Ερωτηση για regain

sven

Active Member
Geok σ ευχαριστω για το σχολιο.Τι θα προτεινες 2 η 5% ριγκεν?Εχετε αναφερει οτι σε χαμηλα νοργουντ οτι ισως κανει δουλεια το ρεβιβογκεν μιας κ ειναι χωρις παρενεργειες θα το προτιμουσα..

Καλήτερα με 5% , και με μια φορά την μέρα δίνει καλα αποτελέσματα , υπάρχουν και άλλα τοπικα σαν την μινοξ καθώς και κάποια αιθέρια έλαια που βγαίνουν πιο οικονομικά . Ολα τα τοπικα δεν είναι μεν τόσο δυνατά όπως η μινοξ αλλά κάτι κάνουν.

Το ρεβι είναι αμφίβολο ,σε άλλους δούλεψε σε άλλους οχι ,ειναι και ακριβο. Το ru είναι εξίσου ακριβό αλλά πιο αποτελεσματικό.

Μπορείς μετά απο μήνες όταν πέφτει η απόδοσή τις μινοξ να την κόβεις για λίγο ώστε να σου φέυγει το πρίξημο και οι μάυροι κύκλοι κάνοντας μια άλλη θεραπεία και μετά να ξαναρχίζεις την μίνοξ και πάλι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Orionas

Member
Εγώ με το regaine δεν είχα τη παραμικρή παρενέργεια. Και το αστείο είναι ότι καθυστέρησα να το ξεκινήσω από φόβο για τις παρενέργειες. Αλλά τελικά τίποτα. Μόνο θετικά. Οι παρενέργειες είναι θέμα οργανισμού αλλά και διατροφής-άσκησης. Αν προσέχεις λίγο και αθλείσαι πιστεύω δεν θα έχεις θέμα. Κατά τη γνώμη μου αξίζει αλλά βαριέσαι λίγο το βάλε κάθε μέρα.
 

john-travolta

New Member
Κοιτα Οριονα γενικα γυμναζομαι δε καπνιζω δε πινω πολυ και τρωω φουλ υγιεινα.Τον αφρο βαζεις?Ειδες καλα αποτελεσματα?
 

naruto

Well-Known Member
Να πω κ εγω την δικη μου εμπειρεια,
ειχα χρησιμοποιησει πριν καποια χροννια regain υγρο για καποιους μηνες.Μοναδικη παρενεργεια που παρατηρησα ηταν μια ιδιαιτερα δυνατη-χοντρη τριχα ακριβως στο κεντρο του μετωπου:p.Μπορει να μου επεσε λιγο υγρο στους ψεκασμους.Βεβαια κανω αρκετη γυμναστικη κ προσεχω τη διατροφη μου.Απο οτι εχω καταλαβει αυτο παιζει τεραστιο ρολο στο αν θα παρουσιασει καποιος παρενεργειες ή οχι.Αν καποιος κανει καθιστικη ζωη-σαβουροτροφη-τσιγαρο-ποτο κλπ αυξανοντε δραματικα οι πιθανοτητες για παρενεργειες.
Απο αποτελεσματικοτητα σε μενα εκανε τρομερη δουλεια.Σε 3 μηνες με ειχε επαναφερει πληρως σε προ αραιωσης επιπεδα.Βεβαια εγω ειχα θεμα μονο σε κροταφους οποτε το προλαβα στην αρχη-αρχη του.Οταν το εκοψα μαχαιρι σταδιακα αρχισα να ξαναχανω εδαφος σε κροταφους.Σε 1 χρονο διακοπης περιπου ημουν οπως πριν ξεκινησω regain.
Κ κατι τελευταιο.Σε ξενα καραφλο-φορουμ εχω διαβασει ερευνες που λενε πως η μινοξ μενει στον οργανισμο 20-22 ωρες.Οποτε η χρηση 2 φορες την μερα ειναι ψιλοασκοπη.Δοκιμαστε 1 φορα την ημερα.Ιδια αποτελεσματικοτητα-λιγοτερες παρενεργειες
 

Orionas

Member
Κοιτα Οριονα γενικα γυμναζομαι δε καπνιζω δε πινω πολυ και τρωω φουλ υγιεινα.Τον αφρο βαζεις?Ειδες καλα αποτελεσματα?
Αφρό ένα καπάκι μία φορά τη μέρα το πρωί. Φούντωσε καλά το μαλλί, είδα διαφορά στους κροτάφους αν και δεν είχα μεγάλο θέμα αραίωσης. Μου έδωσε καλή πυκνότητα. Καμία παρενέργεια εδώ και ένα χρόνο σχεδόν που το βάζω. Αν δεν έχεις τρελό θέμα τριχόπτωσης μη το βάζεις 7 μέρες σερί. Πού και πού κάνε και μία διακοπή 2-3 μέρες μετά τους πρώτους μήνες χρήσης. Αν προσέχεις διατροφή, γυμνάζεται λίγο, τρέχεις κλπ δε θα έχεις θέμα. Προσοχή όμως. Χρήση μόνο αφρού και μία φορά τη μέρα όσο πιο νωρίς.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Με τον αφρο μιλωντας για το regain εγω γλυτωσα την ξηροδερμια. Εχω ακουσει για τη λοσιον οτι αρκετους τους φερνει φαγουρα και ξηροδερμια. Οποτε οποιος εχει θεμα το γυριζει σε αφρο ο οποιος βεβαια εχει και διπλασια τιμη.
 

Aristos

New Member
Καλησπέρα. Και εγώ είμαι καινούριος στο forum,βασικά ειναι το πρωτο μου ποστ. Γραφω εδω γιατι ειναι η πιο προσφατη συνομιλια που ειδα και εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον φιλο. Ειμαι 24 και εδω και περιπου 4 χρονια αντιμετωπίζω προβληματα εντονης τριχοπτωσης και μικρης αραιωσης. Η αληθεια ειναι πως το προβλημα μου δεν ειναι πολυ μεγαλο ακομα αλλα ειναι εμφανες (δεν εχω κενο σημειο αλλα αρκετη αραιωση).Ο γιατρος μου είπε οτι εχω ανδροφενετικη αλοπεκια (η γνωστη κληρονομικοτητα απο τον πατερα της μανας κτλ...) Οπως σας ειπα το ψαχνω χρονια και εχω δοκιμασει πολλες και διαφορες θεραπειες. Απο λοσιον μεχρι και τα τραγικα για τα λεφτα τους αμπουλες decross της Vichy (μην τα δοκιμασετε). Σε ολες υπηρχε μεσα και το regain 5% (σχεδον). είχα φτασει σε σημειο (στον 4ο φαρμακοποιο)να χρησημοποιω μια θεραπεια που ειχε 1 λοσιον,ρεγαιν και decross. Οπως καταλαβαινετε ειναι πολλα και δυσκολευομουν αρκετα να ειμαι τυπικος. Τελευταια μου προσπαθεια ήταν απο τη συμβουλη ενος γνωστου με παρομοιο προβλημα του cerafill. Ομως,μετα τους 2 μηνες και εκει που ειχε σταματησει η τριχοπτωση αρχισαν να μου πεφτουν οι πρωτες τριχες και παλι και δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Λογω της φυσης της αλοπεκιας εχω αραιωση στο πανω μερος μονο του κεφαλιου με εντονοτερα τα σημεια των κροταφων και πισω,ενω στα πλαγια και πισω χαμηλα δεν υπαρχει ιχνος τριχοπτωσης ή αραιωσης.
Με συμβουλευετε να ξαναρχισω το regain 5% ? χρησηοποιουσα 6 ψεκασμους 2 φορες τη μερα. Η αληθεια ειναι πως ειδα τα καλυτερα αποτελεσματα απο καθε αλλο προιον, αλλά δεν θεωρω οτι βοηθα στην καταπολεμιση, με την εννοια οτι και χρονιος χρηστης να εισαι, με το που σταματησεις να το χρησιμοποιεις χάνεις ότι απεκτησες σε συντομο χρονικο διαστημα. Φυσικα δεν περιμενω θαυματα αλλα εχω ακουσει τοσες ιατρικες συμβουλες που θα ηθελα μια διαφορετικη οπτικη, πιο ειλικρινής.
 

john-travolta

New Member
Ενδιαφεροντα ολα αυτα μαλιστα..Απο Σεπτεμβρη ξεκιναμε ριγκεν.Απλα επειδη η ωρες δουλειας μου ειναι λιγο περιπλοκες ποση ωρα θελει ο αφρος να γινει ενα με το μαλλι?Δηλαδη 3 το πρωι αν πιανω δουλεια κ το βαλω 3παρα ολα κομπλε?Θα φαινεται κατι?Πρεπει να προηγηθει ντουζ η μπαινει κ ετσι?Και τελος ποσοι ψεκασμοι...?
 

john-travolta

New Member
Επισης ναρουτο δες φωτο μου στην πρωτη σελιδα που εβαλα κ πες μου αν εχουμε παρομοιο νοργουντ.Απ οτι μου παν και δω τα παιδια καποθ 2 πρεπει να μαι
 

naruto

Well-Known Member
john-travolta
ναι πανω κατω στα ιδια ειμαστε.Αραιωση στους κοταφους.Κ εχουμε κ την ιδια ηλικια.Κ εγω 26 ειμαι.
Regain ειχα χρησιμοποιησει στα 22 μου για λιγο καιρο τοτε που αρχισε να φαινετε η αραιωση και σε 3 μηνες με ειχε επαναφερει πληρως.Ευτυχως δεν εχει προχωισει η α.α. κ μετα απο 4 χροννια ειμαι ακομα στα ιδια.
3-4 ωρες πρεπει να μενει στο κεφαλι η μινοξ.Το ιδανικο θα ηταν να βαζεις πριν τον υπνο και να λουζεσε το πρωι.Αλλα ετσι αυξανετε ο κινδυνος για παρενεργειες γτ μπορει κατα τη διαρκεια του υπνου να τρεξουν σταγονες προς το προσωπο,με οτι αυτο συναπεγετε.
Κ εγω ψηνομαι να ξαναξεκινησω,αν δω οτι το folligen που βαζω τωρα δεν μου κανει δουλεια στους κροταφους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosssss

Active Member
Μήπως οι παρενέργειες έχουν να κανουν τελικά και με την ποσοτητα που βάζει ο καθένας? Κάποιοι είναι της υπερβολής, και μπορεί να λούζονται με το regaine νομίζοντας οτι θα τουμπανιασουν περισσότερο και ποιο γρήγορα. Και φυσικά κανένας απο όσους το κάνουν δεν πρόκειται να το έχουν αναφέρει. Ίσως αν εφαρμοζεται με τη συνιστώμενη δοσολογία να μην παρουσιάζει προβλήματα... εξού και οι ποικίλες απόψεις για παρενέργειες και μη...
 
Μπλουζα