Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

squirrel είπε:
ενταξει ρε παιδια,βγαλαμε ολοι τα συμπερασματα μας:''πως ειναι δυνατον να πιστευεις σε τετοιες θεραπειες geo,επρεπε να το καταλαβεις geo,εγω δεν θα εδινα τα λεφτα μου geo...και αλλα πολλα που μπορει νε σκεφτεται ο καθενας''.πριν βγει ομως ο geo και πει την εμπειρια του ολοι σκεφτομασταν αν εχουν αποτελεσμα τα βλαστοκυτταρα και παρακαλουσαμε ποτε θα παει καποιος να θυσιαστει για χαρη μας.εχω να πω στον φιλο geo να μην στεναχωριεται καθολου για τα χρηματα , υπαρχουν και αλλοι που εχουν χασει περισσοτερα ελπιζοντας οτι θα βρουν λυση στο προβλημα τους.συγχαρητηρια για την προσπαθεια σου και σε ευχαριστουμε γιατι μεσα απο την δικη σου ιστορια μαθαμε ακομα περισσοτερα για το δικο μας προβλημα.πραγματικα χρειαζομαστε ανθρωπους σαν κι εσενα γιατι μας βοηθανε να μην χανουμε τα χρηματα μας και να μην νιωσουμε προδομενοι απο τους δηθεν επιστημονες.
μα ο geo μονος του ειπε οτι του εδωσε αποτελεσματα τα ιδια μαυτα που θα δινε η μινοξ ... αρα δεν πηγαν χαμενα τα λεφτα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

badday

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

squirrel είπε:
ενταξει ρε παιδια,βγαλαμε ολοι τα συμπερασματα μας:''πως ειναι δυνατον να πιστευεις σε τετοιες θεραπειες geo,επρεπε να το καταλαβεις geo,εγω δεν θα εδινα τα λεφτα μου geo...και αλλα πολλα που μπορει νε σκεφτεται ο καθενας''.πριν βγει ομως ο geo και πει την εμπειρια του ολοι σκεφτομασταν αν εχουν αποτελεσμα τα βλαστοκυτταρα και παρακαλουσαμε ποτε θα παει καποιος να θυσιαστει για χαρη μας.εχω να πω στον φιλο geo να μην στεναχωριεται καθολου για τα χρηματα , υπαρχουν και αλλοι που εχουν χασει περισσοτερα ελπιζοντας οτι θα βρουν λυση στο προβλημα τους.συγχαρητηρια για την προσπαθεια σου και σε ευχαριστουμε γιατι μεσα απο την δικη σου ιστορια μαθαμε ακομα περισσοτερα για το δικο μας προβλημα.πραγματικα χρειαζομαστε ανθρωπους σαν κι εσενα γιατι μας βοηθανε να μην χανουμε τα χρηματα μας και να μην νιωσουμε προδομενοι απο τους δηθεν επιστημονες.


δεν νομιζω να ειπε κανεις τιποτα απο αυτα στο geo ισα ισα το αντιθετο.
 

squirrel

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ισως να ημουν λιγο υπερβολικος,,αλλα και το "φιλε καλα να παθεις"ειναι λιγο σκληρο και αδικο.
 

squirrel

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Συγνωμη περιμενες να γινει δουλεια με ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΑΡΑ στην ΕΛΛΑΔΑ? . Φιλε καλα να παθεις σορρυ κιολας . Το ονομα του ποστ Ειναι ισοδυναμο με Λιακοπουλο . Σε λιγο θα παμε στην Τακλα μακαν να πολεισουμε τον Βισον των πραγματικα κιριαρχω των Περσεων ο οποιος καλεσε τους ΡΑΝ ποθ προερχοντε απο τον Ε-Κενταυρο απογωνει των νεφελιμ σαφεστατα, για το πως θα αντιμετωπισουνε τους παντοδιναμους Ελλινες. ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ

καπως ετσι δηλαδη
 

badday

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

squirrel απευθύνεται σε ολους ενω η συντριπτική πλειοψηφία εκφραστικαμε διαφορετικα και κατανοουμε την κατασταση :)
 

badday

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Jakard είπε:
[quote author=geo. link=topic=1653.msg36802#msg36802 date=1278677643]
ας μην το σχολιάσω καλύτερα .........

