Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

το γραφω και στο προφιλ....nw2 και κατι νομιζω....δλδ nw2+....
 

geo.

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Παιδιά καλημέρα.

Μόλις έστειλα στον GK την παρουσίαση που μου είχαν στείλε από adistem να την ανεβάσει και σε λίγο θα του στείλω και τις φωτογραφίες.
Τώρα σχετικά με τους προβληματισμούς σου ΜΜ (που είναι δικαιολογημένοι) , το regain μαζί με το πολυπεπτίδιο της adistem που βάζει μέσα ο Βουκίδης το χρησιμοποιώ γιατί είναι μέρος της θεραπείας και προτείνεται από όλους όσους εφαρμόζουν την συγκεκριμένη μέθοδο. Τώρα αναφορικά με το revinogen και το fungoral σκέφτομαι να τα αρχίσω γιατί 1ον θέλω να ενισχύσω ακόμα περισσότερο αυτό που έκανα ,και 2ον γιατί τα βλαστοκύτταρα δεν σου λύνουν το πρόβλημα με την DHT απλά «επισκευάζουν» τον θύλακα που έχει υποστεί αλλοιώσεις , αλλά το πρόβλημα παραμένει με αποτέλεσμα στο μέλλον να ξαναδημιουργήσει αραίωση , τριχόπτωση και τα σχετικά.
Τέλος όσο αφορά την μεταμόσχευση θέλω να πω κάτι , το οποίο έχω αναφέρει και σε προηγούμενα post μου.
Δηλαδή : τα βλαστοκύτταρα μπορούν να προσφέρουν μια αύξηση πυκνότητας από 30 % έως και 500 % αλλά εάν έχεις μόνο μια τρίχα ανα cm2 και 500 % να σου δώσει θα έχεις μόλις 5 τρίχες . Αν σκεφτείς ότι μια φυσιολογική πυκνότητα κυμαίνεται από 110 μέχρι 140 ανά cm2 καταλαβαίνεις ότι η μεταμόσχευση σε μια περιοχή εντελώς φαλακρή είναι μονόδρομος.
Για να κλείνω λοιπόν θέλω να πω ότι την θεραπεία την πιστεύω (θα δείξει και το μέλλον :worshipper :worshipper :worshipper) αλλά για ανθρώπους που δεν έχουν τεράστιο πρόβλημα και τελείως καραφλά σημεία. Δεν πιστεύω ο Βουκίδης να προσπαθεί να πείσει κάποιον ότι με τα βλαστοκύτταρα θα βγάλει μαλλιά σε καραφλά σημεία γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν θέμα , αυτό είναι ξεκάθαρο.
Η επίσκεψη παντός δεν χρεώνεται , εγώ όσες φόρες έχω πάει ήταν δωρεάν.
 

M.M

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

M.M είπε:
Αγαπητε Geo,
σε ευχαριστω πολυ για τις αμεσες και καθαρες απαντησεις! Νομιζω πως η παρουσια σου εδω μεσα, εχει να προσφερει. Θα μπορουσες , σε παρακαλω πολυ, να στειλεις καποιες φωτογραφιες (και οτι αλλο υλικο διαθετεις) σε καποιον απο τους διαχειριστες, ωστε να τις ανεβασουν; Κι αν γινεται στειλε και σε εμενα με π.μ. Σου ευχομαι πραγματικα την καλυτερη εκβαση, ωστε να αντλησουμε και εμεις κουραγιο και ελπιδα..




Αγαπητε geo, στις 31.03, σε παρακαλεσα να στειλεις φωτογραφιες σε καποιον απο τους διαχειριστες -αλλα και προσωπικα σε εμενα- το ιδιο εκαναν και αλλοι. Στις 06.04.2010, εγραψες πως θα εστελνες την επομενη φωτογραφιες, χθες 12.04.2010 παλι τα ιδια..... (θα εστελνες στον GK). Μα τοσο δυσκολο ειναι (......)??
 

M.M

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

scarface είπε:
παιδια εχω κλεισει εγω ραντεβου 15/04.μονο τοτε μπορουσε..θα παω και ενημερωνω.


Αγαπητε scarface, θα πας τελικα μεθαυριο στο γιατρο??
Εχεις μελετησει αρκετα το θεμα, π.χ. την τεχνολογια, τους προβληματισμους μας κλπ., ωστε να μπορεσεις να μαθεις και να μας ενημερωσεις??
Υπαρχει καποιο αλλο παιδι -πιο "παλιος" ή με μεγαλυτερο προβλημα - που θα μπορουσε να συνοδεψει τον scarface στο ιατρειο (π.χ. hopefull??)??
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

M.M είπε:
[quote author=M.M link=topic=1653.msg30446#msg30446 date=1270058149]
Αγαπητε Geo,
σε ευχαριστω πολυ για τις αμεσες και καθαρες απαντησεις! Νομιζω πως η παρουσια σου εδω μεσα, εχει να προσφερει. Θα μπορουσες , σε παρακαλω πολυ, να στειλεις καποιες φωτογραφιες (και οτι αλλο υλικο διαθετεις) σε καποιον απο τους διαχειριστες, ωστε να τις ανεβασουν; Κι αν γινεται στειλε και σε εμενα με π.μ. Σου ευχομαι πραγματικα την καλυτερη εκβαση, ωστε να αντλησουμε και εμεις κουραγιο και ελπιδα..





Αγαπητε geo, στις 31.03, σε παρακαλεσα να στειλεις φωτογραφιες σε καποιον απο τους διαχειριστες -αλλα και προσωπικα σε εμενα- το ιδιο εκαναν και αλλοι. Στις 06.04.2010, εγραψες πως θα εστελνες την επομενη φωτογραφιες, χθες 12.04.2010 παλι τα ιδια..... (θα εστελνες στον GK). Μα τοσο δυσκολο ειναι (......)??
[/quote]

Μ.Μ προσπαθούσαμε εχθές να μου στείλει ο άνθρωπος το αρχείο pdf σχετικά με την μελέτη ώστε να το δούμε όλοι μας αλλά δεν το πήρα, ήταν αποτυχημένη δλδ η αποστολή είτε επειδή έφταιγαν τα mail μου είτε το δικό του, 3 ώρες προσπαθούσε και όποιος δεν πιστέυει ας βάλει έναν Mod να κοιτάξει τα εισερχόμενα προσωπικά μου μηνύματα, δεν τα έχω σβήσει... Μετά έπρεπε να φύγει από την δουλειά.
Μου είπε σήμερα ότι θα προσπαθήσει να μου στείλει σήμερα μόνο τις φωτογραφίες.
 

-stamatis-

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Παιδια μηπως εχει κανενας να παραθεσει καποιο ξενο σαιτ σχετικα με την θεραπεια της τριχοπτωσης με βλαστοκυτταρα. Ισως ειναι μια πολυ καλη λυση για καποιον αν εχει ακομα τριχες στο κεφαλι του να της πυκνωσει και να μην χρειαστει να κανει αυτη την επωδυνη μεταμοσχευση.
Πως γινεται και η θεραπεια με βλαστοκυτταρα?Σου παιρνουν απο τη κοιλια και στα βαζουν στο κεφαλι και για ποσες μερες δεν μπορεισ να κοιμηθεις..το λεω αυτο γιατι φανταζομαι καποιον που εκανε μεταμοσχευση (και απο αυτα που εχς διαβασει , και απο τις φωτο που εχω δει), τις πρωτες μερες να πονα αρκετα απο την επεμβαση
 

M.M

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

GK είπε:
[quote author=M.M link=topic=1653.msg31335#msg31335 date=1271144484]
[quote author=M.M link=topic=1653.msg30446#msg30446 date=1270058149]
Αγαπητε Geo,
σε ευχαριστω πολυ για τις αμεσες και καθαρες απαντησεις! Νομιζω πως η παρουσια σου εδω μεσα, εχει να προσφερει. Θα μπορουσες , σε παρακαλω πολυ, να στειλεις καποιες φωτογραφιες (και οτι αλλο υλικο διαθετεις) σε καποιον απο τους διαχειριστες, ωστε να τις ανεβασουν; Κι αν γινεται στειλε και σε εμενα με π.μ. Σου ευχομαι πραγματικα την καλυτερη εκβαση, ωστε να αντλησουμε και εμεις κουραγιο και ελπιδα..





Αγαπητε geo, στις 31.03, σε παρακαλεσα να στειλεις φωτογραφιες σε καποιον απο τους διαχειριστες -αλλα και προσωπικα σε εμενα- το ιδιο εκαναν και αλλοι. Στις 06.04.2010, εγραψες πως θα εστελνες την επομενη φωτογραφιες, χθες 12.04.2010 παλι τα ιδια..... (θα εστελνες στον GK). Μα τοσο δυσκολο ειναι (......)??
[/quote]

Μ.Μ προσπαθούσαμε εχθές να μου στείλει ο άνθρωπος το αρχείο pdf σχετικά με την μελέτη ώστε να το δούμε όλοι μας αλλά δεν το πήρα, ήταν αποτυχημένη δλδ η αποστολή είτε επειδή έφταιγαν τα mail μου είτε το δικό του, 3 ώρες προσπαθούσε και όποιος δεν πιστέυει ας βάλει έναν Mod να κοιτάξει τα εισερχόμενα προσωπικά μου μηνύματα, δεν τα έχω σβήσει... Μετά έπρεπε να φύγει από την δουλειά.
Μου είπε σήμερα ότι θα προσπαθήσει να μου στείλει σήμερα μόνο τις φωτογραφίες.
[/quote]




Συγνωμη, αλλα πλεον θα γινω καχυποπτη. Ανεβασα το θεμα στις 15.03.2010 Στις 22.03. στελνω e-mail στον Βουκιδη (ακομη ερχεται απαντηση.....).....
Την επομενη, στις 23.03.2010 εγγραφηκε ο φιλος GK στο σαιτ , ενω εξι μερες μετα, στις 29.03.2010 , ο φιλος geo (αρα και τα δυο μελη μετα τη δημοσιευση του θεματος)...! Ζητησα πριν δυο εβδομαδες απο τον φιλο geo να στειλει τις φωτογραφιες του και σε μενα, αλλα και στους ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ. Πες οτι ο καλος φιλος, εχει...αγχος με τις γυναικες και θελει να στειλει σε ανδρα, οποτε εμενα δε θελησε να μου στειλει, το δεχομαι. Ομως στελνεις σε καποιον φιλο που εγγραφηκε 6 μερες πριν απο εσενα?? ?? Λογικα δεν θα εστελνες στους διαχειριστες ή σε καποιο παλαιοτερο μελος?? ??
ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΛΙΓΟ, αν αναζητατε πραγματι λυση στο προβλημα της ΑΑ.
ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΚΕΠΤΙΚΙΣΜΟ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΟΧΕΤΕΥΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ....
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

M.M είπε:
[quote author=GK link=topic=1653.msg31341#msg31341 date=1271146315]
[quote author=M.M link=topic=1653.msg31335#msg31335 date=1271144484]
[quote author=M.M link=topic=1653.msg30446#msg30446 date=1270058149]
Αγαπητε Geo,
σε ευχαριστω πολυ για τις αμεσες και καθαρες απαντησεις! Νομιζω πως η παρουσια σου εδω μεσα, εχει να προσφερει. Θα μπορουσες , σε παρακαλω πολυ, να στειλεις καποιες φωτογραφιες (και οτι αλλο υλικο διαθετεις) σε καποιον απο τους διαχειριστες, ωστε να τις ανεβασουν; Κι αν γινεται στειλε και σε εμενα με π.μ. Σου ευχομαι πραγματικα την καλυτερη εκβαση, ωστε να αντλησουμε και εμεις κουραγιο και ελπιδα..





Αγαπητε geo, στις 31.03, σε παρακαλεσα να στειλεις φωτογραφιες σε καποιον απο τους διαχειριστες -αλλα και προσωπικα σε εμενα- το ιδιο εκαναν και αλλοι. Στις 06.04.2010, εγραψες πως θα εστελνες την επομενη φωτογραφιες, χθες 12.04.2010 παλι τα ιδια..... (θα εστελνες στον GK). Μα τοσο δυσκολο ειναι (......)??
[/quote]

Μ.Μ προσπαθούσαμε εχθές να μου στείλει ο άνθρωπος το αρχείο pdf σχετικά με την μελέτη ώστε να το δούμε όλοι μας αλλά δεν το πήρα, ήταν αποτυχημένη δλδ η αποστολή είτε επειδή έφταιγαν τα mail μου είτε το δικό του, 3 ώρες προσπαθούσε και όποιος δεν πιστέυει ας βάλει έναν Mod να κοιτάξει τα εισερχόμενα προσωπικά μου μηνύματα, δεν τα έχω σβήσει... Μετά έπρεπε να φύγει από την δουλειά.
Μου είπε σήμερα ότι θα προσπαθήσει να μου στείλει σήμερα μόνο τις φωτογραφίες.
[/quote]




Συγνωμη, αλλα πλεον θα γινω καχυποπτη. Ανεβασα το θεμα στις 15.03.2010 Στις 22.03. στελνω e-mail στον Βουκιδη (ακομη ερχεται απαντηση.....).....
Την επομενη, στις 23.03.2010 εγγραφηκε ο φιλος GK στο σαιτ , ενω εξι μερες μετα, στις 29.03.2010 , ο φιλος geo (αρα και τα δυο μελη μετα τη δημοσιευση του θεματος)...! Ζητησα πριν δυο εβδομαδες απο τον φιλο geo να στειλει τις φωτογραφιες του και σε μενα, αλλα και στους ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ. Πες οτι ο καλος φιλος, εχει...αγχος με τις γυναικες και θελει να στειλει σε ανδρα, οποτε εμενα δε θελησε να μου στειλει, το δεχομαι. Ομως στελνεις σε καποιον φιλο που εγγραφηκε 6 μερες πριν απο εσενα?? ?? Λογικα δεν θα εστελνες στους διαχειριστες ή σε καποιο παλαιοτερο μελος?? ??
ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΛΙΓΟ, αν αναζητατε πραγματι λυση στο προβλημα της ΑΑ.
ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΚΕΠΤΙΚΙΣΜΟ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΟΧΕΤΕΥΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ....
[/quote]

Πας καλά κοπέλα μου ? Αυτό δεν είναι καχυποψία, είναι θεωρίες συνομωσίας, ας καθίσει άλλος να κάνει το νταραβέρι με τον Geo γιατί κάτι τυπάκια σαν εσένα είναι απαράδεκτα. Θα με κατηγορίσεις ότι είμαι και βαλτός, όταν προσπαθώ να κάνω εξυπηρέτηση για όλους μας.
Έχω καταντήσει να κοιτάω και τα 2 mail μου κάθε μία ώρα, ούτε λεφτά να περίμενα δεν θα έκανα έτσι. Και μας την λες και από πάνω ?
Ούτε φίλος μου είναι ούτε τίποτα και αποφάσισε να στείλει σε εμένα γιατί εγώ ήμουν ο πρώτος και ίσως ο μόνος που του το ζήτησα μέσω p.m.
Το ξαναλέω όποιος MOD θέλει είναι ελέυθερος να μπει και να δει τα p.m μου, δεν έχω να κρύψω τίποτα... Και να κάτσει κιόλλας να δεί τι έχω στείλει και εγώ, το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να του εξηγήσω λεπτομερέστατα πως μπορεί να σηκώσει ο ίδιος μέσω imageshack.us τις φωτογραφίες του κάτι που φαντάζομαι εσύ Μ.Μ και κανείς άλλος δεν έκανε.
M.M είπε:
Την επομενη, στις 23.03.2010 εγγραφηκε ο φιλος GK στο σαιτ , ενω εξι μερες μετα, στις 29.03.2010 , ο φιλος geo (αρα και τα δυο μελη μετα τη δημοσιευση του θεματος)...!
Με την λογική σου (εάν μπορεί κανείς να την αποκαλέσει έτσι) και εσύ μπορεί να είσα βαλτή από τίποτα κέντρα μεταμόσχευσης για να βγάλεις σκάρτη τη συγκεκριμένη θεραπεία. Αλλά αυτές οι σκέψεις κάθε άλλο παρά λογικές είναι γιατί στο τέλος δεν θα υπάρχει λόγος να υπάρχει αυτό το forum αφού ό καθένας θα θεωρείται υποκινούμενος και εγκάθετος.
M.M είπε:
ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΛΙΓΟ, αν αναζητατε πραγματι λυση στο προβλημα της ΑΑ.
To ότι είσαι απελπισμένη με ένα πρόβλημα δεν σε δικαιολογεί να λασπολογείς άλλους επειδή δεν καταλαβαίνεις ή επειδή νομίζεις ότι καταλαβαίνεις. Και αναφέρομαι σε εμένα προσωπικά τώρα γιατί για τον Geo ή τους άλλους δεν μπορώ να ξέρω.
Πριν ξεστομίζεις κάτι να το σκέφτεσαι πολύ καλά άντε μπράβο.
 

M.M

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Χαιρομαι για την αντιδραση σου, αν και λιγοτερο κομψη απο τη δικη μου, αλλα δεν ειναι θεμα απελπισιας, ειναι θεμα εμπιστοσυνης και κοροιδιας. Εχω μαθει στη ζωη μου, οταν λεω στις "7 και 16 και 25 δευτερολεπτα θα ειμαι εκει" να το πραττω.Δεν περιμενω μονο εγω τις φωτογραφιες, αλλα εκατονταδες αλλα μελη. Δεν κατηγορω κανεναν, αλλα μετα απο ενα μηνα θεωριτικης φλυαριας χωρις βασικο υλικο, το τοπικ αυτο κατανταει βαρετο. Οσο για το "κατι τυπακια σαν και εσενα", δε θα το συνεχισω, γιατι οπως θα εχεις διαπιστωσει χειριζομαι καλα την ελληνικη , επιπλεον εχω ευχερεια στο να κατεβαινω επιπεδα για να συναντησω τους οποιους αλλους.
Το ακομη πιο ευκολο να κανω delete το προφιλ μου και να σιωπασω- μα τοσο απελπισμενη ειμαι...!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

M.M είπε:
Χαιρομαι για την αντιδραση σου, αν και λιγοτερο κομψη απο τη δικη μου, αλλα δεν ειναι θεμα απελπισιας, ειναι θεμα εμπιστοσυνης και κοροιδιας. Εχω μαθει στη ζωη μου, οταν λεω στις "7 και 16 και 25 δευτερολεπτα θα ειμαι εκει" να το πραττω.Δεν περιμενω μονο εγω τις φωτογραφιες, αλλα εκατονταδες αλλα μελη. Δεν κατηγορω κανεναν, αλλα μετα απο ενα μηνα θεωριτικης φλυαριας χωρις βασικο υλικο, το τοπικ αυτο κατανταει βαρετο. Οσο για το "κατι τυπακια σαν και εσενα", δε θα το συνεχισω, γιατι οπως θα εχεις διαπιστωσει χειριζομαι καλα την ελληνικη , επιπλεον εχω ευχερεια στο να κατεβαινω επιπεδα για να συναντησω τους οποιους αλλους.
Το ακομη πιο ευκολο να κανω delete το προφιλ μου και να σιωπασω- μα τοσο απελπισμενη ειμαι...!

1ον Το ότι έτσι έχεις μάθει να είσαι εσύ δεν σημαίνει ότι πρέπει και όλοι οι άλλοι να είναι έτσι, διαφορετικά θα είμασταν μια τυποποιημένη κοινωνία, επίσης μπορεί ο καθένας να έχει σοβαρότερες και σημαντικότερες δουλειές από το να κάθεται να προσπαθεί να στείλει 2 φωτογραφίες σε ένα forum, μπορεί δλδ να μην είναι θέμα ανευθυνότητας αλλά κολλήματος.

2ον Τα υπόλοιπα μέλη δεν τα είδα να λασπολογούν και να κατηγορούν εμένα, γιατί προφανώς έχουν διαβάσει και άλλα post μου σε άλλα θέματα.

3ον Το θέμα έτσι και αλλιώς είναι σε θεωρητικό πλαίσιο, 4 φωτογραφίες δεν θα άλλαζαν κάτι, απλά θα άλλαζαν την οικόνα που έχεις, έχεις σκεφτεί όμως ότι και αυτές οι 4 φωτογραφίες θα μπορούσαν να είναι σικέ ? Δλδ εσύ θα αποφάσιζες τι να κάνεις με βάση αυτές τις 4 φωτογραφίες ? Τα εκατοντάδες μέλη από αυτές τις φωτογραφίες κρέμοντε ? Δλδ είναι με τα λεφτά στο χέρι έτοιμοι να πάνε για βλαστοκύτταρα όταν είναι τόσο μα τόσο νωρίς ?

4ον Το πώς χειρίζεσαι εσύ την Ελληνική δεν μπορώ να το αξιολογήσω γιατί δεν είμαι φιλόλογος ούτε γλωσσολόγος αλλά και άπταιστα και καλύτερα από τον Μπαμπινιώτη να χειριζόσουν την Ελληνική δεν σε εξουσιοδοτεί να κατηγορείς και να λασπολογείς κάποιον επειδή έχεις μία υποψία.

5ον Κατέβηκες επίπεδο για να μου μιλήσεις ? Για να ανέβεις πάλι στο επίπεδο σου πάρε ασανσέρ για να μην κουραστείς τότε...

6ον Ότι και να κάνεις με το προφίλ σου εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί, βάψτο και ροζ και βάλτου και πεταχτά αυτιά, αλλά και να το διέγραφες πάλι θα μπορούσες να μπεις στο συγκεκριμένο θέμα και να δείς τα αποτελέσματα αλλά και τι γράφει ο καθένας για την συγκεκριμένη μέθοδο..οπότε απειλείς εκ του ασφαλούς...λέω εγώ τώρα.

7ον Το σταματάω εδώ γιατί πολύ offtopic το πήγα και θα φάω κίτρινη...


υγ. γυναίκες....
 

M.M

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Ok. Να περνας καλα, κι αν αισθανθηκες οτι εσενα προσωπικα "λασπολογισα", ανακαλω. Κι επειδη βλεπω οτι ξεπερνας τις γυναικες στη χρηση του λογου, θα σε αφησω χωρις τη δυσαρεστη παρεα μου. Φυσικα και θα παρακολουθω απο μακρια, δυστυχως για σενα δε μπορεις να με αποτρεψεις απο αυτο. Χαιρετω τα υπολοιπα παιδια και ευχαριστω για τη φιλοξενια για ενα χρονο και κατι..
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

M.M είπε:
Ok. Να περνας καλα, κι αν αισθανθηκες οτι εσενα προσωπικα "λασπολογισα", ανακαλω. Κι επειδη βλεπω οτι ξεπερνας τις γυναικες στη χρηση του λογου, θα σε αφησω χωρις τη δυσαρεστη παρεα μου. Φυσικα και θα παρακολουθω απο μακρια, δυστυχως για σενα δε μπορεις να με αποτρεψεις απο αυτο. Χαιρετω τα υπολοιπα παιδια και ευχαριστω για τη φιλοξενια για ενα χρονο και κατι..

Καλά κάνεις και ανακαλείς.
Σε κανένα σημείο και ποτέ δεν είπα ότι η παρέα σου είναι δυσάρεστη, ούτε είπα ότι σε ξεπερνάω σε λόγο ή οτιδήποτε άλλο, άλλος μίλησε για επίπεδα και το υστερόγραφο αναφερόταν ακριβώς σε αυτό.
Ούτε απαίτησα να φύγεις ούτε οτιδήποτε άλλο μην τα μπερδέυεις τα πράγματα και το σημαντικότερο μην τα κάνεις να φένονται μπερδεμένα. Γιατί έτσι όπως το πας στο τέλος από θύματα θα καταλήξομνε να θεωρούμαστε και θύτες.
Δεν υπήρχε περίπτωση να σε αποτρέψω από κάτι έτσι και αλλιώς αφού είναι επιλογή σου, παρόλο που είναι χαζομάρα αυτο που κάνεις.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Ηρεμήστε παιδια δεν θα τσακωθούμε για τις τριχες ;)
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

χαλαρωστε ρε,και δεν ειναι λυση με το που τσακωνομαστε καποιος να εγλαταλειπει το φορουμ....ανθρωποι ειμαστε και συζηταμε για ενα τοσο σοβαρο θεμα για το οποιο βεβαια ενδεχεται να νοθευεται η καθαροτητα και η εντιμοτητα του με την προσελευση ''ειδικων'' ατομων που στοχο εχουν να παραπληροφορησουν και να προτεινουν τη δικη τους θεραπεια......
λογικο ειναι δηλαδη να υπαρχουν καχυποψιες,προστριβες και ολα τα σχετικα.....αλλα να εκφραζομαστε με πιο κοσμιο και ηρεμο τροπο......

ολοι μαζι ειμαστε σαν μια παρεα που παλευουμε να αναζητησουμε την λυση ειτε με θαραπειες ειτε με οτιδηποτε αλλο με στοχο την καλυτερη λυση.....

υγ. Μ.Μ μην αποχωρησεις....ο καθενας μπορει να συνεισφερει σε αυτο το φορουμ και θα ηταν σημαντικη η απωλεια σου......
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

τα βλέπουν οι τυχοδιώκτες & καιροσκόποι (mexis) και χαίρονται όταν μαλώνουμε... 8)
 

geo.

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

M.M είπε:
Αγαπητε geo, σε ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες! Ειμαι η κοπελα που ανεβασε το θεμα, εισαι μηπως το παιδι που εμφανιστηκε με τον γιατρο στον ΑΝΤ1?? Μιλησα καποια στιγμη -πριν μερικες ημερες- με τη γραμματεα του γιατρου και μου εδωσε την εντυπωση πως μια μονον περιπτωση γνωριζε σε σχεση με αυτη την θεραπεια... (?). Περιμενα και γραπτη απαντηση απο τον ιδιο τον γιατρο καθως scripta manent, αλλα...(....)..
Επισης, με προβληματιζει λιγο το γεγονος, (και εδω θα σε...μαλωσω και να με συγχωρεσεις γι'αυτο..!) , οτι παροτι παρακολουθεις, εδω και καιρο -οπως γραφεις- το σαιτ, οπως κανω αλλωστε κι εγω, μολις προχθες εγγραφηκες σε αυτο και ενω εχεις υποβληθει σε αυτη τη μεθοδο εδω και αρκετο καιρο, μολις τωρα ενημερωνεις τους υπολοιπους, που αν μη τι αλλο, εφοσον παρακολουθεις το φορουμ, θα γνωριζεις πως υποφερουν, αγωνιουν και ψαχνονται, σε σημειο να αναφερουν ακομη και τα αποτελεσματα μιας απλης επισκεψης τους σε ενα γιατρο, ακομη και τις μελλοντικες τους προθεσεις να επισκεφθουν καποιον... Η ακομη και να αναφερουν αμεσως κατι που ακουσαν, ειδαν, εντοπισαν (οπως εκανα κι εγω, το κατα τ'αλλα "σιωπηλο" μελος). Οπως και να εχει, θα σε ευγνωμονουσαμε ιδιαιτερα αν μας ενημερωνες αναλυτικοτερα. Ηλικια, σε ποια σημεια υπηρχε το προβλημα, ποσος καιρος περασε απο την εφαρμογη της θεραπειας, αν εξακολουθεις να παρατηρεις τριχοπτωση κλπ.. Θα σε παρακαλουσαμε, λοιπον καλοπροαιρετα, να στειλεις -εστω μεσω προσωπικου μηνυματος- οσο πιο συντομα μπορεις, φωτογραφιες σου και οτι υλικο εχεις, γιατι μας εχουν ξυπνησει ελπιδες (αλλα και..φοβοι διαψευσης τους).. ! Επισης, κατι αλλο. Γραφεις για "ολοκληρο χειρουργειο" και 1000 ευρω κοστος.. Δηλαδη ποσο μεγαλο χειρουργειο ειναι??? Δεν ειναι μια απλη τομη, οπως σε αλλες επεμβασεις μεταφορας λιπους π.χ. παχυνσης ανω χειλους κλπ? Και να υποθεσω πως τα 1000 ευρω ειναι εντος των 2.500-4000 ευρω ή υπηρξε παραπλανητικη διαφημιση στο ρεπορταζ? Επισης να υποθεσω, πως ειχες σημαντικο προβλημα, για να σου ζητηθει το ανωτερο ποσο, που ο ιδιος ο γιατρος δια των τηλεοπτικων καναλιων δηλωσε. Οποτε και το ενδιαφερον μας για τα αποτελεσματα σου ειναι ζωηρο! Ειναι ευδιακριτο (σαφες), πως ο αγαπητος Georgex6, αναφερεται σε αλλη μεθοδο. Ομως, απο το δημοσιευμα των "Nεων" (και αλλων εφημεριδων), καθως και απο την ολη λογικη της χρησης των βλαστοκυτταρων (την οποια εχω οικειοποιηθει αρκετα και πιστευω πως θα αλλαξει ριζικα την βιολογικη εννοια /περιγραφη της ιδιας της ζωης -εδω νεκρη, σταματημενη καρδια ζωντανεψαν με βλαστοκυτταρα..!), περιμενα να ακουσω πως θα δημιουργουνταν και νεοι θυλακες...
Υπαρχουν κι αλλες αποριες, αλλα να μην καταχρωμαι του χρονου σου, ας ρωτησουν και τα υπολοιπα παιδια.. Να τονισω και παλι, πως οσοι προκειται να επισκεφθουν τον γιατρο προσεχως, καλο θα ηταν να σταχυολογησουν το υλικο του φορουμ και να του θεσουν καιρια ερωτηματα!
Αναγκάζομαι με λύπη να απαντήσω σε αυτό το μήνυμα (μετά τα όσα ειπώθηκαν στα τελευτέα σου post) , Και συγκεκριμένα στην ερώτηση σου : «Επισης, με προβληματιζει λιγο το γεγονος, (και εδω θα σε...μαλωσω και να με συγχωρεσεις γι'αυτο..!) , οτι παροτι παρακολουθεις, εδω και καιρο -οπως γραφεις- το σαιτ, οπως κανω αλλωστε κι εγω, μολις προχθες εγγραφηκες σε αυτο και ενω εχεις υποβληθει σε αυτη τη μεθοδο εδω και αρκετο καιρο, μολις τωρα ενημερωνεις τους υπολοιπους, που αν μη τι αλλο, εφοσον παρακολουθεις το φορουμ, θα γνωριζεις πως υποφερουν, αγωνιουν και ψαχνονται, σε σημειο να αναφερουν ακομη και τα αποτελεσματα μιας απλης επισκεψης τους σε ενα γιατρο, ακομη και τις μελλοντικες τους προθεσεις να επισκεφθουν καποιον... Η ακομη και να αναφερουν αμεσως κατι που ακουσαν, ειδαν, εντοπισαν (οπως εκανα κι εγω, το κατα τ'αλλα "σιωπηλο" μελος).» και να εξηγήσω τον λόγο που τόσα χρόνια δεν είχα γραφτεί στο forum και προτιμούσα να παραμένω αθέατος. Ο λόγος λοιπόν είναι πολύ απλός είμαι ένας άνθρωπος ο οποίος δουλεύει 12 ώρες την ημέρα και στον ελάχιστο χρόνο του προσπαθεί να κάνει κάποια πράγματα για τον εαυτό του.
Με όλη μου την καλή διάθεση προσπάθησα και εγώ να παραθέσω την εμπειρία μου, αλλά και τις γνώσεις μου, και τους προβληματισμούς μου από την εν λόγο θεραπεία , σπαταλώντας τον ελάχιστο χρόνο που διαθέτω για να βοηθήσω όλους στο forum αλλά και να μπορέσω και εγώ να βοηθηθώ από εσάς. Αυτό που εισπράττω είναι πάρα πολύ άσχημο, ούτε βαλτός είμαι από κάποιον ούτε τίποτα. Προσπαθώ εδώ και 3 μέρες τώρα να στείλω αυτά τα κ***μαιλ με την παρουσίαση και τις φωτογραφίες και μου γυρνάνε πίσω. Τι άλλο να κάνω ; είπα να γραφτώ στο forum και να μπαίνω στον ελεύθερο χρόνο μου για να χαλαρώνω και όχι να αγχώνομαι γιατί δεν τα πάω καλά με την τεχνολογία και δεν έχω καταφέρει να στείλω τα μαιλ. Όσο αφορά το «πρόβλημα μου με τις γυναίκες» που αναφέρθηκε , ήμαρτον δεν έχω πρόβλημα να στείλω σε κανέναν μήνυμα απλά δεν ξέρω πώς να στείλω τις φωτό μέσω Π.Μ. αλλά μόνο με μαιλ.
Λοιπόν για να τελειώνουμε με αυτό το θέμα , γιατί και εγώ θέλω να τις λάβετε , για να έχω και μια δεύτερη γνώμη από ανθρώπους που γνωρίζουν , το μαιλ μου αλλά και το τηλέφωνο μου είναι στη διάθεση οποιουδήποτε θελήσει να με πάρει και επιτέλους να μπορέσει το υλικό που έχω να μπεί στο forum.
 

