Επισκεψη στην a..h...c...πιθανη μ.μ.-γνωμες

aeratos28

Just aeratos
hijikos αν και έχουμε αρκετές φορές διαφωνήσει εδώ συμφωνούμε..ομφιλος βιάζεται πολύ και θέλει να κάνει κάτι επικυνδινο κατά την γνώμη μου..για crown μιλάω..αν κουρεψει λίγο τα μαλλιά θα φαίνεται γεμάτος..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

billaros

Active Member
πραγματικα η αληθεια ειναι οτι μου εχει καρφωθει αρκετα η μ.μ. και ειμαι πολυ ψημενος να την κανω το φθινοπωρο.και καταλαβαινω οτι φαινεται ανωριμο το σκεφτικο μου.απτην στιγμη που μου λετε οτι παιζει τοσο σοβαρο θεμα με το crown εννοειται οτι θα ψαχτω πολυ σαυτο.apla moy ekane megalh εντυπωση η σιγουρια που μου δωσανε απτην κλινικη.θελω να πω οτι δεν υπηρχε λογος να επιμεινουν και αυτοι τοσο πολυ γιατι στην ουσια τουσ ειπα οτι υπολογιζω κανα 2000 gts κροταφους και hairline και κανα 300-500gts sto crown.γιαυτο εννοω ρε παιδια οτι παραξενευομαι γιατι δεν ειναι τοσο θεμα τα 300-500 gts. θα μπορουσαν να μου πουν να μην το πειραξω.απλα σκεφτομαι οτι αν κανω μονο hairline tωρα kai se kana 2-3 xronia αραιωσει το crown θαναι μαλακια γιατι θα πρεπει να ξανακανω..
 

billaros

Active Member
στο τσουλουφι ειναι τοσο επικυνδυνο να παρεμβω??γιατι ειναι ψιλοαραιο ας μην φαινεται τοσο στις φοτο
 

billaros

Active Member
μπηκα στη μ.μ του rahal αλλα δεν ειδα φοτο μηπως εχουν σβηστει??αυτη με το ονομα με αριθμους δεν λετε?
 

aeratos28

Just aeratos
και πιστεύεις πως αν σε 2-3 χρόνια αραιώσεις στο crown ,αν βάλεις τώρα 300-500 grafts θα σώσουν την κατάσταση??ούτε καν.το ίδιο ισχύει και για μπροστά,αν αδειάσει πίσω ακριβώς από hairline, πως θα είσαι..όλο μπαλώματα θα είσαι και να ξέρεις από τώρα πως με μία μεταμόσχευση δεν λυνεις προβλήματα..
 

billaros

Active Member
απλα σκεφτομαι να κανω μια δοκιμη τωρα να τα ευχαριστηθω οσο μπορω και αν ειναι να προχωρησει τοσο πολυ η αριαωση μου δε γαμιεται θα το παρω αποφαση και θα τα κοβω γουλι..ετσι κιαλλιως αν προχβρησει πολυ η αραιωση μετα θαναι δυσκολο να το πολυσωσω.ειμαι 30 χρονων και γιαναμαι ειλικρινης ευελπιστω οτι δεν θα προχωρησει τοσο πολυ η αραιωση.απτο σοι της μανας υπαρχει θεμα απο παππου αλλα αυτος ταχε χασει απο πολυ μικρος ,οπως και ο γιος του.ενω ο παππους απτον πατερα ηταν 50 χρονων με αραιωση σαν την δικια μου
 

hijikos

Active Member
μπηκα στη μ.μ του rahal αλλα δεν ειδα φοτο μηπως εχουν σβηστει??αυτη με το ονομα με αριθμους δεν λετε?
Άσε τον rahal στα αυγά του δεν αξίζει καν να ασχοληθείς γιατί εκτός του ότι είναι πολύ μακριά, υπάρχουν πολλοί καλύτερη από αυτόν στην Ευρώπη!
Αλλα εσύ τώρα δεν χρειάζεσαι τίποτα ακόμα, πρέπει να βρεις κάποιον να σε ανεβάσει ψυχολογικά!
Να ξέρεις οτι η ζέστη επηρεάζει την ψυχολογία αρνητικά!
 

billaros

Active Member
οχι δεν εννοουσα αυτο.μολις το βρηκα στο αποτελεσμα του geo αναφεροσασταν.το ειδα και ξενερωσα αρκετα.εγω ενδιαφερομαι μονο για ελλαδα.δλδ ας ειμαι και ηδη 30 μπορει να εξελιχθω σε πολυ μεγαλο norwood?η αληθεια ειναι οτι κενα στουσ κροταφους ειχα απο τα 20 (οχι τοσο μεγαλα)και τα 2-3 τελευταια χρονια εχει προχωρησει στο τσουλουφι και πολυ λιγο στο crown.βεβαια ειχα μακρυνει τα μαλλια κανα 2 φορες στην τελευταια 5ετια και ταπιανα κοτσιδα δεν ξερω αν αυτο επαιξε ρολο?αν και δεν το νομιζω
 

dimitris50423

Well-Known Member
Billare οντως εχεις καλο μαλλι και δοτρια. Για το crown δεν μπορω να καταλαβω την αραιωση απο τις φωτο που εχεις. Η hairline πιστευω οτι μπορει να γινει πολυ καλη. Το λεω γιατι το παιδι που ειδα πριν κανω εγω ειχε προβλημα μονο hairline.
 

geeorgee

Active Member
billare την επιλογη τα κανω γουλι και ησυχασα αν στραβωσει κατι στο μελλον μαλλον την ξεχνας αμα κανεις μεταμοσχευση και ακομα περισσοτερο στην κλινικη που αναφερεις
 

billaros

Active Member
στα white dots αναφερεσαι φιλε ?λογω motorized?εχω πολλες πιθανοτητες να το παθω?απο τι εξαρταται αυτο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geeorgee

Active Member
Ναι bill.οτι και να κανεις δε τα γλιτωνεις απλα υπαρχουν αρκετοι παραμετροι για το ποσο εντονα θα ειναι οπως το δερμα η τεχνικη του γιατρου το εργαλειο εξαγωγης κτλ.
το σιγουρο ειναι οτι οταν η fue ειναι motorized το εργαλειο αρκετα μεγαλο οτι και να κανει ο γιατρος εχει ταβανι στο να σου αφησει μικρα σημαδια.Αν προσθεσεις και σε αυτα οτι η κλινικη που γραφεις δουλευει και στα γνωστα τετραγωνα που εχουμε δει και οχι σε ολη τη δοτρια τοτε κλαφτα..
 

tasos33

Well-Known Member
Μπιιιλ μη κανεις τίποτα ακόμα,ξέρω πως σου έχει καρφώθειι να κανεις,ξέρω οτι σε τρώει,ξέρω
Οτι γυρνάει στο μυαλό σου,ετσι ημουν κ εγω το 2008 αλλα δεν ειχα κανενα να μου πει...εεεεεε ρεεεεε που πας ωρεεεε....πρεπει να το σχεδιασεις,να βάλεις πρόγραμμα όμως και να ξέρεις αν ερθει η ωρα να ξυρισεις απόφαση δε το παίρνεις ,πάλι θα κοιτάς να πας να βάλεις μαλλια.αν δεν πας 6αρο 7 αρη, γιαυτό σου λέω θέλει σκεψη πολύ και όχι βιαστικές κινήσεις,οι φωτο αυτές δεν δείχνουν θεμα ιδιαίτερο, ώρες ενα καλοκαιρινό μωρο και μετα ενα φθινοπωρινό και θα το ξεχάσεις,απο θεραπεία κανεις κάτι?
 

billaros

Active Member
δηλαδη στην ουσια μετα απο μ.μ αν εχουμε μια επιθετικη αραιωση δεν θαχουμε την επιλογη ξυριζω γουλι και δε γαμιεται.αυτο ειναι θεμα οντως με τα white dots.παντως δεν ειναι θεμα πεσμενησ ψυχολογιας ουτε για γκομενες κ καλα.απλα γουσταρα παντα μακρια μαλλια κ γιαυτο τρωγομαι.αν τα κουρευω κοντα δεν φαινεται σχεδον τιποτα το γνωριζω αυτο.
 

billaros

Active Member
και για να ειμαι ειλικρινης θεωρω οτι ειναι δυσκολο να φτασω σε πολυ μεγαλο norwood epeidh ειμαι 30.και χω παρατηρησει τα μεγαλα norwood αριαωνουν απο τα 25 και κατω
 

piros75

Well-Known Member
τους κροτάφους σου να τους κλείσεις, η κορυφή θέλει προσοχή και ίσως μια θεραπεία θα ήταν πιο ενδεδειγμένη.
 

billaros

Active Member
παιδια σορρυ αν γινομαι κουραστικος απλα επειδη ειμαι τελειως ανημερωτος στο θεμα white dots μπορει καποιος να μου εξηγησει τι πιθανοτητες εχει καποιος να το παθει σε μια μ.μ. και αν επιδιορθωνεται αυτο αργοτερα
 

billaros

Active Member
παιδια υπαρχει περιπτωση να εξελιχθω σε 6-7 αρι norwood?ειμαι 30 χρονων και η τριχοπτωση που εχω δεν ειναι επιθετικη.βασικα κροταφους ειχα κενα απτα 20 (οχι τοσο πολυ)και τα τελευται 2-3 χρονια εχει αριαωσει λιγο ακομα το τσουλουφι μπροστα και πολυ λιγο το crown.απλα νομιζα παντα οτι οσοι ειναι για 6-7 norwood τα χανουν απο ηλικια κατω των 30.ισχυει?
 

aeratos28

Just aeratos
billaros,τα white dots δεν έχουν να κάνουν με την mototrized fue η την manual fue..και στις 2 επεμβάσεις υπάρχουν.δεν έχει να κάνει με την τεχνική..τρύπες θα σου κάνουν για να βγάλουν τα τριχοθυλακια και στη μία και στην άλλη..πάνω κάτω τα punch που χρησιμοποιούν είναι ίδιου μεγέθους και στις 2 ..0.9 με 1.0 ..απλά στη motorized επειδή είναι μοτερακι,γίνεται πολύ γρηγορότερα η όλη διαδικασία εξαγωγής..δεν έχει να κάνει με πιθανότητες αν θα έχεις white dots..γιατί θα έχεις..το θέμα είναι κατά πόσο θα φαίνονται..εκεί παίζει ρόλο το punch όπως είπαμε,το χρώμα δέρματος σου,το χρώμα μαλλιών σου κτλ..εξαλλου μόλις μακρυνουν 2-3 εκατοστά τα μαλλιά ούτε καν φαίνεται.μόνο αν τα ξηρισεις..επιπλέον όσο πιο κοντά γίνεται σε μία περιοχή ή διαδικασία της εξαγωγής,over harvesting απο τα γνωστα τετραγωνα που έχουμε πει τότε οι πιθανότητες να φαίνονται έντονα white dots,εκτός από το άδειασμα που γίνεται είναι πάρα πολλές.όσο για το που θα φτάσεις σε norwood.θα δείξει..θεωρώ όμως πώς είναι μία πολύ καλή ηλικία ώστε να ξέρεις το μέχρι που θα πάει.τρελές διάφορες δεν πιστεύω να δεις τα επομενα χρονια..αλλά και πάλι τίποτα σιγουρα
 

mikegad

Well-Known Member
απλα νομιζα παντα οτι οσοι ειναι για 6-7 norwood τα χανουν απο ηλικια κατω των 30
Προσωπικά ξέρω άτομο που κάτω των 30 είχε μαλλούρα και μετά από κάποια χρόνια δεν είχε τρίχα..
Δεν τον είχα γνωρίσει καν...άλλος μου είπε ότι ήταν το συγκεκριμένο άτομο
 
Μπλουζα