Συγνωμη περιμενες να γινει δουλεια με ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΑΡΑ στην ΕΛΛΑΔΑ? . Φιλε καλα να παθεις σορρυ κιολας . Το ονομα του ποστ Ειναι ισοδυναμο με Λιακοπουλο . Σε λιγο θα παμε στην Τακλα μακαν να πολεισουμε τον Βισον των πραγματικα κιριαρχω των Περσεων ο οποιος καλεσε τους ΡΑΝ ποθ προερχοντε απο τον Ε-Κενταυρο απογωνει των νεφελιμ σαφεστατα, για το πως θα αντιμετωπισουνε τους παντοδιναμους Ελλινες. ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ
[/quote]

Εισαι το λιγοτερο υπερβολικος. Δοκιμασε να κανει μια θεραπεια με βλαστοκυτταρα. Υπαρχουν ανθρωποι που πιστευουν σε αγιο νερο εικονες .. σε μαγους - γιατρους
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Εχω πει και αλλου τι θελουν
furious3 :rifle :couple :fenc :spank :guns :guillotine :yeah: :brut: :sings: :ninjsm: :20: :hdanc: :slap
 

cmos516

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

alexXXX είπε:
ρε παιδες τα πραγματα ειναι απλα και οσοι εχουν λιγο νιονιο θα συμφωνησουν λυση δεν υπαρχει αν ειναι να πεσουν θα πεσουν τι σαββατο βραδυ τι κυριακη πρωι.τωρα ολα τα υπολοιπα ειναι ενα καλοστυμενο κολπο θεραπειες,μεταμοσχευσεις κλπ για βγαζουν καποιοι το μεροκαματο και καλα κανουν δεν τους κατηγορω ειναι και δυσκολες εποχες.εγω πιστευω για να βρεθει λυση πιο γρηγορα πρεπει οσοι αντιμετωπιζουν προβλημα τριχοπτωσης να σταματησουν να κανουν το παραμικρο γτ οτι υπαρχει μεχρι στιγμης ειναι μη αποτελεσματικο κ επικινδυνο.ετσι αυτοι που τα κονομανε ισως βγαλουν κατι καλυτερο κ πιο ασφαλες.εγω παντως αισθανομαι πολυ καλυτερα το κεφαλι μου απο τοτε που σταματησα τις θεραπειες δεν με τρωει σχεδον καθολου κ εχω κ λιγοτερη τριχωπτωση .με αυτα που εβαζα στο κεφαλι μου εφευγαν σαν τρελλα τα μαλλια τωρα εχω την τριχοπτωση που ειχα παντα .παντως για να μην νομιζετε πως το παιζω ανετος και μενα με πειραζει που εχω αραια μαλλια και πολυ μαλιστα κ αν βγει κατι που θα με πεισει θα ειμαι ο πρωτος που θα το κανω αλλα οχι αυτα τα καραγκιοζιλικια που μας πλασαρουν ελεος !!
Με βρισκεις 100%συμφωνω φιλε και μενα αυτη ακριβως ειναι η αποψη μου επι του θεματος,τα εχω πει και εγω κατα καιρους σε διαφορα τοπικ,ομως οπως πολυ σωστα αναφερεις "οσοι εχουν λιγο νιονιο"...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Τωρα οσο αναφορα το θεμα με τα βλαστοκυτταρα ,οπου καποιο παλικαρι απο δω μεσα, διεθεσε τις οικονομιες ,τους μισθους ,τα ωραια χρηματα και αποτελεσμα δεν ειδε δυστηχως κανενα,δηλαδη ελεος,κατανταει πολυ εξοργιστικο.
Μηπως θα επρεπε να δρασει με καποιο τροπο και αυτος απο τη μερια του (4000ευρω δεν ειναι λιγα...)να παρει ενα καναλι ,να κανει ενα θεματακι στις ειδησεις καπου να βουιξει λιγο,οι δημιοσιογραφοι κρα κανουν για κατι τετοια,(και ειναι ενα θεμα που ανταποκρινετε στην αληθεια 100%..)
Δεν μπορει καθε ενας κυριος ταδε να βγαινει και στις ειδησεις και να υποσχετε και να διαφημιζει μια θεραπεια η οποια ειναι αμφιβολων αποτελεσματον ,να τα κονομαει κ να κοροιδευει τον κοσμο.Το να παει στον αντ1 και να κανει θεμα στις ειδησεις ηξερε....
4000 ευρω δεν ειναι καθολου λιγα χρηματα,και δεν τα βγαζουμε ετσι ευκολα.
Κανονικα για λογους ευτηξιας και μονο δεν θα πρεπε να παρει δεκαρα ,αφου αποτελεσματα δεν υπηρξαν,ομως κατι τετοιο δεν εγινε...τα τσεποσε κανονικα.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

εχεις δικιο ρε σιμο...ετσι ειναι γενικα οι ανθρωποι και ειδικα σην ελλαδα ποτε δε λειπουν αυτοι οι αληταραδες....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ξαναγραφω ενα ποστ μου....

''βρε μονο το να σταματαει την τριχοπτωση ειναι μεγαλο θεμα....αλλα κατι μου βρωμαει.....δηλαδη με τα βλαστοκυταρα θα εχουμε μαλλια για παντα,θα μπορουμε να ανακτησουμε καποιο μικρο ποσοστο τριχων,οι ασπρες τριχες θα γινουν μαυρες και και και και και και......δηλαδη ολα αυτα και με 4000 ευρω??

σας παρακαλω οποιος ξαναμιλησει με τον βουκιδη να τον ρωτησει 2 πραγματακια...
1)οταν λεει οτι σταματαει η τριχοπτωση εννοει για παντα ή σε 10 μηνες θα χρειαζομαι παλι βλαστοκυταρα?
2)αν ισχυουν οσα λεει τοτε το 2010 ειναι η ημερομηνια λυσης του προβληματος της φαλακρας?''


ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΕΙΧΑ ΘΕΣΕΙ ΣΤΙς ΨΕΥΤΙΕΣ ΤΟΥ.....
 
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

παιδιά δεν γνωρίζω αν ειναι στο σωστό τοπικ.

Αν όχι οι admin να το μεταφερουν.

Ακουσα σε ρεπορταζ στις ειδησεις του ΑΝΤ1 (πριν 10 ημέρες περίπου), ότι στην Αγγλία μια ομάδα ερευνητών ανακάλυψε μέδοδο με την οποία μετατρέπονται απλά δερματικά κύτταρα σε "βιονικά" (τα έλεγαν) βλαστοκύτταρα τα οποία τοποθετούνται σε συγκεκριμένα όργανα και βοηθούν στην ανάπλαση των οργάνων αυτών.

Λέτε να παίζει και για τριχοφυια?

Εχει ακούσει/διαβάσει κανείς κατι σχετικό?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimakos88

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ναι το ακουσα και εγω αλλα ειδικα για αυτο δεν αναφερθηκε κατι
 

badday

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

faliriotis είπε:
παιδιά δεν γνωρίζω αν ειναι στο σωστό τοπικ.

Αν όχι οι admin να το μεταφερουν.

Ακουσα σε ρεπορταζ στις ειδησεις του ΑΝΤ1 (πριν 10 ημέρες περίπου), ότι στην Αγγλία μια ομάδα ερευνητών ανακάλυψε μέδοδο με την οποία μετατρέπονται απλά δερματικά κύτταρα σε "βιονικά" (τα έλεγαν) βλαστοκύτταρα τα οποία τοποθετούνται σε συγκεκριμένα όργανα και βοηθούν στην ανάπλαση των οργάνων αυτών.

Λέτε να παίζει και για τριχοφυια?

Εχει ακούσει/διαβάσει κανείς κατι σχετικό?

απο την ανακαλυψη μεχρι την εφαρμογη και την επιτυχια παιζουν πολααααα χρονια
 

Panagiotis Pap

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Πριν κανα μηνα περιπου επισκεφτηκα τον κ.Βουκιδη.
Αφου λοιπον εριξε μια ματια στο κεφαλι μου με ρωτησε τι θελω να κανω.
Του ειπα οτι θελω να κανω κατι για τα μαλλια χωρις να εχω μεγαλο προβλημα προς το παρον.
Μου ειπε λοιπον οτι αυτη τη στιγμη τα βλαστοκυταρα το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να σταματησουν την τριχοπτωση και οχι την επανεκφυτευση νεωμ μαλλιων.
Αυτο θα μπορει να γινει σε καποια χρονια που θα εχει προχωρησει η επιστημη αλλα οχι τωρα!
Η επεμβαση πριν δυο τρια χρονια μου ειπε οτι στοιχηζε 7000ε περιπου και τωρα το κοστος ειναι στις 3500ε.
 

skarman

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Panagiotis Pap είπε:
Πριν κανα μηνα περιπου επισκεφτηκα τον κ.Βουκιδη.
Αφου λοιπον εριξε μια ματια στο κεφαλι μου με ρωτησε τι θελω να κανω.
Του ειπα οτι θελω να κανω κατι για τα μαλλια χωρις να εχω μεγαλο προβλημα προς το παρον.
Μου ειπε λοιπον οτι αυτη τη στιγμη τα βλαστοκυταρα το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να σταματησουν την τριχοπτωση και οχι την επανεκφυτευση νεωμ μαλλιων.
Αυτο θα μπορει να γινει σε καποια χρονια που θα εχει προχωρησει η επιστημη αλλα οχι τωρα!
Η επεμβαση πριν δυο τρια χρονια μου ειπε οτι στοιχηζε 7000ε περιπου και τωρα το κοστος ειναι στις 3500ε.

Είναι βέβαιο δηλαδή σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού ότι εάν προχωρήσει κάποιος σ αυτήν την επέμβαση δεν θα του πέσει ούτε μία τρίχα σε βάθος χρόνου(πχ 20 χρόνια)?????
Αν πράγματι ισχύει κάτι τέτοιο, τότε πιστεύω ότι αξίζει να κάνει κανείς τη συγκεκριμένη επέμβαση!!!!! :grandpa:
 

dimassk

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Παιδιά τυχάνει να δουλευω στην εταιρεία που ξεκίνησε το θέμα με τα βλαστοκύτταρα. Επίσης έχω κι έγω ανάλογο πρόβλημα. Μετά απο αρκετό χρόνο στην εταιρεία είδα περιπτώσεις που πήγαν παρα πολύ καλά με αποτέλεσμα να μεθοδεύω την εφαρμογή και σε μενά.
Όποιος επιθυμεί ας επικοινωνήσει με email για πληροφορίες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

dimassk είπε:
Παιδιά τυχάνει να δουλευω στην εταιρεία που ξεκίνησε το θέμα με τα βλαστοκύτταρα. Επίσης έχω κι έγω ανάλογο πρόβλημα. Μετά απο αρκετό χρόνο στην εταιρεία είδα περιπτώσεις που πήγαν παρα πολύ καλά με αποτέλεσμα να μεθοδεύω την εφαρμογή και σε μενά.
Όποιος επιθυμεί ας επικοινωνήσει με email για πληροφορίες.
ενοιμερωσε μας λιγο αν μπορεις τι ακριβως "παιζει" με τα βλαστοκυταρα,
επανεκφυση σε ενεργους θυλακες?
σταματημα της τριχοπτωσης?αν ναι για ποσο?
 

badday

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

dimassk ξεκινα με δικες σου φωτο πριν-μετα κτλ και αν ναι το συζηταμε.
 

skarman

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

dimassk είπε:
Μετά απο αρκετό χρόνο στην εταιρεία είδα περιπτώσεις που πήγαν παρα πολύ καλά με αποτέλεσμα να μεθοδεύω την εφαρμογή και σε μενά.

Τι εννοείς λέγοντας πάρα πολύ καλά???Αν μπορείς γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος με τα αποτελέσματα της θεραπείας των βλαστοκυττάρων κ κάτα πόσο έχεις δει ότι ισχύουν τα όσα λέγονται κατά καιρούς..... :grandpa:
 

dimassk

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Κοιταξε το θεμα ειναι μην εχει πεσει το μαλλι τελειως, τουλαχιστον να είναι σε ενα σταδιο οπου η τριχα εχει λεπτυνει. Στα σημεια που δεν υπαρχει τριχα π.χ. κροταφοι δεν θα φυτρωσουν καινουργια θυλακια με τα βλαστοκυτταρα.
Αυτο που μας προσθερουν τα βλαστοκυτταρα ειναι οτι δημιουργουν αγγειογενεση στην περιοχη που τοποθετουνται με αποτελεσμα επαναφορα του αιματος στην προβληματικη περιοχη, αρα επαναφορα και των θρεπτικων συστατικων στις τριχες.
Συνηθως οι αδυναμες τριχες δυναμωνουν και αυξανεται ο ογκος τους οπου το αποτελεσμα ειναι θεαματκο.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα