Εχει αγορασει κανεις απο minoxidil-direct.co.uk?

Bouklas

Well-Known Member
Η γρηγορότερη φορα ήτανε 7 μέρες και κάποιες 8 με 10. Το συνηθισμένο είναι να φτάσει μέσα σε 2 βδομάδες, αν είναι να περάσουν οι 20 μέρες τότε κάτι έχει συμβεί. Μπορεί πχ στο ταχυδρομείο να τα ξύνουν και να έχουν το πακέτο 1 βδομάδα (μου έχει τύχει), επίσης σε πολυκατοικίες καμια φορα γίνονται φουστιες με τα πακέτα και έτσι είχα αναγκαστεί σε πιο παλιά που εμενα να πω στον ταχυδρόμο να αφήνει ειδοποιητήριο.
Αυτό που με παραξενεύει είναι πως γίνετε οι κινέζοι να στέλνουν από ebay ακόμα και για αγορά 1 ευρώ χωρίς κανένα κόστος για έξοδα αποστολής και όταν δεις πωλητές από αμερική να έχουν έξοδα 10-15 ευρώ πχ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giorgosnikol

New Member
jimys είπε:
giorgosnikol είπε:
Παιδια κοζανη μενω, εχω παραγγειλει 8/1 και σημερα 17 δεν εχει φτασει να ανυσηχω η οχι;

απο τωρα;;; εχεις ακομα μια βδομαδα πιστευω!

αφου λεει 4-7 ημερες στην ευρωπη


Bouklas είπε:
Η γρηγορότερη φορα ήτανε 7 μέρες και κάποιες 8 με 10. Το συνηθισμένο είναι να φτάσει μέσα σε 2 βδομάδες, αν είναι να περάσουν οι 20 μέρες τότε κάτι έχει συμβεί. Μπορεί πχ στο ταχυδρομείο να τα ξύνουν και να έχουν το πακέτο 1 βδομάδα (μου έχει τύχει), επίσης σε πολυκατοικίες καμια φορα γίνονται φουστιες με τα πακέτα και έτσι είχα αναγκαστεί σε πιο παλιά που εμενα να πω στον ταχυδρόμο να αφήνει ειδοποιητήριο.
Αυτό που με παραξενεύει είναι πως γίνετε οι κινέζοι να στέλνουν από ebay ακόμα και για αγορά 1 ευρώ χωρίς κανένα κόστος για έξοδα αποστολής και όταν δεις πωλητές από αμερική να έχουν έξοδα 10-15 ευρώ πχ.

Λογικα θα ειναι πολυ φθηνες οι χρεωσεις στην κινα, και το γεγονος που καμια φορα λενε τοσα εξοδα αποστολης οι κινεζοι να ειναι πλαστο το ποσο για να τα οικονομουν περισσοτερο
Λεω τωρα εγω δεν σημαινει οτι ειναι αληθεια!:-/
 

Bouklas

Well-Known Member
Ναι φιλε, λογικά έχουν φτηνότερες χρεώσεις και το δεύτερο που λες είναι 100%!!!
Πάντως αν έχετε δει πάνω στα πακέτα από το minoxidil.direct λένε χρέωση εξόδων αποστολής 15$ ενώ έχεις δώσει 4 ευρώ, σκέφτομαι πως εμείς πληρώνουμε τα έξοδα αποστολής σαν τους κινέζους στο ebay.
 

petrospap

Active Member
Bouklas είπε:
Ναι φιλε, λογικά έχουν φτηνότερες χρεώσεις και το δεύτερο που λες είναι 100%!!!
Πάντως αν έχετε δει πάνω στα πακέτα από το minoxidil.direct λένε χρέωση εξόδων αποστολής 15$ ενώ έχεις δώσει 4 ευρώ, σκέφτομαι πως εμείς πληρώνουμε τα έξοδα αποστολής σαν τους κινέζους στο ebay.

