Ερωτηση για μεταμοσχευση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Mouratidis

New Member
Το θεμα που ειχε γραψει ο Μικα ηταν ενδιαφερον κατα την γνωμη μου,δεν ξερω γιατι το αποσυρε. Επανερχομαι με την ιδια ερωτηση στους φιλους του side αυτου διοτι ειναι κατι που απασχολει και εμενα και ισως και αλλους συμπασχοντες.
Πιο θα διαλεγατε λοιπον μεταξυ HDC και Bisanga για μια strip εγχειριση. Πιος εχει τα καλλιτερα αποτελεσματα οσον αφορα πυκνοτητα σχεδιασμο hairline και φυσικοτητα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

Mouratidis είπε:
Το θεμα που ειχε γραψει ο Μικα ηταν ενδιαφερον κατα την γνωμη μου,δεν ξερω γιατι το αποσυρε. Επανερχομαι με την ιδια ερωτηση στους φιλους του side αυτου διοτι ειναι κατι που απασχολει και εμενα και ισως και αλλους συμπασχοντες.
Πιο θα διαλεγατε λοιπον μεταξυ HDC και Bisanga για μια strip εγχειριση. Πιος εχει τα καλλιτερα αποτελεσματα οσον αφορα πυκνοτητα σχεδιασμο hairline και φυσικοτητα?

dr rahal φιλε
η καλυτερη hairline στον κοσμο και απιστευτη φυσικοτητα....ψαξτον λιγο και θα δεις
 

Mouratidis

New Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

Eυχαριστω crossfire για την απαντηση σου. Τον rahal τον ειχα υποψη μου και τον εχω μελετησει. Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Πιστευεις ομως οτι η διαφορα ειναι τοσο μεγαλη που αξιζει το ταξιδι στον Καναδα αντις π.χ στο Βελγιο. Η απαντηση σου και αλλων φιλων στο θεμα αυτο αλλα και στο προηγουμενο ερωτημα θα ηταν πολυ βοηθητικη
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

Mouratidis είπε:
Eυχαριστω crossfire για την απαντηση σου. Τον rahal τον ειχα υποψη μου και τον εχω μελετησει. Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Πιστευεις ομως οτι η διαφορα ειναι τοσο μεγαλη που αξιζει το ταξιδι στον Καναδα αντις π.χ στο Βελγιο. Η απαντηση σου και αλλων φιλων στο θεμα αυτο αλλα και στο προηγουμενο ερωτημα θα ηταν πολυ βοηθητικη

αφου εισαι ενημερωμενος για μεταμοσχευσεις και γιατρους,θα ξερεις οτι σε αυτες της περιπτωσεις δεν κανουμε λαθη
μπορει να μην μπορεσεις να ξανακανεις μεταμοσχευση στο μελλον και αυτη να ειναι η μοναδικη σου.....γι αυτο πρεπεις να κανεις το καλυτερο παραβλεποντας ταλαιπωριες,μακρινα ταξιδια κτλ....
το μονο προβλημα ειναι το οικονομικο....αν εισαι ετοιμος με τα λεφτα,να κανεις το καλυτερο και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο οτι εκανες οτι καλυτερο μπορουσες
οσα χρονια παρακολουθω τον rahal,δεν εχω δει ασχημο αποτελεσμα.....εαν ποτε κανω μεταμοσχευση το εχω προαποφασισει για rahal
 

Mouratidis

New Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

Ευχαριστω crossfire99. Η απαντηση σου ειναι πολυ βοηθητικη και δειχνει επισης μεγαλη εμπιστοσυνη για τον συγκεκριμενο γιατρο!
Υπαρχουν αλλοι φιλοι συναγωνιστες που θα ηθελαν να εκφρασουν καποια γνωμη η να καταθεσουν καποια προσωπικη εμπειρια στο θεμα αυτο?
 

michalisGTi

New Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

Το μόνο που σκέφτομαι εγώ είναι πέραν του ότι είναι πολύ μακρία και πολλά τα έξοδα αλλα δεν λέω πρόκειται για κάτι που το κουβαλάς όλη σου την ζωή,το μόνο θέμα είναι ότι αν χάσεις έπειτα κι άλλα μαλλιά θα ξανατραβάς Καναδά και θα έχεις πάλι δότρια περιοχή που θα την έχεις βγάλει απο την πρώτη φορά? βέβαια η hairline είναι το πιο σημαντικό και έπειτα τα πιο πίσω είναι πιο εύκολη δουλειά και για άλλους!!! καλό θα ήταν μια ομαδική μεταμόσχευση απο το forum να μας κάνουν μια μαζικά καλύτερη τιμή!
 