-stamatis-

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

...Ενταξει καταλαβαινω το αγχος καποιον για να μαθουν καποια πραγματα παραπανω σχετικα με τη θεραπεια αλλα δεν ειναι σωστο να μεταφερουμε αυτο το αγχος και σε αυτον ο οποιος ενδιαφερθηκε να μιλησει για τις εμπειριες του (τον geo φυσικα εννοω).
Να φανταστειτε οτι εγω οταν του εστειλα μηνυμα κατευθιαν μου εστειλε απαντηση το παλικαρι,για αυτο και ειμαι σιγουρος οτι με τη πρωτη ευκαιρια θα μας στειλει αυτα που λεει
Και στο φιναλε οποιος ενδιαφερεται πραγματικα να παει στο γιατρο να του κανει και αυτος μια επισκεψη να δουμε τι θα του πει :grandpa:
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

-stamatis- είπε:
...Ενταξει καταλαβαινω το αγχος καποιον για να μαθουν καποια πραγματα παραπανω σχετικα με τη θεραπεια αλλα δεν ειναι σωστο να μεταφερουμε αυτο το αγχος και σε αυτον ο οποιος ενδιαφερθηκε να μιλησει για τις εμπειριες του (τον geo φυσικα εννοω).
Να φανταστειτε οτι εγω οταν του εστειλα μηνυμα κατευθιαν μου εστειλε απαντηση το παλικαρι,για αυτο και ειμαι σιγουρος οτι με τη πρωτη ευκαιρια θα μας στειλει αυτα που λεει
Και στο φιναλε οποιος ενδιαφερεται πραγματικα να παει στο γιατρο να του κανει και αυτος μια επισκεψη να δουμε τι θα του πει :grandpa:


Ετσι ειναι μην τα θελουμε ολα έτοιμα ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα