Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Hopefull

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Θελω να απαντησω και εγω στην M.M. γιατι ισως περιμενει και κατι απο μενα. Ειχα πει οτι δε θα χα προβλημα να παω και να γινω πειρματοζωο ομως δυστυχως δε θα το κανω. Ο λογος ειναι οτι το σκεφτηκα και δε θελω να μπω ξανα στη διαδικασια αναζητησης τροπων αντιμετωπισης της τριχοπτωσης γιατι ειναι ψυχοφθορο και φοβαμαι μη μπω σε παλι σε trip.

Μου αρεσουν αυτα τα forums και η επικοινωνια με ανθρωπους και προσπαθω να λεω οτι εχω μαθει ή οτι βλεπω καινουριο ή οτι νομιζω προσωπικα μπας και βοηθησει αλλα το να κανω μια τετοια επεμβαση ή να το ψαχνω μπορει να με βαλει σε περιεργα trip
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Moυ ήρθαν οι φωτογραφίες.... θα τις σηκώσω όσο το δυνατόν γρηγορότερα.
 

-stamatis-

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Παιδια βρηκα οτι στα αγγλικα τα βλαστοκυτταρα λεγονται stem cells.
Βρηκα και μια σελιδα και σκεφτομαι να τη παραθεσω αλλα δεν ξερω αν αυτο επιτρεπεται.Παντως αν ψαξετε και εσεις στο νετ ολο και κατι θα βρειτε.Λοιπον τι λετε...το προλαναινεισ το κακο 'η ειναι μαπα το καρπουζι???? 8)
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Λοιπόν να οι φωτογραφίες του Γιώργου, φίλε σε ευχαριστώ πολύ!

Αυτές οι φωτογραφίες είναι πριν την θεραπεία.

Σε όλες τις φωτογραφίες προσπαθώ να έχω ανακατεμένα τα μαλλιά και όχι χτενισμένα για να φαίνεται καλύτερα το πρόβλημα
.













Αυτές οι φωτογραφίες είναι μετά την θεραπεία. Βλέπω μια ελάχιστη βελτίωση στις ζώνες 2 και 3
Οι ζώνες 1 και 4 παραμένουν ίδιες










 

msc

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

τελικα τι εγινε ισχυει η μεθοδος η τσαμπα ελπιζουμε ???
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ρε geo δεν εχεις και μεγλο προβλημα.....και σιγουρα δεν εισαι και nw3ν οπως λες στο προφιλ.....
 

geofish

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Ρε geo όπως λέει και ο Γιάννης για μένα δεν έχεις κανένα πρόβλημα και αν εσύ είσαι NW 3V εγώ πρέπει να είμαι NW 6. Δεν ξέρω τι σε οδήγησε να κάνεις αυτή την θεραπεία, εγώ δεν θα την έκανα.
 

baybars

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ΑΠΟ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ? (Π.Χ. ΦΑΓΟΥΡΑ, ΕΡΕΘΙΣΜΟΣ, Κ.Τ.Λ.?)
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Πιστέυω ότι είναι πολύ νωρίς (η διαφορά από τις φώτο είναι 3 μήνες περίπου?) ώστε να έχεις ήδη νέες τρίχες για να βγάλουμε ακριβές συμπέρασμα αλλά Geo πιστέυω ότι τα μαλλιά σου είναι προς το καλύτερο, αυτή την ιδέα έχω, με το μάκρος μονο λίγο μπερδέυομαι ρε συ γιατί τα έχεις αρκετά μεγάλα.
Πάντως στην ίδια περίπου κατάσταση είναι και τα δικά μου μαλλιά..
 

dk

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ρεεεεεε :D
Με τον πονο μας παιζετε? 8) 8)
Αδελφε, αυτες ειναι οι φωτο σου 'πριν'?Και μαλιστα επιτηδες 'χειροτερες'??
ΤΙ NW 3 ΡΕ :D
Επειδη δεν εισαι ο Τσαλικης νομιζεις οτι εχεις προβλημα

