Ηρθε η ωρα του ομορφου παιδιου του φορουμ

Flag17

Well-Known Member
Νομίζω πως είναι πολλά τα 3,000 μπροστά και λίγα τα 1500 - 2000 πίσω με την κόκκινη γραμμή μέσα. Θα έβαζα 2500 μπροστά, 1700 crown και 300 από κόκκινη έως μαύρη γραμμή για να πιάσω τα 4500 σίγουρα της δότριας και βλέπουμε. Θεωρητικά πάντα γιατί εσύ έχεις τις μετρήσεις και ξέρεις. Καλά θα πάνε όλα.
Crown δεν θέλει τόσο για κανένα λόγο απλά έχει πολλές τρίχες αδύναμες που με την φιναστεριδη ελπίζω να δυναμώσουν. Σκέψου σε πυκνότητα φαινόταν 40+ απλά είχε πολλές τρίχες που πρέπει να παχυνουν για να δείξει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Πόσο σε καταλαβαίνω ..τα ίδια ( και χειρότερα )τραβάω και εγώ..σε νιώθω,είναι πολύ κουραστικό πλέον..από εκεί και πέρα ,καλά αποτελέσματα να έχεις φίλε,υπομονή και σιγά σιγά θα τα δούμε όλα.
Πριν δεν γίνεται πλέον ξεκινήσαμε!!! Άσε να ασχήμηνω λίγο Τol γιατί αυτο που περπατάω και μου την πέφτουν όλες με εχει κουράσει χαχαχαχαχα. Στα σοβαρά τώρα σε ευχαριστώ θερμά φίλε tol για τις ευχές!!
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Crown δεν θέλει τόσο για κανένα λόγο απλά έχει πολλές τρίχες αδύναμες που με την φιναστεριδη ελπίζω να δυναμώσουν. Σκέψου σε πυκνότητα φαινόταν 40+ απλά είχε πολλές τρίχες που πρέπει να παχυνουν για να δείξει
Ok.
 

Flag17

Well-Known Member
Φωτογραφία δοτρια μετα το τέλος της 1ης ημέρας εξαγωγή περίπου 1500
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20220404-171039_Gallery.jpg
    Screenshot_20220404-171039_Gallery.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 305

oreo

Well-Known Member
Φίλε Flag καλή επιτυχία, ελπίζω στο τέλος των επεμβασεών σου να την σηκώνεις άνετα την μοικάνα που έχεις στο άβαταρ σου.
Σχετικά με τον σχεδιασμό, γιατί δεν επέλεξες να ενισχύσεις την περιοχή που σου έχει κατατμίσει με κόκκινο ο tamaliamoupiso ? Θεωρώ οτι εκεί κερδίζεται κ το παιχνίδι με το layering που θα προέκυπτε, δημιουργώντας μια πολύ δυνατή α ζώνη. Συζητήθηκε αυτό με τον γιατρό ? Υπήρχε ίσως κάποιος ενδοιασμός για την ταλαιπωρία που θα επέφερε στην δότρια η μεγαλύτερη εξαγωγή? Βλέποντας οτι η δότρια με συντηρητική προσέγγιση όπως είπες είχε 4500g ακόμα δεν ενέχει κάποιο ρίσκο για τα υπάρχοντα η "αφαίμαξη" των 3000g ?
 

Flag17

Well-Known Member
Α
Φίλε Flag καλή επιτυχία, ελπίζω στο τέλος των επεμβασεών σου να την σηκώνεις άνετα την μοικάνα που έχεις στο άβαταρ σου.
Σχετικά με τον σχεδιασμό, γιατί δεν επέλεξες να ενισχύσεις την περιοχή που σου έχει κατατμίσει με κόκκινο ο tamaliamoupiso ? Θεωρώ οτι εκεί κερδίζεται κ το παιχνίδι με το layering που θα προέκυπτε, δημιουργώντας μια πολύ δυνατή α ζώνη. Συζητήθηκε αυτό με τον γιατρό ? Υπήρχε ίσως κάποιος ενδοιασμός για την ταλαιπωρία που θα επέφερε στην δότρια η μεγαλύτερη εξαγωγή? Βλέποντας οτι η δότρια με συντηρητική προσέγγιση όπως είπες είχε 4500g ακόμα δεν ενέχει κάποιο ρίσκο για τα υπάρχοντα η "αφαίμαξη" των 3000g ?
Αν δεις τον πρώτο σχεδιασμό το πλάνο ήταν για πιο ανοιχτούς κροτάφους και διαφορετική hairline με σκοπό να καλύψω και το κόκκινο κομμάτι που αναφέρεις. Μάλλον διατύπωσα λάθος το 4500 χιλιάδες συντηρητικά, εννοώ με τις πιο απαισιόδοξες των συνθηκών 4500 χιλιάδες. Έχω στο πλάνο να φτιάξω το κομμάτι στο κόκκινο μαζί με τα Temps αλλά θέλω να δω τι θα πάρω από την φιναστεριδη ακόμα καθώς έχω διάχυτη. Προτίμησα να κατεβάσω λίγο κροτάφους και να ανοίξω την καμπύλη της hairline. Ο λόγος που βάζω 3000 είναι καθαρά οικονομικός αλλιώς θα έβαζα 3800 και θα έκλεινα το κομμάτι που λέμε + temporals . Η έκταση που κάνω τοποθέτηση είναι 80 τετραγωνικά περίπου. Έχει ήδη 800+ η περιοχή ίσως και παραπάνω και βάζω αλλά 3000 οπότε στην θεωρία πάμε για πολύ δυνατό αποτέλεσμα. Ο γιατρός μου είπε ότι στο χρήσιμο της hairline στα μονοτριχα πήγε 60+ και μπαίνοντας στα 2 τρίχα πέσαμε στο 50 με φθίνουσα πορεία όσο συνεχίσουμε
 

nick90

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε, φαίνεται ότι θα πας για δυνατό αποτέλεσμα μπροστά. Ο Γεωργίου κάνει την εξαγωγή σωστά; Επίσης γίνεται με manual punch ;
 

Flag17

Well-Known Member
Μια φώτο τοποθέτησης μπροστά αν και με το πριξιμο δεν φαίνεται όπως θα έπρεπε. Ο γιατρός μου είπε ότι μπροστά πήγαμε 60+ στα μονοτριχα για την hairline και πιο πίσω κατεβήκαμε
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20220404-205902_Gallery.jpg
    Screenshot_20220404-205902_Gallery.jpg
    652.7 KB · Προβολές: 286

Flag17

Well-Known Member
Όντως φαίνεται υψηλή η πυκνότητα μπροστά, την οποία είδα ιδίοις όμμασι δια ζώσης, καθώς είχα τη χαρά και την τύχη, να συναντηθώ και από κοντά με το φίλο @Flag17 , εδώ στην Κύπρο!
Η χαρά ήταν όλη δική μου αντε να ερθεις και εσυ με το καλο Ελλάδα να τα ξαναπουμε!!! Ευχαριστώ για την παρέα και ας ήρθες ελειματικος κατά 2-3 κορασίδες χαχαχαχαχαχαχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Η χαρά ήταν όλη δική μου αντε να ερθεις και εσυ με το καλο Ελλάδα να τα ξαναπουμε!!! Ευχαριστώ για την παρέα και ας ήρθες ελειματικος κατά 2-3 κορασίδες χαχαχαχαχαχαχα
χαχα με εξωγιήνο στυλ όπως είπε και ο φίλος @tol, κορασίδες δε λέει!
Επόμενο ραντεβού Ελλάδα με καθώς πρέπει στυλ.
 
