τα σκευάσματα μέσα. Αυτά είναι universal και ξέρουν αν κάνουν δουλειά ή όχι (οι σωστοί γιατροί).

Αυτό ισχύει παντού, όχι μόνο στον τομέα της απώλειας μαλλιών. Πέρα από βαρβάτα φάρμακα, όλα τα άλλα έχουν διαφορετικά ονόματα ανα χώρα ανάλογα με τον διανομέα.
 

GK

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

faliriotis είπε:
GK Μια διευκρίνιση γιατί χρησιμοποιούσα 2 περίπου χρόνια χαπάκια 1 μγ proscar φτιαχτα απο φαρμακείο.

Σου είπε αν υπάρχει περίπτωση να έχουν μειωμένη δραστικότητα? Αν και είναι σωστό αυτό που λέει ο Ακης ότι δεν μπορεί να είναι πάντα ακριβώς η ίδια ποσότητα καθώς φτιάχνονται από ανθρώπινο χέρι.
Όχι για μειωμένη αποδοτικότητα δεν μου είπε το θέμα το άφησε για την ασφαλή δοσολογία, μειωμένη αποδοτικότητα δεν νομίζω να υπάρχει, τώρα αντί για 1 να πέρνεις π.χ 1.1 ή 1.2 λογικά (αν και σίγουρα θα υπάρχουν έρευνες πάνω σε αυτό) δεν θα υπάρχει ελάχιστα καλύτερη αποδοτικότητα, αλλά έστω λίγα περισότερα sides ?

mindtrapper είπε:
Παιδιά, μια συμβουλή. Όταν πηγαίνετε σε γιατρούς μην τους αρχίζετε στα "revivogen" "crinagen" και γενικά ονομασίες εμπορικών προϊόντων, ειδικά αν δεν κυκλοφορούν στη χώρα μας (όπως είπε και ο Άκης). Μόνο αν έχουν ψαχτεί στο net παίζει να το ξέρουν, και αν το έχουν κάνει αυτό είναι είτε για προσωπική χρήση ή από συνέδρια στο εξωτερικό (αν πηγαίνουν και αν έτυχε να το ακούσουν εκεί).

Έχετε πολύ περισσότερες πιθανότητες να πάρετε σωστή γνώμη αν τους πείτε τα κύρια συστατικά που έχουν τα σκευάσματα μέσα. Αυτά είναι universal και ξέρουν αν κάνουν δουλειά ή όχι (οι σωστοί γιατροί).

Αυτό ισχύει παντού, όχι μόνο στον τομέα της απώλειας μαλλιών. Πέρα από βαρβάτα φάρμακα, όλα τα άλλα έχουν διαφορετικά ονόματα ανα χώρα ανάλογα με τον διανομέα.

Σωστός και εγώ όταν είδα ότι δεν μου είπε κάτι, καλό ή κακό αναφορικά με το Revivogen, δεν σκέφτηκα να του πω ότι περιέχει saw palmetto και λιπαρά οξέα.


Πάντως παιδιά ήταν πολυ καθησυχαστικός με την φιναστερίδη, να φανταστείτε ήταν μπροστά η κοπέλα μου που μόλις της είχα αναφέρει τις παρενέργειες μου έβαλε ΣΤΟΠ και μόλις φέυγαμε ήταν πιο θετική, όχι ότι μου είπε να πάρω βέβαια.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

συγνώμη αλλά ο Πέτρος νόμιζε ότι θα βγεί με μαλλιά σε μισή ώρα? τεσπα εγώ θα τον πάρω τον άνθρωπο (γιατρό) να μου κάνει την PRP τον άλλο μήνα τσάμπα εφόσον μπορεί και θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα. στο μεταξύ δεν έχω κάνει ακόμα εξετάσεις για θυρεοειδή θα γίνουν και αυτές μέσα στην επόμενη εβδομάδα.
Πείρα και χαλαταν που περιέχει την latanoprost και έβαλα σήμερα αλλά ρε παιδιά πολύ ακριβή με το ΙΚΑ και πλήρωσα για 5ml 11 ευρώ.
 

GK

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

NoMoreLoss είπε:
συγνώμη αλλά ο Πέτρος νόμιζε ότι θα βγεί με μαλλιά σε μισή ώρα? τεσπα εγώ θα τον πάρω τον άνθρωπο (γιατρό) να μου κάνει την PRP τον άλλο μήνα τσάμπα εφόσον μπορεί και θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα. στο μεταξύ δεν έχω κάνει ακόμα εξετάσεις για θυρεοειδή θα γίνουν και αυτές μέσα στην επόμενη εβδομάδα.
Πείρα και χαλαταν που περιέχει την latanoprost και έβαλα σήμερα αλλά ρε παιδιά πολύ ακριβή με το ΙΚΑ και πλήρωσα για 5ml 11 ευρώ.

Moυ είπε και ότι ο ίδιος έβαζε αυτό για το γλάυκωμα, αλλά φάνηκε ότι δεν την πάλευε λολ
Πάντως παλικάρι ο γιατρός, εάν ποτέ πάρω προπέσια θα τραβηχτώ μέχρι κΩλονάκι να μου την γράψει (δεν εννοώ σε βιβλιάριο) μόνο και μόνο για να τον ξαναδώ.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

παιδιά βρήκα το πρόβλημα μου, έκανα για πρώτη φορά εξετάσεις θυρεοειδή και είναι σε χάλια επίπεδα μαζί με την φεριτίνη οπότε ο Άκης είχε δίκιο μου το είχε πει αλλά εγώ δεν τον πίστευα ορίστε και οι εξετάσεις
outb.jpg


αυτές τις εξετάσεις μου τις έδωσε ο γιατρός να τις κανω δεν είναι δικιά μου ιδέα σε περίπτωση που θέλει να τις κάνει και άλλος να δει που βρίσκεται χωρίς να πάει επίσκεψη σε γιατρούς
 
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

και τωρα τι θεραπεια ακολουθεις?
 

steve4

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

φιλε nomoreloss δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλα ο θυρεοειδής σου λειτουργεί τέλεια :D
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

ρε συ Steve τι λές? για κοίτα τις τιμές καλύτερα

Αντιθυρεοσφαιρινικά όριο 115 εγώ έχω 332
Αντιμικροσωματιακα όριο 34 εγώ έχω 344
φεριτίνη όριο 30-400 εγώ έχω 15 και πρέπει να έχω 60 τουλάχιστον για να βγάλω μαλλί
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

εσυ δηλαδη χανεις μαλλι απο ολο το κεφαλι?η απο το πανω μερος πχ?
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

απο όλο το κεφάλι και πίσω και μπροστά ανάσα δεν παίρνω ;D
 

steve4

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

η ορμόνες που δείχνουν άμα λειτουργεί σωστά ο θυροειδής είναι t3 t4 tsh αυτές είναι σε φυσιολογικά πλαίσια... αυτά στα λέω επειδή έχω ένα θεματάκι με το θυροειδή μου και γνωρίζω τι παίζει.....
πήγαινε σε ένα ενδοκρινολόγο θα σου τα εξήγηση καλύτερα :-[
 

GK

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

NoMoreLoss είπε:
παιδιά βρήκα το πρόβλημα μου, έκανα για πρώτη φορά εξετάσεις θυρεοειδή και είναι σε χάλια επίπεδα μαζί με την φεριτίνη οπότε ο Άκης είχε δίκιο μου το είχε πει αλλά εγώ δεν τον πίστευα ορίστε και οι εξετάσεις
outb.jpg


αυτές τις εξετάσεις μου τις έδωσε ο γιατρός να τις κανω δεν είναι δικιά μου ιδέα σε περίπτωση που θέλει να τις κάνει και άλλος να δει που βρίσκεται χωρίς να πάει επίσκεψη σε γιατρούς

Προφανώς αναφέρεσαι στην Άντι-Τρο όπου έχεις 344, παραείναι μεγάλο το νούμερο εκεί.
Εγώ σε αυτές που έκανα, αντιστοίχως, έχω 35 ενώ το όριο είναι <34 αλλά για ένα δεν νομίζω να παίζει πρόβλημα, εάν δεν σου κάνει κόπο και εφόσον το ψάξεις εκτενέστερα ρε συ Nomore (Σε γιατρό) ρώτα τι σκατά είναι αυτά τα Αντι-Τρο και σε τι αποσκοπούν και εάν εάν έχεις μία μονάδα πάνω από το όριο εάν παίζει σοβαρό ρόλο, εσύ που έχεις 310 μονάδες πάνω σίγουρα θα παίζει πάντως και μακάρι να είναι αυτό το πρόβλημα που σε ταλαιπωρεί με την τριχόπτωση, το ξέρω ότι ακούγεται οξύμωρο αλλά μακάρι να είναι αυτό και να λύνεται.
 

GK

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

Να είσαι καλά, πάντως Φεριτίνη και εγώ δεν είχα πολύ υψηλή, να φανταστείς όρια έγραφε 30-400
και είχα 54, τώρα εάν είναι καλά ή όχι δεν τα ξέρω.. Ίσως να πάρω τον τσάκαλο τον δερματολόγο και να τον ρωτήσω για αυτά μαζί με τα αποτελέσματα της DHT .
 

mindtrapper

Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

NoMoreLoss, χωρίς να θέλω να κάνω διάγνωση (δεν έχω το πτυχίο στο χέρι ακόμα :() και ειδικά από το internet, μου μοιάζει με θυρεοειδίτιδα Hashimoto. Θα σου πει και ο γιατρός σου στα σίγουρα. Αν είναι όντως, είναι ένα χαπάκι τη μέρα, μην το πάρεις κατάκαρδα.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hashimoto%27s_thyroiditis
 

steve4

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

AXXAAXXAAXAXAXXAXAAXAX :D :tease: :tease: :tease:
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Η επιστροφή απο δερματολόγο και οι θεραπειες.....

mindtrapper είπε:
NoMoreLoss, χωρίς να θέλω να κάνω διάγνωση (δεν έχω το πτυχίο στο χέρι ακόμα :() και ειδικά από το internet, μου μοιάζει με θυρεοειδίτιδα Hashimoto. Θα σου πει και ο γιατρός σου στα σίγουρα. Αν είναι όντως, είναι ένα χαπάκι τη μέρα, μην το πάρεις κατάκαρδα.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hashimoto%27s_thyroiditis

ωραίος @mindtrapper θα ήθελα να σε ρωτήσω αν θεραπεύετε ή θα πρέπει να παιρνω το χάπι για πάντα? αν πάρεις το πτυχίο να μας θυμάσαι γιατί θα μας έχεις πελάτες στα σίγουρα ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα