Ηλεκτρονικο τσιγαρο

kapa

Μέλος του προσωπικού
θα σας πω κατι που διαπιστωσα εγω σαν χρηστης.
τα υγρα με γευσεις ειναι ποιο βαρια για τους πνευμονες και επισης ειχε σταματησει η μυτη να ειναι υγρη,
με την επιστροφη στο σκετο υγρο δηλαδη γλυκερινη προπυλαινογλυκολη και νικοτινη η μυτη παλι υγρη και ελαφρυτερο για τους πνευμονες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ..και νομίζω έχει και βάση.συνεχισε να κάνεις χωρίς γεύσεις αν βλέπεις ότι συμβαίνει αυτό..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ..και νομίζω έχει και βάση.συνεχισε να κάνεις χωρίς γεύσεις αν βλέπεις ότι συμβαίνει αυτό..
εχω μονο 3 με 4 μερες που δεν εκανα ουτε ενα τσιγαρο κανονικο και εχω γινει μεταλαγμενος,daredevil αλλα στην οσφηση.
απο το ισογειο μεχρι τον τριτο οροφο εχω μυρισει και τα 10 φαγητα της πολυκατοικιας και αλλα 3 απο την απεναντι πολυκατοικια.
σοβαρα...χωρις υπερβολες
χθες ημουν για καφε και μυριζα ολο το 2ωρο το κερι που εκαιγε στο τραπεζι στο 1 μετρο,μου φανηκε πολυ αστειο
 

aeratos28

Just aeratos
Μετά τους 6 μήνες θα δεις τη μεγάλη διαφορά..όταν δεν θα φουσκώνεις και όταν ξυπνάς..πόσο εύκολο θα είναι το ξύπνημα το πρωί ...και γενικά σε διάφορους τομείς.....:D;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
οσο περιφερομαι στο vaping.gr βρισκω ολο και ποιο ενδιαφεροντα πραγματα.
εκτος απο τις παρα πολλες ερευνες που εχει, εχουν κανει και ενα θεμα με αποτελεσματα οσων εκαναν μεταγραφη απο καπνισμα σε ατμισμα http://vaping.gr/index.php/topic,183.0.html προσπαθω να καταλαβω ποσο βλαβερη ειναι η νικοτινη στους πνευμονες
 

Briner

Active Member
Η νικοτίνη είναι αμφιλεγόμενη ουσία. Από την μια ενοχοποιείται για προβλήματα στο κυκλοφορικό κι απ' την άλλη θεωρείται ότι επιδρά θετικά στο Αλτσχάιμερ. Καρκινογόνα πάντως δεν είναι. Νικοτίνη υπάρχει και στα λαχανικά, όπως οι ντομάτες και οι μελιτζάνες.
 

athenian

Well-Known Member
Εμενα παντως το η.τ. με ενοχλει στο στομαχι.Ειτε περισσοτερη pg ειτε περισσοτερη vg,τα ιδια.Ουτε οι γευσεις παιζουν ρολο,ακομα και σκετη βαση με νικοτινη μου προκαλει τα ιδια συμπτωματα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
επειδη παρακολουθω το vaping.gr μονο τα θεματα υγειας,δηλαδη δεν με ενδιαφερουν τοσο οι μαρκες και οι συσκευες αλλα το οφελος η η χασουρα που εχει καποιος κανοντας μεταγραφη απο καπνισμα σε ατμισμα.
παντα η συγκριση γινεται με αυτα τα δυο,ατμιτης ειναι καποιος που εκανε μεταγραφη απο καπνισμα,δεν νομιζω να ξεκινησε κανεις με ηλεκτρονικο τσιγαρο.:p
ειναι γεγονος με την μεταγραφη καθαριζουν οι πνευμονες απο την πισα,καπιοι εχουν κανει και εξετασεις σαν καπνιστες και μετα απο εναν χρονο ατμισματος ξανα εξετασεις http://vaping.gr/index.php/topic,27401.0.html
δεν το παρακολουθω το φορουμ ειναι ατελειωτο και τρελη συμετοχη....
που και που ψαχνω τα θεματα υγειας.
παντως η αμαθεια για οσους δεν εχουν ασχοληθει ειναι τρελή,ο κοσμος πιστευει οτι με ηλεκτρονικο τσιγαρο γλιτωνεις μονο λεφτα.
γλιτωνεις και υγεια πρωτα απο ολα,απο κοστος παντως εμενα μου βγαινει το 1/5 νομιζω,δεν τα μετρησα και με το σταγονομετρο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
2 ψαρια εποιασα...
1)η νικοτινη τελικα δεν κανει ζημια στους πνευμονες,αυτο ειναι δουλεια της πισας....
κανει καποια ζημια στις αρτηριες οπως κανει και το κανονικο τσιγαρο.
2)με το ηλεκτρονικο τσιγαρο τραβαμε την μιση νικοτινη σε σχεση με το κανονικο,υπαρχουν ερευνες για αυτα που γραφω.
σας μεταφερω τα σημαντικοτερα απο το φορουμ,που και εγω τωρα τα μαθαινω ενα ενα.
 