Mouratidis

New Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

Eγω νομιζω οτι ενα εξισου καλο αποτελεσμα μπορεις να βρεις και εδω στην Ευρωπη ειτε απο Βισανγα ειτε απο ΗDC. Το ερωτημα ειναι πιον απο τους δυο τελευταιους να διαλεξεις. Πιος εχει τα καλλιτερα αποτελεσματα οσον αφορα στριπ,hairline,πυκνοτητα,φυσικοτητα και λιγοτερα αρνητικα αποτελεσματα( πχ chockloss).Και οι δυο εχουν καλα αποτελεσματα αλλα δεν ξερω αυτο που λεγεται οτι ο Βισανγκα εμαθε τους Κυπριους την τεχνικη υποδηλωνει οτι ειναι και ανωτερος,πιο πεπειραμενος δηλαδη.
 

Souzie

Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

Η κάθε κλινική κρίνεται από τα αποτελέσματα της και ο καθένας μπορεί να διαλέξει αυτόν που πιστεύει ότι είναι ο καλύτερος βάση των αποτελεσμάτων και τις υπόλοιπες διευκολύνσεις που προσφέρει η κάθε κλινική.

Να διευκρινίσω απλά ότι, αυτό που λέγεται ότι ο Bisanga έμαθε τους Κύπριους δεν ισχύει διότι τους Κύπριους τους έμαθε ουσιαστικά ο Dr Cole όπως και τον Bisanga τον έμαθε ο Dr Cole. Αυτό όμως το έχουμε ξανασυζητήσει στο λίνκ εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1705.msg30977.html#msg30977 και μπορούν να το διαβάσουν όσοι ενδιαφέρονται να μάθουν περισσότερα.
 

christos2

New Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

ξερει κανεις αν μπορει να γινει μεταμοσχεφση μαλιων σε περιοχη που δεν υπηρχαν ποτε μαλια(π.χ. καπιος εχει πολυ μεγαλο μετοπο απο μικρος και θελει να το κανει πιο φισιολογικο.....)γηνεται αυτο.. ? ?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

christos2 είπε:
ξερει κανεις αν μπορει να γινει μεταμοσχεφση μαλιων σε περιοχη που δεν υπηρχαν ποτε μαλια(π.χ. καπιος εχει πολυ μεγαλο μετοπο απο μικρος και θελει να το κανει πιο φισιολογικο.....)γηνεται αυτο.. ? ?

Φυσικά και μπορεί ... εγώ έχω μεταμοσχεύσει σε περιοχές που ποτέ δεν είχα μαλλάκια ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mouratidis

New Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

Για χαρα φιλε Χρηστο!
Υπαρχει φυσικα η δυνατοτητα και εχω παρομοιο προβλημα. Το θεμα ειναι να βρεις καποιο που να σου κανει μια φυσιολογικη πυκνη hairline για να εχεις το καλυτερο αποτελεσμα. Η συζητηση για αυτο ανοιχτηκε για να μελετηθουν οι επιλογες μας σε αυτο το θεμα εντος ευρωπης αφου η αμερικη ειναι πολυσυζητημενη αλλα οχι και η πιο ευκολη λυση για πολλους απο εμας.
 

Typhoon

Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

Πάντως γενικά σε κάποιον που έχει αποφασίσει να προβεί σε μεταμόσχευση, το θέμα του κατεβάσματος της hairline πιστεύω ότι επηρεάζεται σημαντικά από το γεγονός ότι δεν είναι εύκολο να το κρύψεις (φαντάζομαι ότι tropheus εσύ έχεις ειδική άποψη σε αυτό) ειδικά αν η δουλειά δεν σου επιτρέπει ιδιαίτερες εμφανίσεις. Εμένα προσωπικά αυτό θα ήταν το μεγαλύτερο κόλλημα μου.
 

christos2

New Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

παιδια εγω μιλαω για να κατευει το hairline μισο ποντο απλοσ για να γινει πιο φισιολογικο....τι λετε? σε ποιους γιατρους μου συστηνετε να κοιταξω? ευρωπη εχει καλους γιατρους?
 

aligatoras

New Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που εχει παει στον dr rahal?
dr rahal φιλε
η καλυτερη hairline στον κοσμο και απιστευτη φυσικοτητα....ψαξτον λιγο και θα δεις
[/quote]
 

christos2

New Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

παντος μου φαινονται πολυ καλα τα αποτελεσματα του,αλλα αποτι καταλαβα ειναι οτι αυτος ο γιατρος δεν ειναι και πολυ εμπειρος στη fue αλλα δεν ειμαι σιγουρος.....
στη ευρωπη ωρε παιδια δεν εχει ενα αξιοπιστο γιατρο....??.....πρεπει να παμε αμερικη η καναδα για να κανουμε αυτη τη δουλια????
Dr Christian Bisanga..... ξερει κανεις για αυτο το γιατρο αν ειναι καλος?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

christos2 είπε:
παντος μου φαινονται πολυ καλα τα αποτελεσματα του,αλλα αποτι καταλαβα ειναι οτι αυτος ο γιατρος δεν ειναι και πολυ εμπειρος στη fue αλλα δεν ειμαι σιγουρος.....
στη ευρωπη ωρε παιδια δεν εχει ενα αξιοπιστο γιατρο....??.....πρεπει να παμε αμερικη η καναδα για να κανουμε αυτη τη δουλια????
Dr Christian Bisanga..... ξερει κανεις για αυτο το γιατρο αν ειναι καλος?

Δεν ξέρω αν το έχεις υπόψιν σου ή αν σου λέει κάτι αυτό αλλά ο Bisanga ήταν στην HDC ... Δεν τα βρήκανε για κάποιο λόγο (κάτι έχει πάρει το αυτί μου) και αποχώρησε ...
 

Mouratidis

New Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

Γεια σου φιλε tropheus. Διαβαζοντας το side σου ειμαι σιγουρος οτι το μελετησες αρκετα το θεμα καθοτι φαινεται οτi εισαι τελειομανης,θελεις το καλυτερο για το κεφαλι σου και σου ευχομαι ειλικρινα να το εχεις διοτι το μαλλι σου φαινεται πολυ καλο στις φωτογραφιες οσον αφορα ποιοτητα και πυκνοτητα και αξιζει το καλυτερο.
Ποια ειναι λοιπον η γνωμη σου για το ποιος ειναι ο καλυτερος μεταξυ αυτων των δυο κορυφαιων κλινικων στην ευρωπη( Βισσανγα και HDC). Ποιος εχει τα καλυτερα αποτελεσματα οσον αφορα πυκνοτητα, φυσικοτητα και τελειοτητα στο hairline κατα την γνωμη σου?

Οσον αφορα για Rahal νομιζω οντως οτι τα αποτελεσματα του ειναι ανωτερα οσον αφορα hairline? Υπαρχει κανενας στο forum που εχει κανει μεταμοσχευση στον ενλογω γιατρον να μας καταθεσει τις εμπειριες του?
 

christos2

New Member
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

παιδια εγω ειμαι απο κυπρο,ειχα προβλημα με την τριχοπτω στη πηγα στη h@c εκει μου εδωσαν την θεραπεια φινα και μινο....
στη τελικη επειδη ειδα καποια σημπτοματα πηγα σε ενα καλο δερματολογο ο οποιος μου ειπε οτι δεν εχω τελικα προωλημα και οτι δεν
θα γινω καραφλος απλος απο το ανχος διμιουργιθηκαν ολα,και οτι απλος θα ανεβουν οι κροταφοι μου πιο πανω.....
τωρα περνω μονο βιταμινες για τα μαλια,το ανχος δεν μου εφυγε και δεν ξερω γιατι....
εψαξα πολυ για μεταμοσχευση και το συμπερασμα μου ειναι οτι θα κανω μεταμοσχευση στο rahal τον επομενο χρονο γιατι θελω να δω πως
παει η κατασταση.....οποιος εδνιαφερεται για τον ιδιο γιατρο ας επικοινονισει μαζι μου....θα ηταν πολυ πιο καλο να παμε σαν παρεα τοσο
μακρινο ταξιδι......
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερωτηση για μεταμοσχευση

στη τελικη επειδη ειδα καποια σημπτοματα πηγα σε ενα καλο δερματολογο ο οποιος μου ειπε οτι δεν εχω τελικα προωλημα και οτι δεν
θα γινω καραφλος απλος απο το ανχος διμιουργιθηκαν ολα,και οτι απλος θα ανεβουν οι κροταφοι μου πιο πανω.....
τι ηλικια εχεις?
εχεις τριχοπτωση στο υπολοιπο πανο μερος του κεφαλιου?
παρατηρισες να εχουν λεπτυνει οι τριχες τα τελευταια χρονια?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα