Ερωτηση για regain

hlonline

New Member
Χαιρετω το φορουμ. Ειμαι 29 χρονων. Μεχρι τα 25-26 μου δεν ειχα αραιωμα. Σημερα ειμαι οπως βλεπετε στην φωτογραφια και αποφασισα να επισκεφθω δερματολογο.

Κοιταξε τις τριχες μου στον φακο και τις τραβουσε ολες με το χερι. Οταν τελειωσε μου ειπε οτι δεν εχω καποια ασθενεια, γιατι οι τριχες που τραβουσε δεν εβγαιναν. Μου ειπε οτι εχω Ανδρογενη Αλοπεκια. Μου ειπε οτι ΔΕΝ μου συστηνει να παιρνω το χαπι (μαλλον για φινα μιλουσε) και μου προτεινε να ξεκινησω Regain 2%, 3 ψεκασματα τη μερα. Μου ειπε πως δεν ειναι μονιμη θεραπεια και οτι θα κανει δουλεια μονο για οσο καιρο το βαζω και οταν το βαρεθω και το "παρω αποφαση", θα το σταματησω και θα αποδεχτω οτι θα χασω το μαλλι μου.

Το εβαλα 3 μερες και (ισως επηρεασμενος και απο αυτα που διαβασα στο φορουμ) παρατηρησα οτι οι παλμοι μου δεν ηταν δυνατοι, δηλαδη σαν να μην ακουγα την καρδια μου να χτυπα και επισης μου φανηκε οτι πρηστηκε και λιγο το προσωπο μου γυρω απο τα ματια.

Αυτο που θελω να ρωτησω και να μαθω απο εσας τους πιο εμπειρους ειναι το εξης, γιατι θελω να ζυγισω τα ρισκα με τα αποτελεσματα:

Οταν κοψεις το Regain μετα απο 2-3 χρονια (δηλαδη αν το κοψω στα 32 μου), η τριχοπτωση συνεχιζει με τον ιδιο ρυθμο που εχω τωρα ή χανεις με γοργο ρυθμο οτι μαλλι θα εχανες ετσι κι αλλιως απο τα 29 μεχρι τα 32?

Δεν θελω οταν το κοψω να τα χασω ολα αμεσως. Αν ειναι ετσι προτιμω να μην βαλω καθολου Regain και να τα χανω σιγα-σιγα εστω και απο τωρα.
 

Συνημμένα

  • June 2016.jpg
    June 2016.jpg
    607.3 KB · Προβολές: 105

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Φίλε μου γράφεις ότι βάζεις 3 φορές την μέρα.Το βρίσκω υπερβολικό.
Κάντο 2 μετά απο μερικούς μήνες 1 φορά.
Αν το κόψεις μάλλον θα τα χάσεις όλα μαζεμένα που λες.
Απ την άλλη αν το χρησιμοποιείς κρατάς ζωντανούς τους θύλακες και ελπίζεις να βγει κάτι καλύτερο στο μέλλον.
Οπότε είναι καθαρά προσωπικό θέμα τι θα επιλέξει ο καθένας.
 

john-travolta

New Member
Γεια σας παιδια και απο μενα ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ αν και σας διαβαζω τελευταια!Εχω το ιδιο διλλειμα με τον φιλο.Ειμαι 26 και εχω θεμα αραιωσης.Απ οτι καταλαβα το ριγκεν κανει πολυ καλη δουλεια.Ενα πραγμα με κρατσ και δε τ αρχιζω.Η παρενεργεια κατακρατησης νερου και πριξιματος προσωπου.
 

bruno1989

Active Member
Φίλε μου αν δεν σκέφτεσαι μεταμόσχευση κάνε θεραπεία prp μια φορά το μήνα για 4 μήνες και μετά μια φορά το χρόνο για συντήρηση.
Εμένα που έκανα στην μμ οι μαμά τρίχες μεγάλωσαν πιο δυνατές και θα το επαναλάβω σίγουρα.
 