ειναι επειδη τα στελνουν μαζικα σε μικρη τιμη
 

Bouklas

Well-Known Member
petrospap είπε:
ειναι επειδη τα στελνουν μαζικα σε μικρη τιμη
Λογικά αυτό θα είναι. Πήγα τώρα στο scamadviser.com που ελέγχει την εγκυρότητα των ιστοσελίδων.
Η ιστοσελίδα τους βρίσκετε την Λευκορωσία και ο ιδιοκτητης στην Αμερική. Το UK που έχει σαν κατάληξη χώρας η σελίδα δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάει.
 

cool11

Well-Known Member
Νομιζω οτι ερχονται απο αμερικη, αλλα κατα καποιο τροπο εχουν σαν 'logistics' στην αγγλια, οποτε δεν παιζει και θεμα τελωνειου.
Ξερει κανεις να μας πει;
 

giorgosnikol

New Member
giorgosnikol είπε:
jimys είπε:
giorgosnikol είπε:
Παιδια κοζανη μενω, εχω παραγγειλει 8/1 και σημερα 17 δεν εχει φτασει να ανυσηχω η οχι;

απο τωρα;;; εχεις ακομα μια βδομαδα πιστευω!

ΕΦΤΑΣΑΑΑΑΑΑΑΝ


giorgosnikol είπε:
jimys είπε:
giorgosnikol είπε:
Παιδια κοζανη μενω, εχω παραγγειλει 8/1 και σημερα 17 δεν εχει φτασει να ανυσηχω η οχι;

απο τωρα;;; εχεις ακομα μια βδομαδα πιστευω!

ΕΦΤΑΣΑΑΑΑΑΑΑΝ


Παιδια το rogaine foam τι χρωμα πρεπει να ειναι το αλουμινενιο κουτι του, μπλε ή γκρι, εμενα παντως μου ηρθε το γκρι
 

cool11

Well-Known Member
Χτες παρηγγειλα κι εγω.
Παραδοξως, σημερα (Σαββατο κιολας), μου ηρθε mail οτι η παραγγελια εφυγε! (κιολας!)
Μου εκανε τρομερη εντυπωση.
Τα προηγουμενα χρονια δεν θυμαμαι τοσο αμεσο shipping.
Ωστοσο, μενει να δουμε ποσο γρηγορα τελικα θα φτασει στα χερια μου.
 

weznem

Well-Known Member
εγω παρήγγειλα στις 22 και την επομενη ηρθε ημαιλ.. θα δειξει.. λογικα μεχρι παρασκευη πρεπει να ερθει..
 

Bouklas

Well-Known Member
Μετά από 14 μέρες έφτασε και ο αφρός.
Αυτό το site που παρήγγειλα τώρα http://www.minoxidildirect.com/ με αυτό http://www.minoxidil-direct.co.uk/ που έπαιρνα τις άλλες φορές είναι οι ίδιοι. Και στα 2 email που με ενημέρωναν ότι το δέμα έχει φύγει αποστολέας ήταν ο ίδιος manager πωλήσεων, Jason Irmler.
 

mikegad

Well-Known Member
Bouklas είπε:
Μετά από 14 μέρες έφτασε και ο αφρός.
Αυτό το site που παρήγγειλα τώρα http://www.minoxidildirect.com/ με αυτό http://www.minoxidil-direct.co.uk/ που έπαιρνα τις άλλες φορές είναι οι ίδιοι. Και στα 2 email που με ενημέρωναν ότι το δέμα έχει φύγει αποστολέας ήταν ο ίδιος manager πωλήσεων, Jason Irmler.

Από ποια χώρα έγινε η αποστολή?
αν τα στέλνουν από Αμερική υπάρχει ο κίνδυνος τελωνείου
Μεταφορικά από ότι βλέπω πρέπει να έχει 16 δολάρια αλλά και πάλι αν δεν παίζει τελωνείο είναι φθηνότερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Τελικα ποσο χρονο παίρνει συνηθως η παράδοση της παραγγελιας, απο τη στιγμή που εγινε η παραγγελια; Ένας μήνας περιπου;
 

Bouklas

Well-Known Member
mikegad είπε:
Από ποια χώρα έγινε η αποστολή?
αν τα στέλνουν από Αμερική υπάρχει ο κίνδυνος τελωνείου
Μεταφορικά από ότι βλέπω πρέπει να έχει 16 δολάρια αλλά και πάλι αν δεν παίζει τελωνείο είναι φθηνότερα
Και στα 2 site από Αμερική έρχονται. Όσο για το τελωνείο είτε γνωρίζουν και οι ίδιοι ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα στην Ελλάδα είτε το κάνουν από μόνοι τους? όσα δέματα έχω πάρει γράφουν πρώτα από όλα ότι είναι gift= δώρο και στην αξία βάζουν πολύ λίγα χρήματα, τώρα που ήρθαν 6 μπουκάλια αφρός kirklankd γράψανε στο δέμα ότι είναι δώρο, οτι είναι σαμπουάν και κάνει 8 δολάρια :) Οπότε δεν έχεις πρόβλημα με τελωνείο ;) Για περισσότερη ασφάλεια ομως αν κάποιος έχει σκοπό να παραγγείλει με πολλά λεφτά καλό θα ήταν να τους στείλει και ένα email πρώτα να συνεννοηθούν. Όσο για την τιμή, σε αυτό που παρήγγειλα τώρα μου βγήκε 5-6 ευρώ πιο φτηνά και ας με χρέωσε περισσότερα έξοδα αποστολής. Επειδή είναι οι ίδιοι, πιστεύω έχουν έτσι τις τιμές ώστε να αγγίζει το ένα site το άλλο, αν στο ένα έχει πιο φτηνή μινοξιδίλη σε χρεώνει περισσότερα έξοδα αποστολής και η τελική τιμή που βγαίνει είναι πολύ κοντά με την τιμή του άλλου site.

cool11 είπε:
Τελικα ποσο χρονο παίρνει συνηθως η παράδοση της παραγγελιας, απο τη στιγμή που εγινε η παραγγελια; Ένας μήνας περιπου;
Όχι 1 μήνας. Όσες φορές μου έχουν έρθει κάνανε από 7 το γρηγορότερο μέχρι 15-17 μέρες. Για μένα πάνω από τις 20 μέρες κάτι έχει συμβεί ή έχει φτάσει στο ταχυδρομείο της περιοχής και τον :bon: για μέρες αντί να στο στείλουν ή αλλιώς χάθηκε.
 

zaxas87

Member
Bouklas είπε:
mikegad είπε:
Από ποια χώρα έγινε η αποστολή?
αν τα στέλνουν από Αμερική υπάρχει ο κίνδυνος τελωνείου
Μεταφορικά από ότι βλέπω πρέπει να έχει 16 δολάρια αλλά και πάλι αν δεν παίζει τελωνείο είναι φθηνότερα
Και στα 2 site από Αμερική έρχονται. Όσο για το τελωνείο είτε γνωρίζουν και οι ίδιοι ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα στην Ελλάδα είτε το κάνουν από μόνοι τους? όσα δέματα έχω πάρει γράφουν πρώτα από όλα ότι είναι gift= δώρο και στην αξία βάζουν πολύ λίγα χρήματα, τώρα που ήρθαν 6 μπουκάλια αφρός kirklankd γράψανε στο δέμα ότι είναι δώρο, οτι είναι σαμπουάν και κάνει 8 δολάρια :) Οπότε δεν έχεις πρόβλημα με τελωνείο ;) Για περισσότερη ασφάλεια ομως αν κάποιος έχει σκοπό να παραγγείλει με πολλά λεφτά καλό θα ήταν να τους στείλει και ένα email πρώτα να συνεννοηθούν. Όσο για την τιμή, σε αυτό που παρήγγειλα τώρα μου βγήκε 5-6 ευρώ πιο φτηνά και ας με χρέωσε περισσότερα έξοδα αποστολής. Επειδή είναι οι ίδιοι, πιστεύω έχουν έτσι τις τιμές ώστε να αγγίζει το ένα site το άλλο, αν στο ένα έχει πιο φτηνή μινοξιδίλη σε χρεώνει περισσότερα έξοδα αποστολής και η τελική τιμή που βγαίνει είναι πολύ κοντά με την τιμή του άλλου site.

cool11 είπε:
Τελικα ποσο χρονο παίρνει συνηθως η παράδοση της παραγγελιας, απο τη στιγμή που εγινε η παραγγελια; Ένας μήνας περιπου;
Όχι 1 μήνας. Όσες φορές μου έχουν έρθει κάνανε από 7 το γρηγορότερο μέχρι 15-17 μέρες. Για μένα πάνω από τις 20 μέρες κάτι έχει συμβεί ή έχει φτάσει στο ταχυδρομείο της περιοχής και τον :bon: για μέρες αντί να στο στείλουν ή αλλιώς χάθηκε.
πραγματι και γω χτες παρελαβα τον αφρο kirkland 11η 13 μερες εκανε.ρε boukla τα γραμματα τους δεν ειναι απαισια?????χαχαχαχαχ τρομαξε να καταλαβει ο ταχυδρομος τι λενε.λες και τα γραψε φαρμακοποιος!!!!!!!
 

Bouklas

Well-Known Member
zaxas87 είπε:
πραγματι και γω χτες παρελαβα τον αφρο kirkland 11η 13 μερες εκανε.ρε boukla τα γραμματα τους δεν ειναι απαισια?????χαχαχαχαχ τρομαξε να καταλαβει ο ταχυδρομος τι λενε.λες και τα γραψε φαρμακοποιος!!!!!!!
Ναι τώρα που το λες πήρα το πακέτο να δω. Καλά η δική τους διεύθυνση δεν διαβάζετε :D η δική μου βγαίνει (έγραφε πιο αργά αφού δεν ήξερε :D ), μοιάζουν λες και είναι γράμματα μικρού παιδιού :D
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Παίδες δεν θέλω να σας στεναχωρήσω, το θέμα έχει ξανασυζητηθεί, τελευταία αρκετοί χρήστες καταλήξαμε σε συμπεράσματα, καλή και πάμφθηνη η kirkland, αλλά το regain ειναι πιο ποιοτικό και αποτελεσματικό.
 

Bouklas

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
Παίδες δεν θέλω να σας στεναχωρήσω, το θέμα έχει ξανασυζητηθεί, τελευταία αρκετοί χρήστες καταλήξαμε σε συμπεράσματα, καλή και πάμφθηνη η kirkland, αλλά το regain ειναι πιο ποιοτικό και αποτελεσματικό.
Πότε έγινε αυτό ρε φίλε? Σε όσα forums και να έχω διαβάσει ακόμα και στο δικό μας κανείς δεν μπορεί να βγάλει συμπέρασμα πιο είναι καλύτερο. Σε κάποιους πάει καλύτερα η rogaine σε κάποιους άλλους η kirkland, και σε κάποιους άλλους (στους περισσότερους) το ίδιο ακριβώς. Επίσης και τα 2 προϊόντα έχουν τα ίδια συστατικά και αποτελέσματα. Οι μόνες διαφορές που βρίσκω στο ίντερνετ είναι μόνο στο brand name και την τιμή.

Άσχετο: Γύρισα στον αφρό και βρήκα την υγεία μου, οι λαδίλες τέλος.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Κάπου έχει καταγραφεί και εδώ μέσα, ρωτα τον καπα και αυτός νομίζω είχε συμφωνήσει στην ανωτερότητα του regain. Δεν λέω πως ειναι μεγάλη διαφορά όμως παίζει έστω και μικρή, εκτός αυτού με regain ποτέ δεν κάνω shedding ενώ με τα άλλα έκανα.
 

Bouklas

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
Κάπου έχει καταγραφεί και εδώ μέσα, ρωτα τον καπα και αυτός νομίζω είχε συμφωνήσει στην ανωτερότητα του regain. Δεν λέω πως ειναι μεγάλη διαφορά όμως παίζει έστω και μικρή, εκτός αυτού με regain ποτέ δεν κάνω shedding ενώ με τα άλλα έκανα.
Στο λέω γιατί στις αρχές πριν καταλήξω τι να πάρω το είχα ψάξει πολύ το θέμα και αυτό που κατάλαβα είναι τι ταιριάζει στον καθένα γιατί όσες εμπειρίες και να διάβαζα ο μέσος όρος έβγαινε ότι είναι το ίδιο με άλλο αυτοκόλλητο μπροστά. Άλλοι από προσωπική εμπειρία λένε είναι το ίδιο άλλοι ο rogaine καλύτερος άλλοι η kirkland.
Να τώρα πχ που μου είπες αυτό με το shedding, στην αλλαγή μου από rogaine σε kirkland δεν είχα ποτέ.
 
Μπλουζα