Ηρθε η ωρα του ομορφου παιδιου του φορουμ

Georgie

Well-Known Member
Φίλε Georgie είπα και εγώ ο ίδιος πως εμπειρικά πρέπει να είναι η πυκνότητα κοντά στο 40 αυτή την στιγμή. Απλά με τις πυκνότητες που βάλαμε θα έπρεπε να είναι παραπάνω. Θα μπορούσε να είναι καλύτερη η εικόνα για τα g που μπήκαν βάλαμε 2600 σε έκταση μικρότερη από 50cm2 και προυπηρχαν και κάποια
Δεν έχεις βάλει καθαρές φωτογραφίες τοποθέτησης για να δούμε τι παίζει .
Από τις πρώτες φωτογραφίες που είδα μόνο η πρώτη σειρά φαίνεται αρκετά πυκνή και πιο πίσω αραιώνει. Αν υπολογίσουμε ότι στη πρώτη σειρά έκατσαν και τα μονοτριχα και σε σχέση με τον λόγο λιγότερο από 2 δε ξέρω τι πυκνότητα περίμενες .

Μπορεί να κάνω και λάθος ετσι?

Επίσης τα μαμά που είχες δε νομίζω ότι είχαν πυκνότητα, έχεις φωτό με πιο μακρύ μαλλί πριν από την επέμβαση ? Νομίζω θα βοηθούσε .
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-10-03-16-19-32-244_com.viber.voip.jpg
    Screenshot_2022-10-03-16-19-32-244_com.viber.voip.jpg
    195.2 KB · Προβολές: 108

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Δεν έχεις βάλει καθαρές φωτογραφίες τοποθέτησης για να δούμε τι παίζει .
Από τις πρώτες φωτογραφίες που είδα μόνο η πρώτη σειρά φαίνεται αρκετά πυκνή και πιο πίσω αραιώνει. Αν υπολογίσουμε ότι στη πρώτη σειρά έκατσαν και τα μονοτριχα και σε σχέση με τον λόγο λιγότερο από 2 δε ξέρω τι πυκνότητα περίμενες .

Μπορεί να κάνω και λάθος ετσι?

Επίσης τα μαμά που είχες δε νομίζω ότι είχαν πυκνότητα, έχεις φωτό με πιο μακρύ μαλλί πριν από την επέμβαση ? Νομίζω θα βοηθούσε .
Ο γιατρός μου έκανε μετρήσεις μετά την επέμβαση μπροστά ήταν 70 σε τρία σημεία που μέτρησε και πιο πίσω 55 στους κροτάφους παλι σε 3 σημεια μετρηση. Εδώ έχουν πέσει και κάποια σκέψου
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20221003-182855_Gallery.jpg
    Screenshot_20221003-182855_Gallery.jpg
    602.3 KB · Προβολές: 108

Georgie

Well-Known Member
Αν σου είπε να περιμένεις 70 καλά κάνεις και δεν είσαι ικανοποιημένος
Μου κάνει εντύπωση που έδωσε τέτοιο νούμερο .
 

bobby

Well-Known Member
70 είναι πυκνότητα «μαμά» μαλλιού, δεν παίζει εδώ με τίποτα…. Ιδιαίτερα να έχει μπει με την μία
 

Flag17

Well-Known Member
70 είναι πυκνότητα «μαμά» μαλλιού, δεν παίζει εδώ με τίποτα…. Ιδιαίτερα να έχει μπει με την μία
Στα μονοτριχα μπροστά δεν είναι αδύνατο να βάλει 70. Επίσης ο αριθμός των μοσχευματων σε συνάρτηση με την έκταση λένε πως μπροστά πρέπει να είναι 60+
 

vlafo

Well-Known Member
Flag
Μπορείς να βάλεις φώτο προ μμ από μακρινή απόσταση σχετικά αλλά με ένα ελάχιστο μαλλιού? (όχι σαν αυτές που έχεις αρχικά).
Πιο μακρύ.
 

Flag17

Well-Known Member
Flag
Μπορείς να βάλεις φώτο προ μμ από μακρινή απόσταση σχετικά αλλά με ένα ελάχιστο μαλλιού? (όχι σαν αυτές που έχεις αρχικά).
Πιο μακρύ.
Όχι είχα το μαλλί κοντό προ μμ. Αλλά δεν νομίζω πως παίζει κάποιο ρόλο στην περιοχή που μπήκαμε να είχε 200-300 τριχοθυλακια.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Προσωπικά, και από την πανοραμική αλλά και από την μπροστινή φώτο, βλέπω ότι υπάρχει φύτρωση.
Σίγουρα όμως, εάν ο πήχης έχει τοποθετηθεί για πυκνότητα 60+ για το χερλαιν, και περίπου 50 πιο πίσω, τότε έχει δρόμο ακόμη.
Ελπίζω να σου δώσει μέχρι το 10μηνο ακόμη περισσότερη φύτρωση φίλε @Flag17 , που θεωρώ έχει ακόμη να δώσει.
 