mikegad

Well-Known Member
John
Η μινόξ σε άλλους μπορεί να κάνει καλή δουλεία που λες και σε άλλους να μην κάνει τίποτα.
Δεν είναι απόλυτο αυτό που λες
 

mikegad

Well-Known Member
Φίλε μου αν δεν σκέφτεσαι μεταμόσχευση κάνε θεραπεία prp μια φορά το μήνα για 4 μήνες και μετά μια φορά το χρόνο για συντήρηση.
Εμένα που έκανα στην μμ οι μαμά τρίχες μεγάλωσαν πιο δυνατές και θα το επαναλάβω σίγουρα.
Bruno ,μπορεί να είσαι και ο μόνος που έχει δει κάτι από το prp
Kατα γενική ομολογία είναι πεταμένα λεφτά ή άντε να βοηθήσει ελάχιστα που σε σχέση με το κόστος του δεν αξίζει.
Δεν έχω κάνει και δεν ξέρω αλλά βάσει μαρτυριών στο forum αυτό ισχύει
 

hlonline

New Member
Φίλε μου γράφεις ότι βάζεις 3 φορές την μέρα.Το βρίσκω υπερβολικό.
Κάντο 2 μετά απο μερικούς μήνες 1 φορά.
Αν το κόψεις μάλλον θα τα χάσεις όλα μαζεμένα που λες.
Απ την άλλη αν το χρησιμοποιείς κρατάς ζωντανούς τους θύλακες και ελπίζεις να βγει κάτι καλύτερο στο μέλλον.
Οπότε είναι καθαρά προσωπικό θέμα τι θα επιλέξει ο καθένας.

Μια φορα τη μερα εβαζα, 3 ψεκασματα :)
 

john-travolta

New Member
Mikegad πως ομως καταλαβαινεις για το πριξιμο?Μετα απο ποσο καιρο εχεις παρενεργειες αν εχεις τεσπα?Και αν εμφανιστει το πριξημο μετα απο καιρο και χασεις σμο μαλλι οτι εχεις κερδισει απο ριγκεν?Μονο αυτην την παρενεργεια φοβαμαι
 

mikegad

Well-Known Member
Mikegad πως ομως καταλαβαινεις για το πριξιμο?Μετα απο ποσο καιρο εχεις παρενεργειες αν εχεις τεσπα?Και αν εμφανιστει το πριξημο μετα απο καιρο και χασεις σμο μαλλι οτι εχεις κερδισει απο ριγκεν?Μονο αυτην την παρενεργεια φοβαμαι
Το χάνεις 2-3 μήνες μετά.
Για τις παρενέργειες δεν είναι κάτι στάνταρ.
Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.
Μπορει να μην βγάλεις καμία ή μπορεί να σε ταράξει.
Διάβασε σχετικά νήματα στο forum για χρήση μινοξ και θα λύσεις πολλές απορίες σου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hlonline

New Member
sorry λάθος το κατάλαβα εγώ ,με 3 ψεκάσματα 1 φορά την μέρα μάλλον οι παρενέργειες είναι στην φαντασία σου.
Δεν παίρνω κι όρκο βέβαια αλλά το βρίσκω υπερβολικό

Ναι μαλλον... Ομως με τρομαζει οτι αργοτερα θα τα χασω ολα μαζεμενα. Προτιμω να τα χανω απο τωρα λιγα-λιγα παρα να φαινομαι μεχρι τα 32 μαλλιας και ξαφνικα μεσα σε λιγους μηνες να καραφλιασω. Προσωπικη αποψη :)
 

mikegad

Well-Known Member
Ναι μαλλον... Ομως με τρομαζει οτι αργοτερα θα τα χασω ολα μαζεμενα. Προτιμω να τα χανω απο τωρα λιγα-λιγα παρα να φαινομαι μεχρι τα 32 μαλλιας και ξαφνικα μεσα σε λιγους μηνες να καραφλιασω. Προσωπικη αποψη :)
Εννοείτε πως η επιλογή είναι δική σου.
Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις
 

geok

Member
Με όσους έχω μιλήσει μόνο η μηνοξιδιλη είναι η πιο αποδεκτή θεραπεία.
Βάλε 5% καλύτερα, θελει χρόνο για να δείξει αποτέλεσμα.
Καλυτερα στην αρχή πρωί -βράδυ & μετά μόνο βράδυ μετά το λούσιμο.
Συντήρηση γίνεται με την μηνοξιδιλη & σε κάποιες περιπτώσεις έχει & επανεκφυση.
Εαν πρηστεί κάποιος την σταματάει απλά.
Ο φίλος hl Online έχει θέμα & σίγουρα θα χρειαστεί να κάνει μμ εάν θέλει να έχει αποτέλεσμα.
Travolta μια χαρά είσαι, άποψη μου επειδή είσαι μικρός κάνε συντήρηση με regaine & αργότερα ανάλογα την εξέλιξη βλεπεις
 

john-travolta

New Member
Geok σ ευχαριστω για το σχολιο.Τι θα προτεινες 2 η 5% ριγκεν?Εχετε αναφερει οτι σε χαμηλα νοργουντ οτι ισως κανει δουλεια το ρεβιβογκεν μιας κ ειναι χωρις παρενεργειες θα το προτιμουσα..
 

geok

Member
Τι ευχαριστείς ρε φίλε,απόψεις ανταλλάζουμε.
Εγώ εάν το είχα ψάξει & είχα ασχοληθεί πριν χρόνια μόνο μηνοξιδιλη θα έβαζα.
Δεν μπορώ να σου προτείνω εγώ, κάνε 1 δοκιμή για λίγες ημέρες & ανάλογα βλέπεις, μην αγχώνεσαι τόσο. Εαν σε ενοχλήσει κάτι το κόβεις για λίγο & ξεκινάς ξανά.
Θεραπείες στο forum υπάρχουν πολλές.
Διάβασε αρκετά, εγώ μόνο regaine & φίνα έχω πάρει & αυτά όταν ήταν πλέον αργά &για λίγο.
Πάρε αφρό καλύτερα
 

bruno1989

Active Member
Bruno ,μπορεί να είσαι και ο μόνος που έχει δει κάτι από το prp
Kατα γενική ομολογία είναι πεταμένα λεφτά ή άντε να βοηθήσει ελάχιστα που σε σχέση με το κόστος του δεν αξίζει.
Δεν έχω κάνει και δεν ξέρω αλλά βάσει μαρτυριών στο forum αυτό ισχύει
Και εγώ έτσι διάβαζα αλλά πραγματικά είδα διαφορά δεν λέω ότι βγήκαν τρίχες ούτε ότι έβγαλα αλογοουρά αλλά σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι με μια φορά θα δεις λίγα. Όπως με την οποιαδήποτε θεραπεία. Αν το κάνεις όπως πρέπει κάθε μήνα για 4 μήνες και μετά κάθε χρόνο για συντήρηση θα δεις ωραία αποτελέσματα. Βέβαια στον καθένα μπορεί να λειτουργήσει διαφορετικά .κάποιος μπορεί να μην δει διαφορά. Όπως με την κάθε θεραπεία
 

mikegad

Well-Known Member
σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι με μια φορά θα δεις λίγα
Όχι bruno δεν αναφέρομαι μόνο σε άτομα που έκαναν μία φορά και τέλος.
Αν ψάξεις σε παλιά νήματα θα δεις παιδιά που είχαν χρυσοπληρώσει πολλές συνεδρίες και στο τέλος έκλαιγαν για τα λεφτά που πέταξαν.Και δεν μιλάει για μία περίπτωση, αλλά για αρκετές.Τέλος πάντων...κάθε οργανισμούς είναι διαφορετικός
 
Μπλουζα