athenian

Well-Known Member
Στους νευροδιαβιβαστές η νικοτίνη του ηλ τσιγάρου δρα περίπου 50% περισσότερο από το συμβατικό πάντως. Νομίζω τα λες ανάποδα.
Αν θυμάμαι κι εγώ σωστά.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Στους νευροδιαβιβαστές η νικοτίνη του ηλ τσιγάρου δρα περίπου 50% περισσότερο από το συμβατικό πάντως. Νομίζω τα λες ανάποδα.
Αν θυμάμαι κι εγώ σωστά.
εδω ειναι η ερευνα για την νικοτινη
http://vaping.gr/index.php/topic,416.msg717803.html#msg717803
πετυχα εναν προχθες στο μαγαζι με ηλεκτρονικα τσιγαρα και τον ρωτουσα τι ατμιζει και ποσο.
απο περιεργεια για να δω μηπως το παρακανω,το παληκαρι ειχε ενα κανονι με επισκευασιμο ατμοποιητη και μια μπαταρια που θελεις δυο παλαμες για να την ποιασεις:p
χρησιμοποιουσε 18 νικοτινη για αυτον τον λογο...μαλλον prince καπνιζε:D
το μπουκαλι των 60ml του βγαζει 3 μερες μου ειπε
 

Serifis

Active Member
Χαιρετώ το φόρουμ

Παιδιά και εγώ ηλεκτρονικό τσιγάρο 3 μήνες τώρα. Θα σας πω εντυπώσεις και γνώμες κάποια στιγμή. Το θέμα μου είναι πως αύριο παρουσιάζομαι στο κέντρο στην τρίπολη και το μόνο που με αγχώνει είναι μην μου κρατήσουν την συσκευή και τα υγρά. Ξέρει κανένας γενικώς τι παίζει;
 

athenian

Well-Known Member
εδω ειναι η ερευνα για την νικοτινη
http://vaping.gr/index.php/topic,416.msg717803.html#msg717803
πετυχα εναν προχθες στο μαγαζι με ηλεκτρονικα τσιγαρα και τον ρωτουσα τι ατμιζει και ποσο.
απο περιεργεια για να δω μηπως το παρακανω,το παληκαρι ειχε ενα κανονι με επισκευασιμο ατμοποιητη και μια μπαταρια που θελεις δυο παλαμες για να την ποιασεις:p
χρησιμοποιουσε 18 νικοτινη για αυτον τον λογο...μαλλον prince καπνιζε:D
το μπουκαλι των 60ml του βγαζει 3 μερες μου ειπε
Εχει πολλες πληροφοριες εδω,διαβασε αν θες!
https://www.e-cigarette-forum.com/t...g-tobacco-and-changing-to-an-ecigarette.3305/
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
φτιαχνει κανεις δικο του υγρο?
θα ηθελα λινκ με vg και pg ατμισματος.
ειναι η γλυκερινη και η προπυλαινογλυκολη που εχουν τα φαρμακεια?
5 ευρω το λιτρο δηλαδη?
 

aeratos28

Just aeratos
Νικοτίνη μπορείς να κοιτάξεις από την fagron..100mg νικοτίνης σε 100ml γύρω στα 25€..φαντάσου με το αραίωμα που θα κάνεις πόσο υγρό θα φτιαξεις
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Νικοτίνη μπορείς να κοιτάξεις από την fagron..100mg νικοτίνης σε 100ml γύρω στα 25€..φαντάσου με το αραίωμα που θα κάνεις πόσο υγρό θα φτιαξεις
oποτε παω φαρμακειο,παιρνω γυκερινη προπυλαινογλυκη,αγοραζω αυτο? https://www.mixnmatcheliquids.com/e...-nicotine-at-100mgml-concentration-in-vg.html
πες μου μια συνταγη να μου βγει 7% νικοτινη το υγρο
 
Μπλουζα