Ερώτηση προς όσους έχουν κάνει επιτυχή μεταμόσχευση

Zeus30

New Member
Ηθελα να ρωτήσω όσους έχουν κάνει επιτυχή/χείς μεταμόσχευση/εις, αν αντιλαμβάνονται ότι κάποιοι τους κοιτάνε στην hairline όταν τους μιλάνε; Δηλαδή υπάρχει η περίπτωση μια καλή μεταμόσχευση να γίνεται από κάποιους αντιληπτή;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Ασε τους αλλους, εσύ στο δρόμο βλέπεις μεταμοσχεύσεις μαλλιών που φαίνονται ή όχι; Εγώ τις εντοπιζω εύκολα αλλά εγώ είμαι εκπαιδευμένος στο ματι
 

Zeus30

New Member
είναι συχνό φαινόμενο να βλέπω κεφάλια με μεταμοσχεύσεις μαλλιών. Αλλά δεν μπορώ να ξέρω αν είναι και άλλοι που έχουν κάνει και που δεν τους καταλαβαίνω.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Η hairline πάντα κάνει μπαμ ότι δεν είναι μαμίσια (!) αν ξέρεις τι να ψάξεις, προσωπική άποψη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
σημασια εχει φιλε με τη μμ να γεμισεις μαλλι με καλη πυκνοτητα και η τριχες να εχουν ιδια φορα.. και αν σε καταλαβει καποιος τι εγινε? μην ρωτας εμας που εχουμε δει τοσα αποτελεσματα και κεφαλια. οι περισσοτεροι δεν θα δινουν σημασια.. φυσικά οσο πιο κακο ειναι το αποτελεσμα τοσο περισσοτεροι θα το καταλαβαινουν.. εχω δει ελαχιστους να κοιτανε το μαλλι μου και βλεπω καθε μερα πολυ κοσμο στη δουλεια μου.. κανα δυο με ρωτησαν αν εκανα γιατι με ηξεραν πως ημουν πριν και μου ειπαν δειχνω 10 χρονια μικροτερος.. (υπερβολη φυσικα) γιατι ειμαι 31 ;-)
αυτο που πρεπει να σε απασχολει ειναι αν θα εχει καλη φυτρωση η μμ που θα επιχειρησεις και πυκνοτητα τα υπολοιπα ερχονται μετα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ας εκανα και το κροουν μου και ας το ηξεραν και οι εξωγηινοι μαζι.
Σε εμενα πιστευω ακομη και ενας που ξερει αν δεν με παρατηρησει απο κοντα δυσκολα θα καταλαβει οτι εκανα.
Και αν το καταλαβει.Ετσι πιστευω.
 

Zeus30

New Member
δεν έχει νόημα που την έκανα, πιστεύω, αν δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος εγώ ap;o ayt;hn. όχι ότι έκανα κακή επιλογή, αλλά ίσως δεν περίμενα ότι κάποιοι (λίγοι) θα με κοιτούσαν όταν τους μιλάω, πεταχτά στην hairline.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μηπως ειναι η ιδεα σου?
Γιατι μετα απο την μεταμοσχευση το παθενουμε αυτο το συνδρομο του (Καποιος με Παρακολουθει) λες και εκανα κανα εγκλημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

IRONMAN12

New Member
γεια σας ..νεο μελος και εγω απο σημερα...23 χρονων.. θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις και εγω γτ δεν εχω ψαξει καθολου για το ολο θεμα για τα μαλια.. αν και εχω κανει μια ΜΜ (περσυ τετοιο καιρο)... που δεν θα την ελεγα και πολυ επιχυμενη! (θα ανεβασω και φωτο αν χρειαστει)!
 
Τελευταία επεξεργασία:

gkast

Active Member
γεια σας ..νεο μελος και εγω απο σημερα...23 χρονων.. θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις και εγω γτ δεν εχω ψαξει καθολου για το ολο θεμα για τα μαλια.. αν και εχω κανει μια ΜΜ (περσυ τετοιο καιρο)... που δεν θα την ελεγα και πολυ επιχυμενη! (θα ανεβασω και φωτο αν χρειαστει)!
Που την έχεις κάνει την μεταμόσχευση ....
 

IRONMAN12

New Member
στο κολωνακι σ γιατρο που ειναι πολυ γνωστος!ειμαι απο θεσσ/νικη .. Η ιστορια μου εχει ςσ εξης.. αρχικα πηγα στη d.I ν ρωτησω δεν μ γεμισαν το ματι..και μετα απο λιγες ημερες ειδα στο ιντερνετ το γιατρο απο τ κολωνακι αμεσως εκλεισα ραντεβου... και μετα απο ενα μηνα εγινε η ΜΜ.. σ κροταφους και πολυ λιγο στο μπιφτεκι πισω.. μετα απο δωδεκα μηνες δεν ξερω να πω αν μπορω να ειμαι η δεν ειμαι ευχαριστημενος ... στη φωτο (φως απο εξω) ειναι οπως ξθπνησα.. στοις αλες δυο εχω βαλει ζελε και τα εκανα στο πλαι
 

Συνημμένα

  • fws lampas.jpg
    fws lampas.jpg
    107.2 KB · Προβολές: 98
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
γινε λιγο πιο συγκεκριμενος φιλε.. ποιος ειναι ο γιατρος απο το κολωνακι? επισης αν δε δουμε φωτο πως ησουν πριν δεν μπορουμε να σου πουμε αν ειναι πετυχημενη η μμ σου.
 

IRONMAN12

New Member
ο γκ..ας ! για να πω τν αληθεια οι κροταφοι μου ηταν αδειοι και μπεναν και λιγο προς τα μεσα! το μπιφτεκι πισω ηταν αραιςμενο αλλα οχι τελειως κενο.. και ετσι μου ειπε οτι θ χρειαστω και δευτερη ΜΜ στο μελον πισω..! το κακο ειναι οτι ειχα διαβασει τοτε για τ τεχνικη FUE ..και νομιζα οτι ολοι οι γιατροι αυτην εφαρμοζουν... και στο τελος βρεθηκα με μια μεγαλη ουλη πισω στο κεφαλι μου! επισης δεν μιλησα για grafts και τριχες ..γτ δεν ηξερα τοτε απο αυτα.. ! τα λεφτα π εδωσα? 3.000 ευρω.. δυστυχως δεν εχω παλιες φωτο! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!
 

dimitris50423

Well-Known Member
ψαξε βρες φιλε μου ολο και θα εχεις καπου μια φωτο.. πρεπει να δουμε το πριν.. για να αξιολογησουμε το μετα.
δυστυχως η αγνοια αυτα φερνει.. δεν εχω ακουσει παντως και πολυ καλα λογια για τον γκουρα.. η ουλη σου πισω πως ειναι?
 

IRONMAN12

New Member
η ουλη μου δεν φεναιτε αν εχω τα μαλια μου οπωσ στισ φωτο!! αλλα αν τα κουρεψω κοντα δυστυχως φεναιτε... !και θ ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κανω κατι με την ουλη.. για να τν εξαφανησω..και σε τι βαθμο τριχοπτωσης ειμαι τωρα !να και μερικες φωτο απο πανω και πισω με φωσ λαμπασ!
 

Συνημμένα

  • fws lampas kai flas.jpg
    fws lampas kai flas.jpg
    473.1 KB · Προβολές: 90
Τελευταία επεξεργασία:

poseidonas77

Well-Known Member
Ωραια hairline με μετρια πυκνοτητα .με αλλη μια μπροστα θα εχεις πολυ καλο αποτελεσμα..μπιφτεκι εχεις αρκετη δουλιτσα
 

IRONMAN12

New Member
για μπιφτεκι ποσα γκραφτς να υπολογιζω περιπου(περιμενω να πεσουν για να κανω αλλη μια τελευταια ΜΜ)??τα μπροστα μαλλια τα κανω στα πλαγια.. αν τα σηκωσω πανω.. παλι φαινετε κενο στους κροταφους!! κ τλκ ποια ειναι η ποιο καλη μεθοδος FUE H STRIP π εκανα αθελα μου?
 
Μπλουζα