bobby

Well-Known Member
Στα μονοτριχα μπροστά δεν είναι αδύνατο να βάλει 70. Επίσης ο αριθμός των μοσχευματων σε συνάρτηση με την έκταση λένε πως μπροστά πρέπει να είναι 60+
Αδύνατο δεν είναι αλλά ούτε σώφρον είναι. Σε 2 ΜΜ ΟΚ να πας 70 σε μία είναι ρίσκο τόσο για την φύτρωση όσο και για νέκρωση. Δε νομίζω ότι κορυφαίοι γιατροί βάζουν παραπάνω από 50 σε μία ΜΜ.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Αδύνατο δεν είναι αλλά ούτε σώφρον είναι. Σε 2 ΜΜ ΟΚ να πας 70 σε μία είναι ρίσκο τόσο για την φύτρωση όσο και για νέκρωση. Δε νομίζω ότι κορυφαίοι γιατροί βάζουν παραπάνω από 50 σε μία ΜΜ.
Επιτέλους το είπε κάποιος!!!

Ομορφόπαιδο λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω, αλλά αυτή τη στιγμή η εικόνα σου δεν δείχνει να είναι πάνω από 35 g/τ.εκ.
Αν κάνω λάθος και συγνώμη θα ζητήσω, αλλά και θα ξεριζώσω τις κοτσίδες μου και θα τις κάνω προσφορά στο φόρουμ :p
 

JimKan1

Well-Known Member
Επιτέλους το είπε κάποιος!!!

Ομορφόπαιδο λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω, αλλά αυτή τη στιγμή η εικόνα σου δεν δείχνει να είναι πάνω από 35 g/τ.εκ.
Αν κάνω λάθος και συγνώμη θα ζητήσω, αλλά και θα ξεριζώσω τις κοτσίδες μου και θα τις κάνω προσφορά στο φόρουμ :p
Ιουλιε εγω νομιζω ειναι σιγουρα πανω απο 40 αλλα με μικρο λογο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Επιτέλους το είπε κάποιος!!!

Ομορφόπαιδο λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω, αλλά αυτή τη στιγμή η εικόνα σου δεν δείχνει να είναι πάνω από 35 g/τ.εκ.
Αν κάνω λάθος και συγνώμη θα ζητήσω, αλλά και θα ξεριζώσω τις κοτσίδες μου και θα τις κάνω προσφορά στο φόρουμ :p
Εγώ είπα πως είναι κοντά στο 40 Ιουλιε τι να με απογοητευσεις? Στο 8μηνο ίσως τα ξυρισω για να κάνω μετρήσεις ο ίδιος. Ο Γεωργίου παίζει συχνά 60+ τώρα το τελικό αποτέλεσμα θα το δούμε. Δεν έχουμε μόνο την δική μου παρουσίαση εξάλλου. Η δικιά μου μπορεί να είναι αποτυχία και άλλοι που κάνουν παρουσίαση να έχουν καλό αποτέλεσμα
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Εγώ είπα πως είναι κοντά στο 40 Ιουλιε τι να με απογοητευσεις? Στο 8μηνο ίσως τα ξυρισω για να κάνω μετρήσεις ο ίδιος. Ο Γεωργίου παίζει συχνά 60+ τώρα το τελικό αποτέλεσμα θα το δούμε. Δεν έχουμε μόνο την δική μου παρουσίαση εξάλλου. Η δικιά μου μπορεί να είναι αποτυχία και άλλοι που κάνουν παρουσίαση να έχουν καλό αποτέλεσμα
Αποτυχία; Μεγάλη κουβέντα!
Για αυτό λέμε και ξαναλέμε το αποτέλεσμα κρίνεται στο δωδεκάμηνο.
Εγώ είπα πως δείχνει τώρα.
Και με την ευκαιρία να πω πως δύσκολα θα ρίξω τις ευθύνες στους γιατρούς και μάλιστα κάποιου επιπέδου.
Κάποιοι άλλοι παράγοντες συνδράμουν, ίσως ιδιοσυγκρασία μας; δεν ξέρω, τι να πω!
 

jersey

Well-Known Member
Ιουλιε εγω νομιζω ειναι σιγουρα πανω απο 40 αλλα με μικρο λογο
ο λόγος ήταν μικρός από την αρχή στο 1.95 που δεν βοηθάει στην κάλυψη ο μικρός λόγος...Τώρα για πάχος τρίχας δεν ξέρω αλλα μου φαίνεται λεπτή

Γενικά πάντως από την φωτογραφία της τοποθέτησης μόνο οι πρώτες δύο γραμμές φαίνονται πολύ πυκνές που δεν ειναι καν εκατοστό, μάλλον το πρώτο μισό εκατοστό... Ενώ μετα αραιώνει αρκετά σε πυκνότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Και με την ευκαιρία να πω πως δύσκολα θα ρίξω τις ευθύνες στους γιατρούς και μάλιστα κάποιου επιπέδου
Φυσικά και θα τις ρίξεις αγαπητέ Ιούλιε.
Δηλαδή τι έχουνε το αλάθητο του Πάπα?
Πρέπει απλά να γνωρίζεις τι πήγε στραβά και να δεις ανάλογες συμπεριφορές από την αντίπερα όχθη.
 