Καλα εκανες και το προσπαθησες αλλα νομιζω τσαμπα λεφτα φιλε, και πριν δεν ειχες κανενα προβλημα. Εκτος αν η κλιμακα nw αλλαξε και παει μεχρι το 25 οποτε ειμαι γυρω στο 18 εγω
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

dk είπε:
ρεεεεεε :D
Με τον πονο μας παιζετε? 8) 8)
Αδελφε, αυτες ειναι οι φωτο σου 'πριν'?Και μαλιστα επιτηδες 'χειροτερες'??
ΤΙ NW 3 ΡΕ :D
Επειδη δεν εισαι ο Τσαλικης νομιζεις οτι εχεις προβλημα

Καλα εκανες και το προσπαθησες αλλα νομιζω τσαμπα λεφτα φιλε, και πριν δεν ειχες κανενα προβλημα. Εκτος αν η κλιμακα nw αλλαξε και παει μεχρι το 25 οποτε ειμαι γυρω στο 18 εγω


:D :D ΑΚΡΙΒΩΣ.....νομιζω φιλε επρεπε να την παλεψεις με καποια θεραπεια....εγω στην αρχη νομιζα οτι ειχες αρκετο προβλημα και οτι ουσιαστικα δε ρισκαρες κατι......απλα πηγαινες ετσι μπας και γινει τιποτα.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

dk είπε:
Επειδη δεν εισαι ο Τσαλικης νομιζεις οτι εχεις προβλημα
:D

Τον καταλαβαίνω τον Geo γιατί μου φένεται ότι πρέπει να έχουμε και το ίδιο μαλλί (εκτος από το σχετικό πρόβλημα) .
Ρε συ όταν έχεις συνηθίσει και έχεις μαλλί τούμπανο και μέρα με την μέρα το βλέπεις να φέυγει τρελένεσαι... Φαντάσου από τα 18 που έκοψα κοτσίδα μέχρι και τα 22 που έβαζα ζελέ για να βάλω ζελέ τα έλουζα με σαμπουαν πρώτα τα μαλλιά μου για να εισχωρήσει το ζελε και να πιασει(δεν έχω κατσαρά μαλλιά ίσια προς λίγο σπαστά είναι), ειδαλως δεν έμπενε αναμεσα, φαντασου μετα γύρναγα και τα ελουζα παλι για να το βγαλω, αυτή την δουλειά την έκανα 3-4 φορές την ημέρα για 4 χρόνια...στον νεροχύτη της κουζίνας είχα καταντήσει να τα λουζω λολ.
Εγώ όταν παρατήρησα την αραίωση ήμουν στα 22-23 (2005) και έλεγα σε ολους ότι έχω αραιώσει και με δουλέυανε επειδή ακόμη και τότε είχα πάρα πολύ μαλλί εάν σας δείξω φωτογραφίες από τότε και εσείς τρελό θα με βγάζατε... μέχρι και ναυτικό (2006) που πήγα εάν σας δείξω φώτο που ήμουν κοντοκουρεμένος νόμιζα ότι καράφλιαζα και την κοιτάω τώρα την φώτο και ήμουν τίγκα πάλι... αλλά σταδιακά το πρόβλημα χειροτέρεψε και πλέον είμαι ακριβώς σε παρόμοια κατάσταση με τον Geo στα 27 μου χρόνια. To hairline έχει παραμείνει ίδιο έστω με μικρές τριχούλες αλλά υπάρχει αραίωση μπροστα, ειδικά από την δεξια πλευρά στου κροτάφους έιναι τραγωδία λες μου τις κόβουν με ψαλίδι δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό ίσως επειδή γενικά η τριχοφυία μου στο δεξί μερος του κεφαλιού μου είναι ζαβή από τα μούσια μέχρι επάνω....
Από τα 22 μου κάθε ημέρα στον καθρέφτη ήμουν και τα έβλεπα αραιά τα μαλλιά μου αν και δεν ήταν, σκέφτομαι μήπως μέχρι και εγώ ενδόμυχα τους δημιούργησα ζημιά... αφού αγχώνομαι με το παραμικρό και στρεσάρομαι με το παραμικρό, να προλάβω το ένα να προλάβω το άλλο...Τι να πώ, γαμώ τις τρίχες ρε!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

το ιδιο και εγω...ο δεξιος κροταφος ειναι πιο σκατα.....και γενικα στο μουσι στην αριστερη πλευρα εχω ελαφρως παραπανω......
 

trinitronxt

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Παιδια να ρωτισω εγω ειμαι 18(σε ενα μηνα) και εχο τριχοπτωση και επιπλεον τριχα στην πλατη εινε φυσιολογικο ?? το dht εχει κανα ρολο με την τριχα στην πλατη??? γενικα σε τι επιπεδο πρεπει να ειναι η dht? προσκαρ μπορω να παρω???
 

geo.