  • Like
Reactions: tol

Flag17

Well-Known Member
χαχα με εξωγιήνο στυλ όπως είπε και ο φίλος @tol, κορασίδες δε λέει!
Επόμενο ραντεβού Ελλάδα με καθώς πρέπει στυλ.
Άσε με αυτά που έγραψε ο φίλος @tol μας έκαψε κοίταζα από το μπαλκόνι και έφυγαν μέχρι και οι θυληκες γάτες από το πάρκινγκ ;) :p :p :p
 

oreo

Well-Known Member
Α
Αν δεις τον πρώτο σχεδιασμό το πλάνο ήταν για πιο ανοιχτούς κροτάφους και διαφορετική hairline με σκοπό να καλύψω και το κόκκινο κομμάτι που αναφέρεις. Μάλλον διατύπωσα λάθος το 4500 χιλιάδες συντηρητικά, εννοώ με τις πιο απαισιόδοξες των συνθηκών 4500 χιλιάδες. Έχω στο πλάνο να φτιάξω το κομμάτι στο κόκκινο μαζί με τα Temps αλλά θέλω να δω τι θα πάρω από την φιναστεριδη ακόμα καθώς έχω διάχυτη. Προτίμησα να κατεβάσω λίγο κροτάφους και να ανοίξω την καμπύλη της hairline. Ο λόγος που βάζω 3000 είναι καθαρά οικονομικός αλλιώς θα έβαζα 3800 και θα έκλεινα το κομμάτι που λέμε + temporals . Η έκταση που κάνω τοποθέτηση είναι 80 τετραγωνικά περίπου. Έχει ήδη 800+ η περιοχή ίσως και παραπάνω και βάζω αλλά 3000 οπότε στην θεωρία πάμε για πολύ δυνατό αποτέλεσμα. Ο γιατρός μου είπε ότι στο χρήσιμο της hairline στα μονοτριχα πήγε 60+ και μπαίνοντας στα 2 τρίχα πέσαμε στο 50 με φθίνουσα πορεία όσο συνεχίσουμε
60+ και 50 στην συνέχεια είναι πολύ δυνατό νούμερο σε συνδυασμό με την τρίχα που λέγοντας κανονικό θα είναι απο 0.50-0.55 δημιουργείται ήδη πολύ θετική αύρα για την συνέχεια. Απο το "τσουκάλι" λείπει μόνο ο λόγος hair/graft για να δέσει το γλυκό. Τον γνωρίζεις ή το έχεις γράψει και δεν το πήρα πρέφα?
 

giannis1991

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φίλε μου!!! Αλλά ρε τρελε μη σε παρασυρει ο έτερος τρελοκυπριος και κάτσε ξενοδοχείο ξεκουρασου!!!
Εκτός κι αν κατσατε εκεί... Επίσης αν έχει συνέχεια αυριο όχι καφέ εννοείται!
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φίλε μου!!! Αλλά ρε τρελε μη σε παρασυρει ο έτερος τρελοκυπριος και κάτσε ξενοδοχείο ξεκουρασου!!!
Εκτός κι αν κατσατε εκεί... Επίσης αν έχει συνέχεια αυριο όχι καφέ εννοείται!
Με "εξωγήινο στυλ" δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές εκτός από το ξενοδοχείο φίλε @giannis1991 χαχα
 
  • Like
Reactions: tol

Flag17

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε, φαίνεται ότι θα πας για δυνατό αποτέλεσμα μπροστά. Ο Γεωργίου κάνει την εξαγωγή σωστά; Επίσης γίνεται με manual punch ;
Ο Γεωργίου κάνει με manual punch και οι νοσηλεύτριες αφαιρούν μετά. Επίσης ο γιατρός κάνει τις υποδοχές και οι νοσηλεύτριες την τοποθέτηση
 

Flag17

Well-Known Member
Τελειώσαμε παίδες τελικά βγάλαμε 2575 και μειώσαμε λίγο την έκταση που μπήκαν τα μοσχεύματα. Ο λόγος περίπου στο 1.95 μου έκανε πυνκομετρηση ο γιατρός σε 3 σημεία στην hairline είχε 70 στα μονοτριχα και προς τα πίσω 55 σε γυμνή περιοχή στους κροτάφους. Απόθεμα δοτριας 2200 με ασφάλεια μου είπε ο γιατρός οπότε μια μια μελλοντική δεύτερη ανάλογος τι θα δώσει και η φιναστεριδη νομίζω θα είναι ολικό comeback
 
Μπλουζα