Georgie

Well-Known Member
Πριν γίνει απόδοση ευθυνών καλό είναι να περιμένουμε την ολοκλήρωση του αποτελέσματος .
Βέβαια όταν τα expectations του πελάτη έχουν βασιστεί επάνω στα δεδομένα που πήρε από τη κλινική τότε έχει δίκιο ο flag που στο 6μηνο προσδοκούσε καλύτερη εικόνα .
Όμως έχει ακόμα δρόμο .
Στο θέμα ιδιοσυγκρασίας που αναφέρει ο @ΙΟΥΛΙΟΣ θα με βρει σύμφωνο, και δεν αφορά το συγκεκριμένο περιστατικο αφού ακόμα αναμένουμε να δούμε που θα κάτσει η μπίλια .

Η φυτρωση δεν είναι δεδομένη, το έλεγα, το λέω, και θα το λέω .

Ps @Flag17 μη κουρευτείς.στο.8μηνο, άσε να έχουμε μια εικόνα σε κανονικές συνθήκες.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Φυσικά και θα τις ρίξεις αγαπητέ Ιούλιε.
Δηλαδή τι έχουνε το αλάθητο του Πάπα?
Πρέπει απλά να γνωρίζεις τι πήγε στραβά και να δεις ανάλογες συμπεριφορές από την αντίπερα όχθη.
Ναι δεν λέω, αλλά πάλι απορώ.
Πώς διάβολο γίνεται στο ίδιο κεφάλι να υστερεί μία ο δεξιός κρόταφος μία ο αριστερός,πότε η μία πλευρά της hairline, πότε το forelock κ.ο.κ.
Δεν γίνεται παντού η ίδια δουλειά;
Ασφαλώς δεν αναφέρομαι στον @Flag17 , έχουμε πολλά παραδείγματα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στην πρώτη σελίδα οι Φώτος πριν την μμ με το σχέδιο τα λένε όλα. Είχε αρκετό μαλλάκι και πιστεύω έπαθε αρκετό σοκλος. Σε συνδιασμό και χαμηλής φύτρωσης έδωσε αυτό το αποτέλεσμα. Τουλάχιστον στα μάτια μου.
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι δεν λέω, αλλά πάλι απορώ.
Πώς διάβολο γίνεται στο ίδιο κεφάλι να υστερεί μία ο δεξιός κρόταφος μία ο αριστερός,πότε η μία πλευρά της hairline, πότε το forelock κ.ο.κ.
Δεν γίνεται παντού η ίδια δουλειά;
Ασφαλώς δεν αναφέρομαι στον @Flag17 , έχουμε πολλά παραδείγματα.
Όταν γίνεται μια μμ,πρέπει ο γιατρός που δουλεύει να ακολουθεί ένα πλάνο.
Μπροστά θα στήσει τα μονότριχα και πίσω θα στήνει τα πολύτριχα κ.ο.κ.
Ο αριθμός των g που θα βάλει εξ αρχής πρέπει να είναι ο σωστός αλλιώς μετά πάει περίπατο η σωστή ομοιογένεια σε ένα κεφάλι.
Αυτό είναι το καίριο που απαιτείται,να προσδιοριστεί αρχικά το σωστό νούμερο.

Οι περισσότεροι γιατροί κάνουν αυτό το βασικό λάθος,είτε για λόγους οικονομίας g,είτε για οικονομικούς λόγους προς τον πελάτη,γιατί όσο αυξάνεται ο αριθμός των g τόσο ανεβαίνει και το κόστος όταν η τιμολόγηση είναι με το g,είτε γιατί φοβούνται και το αποφεύγουν να μπούνε παντού.
Πολλά παραδείγματα.
Από κει και μόνο προκύπτουν πολλά κενά όταν βλέπουμε μια εικόνα καλή σε ένα σημείο και κακή αλλού.

Επίσης αν υπάρχει μια μικρή απώλεια σε φύτρωση,επιφέρει πάλι διαφορά στην εικόνα που σε συνδυασμό με το πρώτο μεγεθύνει το πρόβλημα.

Έν κατακλείδι αγαπητέ Ιούλιε απαντώντας στο ερώτημα σου,όχι δε γίνεται παντού η ίδια δουλειά για αυτό βλέπουμε και αυτά τα αποτελέσματα και ξαναμπαίνουν τις περισσότερες φορές για 2η και 3η μμ.
Είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις που με τη μια τελειώνεις,και δεν είναι μόνο το γεγονός (για όλους τους γνωστούς λόγους που έχουν αναλυθεί)πως ρεαλιστικά δεν είναι εφικτό,αλλά έχει να κάνει και με όλα αυτά που αναφέρω και εξαρτώνται από το γιατρό που έχει το δικό του μερίδιο ευθύνης και είναι μεγάλο.
Και δεν αναφέρομαι στον τρόπο δουλειάς του,αλλά σε αυτά που θα μπορούσε να κάνει και δεν κάνει.
 
Μπλουζα