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Παιδία δεν ξέρω τι λέτε , αλλά εγώ που ξέρω τον εαυτό μου και τα μαλλιά μου ένα πράγμα θα σας πω.
Σε πιο παλιές φωτογραφίες ακόμα και με βρεγμένο μαλλί και φλάς από πάνω δεν έβλεπες «άσπρα σημεία» ,
Τώρα εάν το μαλλί μου είναι βρεγμένο φωτίζει όλο το κεφάλι μου κάτι σαν διάχυτη αλωπεκία , μόνο πίσω και στο πλάι είναι οκ . Ακόμα και στεγνό να είναι αν κάτσω κάτω από δυνατό φως βλέπω από μπροστά το κρανίο μέχρι τη μέση του κεφαλιού μου που σε καμία περίπτωση δεν ήταν έτσι παλαιότερα
Οκ να δεχτώ ότι δεν είναι nw 3v , αλλά όχι ότι δεν έχω και πρόβλημα , και ότι ήταν περιττό που το έκανα , υποτίθεται ότι οι θεραπείες γίνονται και για προληπτικό λόγο.
Any way παρενέργειες σοβαρές δεν είχα , απλά μετά την πρώτη βδομάδα αλλά και μέχρι πριν 5 μέρες (την θεραπεία την έκανα στις 02/02/2010) είχα τρελή φαγούρα σε όλο το πάνω μέρος και ελαφριά ξηροδερμία αλλά δεν ξέρω αν οφείλετε στην θεραπεία η στο regain που μου έβαλε και το πολυπεπτίδιο μέσα γιατί ξηροδερμία είδα και στο κούτελο κάτω από το hairline που έσταζε το regain.
Κλείνοντας θέλω να πω ότι είναι νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα , αλλά ακόμα είμαι επιφυλακτικός σχετικά με τα αποτελέσματα , περίμενα περισσότερα πράγματα. Πάντως θα ξαναπάω τώρα στις 22 του μήνα και να δούμε τι θα μου πει.
Γνώμη μου μάγκες περιμένετε να δούμε τι θα κάνει σε μένα και μετά κάντε το , γιατί το «θαύμα» που υπόσχονται εγώ ακόμα δεν το έχω δει , ( μπορεί να είναι νωρίς ) τι να πω ο χρόνος θα δείξει υπομονή.
 

kabamarou

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Ρε σεις παίζεται με τον πόνο μας; :(Ετσι είναι το nw3;

Να μηλίσω και σοβαρά λίγο.
Γιώργο πιστεύω ότι αν τα χτένιζες τα μαλλιά προς τα κάτω δεν θα φαινόταν απολύτως τίποτα και νομίζω πως το πρόβλημα που είχες είναι πιο πολύ ψυχολογικό.Γιατί δεν πιστεύεις όλους όσους σου λένε ότι πρόβλημα είναι σχεδόν ανύπαρκτο;Τέλος πάντων εσύ ξέρεις.
Τώρα από εκεί και πέρα καλά κάνεις και την ψάχνεις εφόσον αυτό μπορεί να σου φτιάξει και την ψυχολογία και περιμένουμε και νέα.
 

-stamatis-

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Kαλη συνεχεια στα αποτελεσματα σου φιλε geo.Εγω τωρα μολις γυρισα απο ενα δερματολογο που επισκεφθηκα. Ουτε λιγο ουτε πολυ μου ειπε οτι στην ανδρικη αλωπεκια δεν μπορεις να κανεις και τιποτα. Μονο μετεμφυτευση μαλλιων σε κάποιο ειδικο. Για βλαστοκυτταρα δεν ηξερε τιποτα!!!
Εμένα προσωπικα μου εδωσε το μποταφεξ 5 % και μου ειπε να το χρησιμοποιω καθε μερα. Επισης μου ειπε οτι δεν υπαρχουν σαμπουαν εξειδικευμενα και οτι ολα ειναι ψεμματα.Λοιπον τι έχετε να πείτε?
 

kabamarou

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Τι να πούμε.Ότι χιλιάδες άνθρωποι από όλον τον κόσμο που έχουν δοκιμάσει διάφορα προϊόντα και έχουν δει διαφορά έχουν αντίθετη γνώμη.Απλά μην περιμένεις τρελές αλλαγές και μόνιμες εφ όρου ζωής και να έχεις υπόψιν σου τις παρενέργειες.
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

geo. είπε:
Παιδία δεν ξέρω τι λέτε , αλλά εγώ που ξέρω τον εαυτό μου και τα μαλλιά μου ένα πράγμα θα σας πω.
Σε πιο παλιές φωτογραφίες ακόμα και με βρεγμένο μαλλί και φλάς από πάνω δεν έβλεπες «άσπρα σημεία» ,
Τώρα εάν το μαλλί μου είναι βρεγμένο φωτίζει όλο το κεφάλι μου κάτι σαν διάχυτη αλωπεκία , μόνο πίσω και στο πλάι είναι οκ . Ακόμα και στεγνό να είναι αν κάτσω κάτω από δυνατό φως βλέπω από μπροστά το κρανίο μέχρι τη μέση του κεφαλιού μου που σε καμία περίπτωση δεν ήταν έτσι παλαιότερα
Οκ να δεχτώ ότι δεν είναι nw 3v , αλλά όχι ότι δεν έχω και πρόβλημα , και ότι ήταν περιττό που το έκανα , υποτίθεται ότι οι θεραπείες γίνονται και για προληπτικό λόγο.
Any way παρενέργειες σοβαρές δεν είχα , απλά μετά την πρώτη βδομάδα αλλά και μέχρι πριν 5 μέρες (την θεραπεία την έκανα στις 02/02/2010) είχα τρελή φαγούρα σε όλο το πάνω μέρος και ελαφριά ξηροδερμία αλλά δεν ξέρω αν οφείλετε στην θεραπεία η στο regain που μου έβαλε και το πολυπεπτίδιο μέσα γιατί ξηροδερμία είδα και στο κούτελο κάτω από το hairline που έσταζε το regain.
Κλείνοντας θέλω να πω ότι είναι νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα , αλλά ακόμα είμαι επιφυλακτικός σχετικά με τα αποτελέσματα , περίμενα περισσότερα πράγματα. Πάντως θα ξαναπάω τώρα στις 22 του μήνα και να δούμε τι θα μου πει.
Γνώμη μου μάγκες περιμένετε να δούμε τι θα κάνει σε μένα και μετά κάντε το , γιατί το «θαύμα» που υπόσχονται εγώ ακόμα δεν το έχω δει , ( μπορεί να είναι νωρίς ) τι να πω ο χρόνος θα δείξει υπομονή.

Δίκιο έχεις George, καλά κάνεις και είσαι επιφυλακτικός αν και εγώ πιστέυω ότι θα έχεις αποτέλεσμα αλλα σε 2 μήνες από τώρα. Άστα τα ίδια ακριβώς βλέπω και τραβάω με το μαλλί μου και εγώ...γμστ.
 

-stamatis-

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

θα ακουσω τις συμβουλες σου φιλε tse. Θα κανω και εξετασεις αιματος για να δω και το σιδηρο μου. Θα παω και σε καποιον αλλο να παρω και αλλη αποψη. Παντως δεν πιστευω οτι θα μπω στη διαδικαδια να λαμβανω χαπια και να ακολουθω καποια φαρμακευτικη αγωγη απο τωρα μεχρι οσο αντεξω.
Παντως αν η θεραπεια με βλαστοκυτταρα δουλευει θα ειναι μια πολυ καλη λυση για ολους μας. Τουλαχιστον οσους δεν εχω καραφλα σημεια απο οτι καταλαβαινω. Θα πυκνωνει το μαλλι και αν ειναι ξανακανουμε και καποια στιγμη στο μελλον. Το θεμα ειναι η διαδικασια της επεμβασης και τα αποτελεσματα που εχει. Ψαχνω και σε ξενα σαιτ και θα ενημερωσω οσο μπορω.
Τελος θα ηθελα να ευχαριστησω το geo που μοιραζεται την εμπειρια του με τους υπολοιπους! :grandpa:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα